Hozzávalók 4 személyre
© 1/2 kg
eper (lehet más gyümi is, de akkor az édesítés változhat)
© 1 kókusztej konzerv
© 15 dkg cukor vagy
ízlés szerint méz
© csipet só
© 1 dl kókusz tejszín
© 1 l víz
Az
epret lábosba tesszük, felöntjük a vízzel, hozzáadjuk a cukrot/mézet, a sót és
felforraljuk. A kókusz tejszínt elkeverjük a kókusztejjel, a forró levesbe öntjük,
majd botmixerrel pürésítjük és visszahűtjük.
Ha
felkevertek egy kis keményítőt hideg vízben, és belefőzitek a levesbe nagyon
finom krémet vagy pudingot kaptok.
Ebbe
a nagy melegben nem is kíván az ember sokat enni, de ez a finomság mindig jól
esik. Gyorsan elkészül és ha már reggel megfőzitek, estére kész is
a finom desszer. Nekem nem futott ki, ezért a reggeli készülődés
közben meg is fő.
Adri :-)
