2017. május 22., hétfő

Goodbye, Mr. Black ismertető


Goodbye, Mr. Black


Ma egy újabb ajánlóval készültem nektek, remélem ti is annyira megszeretitek majd a sorozatot, mint én. Nagy kedvencem lett, nem azért, mert nincsenek benne hibák, bakik és elképzelhetetlen megoldások, volt hogy én is csak csóváltam a fejem. De segítet lazítani, sokadik megnézésre is kikapcsolódni és egy-egy fárasztó nap után mosolyogni. Szerintem mindenkinek van olyan napja, amikor csak el akar bújni minden és mindenki elől, mert elege van a világból, a munkahelyből és minden egyébből. Ez egy olyan sorozat, ami annyira kikapcsol, legalábbis engem, hogy a végére már nem is tudom, hogy mi is rontotta el a jó kedvem. Van egy pár drama, ami bármilyen pocsék nap végét szebbé varázsolja. Az egyik ilyen a Goodbye, Mr. Black. Nem is dicsérem tovább, majd később még kifejtem a véleményem.



Rögtön az első képsorok várakozással töltik el a nézőt, lövöldözés, robbanás, menekülés és egy sokat ígérő mondat: "Cha Ji Won halott, de én élve térek vissza." Ezek után ki tudd ellenállni és nem elkezdeni? Én nem, szóval bele is vágtam ebbe a 20 részes történetbe. De kezdjük is az elején. Hogy könnyebb legyen eligazodni a szövevényes szálakon készítettem egy kapcsolati ábrát, remélem segíteni fog.

A látványos bevezető után egy éjszakai katonai gyakorlaton találjuk magunkat, ahol Cha Ji Won (korábban a Powerful Opponents-ben láttuk az elnök fiaként, bár először meg se ismertem), a különleges erők kapitánya mindenképpen nyerni akar, ezért látványos magánakcióba kezd. Persze felettesei nem nézik jó szemmel ténykedését, ezért nem is szerzi meg a hőn áhított "nyereményt". Barátja és fogadott testvére Min Sun Jae az ellenséges csapatban harcol. Bár Cha kapitány "belehal" a küldetésbe, mégis kiiktatja az ellenséget, amit elég látványosan ünnepel a barakkban. Már kezdtem aggódni, hogy sikerült kifognom egy kerge sorozatot, de szerencsére feleslegesen ijedeztem. Pont a kellő mennyiségbe adagolják a készítők a poénokat. De vissza a történethez, nem kalandozok másfelé. Szóval a látványos ünneplést a Parancsnok zavarja meg, aki egyáltalán nincs elájulva a kapitány magánakciójától, ezért dicséret helyett bezáratja a győztest.

Eközben a civil életben Cha kapitány apját az orvosa győzködi, hogy műtesse meg sérült lábát, de Cha Jae Wan (az I Hear Your Voice arrogáns bírája) hajthatatlan. Jae Wan a Sunwoo Csoport elnöke, így rögtön rohan az orvos asszisztense és jelenti az elnök állapotát a helyére pályázóknak. Mint minden üzleti vállalkozásban itt is rögtön megy a hatalmi harc a háttérben. De nem mindegy, hogy kivel is lép szövetségre az ember, mert nem tudhatja ki mire képes a hatalomért és a pénzért. De ez még a jövő zenéje, ha nem is túl távoli jövőé. Jelenleg Cha elnök édes- és fogadott gyerekeivel ünnepli a születésnapját. Csak Ji Won van távol a büntetése miatt. De apja mellett van húga, Cha Ji Soo, barátja Min Sun Jae, és barátja a katonai parancsnok lánya Yoon Mi Ra. Mi Ra és Ji Won a barátság mellett még szereti is egymást és már a házasságon gondolkodnak, csak még nem árulják el a család többi tagjának. De Sun Jae így is tudja és szenved, hisz szintén szereti Mi Ra-t, aki tudomást se vessz a fiú érzéseiről. Ha ez még nem lenne elég a sikeres és gazdag Ji Won mellett, neki nincs mása csak egy börtönviselt apja, aki miatt még mindig bajba kerül és szégyenkeznie kell. Nem veszi észre, hogy Ji Won nem ez alapján ítéli meg barátját, Ji Soo pedig rajong érte és nem a póthúg szerepét szeretné betölteni az életében. De a féltékenység és a kapzsiság, a megfelelni akarás gyakran nagyobb kísértés, mint a szerető család melege. Ezét lesz a frissen leszerelt Sun Jae gyilkos, a családját eláruló tékozló fiú. Ji Won helyett Sun Jae helyezkedik el "apja" mellett a vállalatnál. Egy tisztességtelen ajánlat azonban tönkreteszi az idáig becsületes férfit és egyre mélyebbre taszítja a gödörbe. Apja csalódottsága adja meg a végső lökést, ami elindítja az események láncolatát.



