2017. október 25., szerda

Who are You? - Ki vagy te?


Who Are You?


Ma egy szellemes történettel készültem nektek, igazából sikerült úgy kiválasztanom a mostani sorozataimat, hogy mind a három a szellemekkel kapcsolatos. Ez a drama az I Need Romance 3.-hoz hasonlóan kereskedelmi csatornán készült, ezért rövidebb a megszokottnál és még reklámok is vannak benne. A felirat megszerzése se volt egyszerű, szerencsére egy másik koreai sorozat rajongó jóvoltából meg tudtam nézni végig az egészet. Kár lett volna kihagyni, nagyon jól szórakoztam. Csapjunk is a hullámok közé, lássuk miről is szól a Ki vagy te?

Az események 2007-ben kezdődnek, egy férfi meglesi az ezüstcsempészeket egy hajón, de felfedezik és menekülnie kell. A leadott lövést a parton várakozó nő meghallja és még éppen időben érkezik, hogy lássa amikor lelövik az férfit. A nő is megsebesül menekülés közben. Előre ugrunk 6 évet az időben, amikor Yang Si Ohn (I Hear You Voice-ban feltűnt ügyvédnő) nyomozó felébred a 6 évig tartó kómájából. Elég érdekesre készítették a jelenetet, a nővér leejti az eszközeit és az eddig alvó Si Ohn most fejjel lefelé lógva átnyújtja neki. És persze mindezt éjszakai megvilágításban. Nem is tudtam hirtelen, hogy kirázzon a hideg, vagy jót mosolyogjak a cseppet morbid megoldáson. Mivel a horror is fel van sorolva a műfajok megnevezésénél, először nem is mertem belevágni a sorozatba, de mégse tudtam kiverni a fejemből. Szerencsére annyira elenyészőek volt a horrorisztikus elemek és mellette a nyomozás és az emberi tényező annyira jól sikerült, hogy abba se tudtam hagyni, a lehető leggyorsabban meg akartam oldani a rejtélyt. de elkalandoztam, ott hagytam abba, hogy Yang nyomozó felébredt. Fizikailag a történtek ellenére jól van, de nem emlékszik semmire a sérülése előttről. Minden emléke elveszet a 6 évvel korábbi eseményekről, és hiába faggatják a nyomozók, nem tud segíteni. Az ügyet egyébként is lezárták már, sőt az aktákat mélyen el is temették.

Újabb három hónappal később Yang nyomozó éppen a pszichológusánál tesz látogatást, ahol a hátsó sorban egy orvosi köpenyt viselő férfi jegyzetel és kattogtatja a tollát. Olyan jól lett elkészítve a jelenet, hogy a néző nem is gondolja, hogy mi a valós helyzet, én legalábbis nem jöttem rá rögtön. A jegyzetelő férfi ugyanis, nincs is fizikai valójában jelen a szobában, mert nem más, mint egy szellem. Si On az ébredése óta látja a szellemeket, de maga sem érti, hogy mi is történik vele és miért. Nehezen fogadja el és beszélni se nagyon tudd/mer róla. Így is dilidnek tartja a környezete nagy része, nem hogy még elmondja, hogy „ja, mellesleg újabban látom az elhunytak szellemét”. Erre szerintem egyetlen épeszű ember se reagálna egy vállrándítással, főleg nem a rendőrségen.


Cha Gun Woo (Let’s Fight Ghost főszereplője – egy újabb szellemes történet) nyomozó a tükör előtt próbálgatja az üdvözlését az új csoportvezetőjének, amikor bejön egy melegítős, nem éppen rendőrnek kinéző személy. Amikor ki akarja dobatni jön csak rá, hogy a fura nő nem más mint az új felettese. És amikor rádöbben, hogy kivel is van dolga, végkép kiborul. A Talált Tárgyak Osztálya nem éppen a nyomozók legszebb álma, Gun Woo is büntetésből került erre a „szemétdombra”. Minél hamarabb vissza szeretnek kerülni a bűnüldözési osztályra, ahol felettese és barátja nem más, mint Choi Min Shik (a Good Doctor intrikusa, a Coffee Prince vezető baristája és a You Who Came From the Stars kedves ügyvédje/barátja) csoportvezető. A férfi atyáskodva bánik a fiatal nyomozóval, viszonyuk tényleg elég családias. Nem fordít különösebb figyelmet az új csoportvezetőre, pedig szorosan összekapcsolódik kettőjük múltja, csak még minden a ködbe burkolódzik. Cha nyomozó nem nagyon tudd kiigazodni új felettese fura viselkedésén, főleg amikor minden látható bizonyíték ellenére lekezd nyomozni egy diáklány öngyilkossága ügyében. Persze szegény nyomozó nem tudja, hogy felettese látja a halott lány szellemét, aki a segítségét kéri.

Yang csoportvezető se nagyon akarja elfogadni, hogy mi történik vele, ezért felkeres egy sámánt/spiritisztát, hogy megértse a körülötte zajló eseményeket. A későbbiekbe nagy segítségére lesz a fiatal Jang Hee Bin, és fontos információk forrásává válik, mivel hallja és látja egyes szellemek hangját. Köztük a sorozat elején látott kék inges férfit is, aki nem más, mint Yang Si Ohn szerelme, Lee Hyung Joon (Coffee Prince waffle specialistája) nyomozó. De megint kicsit előre szaladtam, előbb még fel kell göngyölíteni a halott diáklány esetét. Habár Cha nyomozó nem érti a főnökét, kitartóan segíti a kutatását és végül sikerül is eredményt elérniük. Sajnos a gyilkos közelebb van mint hinnék, ezért a védelmét leeresztő Si Ohn is áldozatul esik az elkövetőnek. Gun Woo meg fejvesztve, szabályokat is megszegve rohan, hogy megmentse a nő életét. Az esetet sikeresen lezárják, de büntetésen túl más elismerést nem kapnak a sikeres nyomozásukért. Ez persze kettőjük kapcsolatának se tesz jót, ahogy a következő misztikus eset se, amikor a főnöknő még ki nem derített dolgokra is tudja a választ és úgy talál nyomokat, hogy arra nem lehet logikus magyarázatot adni.


Az ilyen titkokat persze nehéz megőrizni, főleg amikor egy kíváncsi és éles eszű nyomozó van az ember lánya mellett. Apránként a kétkedő Gun Woo is be lesz avatva a sötét igazságba és ketten próbálják megoldani a különböző eseteket. Közben a 6 évvel korábban történtek se nyugodhatnak tovább, merényletek és gyilkosságok közepette igyekszik kitartó párosunk megoldani a rejtélyt. Vajon sikerülhet nekik egy ilyen régi esetben még bizonyítékot találni? Ki állhat az események hátterében és miért kellett meghalnia Lee Hyung Joon nyomozónak? Vajon sikerül fényt deríteni az igazságra, vagy jobb lenne ezt a régi ügyet a feledés homályában hagyni.

