2016. szeptember 28., szerda

Descendants of the Sun



Descendants of the Sun - A nap leszármazottai ajánló

Sziasztok! Ma ismét egy sorozat leírását hoztam el nektek. Nagyon ajánlom mindenki figyelmébe, az egyik kedvencem lett. Igazából nem is akartam megnézni, de egy véletlen folytán meghallgattam a zenéjét és annyira megtetszet, hogy muszáj volt megnéznem a hozzá tartozó dramát is. Remélem nektek is sikerül felkeltenem az érdeklődéseteket és belekezdtek. Kár lenne kihagyni.

Rögtön az elején egy nagyon izgalmas katonai akció kellős közepén találjuk magunkat, ahol a Dél-Koreai elit egység, az Alfa Csapat két tagja keveredik késpárbajba az északi katonákkal. A nagy izgalmak után szabadnapjukat töltő katonáink elfognak egy utcai tolvajt, persze ennek is megadják a módját. A fiatal elkövető miközben elsősegélyben részesítik ellopja Seo Dae Young telefonját. A kórházba szállítását követően kisebb kavarodás után az összes főszereplő - mert négy is lesz - egy helyen gyülekezik. A kórházban dolgozó Kang Mo Yun (már ismerjük a doktornót a That Winter, the Wind Blows drámából) doktornő látja el a pórul járt tolvajt, Yoo Shi Jin százados és Seo Dae Young főtörzs az ellopott telefont keresi - közben megint megmentik új pártfogoltjukat - Yoon Mung Joo főhadnagy pedig a telefon tulajdonosát keresi. Ráadásnak a két doktornőnek (Yoon Myung Joo katonaorvos) is van múltbéli kapcsolata - később ez is izgalmas adaléka lesz a történetnek. A félreértések tisztázása után a századosnak sikerül randit kérnie a Kang Mo Yun-tól, de nem egyszerű még egy mozizást se összehozni a Különleges Erők katonájával. Az összes kísérletük csúfos kudarcba fullad, ezért a doktornő feladja a további próbálkozást.


8 hónappal később a „pihenőjét” töltő Alfa csapat Urk-ban (kitalált ország) találkozik ismét Kang doktornővel. Egy ritka kellemetlen alezredessel vannak megáldva az Urkban állomásozó katonák, szerencsére a sügér kinézetű katona ahjussi - sok problémát fog még okozni a későbbiek során - a központi bázison állomásozik, szereplőink pedig egy távolabbi barakkban élnek. Kang doktornő büntetésként kapja a feladatot, hogy a válogatott orvosi csapattal utazzon Urkba, ahol a százados és emberei lesznek felelősek az orvosi csapatért. Még az első nap sem telhet el nyugalomban - hatástalanított aknák, külföldi halálos beteg.

Az Urkban töltött napok megváltoztatják a százados és a doktornő viszonyát, a kiélezett, veszélyes helyzetek és egy természeti katasztrófa is próba elé állítja a kapcsolatukat. Kang Mo Yun most testközelből tapasztalhatja meg, milyen is egy katona élete, képes-e együtt élni a mindennapi fenyegetéssel, hogy nem tudhatja a kedvese visszatér-e hozzá. A történet folyamán Seo főtörzs és Yoon doktornő kapcsolata is változáson megy keresztül, megismerhetjük első találkozásuk és eddigi viszonyuk történetét. Mind a két párnak el kell döntenie, hogy mit is szeretne valójában. Ráadásnak Yoon Myung Joo apja, a katonaság parancsnoka, sokkal szívesebben látná a lánya oldalán Yoo Shi Jin századost, mint Seo Dae Young-ot, de ez az érintet feleket persze csöppet nem érdekli, az érzések nem követik a parancsokat.