Az események Thaiföldön folytatódnak, ahol megismerkedünk meg két további fontos szereplővel az emlékeit vesztett, cunami árva Kaya-val, aki igyekszik túlélni a mindennapokat és a pénzimádó, szélhámoskodó orvossal Mu Tong-gal (a Hidden Identity kaméleon nyomozója egy másik arcát is megmutatja). Kaya szemtanúja lesz egy gyilkossági kísérletnek, amit a helyi gengszter szárnysegédje követ el. Eközben a gengszterek főnöke Baek Eun Do megkörnyékezi Jae Wan-t egy piszkos üzlettel, amit a talpig becsületes férfi visszautasít, de fogadott fia az elismerés reményében elfogad és ezzel csapdába csalja saját magát. Cha kapitány egy katonai gyakorlat miatt, barátja pedig egy vállalati projekt kapcsán Thaiföldre utazik. Itt Kaya szó szerint összefut és a földre dönti az akkor érkező és fehér egyenruhájában nagyon fess Cha kapitányt, aki nem hagyja magát a pimasz lánnyal szemben. A szigeten praktizál a később jelentős szerepet betöltő Kim Ji Ryoon, Jae Wan ügyvédje. Ji Won apja kérésére pont most kézbesíti az apja végakaratát. Nem is sejti még ekkor, hogy hamarabb szükség lesz rá, mint gondolták. Jae Wan előtt kiderül, hogy Mind Jae piszkos ügyekbe keveredet, és amikor kérdőre vonja a vita hevébe a fiatal férfi meglövi "apját". Bár a halálos lövést nem ő adja le innen nincs vissza út.

Jae Wan elnök halálát hamisan drogügynek állítják be, amit gyerekei nem hisznek el, de a megrázkódtatástól még kábán nem gondolkodnak tisztán. Cha elnök minden gyereke egy helyen gyülekezik, nem is sejtve a többiek, hogy a gyilkos közöttük bujkál. Ji Won észreveszi, hogy követik, de hamar üldözöttből üldöző lesz. Csakhogy egy látványos menekülés, után Baek Eun Do manipulációinak hála Ji Won gyilkossági gyanúsított lesz. Menekülni kénytelen, amiben a hamisításban segédkező Kaya lesz a segítségére. Nem csak papírokkal segíti, amikor a sebesült férfi újra felkeresi Ji Ryoon ügyvéd segítségével elrejti és odaadóan ápolja az eszméletlen Ji Won-t. A szállodában eközben Ji Soo olyasminek lesz fültanúja, ami nagy veszélybe sodorja az életét, és nincs aki megvédje. Meghatalmazást add a vállalat vezetéséről, majd nyom nélkül eltűnik. A tanácstalan Mi Ra nem érti, hogy mi történik körülötte, és bár egy tengerészparancsnok lánya, nem sok rátermettségről tesz tanúbizonyságot. Szerelmét gyilkossággal vádolják, barátnője eltűnt, fogadott apja gyanús körülmények között meghal és mégse gyanakszik semmire. Nem nagyon nőtt ez a szereplő a szívemhez, nem rajongok az ilyen magatehetetlen nőkért.

Közben a sziget másik részén a sebesült, legyengül Ji Won visszanyeri az eszméletét, rá kell döbbennie, hogy szökött bűnöző lett a korábban fényes karrier előtt álló katonából. Parancsnoka elfordult tőle, imádott apjától csak az arany iránytűje maradt, belegravírozott jó tanácsával: Spero Spera (amíg élsz, remélsz). Segítője a makacs és kitartó, írni és olvasni nem tudó, de minden helyzetben talpraesett Kaya (thai nyelven szemetet jelent). A főbérlőjüknek is a férjeként mutatja be az eszméletlen férfit, mert így kisebb az esélye, hogy rájuk találnak. Egyetlen, aki ismeri a tartózkodási helyüket Ji Ryoon ügyvéd. A bujkáló fiatalok együtt töltik mindennapjaikat, munkát vállalnak és nevet változtatnak, Cha Ji Won ezentúl Mr. Black, Kaya pedig Swan. Minél több dologra derül azonban fény, Ji Won annál inkább képtelen tétlen maradni. Egy újabb látványos menekülés után Cha Ji Won életét veszíti egy robbanásban, amit egykori testvére Min Sun Jae okozott. Igen ám, de hogy lesz itt sorozat, amikor a főszereplő már meg is halt. Aki még emlékszi a bevezetőben elhangzott mondatra talán sejti. Cha Ji Won halott, de én élve térek vissza. Cha Ji Won már korábban eldobta a nevét és már mint Mr. Black él.



