2017. június 10., szombat

Black & White


Black & White


Ma egy Tajvani sorozattal készültem nektek. Még mindig a koreai sorozatokat tartom a legjobbnak, de egy-egy történet kedvéért szívesen nézek más ázsiai országban készültet is. A mostani sorozat is nagyon jól indult, reméltem, hogy sikerült egy izgalmas, akcióval és nyomozással tarkított történetet találnom, de sajnos a jó kezdet után egyre gyengébb fojtatás következett. A végén már alig vártam, hogy vége legyen a sorozatnak és lezárhassam ezt a számomra gyenge történetet. Akkor most egy kicsit bővebben, hogy miért is bukott meg nálam a Dupla Szerencse Csoport.

A sorozat két teljesen eltérő személyiségű nyomozóról szól és az őket körülvevő többi hatósági személyről, politikusról és bűnözőről. A két rendőr a tűz és a víz – ezért is reméltem, hogy sok érdekes és izgalmas helyzetben lesz részük. Chen Zai Tian nyomozó gyáva, nem is való rendőrnek, mégis a saját körzetében királynak számít a rendőrök között. Munka helyett jobban szeret nőzni és a meleg helyzetekben se éppen a legjobb társ. Többször csinál galibát, ezért is kell elmenekülni a saját körzete parancsnokságáról. Miután az éjszakát a kapitánya lányával töltötte szó szerint golyók záporában kell menekülni. Új állomáshelyén, a Déli Körzeti Kapitányságon, pont az ellentéte a rendőrség ásza. Wu Ying Xiong saját magán nem kímélve üldözi a bűn és a bűnözőket. Túl gyakran kerül meleg helyzetbe és túl gyakran lesz minden romhalmaz a környezetében. Egy nagyszabású akció keretében megpróbálják elfogni a legnagyobb drogelőállítót, a Dreamer készítőjét. Minden rendben is indul, a találkozó azonban máshol lesz, és a lenyomozhatóságuk érdekében próbák elé állítják a két futárt. Nem is értettem, hogy a százados, hogy nem gondolt erre, ráadásul le is buktatta az embereit a hülyeségével. Amiből persze Ying Xiong a maga módján, vagyis fegyverekkel és az öklével mászott ki. Nem mintha ezért megdicsérték volna, sőt jól leszúrták, az ellopott pénz és a sikertelen akció miatt.


Ráadásnak rögtön megkapja társnak az éppen ott tébláboló Zai Tian-t is. Ennél már nem is lehetne szebb a napja. Ja, nem ebben tévedtem. Némi malőr után a törvényszéki laborban, megölik az informátorát és kénytelen üldözőbe venni egy gyanús nőt, mindezt egy alkalmatlan személlyel az oldalán. Jó nagy felfordulást okoz a két férfi, amikor letartóztatják a helyi triád (maffia) vezetőjének a lányát, aki innentől egyre szorosabb kapcsolatba kerül a két nyomozóval. Elég fura barátság/szerelmi háromszög az övék, főleg mert még számos titok lappang a múltban. Mivel a nyomozók és Chen Lin túl gyakran keverednek azonos ügyekbe, akarva-akaratlanul összeszokott csapat lesz belőlük. Persze ez a kapcsolat sem súrlódás mentes, sőt nekem már túl sok volt a felesleges dráma, sírás-rívás (szó szerint) és értelmetlen agyalás. A nyomozás is toporgott egy helyben, sehova se jutottak, csak hullottak az emberek és a tanúk mint a legyek. Némi szint csempészet az unalomba, hogy egy nemzetközi zsoldos csapat és a legmagasabb körökig elérő korrupció után kezdtek nyomozni, de ebben is annyira lassúak és gyakran felelőtlenek voltak, hogy elvesztette a sorozat minden szépségét a szemembe. Főleg úgy, hogy nemrég néztem egy másik ázsiai nyomozós/profilozós sorozatot, és már az első rész a székemhez ragasztott és nem is eresztett az izgalmas befejezésig. Ennek fényében még silányabbnak tűnik a Black & White.

Túl sok volt a dráma, a szeretem, nem mondom meg, most mit csináljak… Felesleges agyalás és érzelmi mélység volt a jó fele a 24 résznek. Sokkal kevesebbel jobb lett volna, ha egy kis határozottság is szorul a szereplőkbe és nem kínlódnak ennyi. Az akció jelenetek ezzel szemben izgalmasra sikerültek, de ott is betelt a pohár, amikor már a 125. szereplő/tanú/barát is halálát leli és mégse lép előre az ügy semmit. Sőt a mi királyi párosunk állandóan bajba keveri magát, felfüggesztés, gyilkossági vád és hasonló apró csapdákba sétálnak bele folyamatosan. Nem találják meg a téglát a saját csapatukban és folyamatosan olyanokra gyanakodnak akiről ordít, hogy ártatlan. Több bajtársuk is életét veszti, ami valamilyen szinten az ő hibájuk, hisz ha nem kínlódnak ennyit és használják a szemüket és az eszüket mindez nem történik meg. Persze ez nem ilyen egyszerű, mert túl sokszor gondolkodás helyett inkább szenvednek egy sort és siránkoznak a kialakult helyzeten.


Sajnos Chen Lin sem könnyíti meg a helyzetet, mire eldönti, hogy melyik fiúba szerelmes, mert persze itt se tudnak rögtön dönteni, addigra a múlt hibái közbeszólnak és elszakítják őket egymástól. Ráadásul egyetlen olyan pár sincs a sorozat során, akik viszontszeretik egymást. A szereti B-t, de B inkább C-t kedveli és így tovább minden szereplővel. Egyetlen normális kapcsolatot se találunk a 24 rész alatt. Mire úgy tűnik, hogy kettő végre elindul egy úton valami félreértés vagy apróság miatt mélyen megsebzik egymást és ismét külön-külön folytatják az útjukat.

Ugyan ez igaz a két fiúra is. Az ellentétek mégis vonzzák egymást, a nyugodtam Zai Tián nagyon jó fék a sokkal hevesebb Yiog Xion mellett. Amikor gyakran verekedésre kerül a sor a gyáva társa az első sarokba bebújik, de a nagy dumájával sikerül egy-egy melegebb helyzetből kimentenie magát és forrófejű partnerét. Sajnos ez a kapcsolat is hamar megromlik. Nem állnak ki egymás mellett, apróságok miatt szakítják meg a kapcsolatot és a barátságot. Elárulják egymást, majd amikor már majdnem végzetes a helyzet felismerik, hogy mi is a fontos. De ez túl gyakran kerül valaki életébe. A gyakori érzelmi kisiklásaik nagyon megkuszálják a történteket, számomra egészen élvezhetetlenné is tették. Egy szó mint száz, az ismertetőm se sikerült a rossz véleményem miatt túl hosszúra, nekem nagyon nem tetszett ez a sorozat. Ha van, akit esetleg mégis érdekelne, akkor itt megtalálja a feliratot és a részeket is. Köszönet érte a fordítóknak. Remélem legközelebb sikerül egy sokkal izgalmasabb sorozatról ismertetőt hoznom.