Ezt olvasva mindenki egy komoly, véres harcokkal és összeomlott épületekkel tarkított történetet lát maga előtt. Lesznek véres harcos, összedőlt épületek, testi-lelki sebek. De mellett, pont megfelelő mértékben rengeteg humor, vicces szituáció, és töménytelen mennyiségű nevetés. Yoo Shi Jin humora valami fantasztikus, a legkomolyabb helyzetekben is tud olyat mondani vagy tenni ami ellensúlyozza a kialakult helyzetet. A saját becsületkódexe szerint él, és be is tartja a szabályait még akkor is, ha ezért parancsot kell szegnie. Mellette Seo főtörzs, nem éppen a szavak embere, inkább csendben teszi a dolgát és kész. Tőle a legapróbb gesztus is nagy tettnek számít és értékelni kell. Pont a tökéletes pár kerül melléjük a történetben. Yoo Shi Jin-nel ellentétben Kang doktornő miután ismét nem kapta meg a hőn vágyott kinevezést, a kórháza VIP orvosa lesz, akinek már nem a gyógyítás az elsődleges. Urk-ban talál vissza a hivatásához, az ottani betegek, kialakult helyzetek ébresztik rá, hogy mennyire szereti a hivatását. Vele ellentétben Yoon Myung Joo főhadnagy pontosan tudja, hogy mit illetve kit akar az életben. Nincsenek kétségei, nem hezitál és a trükközéstől se riad vissza, hogy elérje a célját.

A történet karakterei nagyon találóak, a mellékszereplők között is mindenki megtalálhatja a kedvencét, a negatív karakterek is tökéletes alakítást nyújtanak. Az egész történet pont egyensúlyban van, kerek befejezéssel, az utolsó részig izgalomban tartva a nézőt. A zenéje mint már említettem fantasztikus, minden alkalomra pont találó. A néző nem tud nem azonosulni a szereplők helyzetével, átélt dilemmáival. Akarva akaratlanul szurkolunk a századosnak, a doktornőnek, a főtörzsnek és a főhadnagynak, hogy minden a várakozásaiknak megfelelően alakuljon. Nálam a történet tíz pontból tíz pontot érdemel. Abba se tudtam hagyni, annyira érdekelt a folytatás és a befejezés után szinte sajnáltam, hogy véget ért - pedig minden téren elégedet vagyok a befejezéssel :-). Mindenkinek nagyon ajánlom, hogy nézze meg, izgulja végig az eseményeket és nevessen nagyokat a vicces jeleneteken. Várom véleményeteket és írásaitokat. Jó szórakozást.
Itt le tudjátok tölteni a részeket ingyen és itt találtok hozzá feliratot (nagyon köszönöm a készítőknek):


2016. szeptember 25., vasárnap

That Winter, the Wind Blows



That Winter, the Wind Blows - Ezen a télen fúj a szél


Sziasztok! Ismét egy koreai sorozat leírását hoztam el nektek, fogadjátok szeretettel. Az előzőhöz képest ez egy sokkal komolyabb darab - én nem erre számítottam, de ha már elkezdtem nem tudtam félbe hagyni. Aki kikapcsolódás gyanánt keres magának nézni valót, ne ezt a sorozatot válassza, mert nem egy könnyed esti kikapcsolódásban lesz része.

Két teljesen eltérő világban élő ember sorsa fonódik össze egy hazugság miatt. Oh Soo, aki nem érti, hogy mi értelme az életnek szerencsejátékból él, de emellett jó szívvel segíti barátait. Többen is élnek az otthonában, köztük Oh Young testvére, akinek ráadásul szintén Oh Soo a neve. Oh Young, a vak örökösnő véletlenül értesül rég nem látott testvére leveleiről - a szülők válása után a testvérek elvesztették egymással a kapcsolatot. Testvére keresése közben találkozik először Oh Soo-val. A sors - inkább az emberi gonoszság - azonban közbeszól és Oh Soo menekülni kénytelen a rendőrség elől. Menekülés közben egy autó elüti Oh Young testvérét aki a helyszínem életét veszíti. A sors kegyetlensége, hogy testvére testétől csupán pár lépésnyire Young ép egy taxit próbál leinteni, hogy még időben haldokló apjához érjen. Oh Soo-t barátnője - inkább a megszállotja - egy évre börtönbe záratja sikkasztás vádjával. Hogy a fiú ne tudjon vele szakítani, sikkasztott egy maffiózótól és az egészet Oh Soo nyakába varrta.