Eltelt 5 év. Kaya Koreában él Kim Swan néven. A korábban írástudatlan lány Kim Ji Ryoon ügyvéd fogadott húgaként tér vissza, aki ráadásul riporter egy kis online újságnál a Pandánál, ahol előszeretettel kever bajt. Min Sun Jae feleségül vette Yoon Ma Ri-t, boldog házasságuk egyetlen fájó pontja, hogy nincs közös gyerekük. Ezen kívül a még Thaiföldön kapott meghatalmazás alapján Sun Jea lett a Sunwoo Csoport elnöke. Az egykor szegény fiú minden álma teljesült, megkapta szíve vágyát, beköltözött barátja otthonába és még a vállalatot is megszerezte. Ezért "csak" be kellett mocskolnia a kezét az apja és fogadott testvérei vérével. Igen, sajnos a többes szám helyes, mert az elmúlt éves során Ji Soo se adott életjelet magáról. A lavina elindítója, Baek Eun Do igen magas pozíciót szerzett magának a Sunwoo Csoporton belül. Továbbra se más egy egyszerű gengszternél, csak már más körökben folytatja eddigi tevékenységét. A továbbiakban hol Sun Jea mellett, hol ellene üzletel. A megszokott mindennapokat egy nem vár szellem zavarja meg, amikor megjelenik a házaspár által rendezett parin. Visszatér a halottnak hitt örökös, aki ugyan még nem tisztázta magát a gyilkosság vádja alól, de attól még fenekestül felforgatja mindenki életét. Már nem Cha Ji Won a neve és francia állampolgár lett, akit csak a bosszú hozott vissza. Tényleg csak ennyiről lenne szó, vagy más is lappang a háttérben? Miért tért vissza Black éppen most?

Innentől lesz ám bonyodalom bőven. Nem csak a gyilkosságot kell felgöngyölíteni, bizonyítékot szerezni, az érzelmek is összekuszálódnak. Egyedül Kim Swan riporter tudja az elejétől a végéig, hogy kit szeret. Mr. Black vajon még mindig szereti Ma Ri-t és fordítva? Ma Ri öt év elteltével kit választ, és mi lesz, ha kiderül, hogy férje milyen szerepet játszott a családi tragédiában? Black és kis csapata (Mu Tung, Mu Tung lánya Mei és Cha kapitány egykori beosztottja, Ahn Gye Dong) a Sunwoo Csoport ügyeit és az egykori gyilkosságot próbálják felderíteni, valamint töretlen hittel keresik az eltűnt Ji Soo-t. Swan is kitartóan, pénz és időt nem kímélve kereste kedvese húgát, mert soha nem hitte el, hogy Black valóban meghalt. Sok viszontagság, börtön, emberrablás és egyéb nehézség után vajon mi lesz a szereplők sorsa? Ennyi év és ármány után még ki lehet deríteni az igazságot? Ji Soo él még, vagy hiú reményeket kergetnek? A további cselekményt nézzétek meg ti magatok, fedjétek fel a titkokat (mert mindenki tartogat egy párat) és oldjátok meg a rejtélyeket.



Mint már az elején is írtam, nekem nagy kedvencem a sorozat, a karakterek és a cselekménybeli hibák ellenére is. Igen Cha Ji Won úgy tűnik, hogy az egyik percben még Yoon Ma Ri iránt táplál érzéseket, a másikba már Kim Swan után epekszik. Szerintem nem, de ezt döntse el mindenki maga. Nekem éppen az tetszet, hogy a szerelmi jelenetek nem voltak nyálasak, a gyengéd érzések már Thaiföldön kialakultak a menekülök között (bár akkor még csak Swan volt igazán szerelmes). Ezt be is bizonyította, hisz töretlenül hitte, hogy a "férje" életben van és még a húga keresését se adta fel. Évekig figyelte és gyűjtötte az adatokat az ügyben érintettekről. És Ji Won is az első adandó alkalommal megmenti a lányt, pedig másra is hagyhatná. Az évek során mind a ketten megtartották a másiktól kapott iránytűket (elég sok szerepet kap a kér iránymutató). A többi szereplő játéka is tetszet, Mu Tong egy kifejezett egyéniség. Felejthetetlenné tette a játéka a sorozatot. A karakterét nem is tudom ki tudta volna még így alakítani. Felejthetetlen alak, sok helyzetet lendített tovább. Egyik másik titok ugyan elcsépelt és sablonos volt, de ez se nagyon zavart. Az utolsó képkockáig szurkoltam az igazságos és boldog befejezésért. Még pár szót mondanék a sorozat zenéjéről. Szerintem jól eltalálták, volt már sorozat, aminek sokkal jobb volt a zenéje, nekem mégis tetszettek az ide készült OST-k. Egyik nagy kedvencem a Hold BackRemélem nektek is tetszeni fog és hozzám hasonlóan élvezettel nézitek majd a sorozatot. Letölteni innen tudjátok a magyar feliratot pedig itt találjátok. Még egyszer jó szórakozást.



2017. május 12., péntek

The K2


The K2


Újabb izgalmas (legalábbis szerintem) darab ismertetőjével készültem nektek. Sok negatív kritikát és lehúzást kapott szegény sorozat, aminek van némi alapja, de megint csak kedvenc mondásommal jövök „ízlések és pofonok”. Tény és való, hogy láttam már jobbat is, nekem mégis tetszet, elégedet voltam a végkifejlettel, jó a túlzásokon már én is csak a fejem csóváltam, de ennyi még belefér. Senki se egy hű de komoly darabra számítson, könnyed esti kikapcsolódás verekedésekkel, politikai csatározással és egy szép szerelmi szállal. Mindenki döntse el maga, hogy neki tetszik-e vagy sem, lehetett volna belőle még mit kihozni, de így is jól sikerül. Akkor nézzük meg alaposabban, hogy miről is beszélek.