Az elején mint már említettem a műfaji besorolása miatt kicsit tartottam a sorozattól, a horror nem az én világom, de egy jó kriminek nagyon nehezen tudok csak ellenállni. Szerencsémre megint győzött a kíváncsiságom és végig izgulhattam mind a 16 részt a nyomozókkal és a szellemekkel. Voltak megrendítő esetek, voltak meghatóak és voltak roppant izgalmasak. Nem feledkeztek meg a verekedős jelenetekről sem, az emberrablásról vagy egy-egy komolyabb sérülésről se. Volt itt minden, árulás, szerelem, féltékenység, későn felébredő lelkiismeret vagy éppen annak teljes hiánya. Mindenkinek csak ajánlani tudom, nem érdemes kihagyni, mert szerintem nagyon jól sikerült felépíteniük a készítőknek és a szereplők kiválasztásánál is jól döntöttek. Volt egy-két hullámvölgy a sorozatban, de engem nem zavart, szerintem szükség volt arra a pár nyugodtabb pillanatra/jelenetre amivel kiegészítették a hajszát. A legnagyobb negatívuma a sorozatnak a zenéje. Szerintem készíthettek volna sokkal jobb OST a sorozathoz, sajnáltam, hogy csak ilyen lagymatagra tellett, de nem ez már nem vont le a szemembe a sorozat értékéből. Még egy pár szó a befejezésről… tökéletesre sikerül. Volt benne némi déjá vu, de szép kerek befejezést kapott a történet. Szóval, ha nem félsz egy-két szellemmel töltött órától, és szeretsz gyilkossági ügyeket, rejtélyeket felderíteni ez a te sorozatod, ne hagyd ki. Mint írtam felirat sajnos már nincs fent a neten, ezért akit érdekel keressen meg nyugodtan, örömmel elküldöm neki. Letölteni pedig innen tudja jó minőségben. Nagyon jó nyomozást mindenkinek.



2017. augusztus 14., hétfő

Let's Fight Ghost


Let’s Fight Ghost

 

Mostanában úgy tűnik, hogy szellemes történetekben utazok. Elkezdtem az Arang and the Magistrate-val, ami habár jól indul, sajnos gyors ütemben ellaposodott. Párhuzamosan kezdtem nézni a Who are You?-t, ami annyira jól sikerült - főleg a másik fényében -, hogy gyorsan végig is néztem, sőt még meg is ismételtem. Utána Arang mellett belekezdtem ebbe a sorozatba is, ami szintén már az első rész után megfogott és nem eresztett. Műfajilag nagyon hasonlít az előző kettőre, horror, misztikus, romantikus és még a vígjáték is ide sorolható. Minden műfaji besorolásnak meg is felel, nagyon jól sikerült összerakni a készítőknek. Vannak benne ijesztő, félelmetes részek, a vicces elemek nagyon el lettek találva, a romantikus részek meg nagyon szépek lettek. Nem sok rosszat tudok rá mondani, nem volt lassú, se vontatott, pörögtek az események minden szálon. Csak ajánlani tudom, imádtam minden pillanatát, de nézzük meg mélységeiben is, hogy miért tilos kihagyni a Let’s Fight Ghost-ot a sorból.


Főszereplőnk az egyetemista Park Bong Pal (Who are You?), aki egy gyerekkori trauma miatt látja a szellemeket. Hogy meggyógyíttassa a szemét szellemek elűzésével keresi a pénzét - ami nem is fizet rosszul. Minden munkát elvállal (vagy elmenekül előle), persze titokban, mert egykori megmentője nem nézi túl jó szemmel ténykedését. Emellett az egyetemi élete se túl változatos, tetszik neki az egyik felsőéves lány, de ezen kívül se barátja, se a csoportja nem kedveli. Ez persze őt nem igazán zavarja mindaddig, amíg fel nem kérik egy új munkára, amibe beletörik a bicskája. De mielőtt előre rohannék, még bemutatnám Bong Pal alkalmi lakótársát/pótapját. Amikor megszállta gyermekként a gonosz szellem Myung Chul szerzetes (Lucky Romance, City Hunter, TEN 1-2.) próbálta kiűzni belőle. A szertartás sajnos nem sikerül tökéletesre, a szellemet nem tudja elpusztítani, csak kiűzni a fiúból, aki bosszúból megöli a fiú anyját, aki spirituális erővel rendelkezik. Apja nem sokkal később elhagyja a fiát, valójában a gyereke érdekében megy el megkeresni egy szent tárgyat. Így hát Bong Pal egyedül tölti a mindennapjait, szellemek elűzésével keresi a kenyerét, és csak néha-néha feltűnő fogadott apja a társasága. Emellett roppant házias és nagyon finoman főz. Ez pedig nem utolsó szempont egy falánk lakótárs esetében.


Az egyetemen kiszemeli magának Bong Pal-t a szellemek megfigyelésével foglalkozó klub. Lökött egy párost alkot Chun Sang és In Rang. Sokat lehet rajtuk nevetni, mert sütnivaló sajnos nem sok szorult Chun Sang-ba. In Rang már egy kicsit eszesebb, de együtt megdöntik a lököttség rekordját. Főleg amikor csellel ráveszik Bong Pal-t a… de erről majd később. Szóval a cselekménybe most ott tartunk, hogy Bong Pal-t felkérik egy nagyon jól fizető munkára egy iskola épületében. Lökött párosunk is éppen ide készül forgatni, elő adásban a netre szellemekről videot feltölteni. De olyan hihetetlenül „bátrak”, hogy nyugtató nélkül neki se mernek vágni a feladatnak. Bong Pal itt kerül először szembe a középiskolás lány szellemével. Amikor ész nélkül csak meg akarja ütni, a lány elég komoly ellenfélnek bizonyul. Bong Pal nem is sejti, hogy a csábító ajánlatot ez a szellem, vagyis Kim Hyun Ji (Goblin, I Hear your Voice, I Miss You) küldte neki. A csúfos vereség után, ami nyomot is hagy Bong Pal helyes arcán a dühös fiú másnap ismét megmérettetik Hyun Ji-vel. A lány ritka madárnak számít a szellemek között, nem emlékszik semmire a halála előttről, a nevét is csak az iskolai névtáblája miatt tudja. Barátnője és szellemes tanácsadója Kyung Ja, aki hihetetlen szuper tanácsokkal látja el barátnőjét. Az előző nap szereplői mind visszatérnek az iskolába, hogy szellemet lássanak/űzzenek.