A történet egy évvel később folytatódik. A frissen szabadult Oh Soo próbálja folytatni korábbi életét, de ez nem megy könnyen. A meglopott maffiózó mindenképpen vissza akarja kapni a 70 millió won-t, és a pénz előteremtésére összesen száz napot add. Verőlegénye, aki az üzenetet kézbesíti megfejeli ezt az amúgy is tetemes összeget még 8 millióval - mondván ez a kamat. Ráadásnak még meg is késelik, pár napra rá meg jól összeverik Oh Soo-t. Eközben Jung ügyvéd, az Oh család barátja az elveszet fiút keresi, hogy örömet szerezzen a teljesen egyedül maradt Youngnak. Hiába van a lány mellett az apja által választott vőlegénye és Wang titkár, aki magára Young anyjaként tekint. Keresés közben azonban csak az összevert Oh Soo-t találja, aki hirtelen felindulásból kijelenti, hogy Ő nem más, mint Young bátyja.

A történet innen lesz csak igazán kusza, gyorsan bele kell tanulni egy már meghalt barát életébe, akitől csak pár emlék maradt hátra. Oh Soo-t segíti hűséges barátja Park Jin Sung, és rég meghalt első szerelme húga, Moon Hee Sun. A gyors felkészülés után be is költözik Oh Soo és Park Jin Sung az Oh Rezidenciára. Nem egyszerű azonban az együtt élést a gyanakvó és főnökösködő Wang titkárral. Young se éppen az az imádnivaló húgocska, akire számítanak, vaksága ellenére nem tudják egykönnyen becsapni.

A történet folyamán kialakul, hogy kit milyen szándék hajt, és miért gyűltek Young köré. Valójában ki mi is történt valójában Young családjában. Minél erősebben kötődik egymáshoz Oh Soo és Young, annál több a probléma. Kit a féltékenység hajt, kit a nyereségvágy, és még ott a legnagyobb titok is, hogy Oh Soo nem az, akinek kiadja magát. Jelenléte mégis jó hatással van húgára, aki a halálon túl másra már nem is vágyik. "Testvére" érkezése előtt kalitkában élt, de most szárnyakat kapott. Meghitt, családias jelenetek egész sora mellett azonban mindig akad egy-két rosszakaró, aki elrontja a pillanatot.

Vajon hogy alakul Oh Soo és Young története. Mi lesz a fiúval, aki az életben maradásért, a pénzért még hazudni is képes, és a lánnyal, aki csak a halálra vágyik? Sikerül megoldaniuk a családi problémákat és vajon testvérekként élnek tovább, vagy mindenre fény derül? Mi történik a háttérben munkálkodó rosszakarókkal? Sikerül elválasztaniuk a "testvéreket", vagy happy end lesz a történet vége?

Nekem tetszet az alap történte, de többet vártam tőle. Nagyon idegesített ez a rengeteg gonoszkodás - szerintem túlzásba vitték. Nagyon drukkoltam, hogy Oh Soo anyagi gondjai a lehető legjobban oldódjanak meg. Ne kelljen tovább hazudnia, de meghalnia se - főleg mert nem is lopta el a pénzt. Sajnos egy ilyen hazugságból nem lehet úgy kikeveredni, hogy valaki meg ne sérüljön. Főleg mert a szereplők közti kötelék túl szorosra fonódott, ezért nagyon érdekes volt a jellemfejlődésük, mikor és miért változott meg egyes szereplők értékrendje.