Az első képsorokban egy aludni készülő kislány imádkozik, hogy láthassa az édesapját, amikor zajt hall és lemegy a szobájából. A szeretett személy helyett az egész addigi élete megváltozik, amikor megtalálja anyja élettelen testét a kiszóródott gyógyszerek között. A vizsgálatok és kihallgatások után egy rideg nő otthagyja egy távoli zárdában teljesen magára a kis árvát. A spanyol zárda lesz főhősnőnk börtöne és a kőarcú, mosolytalan apácák a börtönőrei. Pillanatok alatt a jelenbe csöppenünk (nem sok időt töltünk a gyerek múltjában, éppen, hogy csak megemlítik a készítők), ahol a még mindig fehér hálóinges, mezítlábas fiatal nő (megismerhettük a Prime Minister and I-ban és a Love Rain-ben is) megszökik a zárdából és Barcelona utcáin rohan teljesen összezavarodva. Úgy néz ki és úgy is viselkedik, mint aki nem normális. Itt ismerhetjük meg a súlyosan sebesült férfit is (egy számomra kedves, ismerős arc a Healer-ből, Empress Ki-ből), aki egy motelszobában próbálja összeszedni magát. Mindene csupa vér és seb, a külseje is ápolatlan és elhanyagolt benyomást kelt. Elég zavaró, hogy egyik szereplőnek neve se derül ki még jó ideig, ezért a leírásba is csak utalni tudok, hogy éppen kiről beszélek. Ilyennel eddig még nem volt szerencsém találkozni, hogy név nélkül játszottak a szereplők. Akkor folytassuk, ott tartottam, hogy a metróállomáson már szó szerint a menekülő lány sarkában vannak az üldözői, amikor belefut az ellenkező irányból érkező sebesült férfiba. Mivel a férfi is koreai a lány tőle remél segítséget, amit a férfi (olyan nehéz, hogy nincs nevük) először elutasít, mivel maga is menekül és bujkál (csak jóval később derül ki az igazság, hogy mi is történt valójában). Mégse tudja magára hagyni a riadtan menekülő fiatal nőt, sebesülései ellenére legyőzi az egyik üldözőjét, aki nem más mint egy spanyol rendőr. Ezzel sikerül felhívnia magára a figyelmet, amit mindenképpen el akart volna kerülni. Közben a lányt elkapja a legyőzött férfi társa, ezért az önjelölt megmentő saját biztonsága érdekében kénytelen magára hagyni a lányt.

Hat hónappal később Szöulban folytatódik a történet. A sebesült férfi most már sokkal jobb állapotban (nem sérült és ápoltabb a megjelenése) egy reklámplakátokkal foglalkozó vállalatnál dolgozik. Aznapi váratlan plusz feladata, hogy az egyik épület oldalán lévő órásplakát kikötését igazítsa meg, mert meglazult. A biztonsági személyzet nem is akarja beengedni, a takarító nagymama segít a fiatal férfinak. Nem akárki tartózkodik az épületben, az egyik elnök jelölt Jang Se Joon képviselő (láthattuk már a Gu Family Book-ban, a Fény Hercegnőjében, és a Neighborhood Hero-ban is) ezért is a megemelt védelem. Persze nem éppen az irodájában készül a beszédére, hanem a titkos lakásában élvezi a szeretője társaságát, miközben a felesége éppen interjút add a TV-ben. A nézők persze csodálatosnak tartják az odaadó és férjének élő asszonyt, a felszín alatt azonban sok minden rejtőzik. Choi Yoo Jin asszony a végletekig kegyetlen, nagyobb politikai játékos mint a férje, és titkos erejével (nem valami szuper erő, „csak” az információ ereje) sakkban tartja kedvesét. A JB csoport elnökének lánya, aki egykor szerelemből hagyta ott a családját mára teljesen megváltozott. Én sokszor kételkedtem az ép eszében is, de az biztos, hogy lenyűgöző, ahogy irányítja az eseményeket, és igyekszik mindig jól kijönni a kialakult helyzetből. Nem ismer irgalmat, mégis többször is egy elesett nő benyomását kelti, egészen a következő mondatáig, amikor megint felállt a szőr a hátamon a viselkedésétől. Férjével folyamatos csatározást folytat a háttérben, amihez legnagyobb fegyvere párja törvénytelen gyermeke, a kis árva a történet elejéről. Leghűségesebb segítője, mindenben a jobb keze a titkárnője, Kim Dong Mi. Szó szerint imádattal és rajongással viseltet a főnökasszonya iránt.


