Black & White
Ma egy Tajvani sorozattal készültem nektek.
Még mindig a koreai sorozatokat tartom a legjobbnak, de egy-egy történet
kedvéért szívesen nézek más ázsiai országban készültet is. A mostani sorozat is
nagyon jól indult, reméltem, hogy sikerült egy izgalmas, akcióval és
nyomozással tarkított történetet találnom, de sajnos a jó kezdet után egyre
gyengébb fojtatás következett. A végén már alig vártam, hogy vége legyen a
sorozatnak és lezárhassam ezt a számomra gyenge történetet. Akkor most egy
kicsit bővebben, hogy miért is bukott meg nálam a Dupla Szerencse Csoport.
A sorozat két teljesen eltérő
személyiségű nyomozóról szól és az őket körülvevő többi hatósági személyről,
politikusról és bűnözőről. A két rendőr a tűz és a víz – ezért is reméltem,
hogy sok érdekes és izgalmas helyzetben lesz részük. Chen Zai Tian nyomozó
gyáva, nem is való rendőrnek, mégis a saját körzetében királynak számít a
rendőrök között. Munka helyett jobban szeret nőzni és a meleg helyzetekben se
éppen a legjobb társ. Többször csinál galibát, ezért is kell elmenekülni a
saját körzete parancsnokságáról. Miután az éjszakát a kapitánya lányával
töltötte szó szerint golyók záporában kell menekülni. Új állomáshelyén, a Déli
Körzeti Kapitányságon, pont az ellentéte a rendőrség ásza. Wu Ying Xiong saját
magán nem kímélve üldözi a bűn és a bűnözőket. Túl gyakran kerül meleg
helyzetbe és túl gyakran lesz minden romhalmaz a környezetében. Egy nagyszabású
akció keretében megpróbálják elfogni a legnagyobb drogelőállítót, a Dreamer készítőjét.
Minden rendben is indul, a találkozó azonban máshol lesz, és a
lenyomozhatóságuk érdekében próbák elé állítják a két futárt. Nem is értettem,
hogy a százados, hogy nem gondolt erre, ráadásul le is buktatta az embereit a
hülyeségével. Amiből persze Ying Xiong a maga módján, vagyis fegyverekkel és az
öklével mászott ki. Nem mintha ezért megdicsérték volna, sőt jól leszúrták, az
ellopott pénz és a sikertelen akció miatt.
Ráadásnak rögtön megkapja társnak az
éppen ott tébláboló Zai Tian-t is. Ennél már nem is lehetne szebb a napja. Ja,
nem ebben tévedtem. Némi malőr után a törvényszéki laborban, megölik az
informátorát és kénytelen üldözőbe venni egy gyanús nőt, mindezt egy
alkalmatlan személlyel az oldalán. Jó nagy felfordulást okoz a két férfi,
amikor letartóztatják a helyi triád (maffia) vezetőjének a lányát, aki innentől
egyre szorosabb kapcsolatba kerül a két nyomozóval. Elég fura barátság/szerelmi
háromszög az övék, főleg mert még számos titok lappang a múltban. Mivel a
nyomozók és Chen Lin túl gyakran keverednek azonos ügyekbe, akarva-akaratlanul
összeszokott csapat lesz belőlük. Persze ez a kapcsolat sem súrlódás mentes, sőt
nekem már túl sok volt a felesleges dráma, sírás-rívás (szó szerint) és
értelmetlen agyalás. A nyomozás is toporgott egy helyben, sehova se jutottak,
csak hullottak az emberek és a tanúk mint a legyek. Némi szint csempészet az
unalomba, hogy egy nemzetközi zsoldos csapat és a legmagasabb körökig elérő
korrupció után kezdtek nyomozni, de ebben is annyira lassúak és gyakran
felelőtlenek voltak, hogy elvesztette a sorozat minden szépségét a szemembe.
Főleg úgy, hogy nemrég néztem egy másik ázsiai nyomozós/profilozós sorozatot,
és már az első rész a székemhez ragasztott és nem is eresztett az izgalmas
befejezésig. Ennek fényében még silányabbnak tűnik a Black & White.
Túl sok volt a dráma, a szeretem, nem
mondom meg, most mit csináljak… Felesleges agyalás és érzelmi mélység volt a jó
fele a 24 résznek. Sokkal kevesebbel jobb lett volna, ha egy kis határozottság
is szorul a szereplőkbe és nem kínlódnak ennyi. Az akció jelenetek ezzel
szemben izgalmasra sikerültek, de ott is betelt a pohár, amikor már a 125.
szereplő/tanú/barát is halálát leli és mégse lép előre az ügy semmit. Sőt a mi
királyi párosunk állandóan bajba keveri magát, felfüggesztés, gyilkossági vád
és hasonló apró csapdákba sétálnak bele folyamatosan. Nem találják meg a téglát
a saját csapatukban és folyamatosan olyanokra gyanakodnak akiről ordít, hogy
ártatlan. Több bajtársuk is életét veszti, ami valamilyen szinten az ő hibájuk,
hisz ha nem kínlódnak ennyit és használják a szemüket és az eszüket mindez nem
történik meg. Persze ez nem ilyen egyszerű, mert túl sokszor gondolkodás
helyett inkább szenvednek egy sort és siránkoznak a kialakult helyzeten.
Sajnos Chen Lin sem könnyíti meg a
helyzetet, mire eldönti, hogy melyik fiúba szerelmes, mert persze itt se tudnak
rögtön dönteni, addigra a múlt hibái közbeszólnak és elszakítják őket
egymástól. Ráadásul egyetlen olyan pár sincs a sorozat során, akik
viszontszeretik egymást. A szereti B-t, de B inkább C-t kedveli és így tovább
minden szereplővel. Egyetlen normális kapcsolatot se találunk a 24 rész alatt.
Mire úgy tűnik, hogy kettő végre elindul egy úton valami félreértés vagy
apróság miatt mélyen megsebzik egymást és ismét külön-külön folytatják az
útjukat.
Ugyan ez igaz a két fiúra is. Az
ellentétek mégis vonzzák egymást, a nyugodtam Zai Tián nagyon jó fék a sokkal
hevesebb Yiog Xion mellett. Amikor gyakran verekedésre kerül a sor a gyáva
társa az első sarokba bebújik, de a nagy dumájával sikerül egy-egy melegebb
helyzetből kimentenie magát és forrófejű partnerét. Sajnos ez a kapcsolat is
hamar megromlik. Nem állnak ki egymás mellett, apróságok miatt szakítják meg a
kapcsolatot és a barátságot. Elárulják egymást, majd amikor már majdnem
végzetes a helyzet felismerik, hogy mi is a fontos. De ez túl gyakran kerül
valaki életébe. A gyakori érzelmi kisiklásaik nagyon megkuszálják a történteket,
számomra egészen élvezhetetlenné is tették. Egy szó mint száz, az ismertetőm se
sikerült a rossz véleményem miatt túl hosszúra, nekem nagyon nem tetszett ez a
sorozat. Ha van, akit esetleg mégis érdekelne, akkor itt megtalálja a feliratot és a részeket is. Köszönet érte a fordítóknak. Remélem
legközelebb sikerül egy sokkal izgalmasabb sorozatról ismertetőt hoznom.