A szereplők játékát öröm volt nézni, főleg a vak szerepét alakító Song Hye Kyo nyújtott kiemelkedő alakítást, nem lehetett egyszerű egy látónak eljátszania a vakot. A drama zenéjét nem tartom kiemelkedőnek, de pocséknak se nevezném. Voltak nagyon jól eltalált számok és kevésbé jók, de ez is ízlés kérdése. Összességében én tízből öt pontot adok a sorozatnak. Nézzétek meg ti is, várom a véleményeteket.
Ha szeretnétek letölteni innen tudjátok (lap közepén van a letöltés) és itt találtok magyar feliratot - köszönet a készítőknek:

2016. szeptember 21., szerda

W - Two World



W - Two World Koreai Drama


Sziasztok! Gondoltam ma a változatosság kedvéért egy koreai sorozat leírását hozom el nektek. Nem sok ilyen ismertetőt készítettem eddig, de remélem elnyeri a tetszéseteket.

Nem egy hétköznapi dramát izgulhat végig a néző, ugyanis egyszerre játszódik a való világban és egy manhwa (koreai képregény) világában. Nagyon izgalmasan indul, rögtön az athéni olimpián drukkolhatunk a koreai versenyzőnek az aranyéremért. Szoros pontozással férfi főszereplőnk, Kang Chul megnyeri az aranyérmet. Öröme azonban hamar véget ér, családja meggyilkolásával vádolják és az ambiciózus ügyész halálra akarja ítéltetni. Felmentő ítélete után Kang Chul meggazdagszik és sikeresen elindít egy oknyomozó műsor - W (Who, Why) - azzal a szándékkal, hogy felfedje családja gyilkosát.

A néző végig abban a hiszemben van, hogy a való világot látja, de nem. Ezek az események aják a manhwa gerincét, amit a főszereplőnő Oh Yun Joo apja ír. Oh Yun Joo rezidens mellkassebészként éli nem túl könnyű mindennapjait. Főnöke egy igazi zsarnok és nem szereti az orvosi hivatást sem. Amúgy se könnyű egy rezidens élete - kevés alvás, állandó készenlét -, neki viszont fenekestül felfordul, amikor a haldokó Kang Chul berántja a gyanútlan lányt a saját világába.

Oh Yun Joo némi pánikolás után sikeresen megmenti alkalmi betegét, majd amilyen hirtelen feltűnt, vissza is tér apja dolgozószobájába. Senki se hisz neki, pedig a megjelent új fejezetben feketén-fehéren olvasható, hogy a manhwa világában járt.


Az események továbbra is így fojtatódnak, akárhányszor feltűnik a doktornő a képregénybe nem várt események egész sorozata indul el a nyomában. Mivel nem tudja igazolni a személyazonosságát - ebben a világban nem létezik -, és a helyzetét se magyarázhatja el komoly problémák elé kell néznie. Kang Chul sem könnyíti meg a helyzetét az állandó faggatózásával.
A történet odáig nagyon izgalmas volt számomra, amíg a szerzők túlságosan össze nem kuszálták a szálakat. A cselekmény második felét szerintem már túlságosan megbonyolították, ami nem vált éppen előnyére. A sorozat vége azonban nagyon jól sikerült, minden száll le lett zárva és egy kerek befejezést kaptunk.

Mindenkinek nagyon ajánlom, mert telis tele van humoros, izgalmas és romantikus pillanattal. A színészek nagyszerű alakítás nyújtottak, a főszereplők tökéletes választásnak bizonyultak. A Kang Chult-t alakító színész (Lee Jong Suk) változatos arcjátéka és sármja tökéletesen megfelel a megformált karakternek. Ugyan ilyen tökéletes Oh Yun Joo (Han Hyo Joo) is a maga kicsit bizonytalan, összezavarodott, de a végletekig hűséges szerepében. Összességében szerintem egy tízes skálán hét pontot kap a történet - a második fele miatt és a zene is lehetett volna jobb -, de ez csak az én véleményem. Nézzétek meg ti is és írjátok meg, hogy mi a véleményetek a dramáról. Várom írásaitokat.

A sorozatot le tudjátok tölteni ingyen innen, a feliratokat pedig itt találjátok - ezúton is köszönöm a készítőknek, hogy lehetőségem volt végignézni.