Férje gond nélkül kihasználja felesége adta lehetőségeket, látszólag lánya védelmében cselekszik, de számomra ez nem igazán jött le. Tökéletesen megérdemlik egymást a párjával, a férfi folyamatosan csalja, a nő pedig szó nélkül takarít utána. Ebbe még az emberek eltűntetése is beletartozik, ha szükséges. Yoo Jin mindent megtesz, hogy Jang képviselőből elnököt csináljon és bejuttassa a Kék Házba (koreai elnöki rezidencia). A legnagyobb politikai ellenfelük Park Kwan Soo (Blood, Mirror of the Witch) le akarja leplezni vetélytársa viszonyát (szép dolog a politika), de a támadást nem várt ellenfél zavarja meg. A plakátjavító férfi látja a nagymama megtámadását, amit nem nézhet tétlenül, ezért jól elveri a rá támadó képzett harcosokat. A tucatnyi testőr tehetetlen a támadok ellen, de egyetlen, fegyvertelen férfi legyőzi az ellenséget. Mintha ez megtörténhetne a valóságban és lesz még egy pár ilyen képtelen helyzet. Persze ne akadjunk fenn apróságokon, a harci jelenetek gyönyörűen vannak elkészítve, nagy gondot fordítottak a kivitelezésre. A főszereplő nagyon ért a harcművészetekhez, korábbi sorozatában a Healer-ben is sokat dicsértem a mozdulatait. A mostani jelenetek kedvéért még többet edzet (nagyon megérte J ), de nem szeretne többet akció sorozatot forgatni. Ennek ellenére a katonaságba vonulása előtt (nagyon elkeserít, hogy két évre elmegy) pont egy akciófilmmel zárja a karrierjét. De megint mellék vágányra tévedtem, gyorsan vissza a sorozatbeli eseményekhez. A közbeavatkozásával a saját hátára festi fel a célkeresztet, mivel Choi asszony nem kíván tanukat hagyni maga után, a JSS Testőrcég (saját vállalata) harcosait küldi az ismeretlen férfi ellen. Az ottani egyike vezető Jo főnök, aki korábban a katonaság elit egységénél szolgált a mozdulatai alapján felismeri a férfit és rohan megmenteni az embereit a biztos haláltól. Legnagyobb meglepetésére az emberei közül senki se halt meg, csak az üldözött menekült el ismét. Sajnos hamar rátalálnak, de ezúttal is kudarcot vallanak viszont elérik a folyamatos zaklatással, hogy a vadból vadász lesz és Szöulba visszatérve egyenesen Choi Yoo Jin fejének szegezi a fegyverét.

Közbe a barcelonai eseményeket se szabad figyelmen kívül hagyni, a bebörtönzött lány ismét megszökik (elég pocsék módon őrzik, mit ne mondjak) és ezúttal egy híres divattervező kocsija elé szalad. A rávillogtatott fényszóról láttán leblokkol egy gyerekkori trauma után, amitől ismét eszébe jut édesanyja halála. Saját magát hibáztatja, mert Ő adta anyja kezébe a halálát okozó tablettákat, de a részek során csak lassan derül ki az igazság az egykori topsztár haláláról. A gyönyörű, de zavart Anna (végre lett egy nevünk, de a másikra még várhatunk egy kicsit) annyira megfogja a férfi figyelmét, hogy lefényképezi és az internet segítségével keresni kezdik az ismeretlen szépséget. El is nyeri a lány a közösségi oldalakon az (Lafelt/ barcelonai) Angyal elnevezést. Innentől nem lehet tovább rejtegetni Spanyolországba, ezért visszahozzák Koreába és egy védett házba helyezik „biztonságba”. Pont akkor tartózkodik Anna a képviselő házában, amikor az üldözött harcos betör bosszút állni. Megdöbbenve látja viszont a fél évvel korábbi lányt, akit akkor nem tudott megmenteni. Kettőjük sorsa innentől összefonódik és a hatalmi politikai játékok hátterében a kapcsolatuk alakulását figyelhetjük.


Egy merénylet során, amelyben a harcos férfi megmenti Choi Yoo Jin életét a nő meglátja a lehetőséget és a képességeket a férfiban. A kórházban egykori főnöke Jo főnök (korábban Jo ezredes) rábeszéli, hogy csatlakozzon a JSS csapatához, ahol hatalomra tehet szert (a seregből igazságtalanul elküldték, a zsoldos társai üldözték) amire szüksége van a boldoguláshoz. Egykori beosztottja először elutasít pedig az állás elfogadásával nevet és hivatalos papírokat is kapna, amivel nem kellene többé bujkálva élnie. A véleménye akkor változik meg, amikor a kórház liftjében találkozik egy idős férfivel, akinek az arca fájdalmas emlékeket ébreszt benne. Amikor zsoldos katonaként szolgált Irakban beleszeretett egy ott élő nőbe, akit egy fordítói munka után megöltek. Az egyik tárgyaló fél, aki felelős Raniya haláláért a liftben látott idegen, Park Kwan Soo képviselő. Ezzel új értelmet kapott az élete, megbosszulhatja szerelme értelmetlen halálát, ezért kudarcba fulladt magánakciója után elfogadja a JSS ajánlatát és felveszi a Kim Je Ha nevet és a K2 hívókódot. A kötelező kiképzést követően esetenként Choi Yoo Jin kísérőjeként szerepel, mert a nő valamiért nagyon megbízik a titkokat őrző, bosszúra szomjas, de ölni képtelen harcosban. „Ő nem vadászkutya. Ő egy farkas. Nagyon veszélyes. Biztos vagyok benne, hogy nem leszek képes megfékezni.” Mégis maga mellett tartja és egyre nagyobb mozgásteret biztosít a számára, még akkor is, amikor már tudja. hogy nem az Ő oldalán áll a farkasa. Mégis olyan titkokba is beavatja a férfi, ahova mások csak hosszú évek kemény munkájával jutnak el. Megtudhatjuk, hogy mi Choi Yoo Jin igazi fegyvere, honnan szerzi azt a mérhetetlen sok információt és minek köszönheti a sikerét. Mi rejtőzik valójában a JSS főhadiszállásán, kicsoda vagy micsoda valójában a Tükör és a Menny. Persze felüti fejét a féltékenység (nem a férj részéről), ezzel is tovább bonyolítva a már eddig se egyszerű kapcsolatokat. A hatalmi adok-kapok, pengeváltások és árulások (még családon belül is) végigkísérik a történetet egészen a sorsszerű befejezésig.