Bong Pal a második összetűzés alkalmával véletlenül megcsókolja Hyun Ji-t, akinek ettől eszébe jut egy-két villanás az életéből. Ezért önkényese a fiú mellé szegődik, hogy még több emlékét szerezhesse vissza. Innentől veszi kezdetét Bong Pal és Hyun Ji közös munkája és élete. Szinte mindig együtt vannak, az egyetemen és otthon is együtt élnek. Ez persze rengeteg vicces és aranyos pillanatot eredményez. Az elején kialkudott kényszer kapcsolat hamar barátsággá. majd szerelemmé alakul át. A közös munka során sok esettel találkoznak, ami valamelyikükben fájdalmas emlékeket hozz a felszínre. Ezzel még jobban összekovácsolódik a sorsuk, Persze nem egyszerű egy ilyen kapcsolatot titokban tartani. Ráadásul Bong Pal már gyengéd érzéseket táplál az egyik felsőbb éves iránt, akinek azonban az új, kissé titokzatos állatorvos/tanár tetszik. Hyun Ji is kezd ráébredni a saját érzéseire, a lehetőségeihez mérten szeretne a legtöbb időt Bong Pal-al tölteni.


Azonban ez nem ilyen egyszerű. A múlt ártó szelleme közelebb van, mint gondolnák és még nem fejezte be a bosszúját. Szereplőink életére tör nem is egy alkalommal, és a helyi rendőrség egyik nyomozója is kitartóan (még a főnökei parancsa ellenére is) kitartóan nyomoz az egyetem gyanús halálesete kapcsán. Egyre jobban szorul a hurok az elkövető körül. Az események egyszerre több szálon futnak, az események teljesen éretően vannak felépítve, ezért a nézőnek nem kell a fejét vakargatnia, hogy „ez most mi és miért”. A gyilkosságot is egyre közelebb visznek a múlt megismeréséhez. Vajon Bong Pal és Hyun Ji közö múltja milyen messzire nyúlik vissza? Van valami ami összeköti ezt a két embert, vagy csak a véletlen műve, hogy egymásra találtak? Lehet jövője egy olyan kapcsolatnak, ahol az egyik fél egy szellem? Ezek a kérdések egyre jobban foglalkoztattak, minél inkább belemélyedtem a sorozatba. Annyira aranyosra és szépre sikerült a kettőjük kapcsolata, hogy nagyon nem szerettem volna, ha szomorú a vége, vagy nem tudnak igazi megoldást találni. Szerencsére egy váratlan csavarral mindent megoldottak és 100%-ban kedvencem lett a történet.

Na most egy kicsit a saját véleményemről is írok pár sort, csak mert rengeteg a mondandóm. Az egyetemi lökött páros nem lett a szívem csücske, de nagy szükség volt rájuk a sorozatba. Jó ellenpont voltak a komoly és megfontolt Bong Pal mellett, amikor meg közös klubbot alakítanak, az meg kifejezetten érdekes helyzetekkel gazdagította a sorozatot. A két fiú kapcsolata szinte testvéri, amit szintén nagyon komikusan adnak elő. Szerencsére semmit se komolyodnak a történet folyamán, az első résztől az utolsóig megmaradnak mókás bajkeverőknek. A másik fontos mellékszereplő a szerzetes, aki már nem tündököl a régi fényében, igazából egyre lejjebb csúszik a létrán. A munkái már nem olyan eredményesek mint régen, lassan kiöregszik a szakmájából. Bong Pal a legfontosabb számára, ezért lesz is egy-két vitájuk a Hyun Ji-vel való kapcsolata miatt. Mélységesen ellenzi, hogy egy szellemlányba szeretett bele és el is sikerül űznie mellőle az egyetlen olyan személyt, aki igazán sokat jelent a fiúnak az anyja halála óta. Később meg is bánja a tettét és az események igazolják is, hogy a két fiatal tökéletesen összeillik nem csak a csapatmunkában, hanem a mindennapi életben is.


A fő gonoszunk, az ártó szellemet megformáló szereplő is kitett magáért. Már a nézésével is sikerült fölállítania a szőrt a hátamon. A kedves és barátságos álarca mögött egy igazi ragadozó, egy szörnyeteg bújt meg, aki a saját célja elérése érdekében bármire hajlandó. Több gyilkosság és egyéb rémtett szárad a lelkén, de ki is ő valójában, és hogyan tudta megszállni az ártó szellem ezt a testet. Lassan feltárul előttünk egy kisfiú fájdalmas múltja, aki nem volt elég erős és inkább feladta az életét az őt megkísértő gonosz szellemnek. Az igazság kiderülése után kicsit megsajnálja az ember az egykori kisfiút és az akaratát vesztett felnőtt férfit, de az elkövetett bűnöket már nem lehet elmosni. Igazságot véget ér a története, ahol mindenre fény derül, legalábbis arra amit meg lehet magyarázni.

És most nézzük a szerelmeseinket. Annyi minden kavarog róluk a fejembe, hogy nem is tudom, hol kezdjem. Bong Pal és Hyun Ji számomra az egyik eddig látott legtökéletesebb pár. Hihetetlenül jól mutatnak együtt, nagyon jó volt az összhang mégse lettek nyálasak vagy túl csöpögősek a jeleneteik - és nagyon imádom az egyenruhájukat J. A kezdet mindig nehéz, ez náluk se alakult máskép. Az első közös munkát és az együttélés mind-mind okozott konfliktust, mégis meg tudták oldani. A bocsánatkérő vacsorák, vagy ahogy egymásnak kedveskednek tökéletesen el lettek találva. A kapcsolatuk tökéletesen megfelel egy igazi kapcsolatnak, amiben nem minden rózsaszín, vannak súrlódások mégis meg tudnak egymásnak bocsátani. A szellemeket gyűlölő Bong Pal szép lassan megváltoztatja a véleményét életvidám lakótársa miatt. A közösen megoldott szelleműzések is elgondolkodtatják őket, mert nem mindig az erőszak a megoldás. Megmentenek olyan lelkeket is, akikről csak elfeledkeztek, akik csak nem tudtak átkelni. Bevallom nagyon drukkoltam, hogy Bong Pal minél előbb vegye észre, hogy a neki tökéletes lány, nem az iskolatársa, hanem a mindig mindenben mellette álló szellemlány. Szerencsére és ennek tényleg nagyon örülök, nem húzták el mint a rétestésztát, a kapcsolatuk nem egyik pillanatról a másikra változik meg, folyamatosan lesznek egyre fontosabbak egymás számára.


A látható, illetve Hyun Ji láthatatlansága miatti nehézségek is inkább a lányt zavarják és nem Bong Pal-t, akit nem néznek normálisnak, amik kér még egy adag ételt, amit meg se eszik, vagy úgy tartja az esernyőt, mintha lenne mellette valaki, pedig nincs. Mire boldogok lennének és a korábbi visszahúzódó fiú is újra nevet váratlan akadályba ütköznek, amit sajnos nem a legjobban sikerül megoldani. Pár rész alatt sikerül jól megkavarni a dolgokat, ami egyben normalizálja is a helyzetet. Hyun Ji megtalálja a testét, ami nem halt meg csak 5 éve kómában van. Végre magához tér, de sajnos megint nem emlékszik semmire, még Bong Pal-t se ismeri. A csalódott fiú most magára ölti Hyun Ji szerepét és nem hagyja magára a lányt. Visz neki ételt és a közös múltjuk apró emlékeit. Reméli, hogy visszakaphatja a lányt, akibe beleszeretett. És a szív, ami egyszer szeretett miért ne emlékezne, még ha az agy egy kicsit lassú is. Egy váratlan támadás és Hyun Ji új képessége még jobban összekovácsolja kettőjüket. De az ártó szellem egyre közelebb van hozzájuk, és semmi sem állíthatja meg a terve kivitelezésében. Hogy tudják majd szereplőink a segítőikkel megfékezni ezt a bosszúszomjas lényt? Együtt tudnak maradni, vagy a megmagyarázhatatlan események szétválasszák a szerelmeseket? Lehet jövője a szellemlátó párosnak? Megtudjátok, ha végignézitek ezt a 16 részes szuper izgalmas, aranyos és romantikus történetet, aminek még a zenéje is fantasztikusra sikerült. Letölteni innen tudjátok és itt találtok hozzá feliratot. Nagyon jó szórakozást mindenkinek.