K2 fő feladata azonban éjszakánként Anna védelme, akit nappal Jang Mi Ra (J4) és Kang Sung Gyu (K1) véd, valamint a házvezetőnő lát el. Aranyos jelenetek sora következik a szellemként élő lány és a csendes árnyéka között (ramen főzés, a tetőn való ücsörgés). Persze Annának is megvan a saját célja, szeretné kideríteni, hogy valójában mi történt édesanyjával, és apját is nagyon szeretné viszontlátni. A neki szánt nyugtatókat a falánk testőrnőjének adja és annak ruháiban és hitelkártyájával megszökik a menedékéből. Elkezdődik a hajsza, hogy még időben, a titok felfedése előtt elkapják a szökevény Anna-t, mert Yoo Jin képes lenne ártani neki. Anna-t többen is a saját céljaikra akarják felhasználni, és a naiv, védett életet élő lány ebből mit se vesz észre. Csak az apja szeretetére és figyelmére vágyik és megtudni az igazságot anyja haláláról. Ez az ártatlan bája kelti fel Je Ha védelmező ösztönét, aki saját testi épségét nem kímélve, könyörtelen főnökei ellen fordulva védi a lányt és próbálja a média segítségével életben tartani. Nem egyszerű feladat, nem lehet mindig mellette és a távol töltött idő alatt a rokonai könnyen befolyásolják a lányt a saját véleményük szerint. Ebből is több bonyodalom származik, mint kellene, de innentől megszaporodnak a közös jeleneteik is, aminek nagyon örültem. Olyan sokáig mentek külön utakon, márt azt hittem nem lesz kettőjükből semmi, vagy csak nagyon összecsapják. Szerencsére nem lett igazam és nagyon tetszett, amikor a rettenthetetlen, mindenkit gond nélkül elverő Kim Je Ha szégyenlősen viselkedik az inge felé nyúlkáló Anna előtt.

Személy szerint nagy megszerettem a sorozatot, a sok negatív kritika ellenére is nagyon jól szórakoztam. A vége nagyon tetszet, hogy Je Ha elhatározása nem ingott meg, kitartott a meghozott döntése mellett. A végkifejlet is egyfajta keretet adott a történetnek… de nem árulok el erről többet, nézzétek meg, hogy megértésétek J. Anna nekem nagyon szimpatikus volt végig, elég éles ellentét a számító és manipulátor „mostohájának”. Engem az egész családtól (a képviselőktől kezdve a kedves testvérig) a hideg kirázz, emberi szörnyetegek egytől egyig. A két fiatal főszereplő mellett Anna „csapatát” alkotó személyeket kedveltem még. Sajnáltam, hogy a végén az ő sorsuk homályban maradt, jó lett volna egy teljes befejezés. Jó volt látni, ahogy Je Ha megváltozik az Annával való kapcsolata miatt, ahogy egyre nyitottabb és barátságosabb lesz. Megtalálja a helyét a JSS csapatában, barátokra tesz szert és többé nem az a magányos, sebesült harcos akit az elején megismertünk. Anna világa is kinyílik, lassan egyre több ismeretet, tapasztalatot szerez, amik között sajnos a csalódottság és a becsapottság érzése is helyet kap. A zenéje nagyon eltalált, habár nem a megszokott, inkább patetikus és gyakran német számok keveréke, mégis nagyon illik a kidolgozáshoz. Nem is egy OST rögtön a fülembe mászott és ott is maradt még mindig. Sajnos nem mindenre sikerül a végéig fényt deríteni, például ami engem a legjobban érdekelt még a záró mondat se fedi fel a titkot. Én bátran ajánlom mindenkinek, nagyon kellemes darab, de nem mozgat meg eget-földet, szóval ne ilyen reményekkel kezdj neki. Jó szórakozást a testőrhöz és aranyos védencéhez. Letölteni és feliratot hozzá itt találtok.

 


2017. május 2., kedd

I Need Romance 3.


I Need Romance 3

 

Ma nem a megszokott sorozatok közül hoztam egyet, hanem egy, a közszolgálati TV által készített darabot. A műfaját tekintve romantikus vígjáték, ami igaz is, de szerintem rengeteg olyan igazságot mondanak ki a szereplők, amin érdemes elgondolkodni, megszívlelni. Hogyan is éljük az életünket? Mi a fontos és miért? Jókat lehet nevetni a szituációkon én is fel-fel kacagtam az események alakulásán, de gyakran mélyen megérintettek a belső monológok, a szereplők helyzete és a megoldások. Aki elkezdi, jól figyeljen, mert fontos a történet mondanivalója. A történet középpontjában a párkapcsolatok, a „randizás pokla” és a szerelem kapott elsősorban helyett. Mindennapi emberek mindennapi gondjait boncolgatja, nincsenek vállalatörökösök, se milliomosok, csak hétköznapi dolgozók.

A sorozat középpontjában egy TV Shop marketingcsoport (értékesítők) állnak és a hozzájuk kapcsolódó barátok és szerelmek. A csapat három nőből és egy férfiból áll, valamint a felettük álló igazgatóból. Shin Joo Yeon (32) csoportvezető a főszereplő, de mindegyik karakter életébe elég mélyen betekintünk. Közvetlen felettese, egykori tanítója Kang Tea Yoon (36), akinek nagyon vágyik az elismerésére és minden lezajlott adás után rohan hozzá dicsekedni. A csapat legidősebb tagja Lee Min Jung (36), aki szintén régóta dolgozik együtt az előző két szereplővel. Tipikus szingli, nem akar férjhez menni, nagyon élvezi a randizást, nem rest hazudni a koráról amikor pasizik és tökéletesen meg van elégedve a futó viszonyokkal. Az új munkatárs, a csapat legfiatalabb tagja Jung Hee Jae (25) már évek óta komoly kapcsolatban él szerelmével, keményen dolgozik és kitartóan spórol a közös életükre. Nem egyszerű összehozniuk egy-két meghitt órát, a lány még a szüleivel él, a fiú pedig diákszálláson. Arra várnak, hogy Hee Jae barátja letegye a vizsgáit és összeházasodhassanak, de a hosszú várakozás és a nem várt nehézségek komoly kihívás elé állítják a kapcsolatukat. Mást várnak az élettől és egymástól, már nem egy irányba haladnak, hanem egymás ellen. A csapat egyetlen férfi tagja Lee Woo Young, aki tökéletesen beilleszkedik a lányok közé és titokban nagyon tetszik neki az új kollegina. Gyakran bátorítja és vigasztalja egy-egy kudarc után. Pletykálkodik a lányokkal, kitárgyalják a randikat és a kapcsolataikat, elmennek vigasztalni egymást egy-egy szakítás után. Mégse barátok, vagy nem igazán, talán csak kollégák. Elég nehéz megmondani, mert mindegyik máshogy gondol a körülötte lévőkre, mégis tökéletesen együtt tudnak dolgozni és a nehézségek ellenére jó csapatot alkotnak.

A történet ott kezdődik, hogy 17 év után visszatér Koreába Allen Joo/Joo Wan (Édesburgonya) (ismerősünk a Gu Family Book-ból), hogy betartsa ígéretét, és a gyerekkora óta szeretet nő mellett legyen. Ez a nő pedig nem más, mint Shing Joo Yeon (Shing Shing), aki már nagyon nem hasonlít a régi önmagára. A szakítások és tönkrement párkapcsolatok az egykor kedves és ragaszkodó lányból mára érzéketlen és sivár lelkivilágú nőt varázsoltak. Allen el se akarja hinni, amikor újra találkoznak, hogy az a nő akiért visszajött. Jó barátja, akivel még Amerikában ismerkedet meg, Oh Se Ryung (32) divattervező az egyik bemutatón szópárbajba keveredik Joo Yeon-nal, aminek Allan is a tanúja lesz. Se Ryung és Joo Yeon kapcsolata is még a középiskoláig nyúlik vissza, ahol Se Ryung lenyúlta Joo Yeon akkori barátját. Így lettek a barátnők halálos ellenségek, és a sorozatban elég keményen be is szólogatnak egymásnak, ha csak tehetik egymás alá tesznek. Kettőjük viszonya sokat változik, jól megmutatja, hogy mennyi kárt okozhat egy megromlott barátság, egy nem tisztázott félreértés. Ráadásul a két nő kénytelen lesz együtt dolgozni a TV Shop új műsorán, ahol a divatigazgató (stylist) Se Ryung fogja segíteni az értékesítő csapat tagjait. Oh igazgatónak is megvan a saját terve a műsorban való részvétellel, szeretné visszakapni egykori szerelmét Kang Tae Yoon igazgatót. A sok rosszindulatú pletyka, a ki nem mondott érzések és gondolatok tönkretették a kapcsolatukat, de az újrakezdés nem egyszerű, a régi dolgokat nem lehet elfelejteni.