  

2017. július 10., hétfő

I Hear Your Voice ismertető


I Hear Your Voice


Ma megint sorozatot nézni csábítalak titeket. Egy csavaros fordulatokkal tarkított, romantikus darabról készül a ma ismertetőm. Kellemes kikapcsolódás egy kis nyomozással tarkítva (a fő szál mellett akad bőven mellék történet ami színesebbé teszi a fő vonalat), ügyészekkel, ügyvédekkel és egy kis gondolatolvasással. Nem, nem írtam el, a főszereplő, a történet elején középiskolás Park Soo Ha (már ismerhetjük a Pinocchio és a W - Two World alkotásokból) képes az emberek gondolataiban olvasni, ha a szemükbe néz. Ez nem egy vele született képessége, egy baleset következménye. Édesanyját korán elveszítette, édesapját pedig egy "baleset" vette el a félárva kisfiútól. A szándékosan elkövetett "balesetkor" Soo Ha is az autóban volt és végig kellett néznie, ahogy az elkövető hidegvérrel megöli a mellette lévő édesapját. Az életét egy véletlennek köszönheti, ami megváltoztatja, célt add egész további életének. A gondolatolvasás képességét is ekkor kapja, talán egyfajta kárpótlásként mindazért ami még rá vár. Elég nehéz bárkivel is megértetnie és elfogadtatnia, hogy milyen képességekkel is rendelkezik hirtelen.

Valójában ekkor ismerhetjük meg a másik szereplőt is, Jang Hye Sung-ot. Az első részben éppen a kirendelt ügyvédek kiválasztásán (egyfajta állásinterjún) jelenik meg. Nem egy kiemelkedő ügyvéd, nem töri össze magát a védencei érdekében, eldarál egy sablonos szöveget és részéről letudva a munka. Édesanyja nyomására kénytelen megpályázni a kirendelt védői állást (nagy dolognak számít, ha valakit megválasztanak, még az újságba is bekerülnek). A felvételi beszélgetés során ismerhetjük meg Jang ügyvédnő múltját, ami szorosan összefonódik Park Soo Ha-éval.



Édesanyja házvezetőnő volt Seo Dae Suk bíró házában, ezért lánya a bíró lányával együtt egy kiemelt magániskolába járhatott. Seo Do Yeon, a bíró lánya szép volt, okos és nagyon idegesítő. Egy dolgozat alkalmával csalással megszerezte az első helyet, amiért egy kerti ünnepség volt a jutalma - ilyen is csak gazdagéknál van -, de a csalás ténye nem mindenki előtt volt titok. Az egyik tűzijáték véletlenül - még csak nem is Jang Hye Sung kezében volt - megsebesítette Deo Yeon-t, aki a szülei előtt Hye Sung-ot vádolja meg. Dae Suk bíró nagyon arrogánsan, kifejezetten felsőbbrendűen, lekezelően viselkedet a vétlen lánnyal, akit el nem követett tettéért kirúgatnak az iskolából, édesanyját pedig elbocsátják, pedig 10 éve dolgozik a családnak. 

Nem sokkal később Do Yeon és Hye Sung összefut a közeli parkban, ahol számon kéri a kis hazudóst, aki elismeri füllentését, de eszében sincs felfedni az igazságot a felnőttek előtt, ezzel helyrehozva Hye Sung becsületét és a jövőjét. Zajt hallanak, és a helyszínre érve végignézik Park Soo Ha édesapjának meggyilkolását. Így egy tanú helyett már hárman látták az elkövető tettét. Ráadásnak Hye Sung még egy képet is készít az elkövetőről, de ezzel magukra vonja a gyilkos figyelmét, amit fejvesztett menekülés követ. Ez az esemény örökre megváltoztatja a három fiatal életét. Ráadásnak a gyilkossági tárgyalás levezető bíró nem más mint Seo Dae Suk. A két lány fogadást köt, hogy ha Hye Sung el mer menni a gyilkos fenyegetése ellenér is a bíróságra és tanúskodik, akkor Do Yeon bevallja az igazat. Nem kis dilemma ez a lánynak, hogy az élete vagy az ártatlansága bizonyítása a fontosabb. A tárgyalás napján azonban csak Hye Sung mer bemenni a tárgyalóterembe és elmondani az igazat és bemutatni a legfontosabb tárgyi bizonyítékot - a fényképet. E nélkül a gyilkos Min Joon Gook meg is úszná a tetté, hiszen senki se hisz a sérült Park Soo Ha szavainak. A felbőszült vádlott majdnem megfolytja Hye Sung-ot, több férfi kell ahhoz, hogy leszedje a lányról. A kivezetése előtt még nyíltan megfenyegeti a bíróság előtt, hogy megöli a tanúskodó lányt. A kisfiú a tárgyalás után megfogadja, hogy megtalálja és megvédi a lányt, aki megmentette az életét a bátorságával. Így veszi kezdetét kettőjük története.

Tíz évvel később, a jelenbe az akkoriban bátor és becsületes lány csapnivaló ügyvéd lesz, aki mégis felvételt szeretne nyerni a kirendelt védők közé. Soo Ha eközben jó tanuló, képességeit használva segít másokon és állandóan megmentőjét keresi. Szorgalmasan edz és várja a pillanatot, amikor betarthatja az ígéretét. Nem várt módon találkoznak újra szereplőink. Soo Ha osztálytársát gyilkossági kísérlettel vádolják, amibe persze ártatlan, de az áldozat hamisan megvádolja. Ismerős helyzet nem? Az ügyben eljáró ügyész nem más, mint Seo Do Yeon a régi ellenség, a kirendelt védő pedig a csapatában nem túl nagy népszerűségnek örvendő Jang Jye Sung. Ha már így megemlítettem, mondok pár szót a közvetlen kollégáiról. Jang ügyvédnővel egy időben nevezték ki a rendőrből lett ügyvédet Cha Kwan Woo-t. Nagyon lelkes, teljes erőbedobással veti bele magát a munkába és így kicsit túl harsány is. Nekem nem lett a kedvenc karakterem, de nem egy negatív figura. Sok jó dologra fogja megtanítani ügyvédtársát, amikor kész lesz a tanulásra. Ráadásul szerelmi riválisa is lesz Soo Ha-nak Jang ügyvéd szívéért vívott harcban. A kirendelt védők irodájának rangidőse egy nagyon becsületes, lelkes, Hye Sung-ért nem rajongó Shin Sang Duk. A történet előre haladtával hol elismeri, hol csalódik csapata tagjaiba, de a végére egy nagyszerű ügyvédekből álló kis közösségé kovácsolódnak össze. Rajtuk kívül van még egy kicsit flúgos, de nagyon helyes segítőjük, amolyan irodavezető, aki segíti az ügyvédek munkáját és rendben tartja a papírokat.



Na akkor kanyarodjunk is vissza a cselekményhez. Soo Ha megtalálja az újság segítségével régi megmentőjét, de hatalmas csalódás várja, mert nem az elképzelt ideáll áll előtte, hanem egy teljesen megkeseredett ügyvéd. Nem hogy nem áll ki a védence, Soo Ha osztálytársa mellett, de még bátorítja is, hogy vallja be az el nem követett bűnt és törődjön bele. "Kedvessége" majdnem öngyilkosságba kényszeríti az elkeseredet lányt, még szerencse, hogy a mindig jó helyen felbukkanó Soo Ha meglátja, szó szerint, hogy mit is forgat Ko Sung Bin a fejében és az utolsó pillanatban megmenti. Amikor ezt Kang ügyvéd arcába vágja kicsit kijózanítja és gondolkodásra készteti. Soo Ha képességét kihasználva próbálja megnyerni a tárgyalást, ahol ráadásnak ősi ellenségével is szemben találja magát. Nem mesélem el, hogy kinek a győzelmével zárult az ügy és mi lett az ítélet, nézzétek meg magatok.

Egyik eset követi a másik, tárgyalástól tárgyalásig sodródnak szereplőink, időközben szabadlábra helyezik Min Joon Gook-t, akit látszatra már nem érdekel a bosszú, de ez persze nem igaz. Soo Ha igyekszik megvédeni Jang ügyvédnőt és persze a szívét is elnyerni, de nagy ellenfél számára Cha ügyvéd. Jóképű (szerintem nem), sikeres és egy helyen dolgozik Hye Sung-gal, ráadásul korban is jobban illik a nőhöz, mint a közel 10 évvel fiatalabb fiú. Most tartunk úgy a sorozat jó felénél, Min Joon Gook nem várt helyen követ el újabb gyilkosságot, ezzel kínozva áldozatait. Amikor a bírósági tárgyalás se hozz pozitív eredményt, mert felmentik tette alól Soo Ha végső lépésre szánja el magát. Kang Hye Sung időben megállítja, de közben mind a ketten megsérülnek (Hye Sung ráadásul Soo Ha keze által). Soo Ha nyom nélkül eltűnik, Kang ügyvédnő visszasüpped a régi önmagához - pedig már ígéretes védő lett belőle. Cha ügyvéd a végzetes hibája után - felmentette Min Joon Gook-t a bíróságon - felhagy az ügyvédi hivatással. Szinte kezdhetünk mindent elölről csak eltelt egy újabb év.

Nekem igazából innen tetszet a sorozat (most tartunk a 11. résznél), egész eddig már ott tartottam, hogy abbahagyom az egészet. A bírósági ügyek nagyon tetszettek, de a szereplők viselkedése kifejezetten taszított. Epekednek ész nélkül, lépni senki se képes és még ott a fenyegető múlt is. Már nagyon le akartam írni az egészet, amikor végre beindultak a dolgok. Soo Ha amnéziásak előkerül egy eldugott helyről, és rögtön gyilkosság vádjával le is tartóztatják. Nem elég, hogy nem tudja, hogy kicsoda, elvesztette gondolatolvasó képességét és még börtönbe is kerül. Egyetlen biztos támasza a segítségére siető Jang Hye Sung. Összeszedi minden képességét, csatasorba állít minden eszközt és embert, hogy bizonyítsa Soo Ha ártatlanságát. Kemény munkáját siker koronázza, de ezzel még nincs vége.


Segít a fiúnak visszatalálnia a régi életéhez, persze nem mesél el neki mindent a közös múltjukról. Csak amit fontosnak tart, még a fiú régi barátai is megkéri egy-két apróbb füllentésre. Soo Ha-t azonban nem olyan könnyű lerázni, még az emlékei nélkül is pontosan tudja, hogy mit súg a szíve. Nem hagyja magára megmentőjét, sőt még a házába is beköltözik - persze csak amíg vissza nem nyeri az emlékeit. A történet folytatásában kiderül, hogy Soo Ha nem ölte meg Min Joon Gook-t, tehát tényleg ártatlan, de így szereplőink élete ismét veszélybe kerül. Most hogyan tovább? Meg kell oldani egy régi ügyet, el kell varrni a múlt és a jelen összes szálát. Nem csak Soo Ha és Hye Sung múltja kerül előtérbe, Do Yeon is nem várt dolgokat tudd meg a származásáról. Szereplőink igazán egy csapattá kovácsolódnak, jó látni mivé alakult a korábbi széthúzás. A történet végét nem mesélem el, már így is leírtam a nagy részét.

Mint talán már rájöttetek nincs benne a TOP 10-ben a sorozat, de egy nagyon jó történet, kár lenne kihagyni. Nagyon tetszenek a karakterek jellemfejlődés és változása, mindenki átmegy némi átalakuláson - sokukra rá is fér. A végére minden szállat elvarrnak és összességében nagyon elégedet vagyok a megoldásokkal. A végén Soo Ha monológja is elgondolkodtatja az embert, sok igaz dolgot kimond. A szerelmi szál is aranyos, néha kicsit erőltetett, de ez még belefér. Nem könnyű egy idősebb nőnek, aki ráadásul elég keményfejű is bevallani, hogy egy jóval fiatalabb fiú mellett igazán boldog. Mégis mindenben támogatja az utolsó pillanatig. A gondolatolvasás pont annyi csavart tesz a történetbe, hogy az utolsó pillanatig ne legyen unalmas. Összefoglalva mindenkinek nagyon ajánlom és jó szórakozást kívánok hozzá. Készítettem egy kis kapcsolati ábrát a szereplőkről, hátha könnyebb lesz átlátni a viszonyokat.



A sorozatot innen tudjátok letölteni és itt találtok hozzá feliratot. Ezúton is köszönet a készítőknek, hogy megnézhettem magyarul.



2017. június 10., szombat

Black & White


Black & White


Ma egy Tajvani sorozattal készültem nektek. Még mindig a koreai sorozatokat tartom a legjobbnak, de egy-egy történet kedvéért szívesen nézek más ázsiai országban készültet is. A mostani sorozat is nagyon jól indult, reméltem, hogy sikerült egy izgalmas, akcióval és nyomozással tarkított történetet találnom, de sajnos a jó kezdet után egyre gyengébb fojtatás következett. A végén már alig vártam, hogy vége legyen a sorozatnak és lezárhassam ezt a számomra gyenge történetet. Akkor most egy kicsit bővebben, hogy miért is bukott meg nálam a Dupla Szerencse Csoport.