Ebben az amúgy se egyszerű helyzetbe csöppen bele Allen, aki szerintem a legpozitívabb szereplő az egész sorozatban. Nagyon megkedveltem és a végéig nem is változott róla a véleményem, fiatal kora ellenére sokkal bölcsebb meglátásai vannak, mint a munkába, a randizásba és az életbe belefásult többieknek. Igazi színfolt, aki teljesen felforgatja Shing Shing életét. Nagyon régi kapcsolat köti össze őket, igazából Joo Yeon nevelte fel Allen-t, mert a fiú anyja soha nem ért rá és inkább fizetett, hogy mások neveljék a gyerekét. Ezt a kapcsolatot persze mind a két fél máshogy élte meg, a kisfiú imádta a lányt, már olyan fiatalon rajongott érte, és élete célja lett, hogy visszatérhessen hozzá. Vele ellentétben Joo Yeon nem dédelget ilyen szép, rózsaszín emlékeket, számára teher volt, hogy egy kisbabával, majd egy kisfiúval kell foglalkoznia és most sem repes az örömtől, hogy a régi bajkeverő visszaköltözik az életébe. Először próbálja elriasztani, durva hangvételű telefonokkal, gonosz megjegyzésekkel, közben ezzel egy időben kacérkodik a jóképű és fiatal Allen-nel. Nem tudja (mert a telefonbeszélgetésekből nem jön rá), hogy Édesburgonya nem más, mint az a srác, aki tetszik neki. Hamar kiderül persze az igazság, lesz is nagy veszekedés, meg egy kis pofozkodás, de utána lenyugodnak a kedélyek és szépen éldegélnek egymás mellett.

Eddig se volt unalmas, mindig történt valami, és nem egy, hanem rögtön öt ember párkapcsolatát követhetjük figyelemmel. Nekem a főszereplő páros mindennapjai tetszettek a legjobban, Allen hozzám is beköltözhetne, de komolyan, az a pasi egy csoda. Kitakarít és főz a csak a munkájának élő szerelmére, törődik vele, virágot vesz neki és a lökött nőszemély észre se veszi, hogy milyen odaadóan udvarol és gondoskodik róla a fiú. Helyette új kapcsolatba kezd, ezzel is nagyon megbántva a másikat. Nagyon jól látszik az éles ellentét a két férfi között, hogy melyiknek mi a fontos és hova sorolja a lánnyal való kapcsolatát. Az egyik csak próbálkozik, nem mutatja ki az érzéseit és következetesen elválasztja a munkát a magánéletétől, mégis minden sértés, harag és fájdalom meg van neki bocsátva. Pont az ellentéteként Allen nem hezitál, megmondta, hogy szereti és a tetteit is ennek rendeli alá, nem a maga érdekét, hanem a másik boldogságát tartja szem előtt, a tanácsait is ez alapján adja. Nem egy szent, félreértés ne essék, nagyon rosszul esik neki, hogy nem őt választotta imádott Shing Shing-je, de inkább így marad mellette, mint hogy elveszítse. Joo Yeon gyakran megbántja és Allen lelkébe gázol, mégis állandóan mellette van és tanácsokat kér a fiútól. Aztán persze ez már nem lesz elég, és eljön a nagy pillanat, kit választ a lány, ki mellett találja meg a boldogságot (már ha megtalálja) Joo Yeon. A többi karakter története is lezárul, a megszokott sémával ellentétben itt nem ugrunk előre az időben, hogy mi lesz pl. egy év múlva, a jelenben fejeződik be a sorozat és zárulnak le így vagy úgy a kapcsolatok. Nem mindenkié lesz boldog, lesznek köztes megoldások, mégis alapvetően egy boldog befejezést kapott a 16 rész.


Egy szóval imádtam. Nem az a minden nap előveszem és örömködöm felette, de nagyon tetszett. Már többször kiemeltem, hogy a mondanivalója, a belső monológokban kimondott igaz gondolatok mélyen megérintettek és elgondolkodtattak. Én nem élek párkapcsolatban, ezért más szempontok szerint látom a világot, mégis nagyon sok helyzet és gondolat igaz az én életemre is. Allen nagyon fontos dolgokra világított rá, mennyi mindent elnyomunk és mennyivel lenne könnyebb (vagy mégse) az életünk, ha őszinték lennénk, és a szívünkre hallgatnánk az eszünk helyett. Találtam a történetben olyan karakter, aki a legközelebb áll az én jelenlegi helyzetemhez és ez ráébresztett dolgokra. Nekem mi az álmom és mit is várok az élettől? Miért spórolok és dolgozom, mi értelme annak, amit most csinálok? A választ még nem találtam meg, de már gondolkodom. J Mindenkinek nagyon ajánlom, hogy nézze meg, szánja rá az időt és mélyedjen el a szereplők helyzetében, életében. Nagyon gyorsan elrepült az a pár óra, amit ezeknek az embereknek a gondjaival töltöttem. Hogy ne csak jót mondja a sorozatról a zenéje pocsék, nem szoktam ennyire lehúzni, de basszus a készítők csinálhattak volna egy kicsit élvezhetőbb OST-ket. Elnézést, ha valakinek mégis tetszet volna, nekem nagyon nem felelt mega hangulatnak és a témának se. Remélem nektek is annyira fog tetszeni, mint nekem. Innen tudjátok letölteni és itt a felirat hozzá.

 -