A sorozat két teljesen eltérő személyiségű nyomozóról szól és az őket körülvevő többi hatósági személyről, politikusról és bűnözőről. A két rendőr a tűz és a víz – ezért is reméltem, hogy sok érdekes és izgalmas helyzetben lesz részük. Chen Zai Tian nyomozó gyáva, nem is való rendőrnek, mégis a saját körzetében királynak számít a rendőrök között. Munka helyett jobban szeret nőzni és a meleg helyzetekben se éppen a legjobb társ. Többször csinál galibát, ezért is kell elmenekülni a saját körzete parancsnokságáról. Miután az éjszakát a kapitánya lányával töltötte szó szerint golyók záporában kell menekülni. Új állomáshelyén, a Déli Körzeti Kapitányságon, pont az ellentéte a rendőrség ásza. Wu Ying Xiong saját magán nem kímélve üldözi a bűn és a bűnözőket. Túl gyakran kerül meleg helyzetbe és túl gyakran lesz minden romhalmaz a környezetében. Egy nagyszabású akció keretében megpróbálják elfogni a legnagyobb drogelőállítót, a Dreamer készítőjét. Minden rendben is indul, a találkozó azonban máshol lesz, és a lenyomozhatóságuk érdekében próbák elé állítják a két futárt. Nem is értettem, hogy a százados, hogy nem gondolt erre, ráadásul le is buktatta az embereit a hülyeségével. Amiből persze Ying Xiong a maga módján, vagyis fegyverekkel és az öklével mászott ki. Nem mintha ezért megdicsérték volna, sőt jól leszúrták, az ellopott pénz és a sikertelen akció miatt.


Ráadásnak rögtön megkapja társnak az éppen ott tébláboló Zai Tian-t is. Ennél már nem is lehetne szebb a napja. Ja, nem ebben tévedtem. Némi malőr után a törvényszéki laborban, megölik az informátorát és kénytelen üldözőbe venni egy gyanús nőt, mindezt egy alkalmatlan személlyel az oldalán. Jó nagy felfordulást okoz a két férfi, amikor letartóztatják a helyi triád (maffia) vezetőjének a lányát, aki innentől egyre szorosabb kapcsolatba kerül a két nyomozóval. Elég fura barátság/szerelmi háromszög az övék, főleg mert még számos titok lappang a múltban. Mivel a nyomozók és Chen Lin túl gyakran keverednek azonos ügyekbe, akarva-akaratlanul összeszokott csapat lesz belőlük. Persze ez a kapcsolat sem súrlódás mentes, sőt nekem már túl sok volt a felesleges dráma, sírás-rívás (szó szerint) és értelmetlen agyalás. A nyomozás is toporgott egy helyben, sehova se jutottak, csak hullottak az emberek és a tanúk mint a legyek. Némi szint csempészet az unalomba, hogy egy nemzetközi zsoldos csapat és a legmagasabb körökig elérő korrupció után kezdtek nyomozni, de ebben is annyira lassúak és gyakran felelőtlenek voltak, hogy elvesztette a sorozat minden szépségét a szemembe. Főleg úgy, hogy nemrég néztem egy másik ázsiai nyomozós/profilozós sorozatot, és már az első rész a székemhez ragasztott és nem is eresztett az izgalmas befejezésig. Ennek fényében még silányabbnak tűnik a Black & White.

Túl sok volt a dráma, a szeretem, nem mondom meg, most mit csináljak… Felesleges agyalás és érzelmi mélység volt a jó fele a 24 résznek. Sokkal kevesebbel jobb lett volna, ha egy kis határozottság is szorul a szereplőkbe és nem kínlódnak ennyi. Az akció jelenetek ezzel szemben izgalmasra sikerültek, de ott is betelt a pohár, amikor már a 125. szereplő/tanú/barát is halálát leli és mégse lép előre az ügy semmit. Sőt a mi királyi párosunk állandóan bajba keveri magát, felfüggesztés, gyilkossági vád és hasonló apró csapdákba sétálnak bele folyamatosan. Nem találják meg a téglát a saját csapatukban és folyamatosan olyanokra gyanakodnak akiről ordít, hogy ártatlan. Több bajtársuk is életét veszti, ami valamilyen szinten az ő hibájuk, hisz ha nem kínlódnak ennyit és használják a szemüket és az eszüket mindez nem történik meg. Persze ez nem ilyen egyszerű, mert túl sokszor gondolkodás helyett inkább szenvednek egy sort és siránkoznak a kialakult helyzeten.


Sajnos Chen Lin sem könnyíti meg a helyzetet, mire eldönti, hogy melyik fiúba szerelmes, mert persze itt se tudnak rögtön dönteni, addigra a múlt hibái közbeszólnak és elszakítják őket egymástól. Ráadásul egyetlen olyan pár sincs a sorozat során, akik viszontszeretik egymást. A szereti B-t, de B inkább C-t kedveli és így tovább minden szereplővel. Egyetlen normális kapcsolatot se találunk a 24 rész alatt. Mire úgy tűnik, hogy kettő végre elindul egy úton valami félreértés vagy apróság miatt mélyen megsebzik egymást és ismét külön-külön folytatják az útjukat.

Ugyan ez igaz a két fiúra is. Az ellentétek mégis vonzzák egymást, a nyugodtam Zai Tián nagyon jó fék a sokkal hevesebb Yiog Xion mellett. Amikor gyakran verekedésre kerül a sor a gyáva társa az első sarokba bebújik, de a nagy dumájával sikerül egy-egy melegebb helyzetből kimentenie magát és forrófejű partnerét. Sajnos ez a kapcsolat is hamar megromlik. Nem állnak ki egymás mellett, apróságok miatt szakítják meg a kapcsolatot és a barátságot. Elárulják egymást, majd amikor már majdnem végzetes a helyzet felismerik, hogy mi is a fontos. De ez túl gyakran kerül valaki életébe. A gyakori érzelmi kisiklásaik nagyon megkuszálják a történteket, számomra egészen élvezhetetlenné is tették. Egy szó mint száz, az ismertetőm se sikerült a rossz véleményem miatt túl hosszúra, nekem nagyon nem tetszett ez a sorozat. Ha van, akit esetleg mégis érdekelne, akkor itt megtalálja a feliratot és a részeket is. Köszönet érte a fordítóknak. Remélem legközelebb sikerül egy sokkal izgalmasabb sorozatról ismertetőt hoznom.

 


2017. május 22., hétfő

Goodbye, Mr. Black ismertető


Goodbye, Mr. Black


Ma egy újabb ajánlóval készültem nektek, remélem ti is annyira megszeretitek majd a sorozatot, mint én. Nagy kedvencem lett, nem azért, mert nincsenek benne hibák, bakik és elképzelhetetlen megoldások, volt hogy én is csak csóváltam a fejem. De segítet lazítani, sokadik megnézésre is kikapcsolódni és egy-egy fárasztó nap után mosolyogni. Szerintem mindenkinek van olyan napja, amikor csak el akar bújni minden és mindenki elől, mert elege van a világból, a munkahelyből és minden egyébből. Ez egy olyan sorozat, ami annyira kikapcsol, legalábbis engem, hogy a végére már nem is tudom, hogy mi is rontotta el a jó kedvem. Van egy pár drama, ami bármilyen pocsék nap végét szebbé varázsolja. Az egyik ilyen a Goodbye, Mr. Black. Nem is dicsérem tovább, majd később még kifejtem a véleményem.



Rögtön az első képsorok várakozással töltik el a nézőt, lövöldözés, robbanás, menekülés és egy sokat ígérő mondat: "Cha Ji Won halott, de én élve térek vissza." Ezek után ki tudd ellenállni és nem elkezdeni? Én nem, szóval bele is vágtam ebbe a 20 részes történetbe. De kezdjük is az elején. Hogy könnyebb legyen eligazodni a szövevényes szálakon készítettem egy kapcsolati ábrát, remélem segíteni fog.

A látványos bevezető után egy éjszakai katonai gyakorlaton találjuk magunkat, ahol Cha Ji Won (korábban a Powerful Opponents-ben láttuk az elnök fiaként, bár először meg se ismertem), a különleges erők kapitánya mindenképpen nyerni akar, ezért látványos magánakcióba kezd. Persze felettesei nem nézik jó szemmel ténykedését, ezért nem is szerzi meg a hőn áhított "nyereményt". Barátja és fogadott testvére Min Sun Jae az ellenséges csapatban harcol. Bár Cha kapitány "belehal" a küldetésbe, mégis kiiktatja az ellenséget, amit elég látványosan ünnepel a barakkban. Már kezdtem aggódni, hogy sikerült kifognom egy kerge sorozatot, de szerencsére feleslegesen ijedeztem. Pont a kellő mennyiségbe adagolják a készítők a poénokat. De vissza a történethez, nem kalandozok másfelé. Szóval a látványos ünneplést a Parancsnok zavarja meg, aki egyáltalán nincs elájulva a kapitány magánakciójától, ezért dicséret helyett bezáratja a győztest.

Eközben a civil életben Cha kapitány apját az orvosa győzködi, hogy műtesse meg sérült lábát, de Cha Jae Wan (az I Hear Your Voice arrogáns bírája) hajthatatlan. Jae Wan a Sunwoo Csoport elnöke, így rögtön rohan az orvos asszisztense és jelenti az elnök állapotát a helyére pályázóknak. Mint minden üzleti vállalkozásban itt is rögtön megy a hatalmi harc a háttérben. De nem mindegy, hogy kivel is lép szövetségre az ember, mert nem tudhatja ki mire képes a hatalomért és a pénzért. De ez még a jövő zenéje, ha nem is túl távoli jövőé. Jelenleg Cha elnök édes- és fogadott gyerekeivel ünnepli a születésnapját. Csak Ji Won van távol a büntetése miatt. De apja mellett van húga, Cha Ji Soo, barátja Min Sun Jae, és barátja a katonai parancsnok lánya Yoon Mi Ra. Mi Ra és Ji Won a barátság mellett még szereti is egymást és már a házasságon gondolkodnak, csak még nem árulják el a család többi tagjának. De Sun Jae így is tudja és szenved, hisz szintén szereti Mi Ra-t, aki tudomást se vessz a fiú érzéseiről. Ha ez még nem lenne elég a sikeres és gazdag Ji Won mellett, neki nincs mása csak egy börtönviselt apja, aki miatt még mindig bajba kerül és szégyenkeznie kell. Nem veszi észre, hogy Ji Won nem ez alapján ítéli meg barátját, Ji Soo pedig rajong érte és nem a póthúg szerepét szeretné betölteni az életében. De a féltékenység és a kapzsiság, a megfelelni akarás gyakran nagyobb kísértés, mint a szerető család melege. Ezét lesz a frissen leszerelt Sun Jae gyilkos, a családját eláruló tékozló fiú. Ji Won helyett Sun Jae helyezkedik el "apja" mellett a vállalatnál. Egy tisztességtelen ajánlat azonban tönkreteszi az idáig becsületes férfit és egyre mélyebbre taszítja a gödörbe. Apja csalódottsága adja meg a végső lökést, ami elindítja az események láncolatát.



Az események Thaiföldön folytatódnak, ahol megismerkedünk meg két további fontos szereplővel az emlékeit vesztett, cunami árva Kaya-val, aki igyekszik túlélni a mindennapokat és a pénzimádó, szélhámoskodó orvossal Mu Tong-gal (a Hidden Identity kaméleon nyomozója egy másik arcát is megmutatja). Kaya szemtanúja lesz egy gyilkossági kísérletnek, amit a helyi gengszter szárnysegédje követ el. Eközben a gengszterek főnöke Baek Eun Do megkörnyékezi Jae Wan-t egy piszkos üzlettel, amit a talpig becsületes férfi visszautasít, de fogadott fia az elismerés reményében elfogad és ezzel csapdába csalja saját magát. Cha kapitány egy katonai gyakorlat miatt, barátja pedig egy vállalati projekt kapcsán Thaiföldre utazik. Itt Kaya szó szerint összefut és a földre dönti az akkor érkező és fehér egyenruhájában nagyon fess Cha kapitányt, aki nem hagyja magát a pimasz lánnyal szemben. A szigeten praktizál a később jelentős szerepet betöltő Kim Ji Ryoon, Jae Wan ügyvédje. Ji Won apja kérésére pont most kézbesíti az apja végakaratát. Nem is sejti még ekkor, hogy hamarabb szükség lesz rá, mint gondolták. Jae Wan előtt kiderül, hogy Mind Jae piszkos ügyekbe keveredet, és amikor kérdőre vonja a vita hevébe a fiatal férfi meglövi "apját". Bár a halálos lövést nem ő adja le innen nincs vissza út.

Jae Wan elnök halálát hamisan drogügynek állítják be, amit gyerekei nem hisznek el, de a megrázkódtatástól még kábán nem gondolkodnak tisztán. Cha elnök minden gyereke egy helyen gyülekezik, nem is sejtve a többiek, hogy a gyilkos közöttük bujkál. Ji Won észreveszi, hogy követik, de hamar üldözöttből üldöző lesz. Csakhogy egy látványos menekülés, után Baek Eun Do manipulációinak hála Ji Won gyilkossági gyanúsított lesz. Menekülni kénytelen, amiben a hamisításban segédkező Kaya lesz a segítségére. Nem csak papírokkal segíti, amikor a sebesült férfi újra felkeresi Ji Ryoon ügyvéd segítségével elrejti és odaadóan ápolja az eszméletlen Ji Won-t. A szállodában eközben Ji Soo olyasminek lesz fültanúja, ami nagy veszélybe sodorja az életét, és nincs aki megvédje. Meghatalmazást add a vállalat vezetéséről, majd nyom nélkül eltűnik. A tanácstalan Mi Ra nem érti, hogy mi történik körülötte, és bár egy tengerészparancsnok lánya, nem sok rátermettségről tesz tanúbizonyságot. Szerelmét gyilkossággal vádolják, barátnője eltűnt, fogadott apja gyanús körülmények között meghal és mégse gyanakszik semmire. Nem nagyon nőtt ez a szereplő a szívemhez, nem rajongok az ilyen magatehetetlen nőkért.

Közben a sziget másik részén a sebesült, legyengül Ji Won visszanyeri az eszméletét, rá kell döbbennie, hogy szökött bűnöző lett a korábban fényes karrier előtt álló katonából. Parancsnoka elfordult tőle, imádott apjától csak az arany iránytűje maradt, belegravírozott jó tanácsával: Spero Spera (amíg élsz, remélsz). Segítője a makacs és kitartó, írni és olvasni nem tudó, de minden helyzetben talpraesett Kaya (thai nyelven szemetet jelent). A főbérlőjüknek is a férjeként mutatja be az eszméletlen férfit, mert így kisebb az esélye, hogy rájuk találnak. Egyetlen, aki ismeri a tartózkodási helyüket Ji Ryoon ügyvéd. A bujkáló fiatalok együtt töltik mindennapjaikat, munkát vállalnak és nevet változtatnak, Cha Ji Won ezentúl Mr. Black, Kaya pedig Swan. Minél több dologra derül azonban fény, Ji Won annál inkább képtelen tétlen maradni. Egy újabb látványos menekülés után Cha Ji Won életét veszíti egy robbanásban, amit egykori testvére Min Sun Jae okozott. Igen ám, de hogy lesz itt sorozat, amikor a főszereplő már meg is halt. Aki még emlékszi a bevezetőben elhangzott mondatra talán sejti. Cha Ji Won halott, de én élve térek vissza. Cha Ji Won már korábban eldobta a nevét és már mint Mr. Black él.



Eltelt 5 év. Kaya Koreában él Kim Swan néven. A korábban írástudatlan lány Kim Ji Ryoon ügyvéd fogadott húgaként tér vissza, aki ráadásul riporter egy kis online újságnál a Pandánál, ahol előszeretettel kever bajt. Min Sun Jae feleségül vette Yoon Ma Ri-t, boldog házasságuk egyetlen fájó pontja, hogy nincs közös gyerekük. Ezen kívül a még Thaiföldön kapott meghatalmazás alapján Sun Jea lett a Sunwoo Csoport elnöke. Az egykor szegény fiú minden álma teljesült, megkapta szíve vágyát, beköltözött barátja otthonába és még a vállalatot is megszerezte. Ezért "csak" be kellett mocskolnia a kezét az apja és fogadott testvérei vérével. Igen, sajnos a többes szám helyes, mert az elmúlt éves során Ji Soo se adott életjelet magáról. A lavina elindítója, Baek Eun Do igen magas pozíciót szerzett magának a Sunwoo Csoporton belül. Továbbra se más egy egyszerű gengszternél, csak már más körökben folytatja eddigi tevékenységét. A továbbiakban hol Sun Jea mellett, hol ellene üzletel. A megszokott mindennapokat egy nem vár szellem zavarja meg, amikor megjelenik a házaspár által rendezett parin. Visszatér a halottnak hitt örökös, aki ugyan még nem tisztázta magát a gyilkosság vádja alól, de attól még fenekestül felforgatja mindenki életét. Már nem Cha Ji Won a neve és francia állampolgár lett, akit csak a bosszú hozott vissza. Tényleg csak ennyiről lenne szó, vagy más is lappang a háttérben? Miért tért vissza Black éppen most?

Innentől lesz ám bonyodalom bőven. Nem csak a gyilkosságot kell felgöngyölíteni, bizonyítékot szerezni, az érzelmek is összekuszálódnak. Egyedül Kim Swan riporter tudja az elejétől a végéig, hogy kit szeret. Mr. Black vajon még mindig szereti Ma Ri-t és fordítva? Ma Ri öt év elteltével kit választ, és mi lesz, ha kiderül, hogy férje milyen szerepet játszott a családi tragédiában? Black és kis csapata (Mu Tung, Mu Tung lánya Mei és Cha kapitány egykori beosztottja, Ahn Gye Dong) a Sunwoo Csoport ügyeit és az egykori gyilkosságot próbálják felderíteni, valamint töretlen hittel keresik az eltűnt Ji Soo-t. Swan is kitartóan, pénz és időt nem kímélve kereste kedvese húgát, mert soha nem hitte el, hogy Black valóban meghalt. Sok viszontagság, börtön, emberrablás és egyéb nehézség után vajon mi lesz a szereplők sorsa? Ennyi év és ármány után még ki lehet deríteni az igazságot? Ji Soo él még, vagy hiú reményeket kergetnek? A további cselekményt nézzétek meg ti magatok, fedjétek fel a titkokat (mert mindenki tartogat egy párat) és oldjátok meg a rejtélyeket.



Mint már az elején is írtam, nekem nagy kedvencem a sorozat, a karakterek és a cselekménybeli hibák ellenére is. Igen Cha Ji Won úgy tűnik, hogy az egyik percben még Yoon Ma Ri iránt táplál érzéseket, a másikba már Kim Swan után epekszik. Szerintem nem, de ezt döntse el mindenki maga. Nekem éppen az tetszet, hogy a szerelmi jelenetek nem voltak nyálasak, a gyengéd érzések már Thaiföldön kialakultak a menekülök között (bár akkor még csak Swan volt igazán szerelmes). Ezt be is bizonyította, hisz töretlenül hitte, hogy a "férje" életben van és még a húga keresését se adta fel. Évekig figyelte és gyűjtötte az adatokat az ügyben érintettekről. És Ji Won is az első adandó alkalommal megmenti a lányt, pedig másra is hagyhatná. Az évek során mind a ketten megtartották a másiktól kapott iránytűket (elég sok szerepet kap a kér iránymutató). A többi szereplő játéka is tetszet, Mu Tong egy kifejezett egyéniség. Felejthetetlenné tette a játéka a sorozatot. A karakterét nem is tudom ki tudta volna még így alakítani. Felejthetetlen alak, sok helyzetet lendített tovább. Egyik másik titok ugyan elcsépelt és sablonos volt, de ez se nagyon zavart. Az utolsó képkockáig szurkoltam az igazságos és boldog befejezésért. Még pár szót mondanék a sorozat zenéjéről. Szerintem jól eltalálták, volt már sorozat, aminek sokkal jobb volt a zenéje, nekem mégis tetszettek az ide készült OST-k. Egyik nagy kedvencem a Hold BackRemélem nektek is tetszeni fog és hozzám hasonlóan élvezettel nézitek majd a sorozatot. Letölteni innen tudjátok a magyar feliratot pedig itt találjátok. Még egyszer jó szórakozást.