Ma
egy szellemes történettel készültem nektek, igazából sikerült úgy kiválasztanom
a mostani sorozataimat, hogy mind a három a szellemekkel kapcsolatos. Ez a
drama az I Need Romance 3.-hoz
hasonlóan kereskedelmi csatornán készült, ezért rövidebb a megszokottnál és még
reklámok is vannak benne. A felirat megszerzése se volt egyszerű, szerencsére
egy másik koreai sorozat rajongó jóvoltából meg tudtam nézni végig az egészet.
Kár lett volna kihagyni, nagyon jól szórakoztam. Csapjunk is a hullámok közé,
lássuk miről is szól a Ki vagy te?
Az
események 2007-ben kezdődnek, egy férfi meglesi az ezüstcsempészeket egy hajón,
de felfedezik és menekülnie kell. A leadott lövést a parton várakozó nő meghallja
és még éppen időben érkezik, hogy lássa amikor lelövik az férfit. A nő is
megsebesül menekülés közben. Előre ugrunk 6 évet az időben, amikor Yang Si Ohn (I Hear You Voice-ban feltűnt ügyvédnő) nyomozó
felébred a 6 évig tartó kómájából. Elég érdekesre készítették a jelenetet, a
nővér leejti az eszközeit és az eddig alvó Si Ohn most fejjel lefelé lógva
átnyújtja neki. És persze mindezt éjszakai megvilágításban. Nem is tudtam
hirtelen, hogy kirázzon a hideg, vagy jót mosolyogjak a cseppet morbid
megoldáson. Mivel a horror is fel van sorolva a műfajok megnevezésénél, először
nem is mertem belevágni a sorozatba, de mégse tudtam kiverni a fejemből.
Szerencsére annyira elenyészőek volt a horrorisztikus elemek és mellette a
nyomozás és az emberi tényező annyira jól sikerült, hogy abba se tudtam hagyni,
a lehető leggyorsabban meg akartam oldani a rejtélyt. de elkalandoztam, ott
hagytam abba, hogy Yang nyomozó felébredt. Fizikailag a történtek ellenére jól
van, de nem emlékszik semmire a sérülése előttről. Minden emléke elveszet a 6
évvel korábbi eseményekről, és hiába faggatják a nyomozók, nem tud segíteni. Az
ügyet egyébként is lezárták már, sőt az aktákat mélyen el is temették.
Újabb
három hónappal később Yang nyomozó éppen a pszichológusánál tesz látogatást,
ahol a hátsó sorban egy orvosi köpenyt viselő férfi jegyzetel és kattogtatja a
tollát. Olyan jól lett elkészítve a jelenet, hogy a néző nem is gondolja, hogy
mi a valós helyzet, én legalábbis nem jöttem rá rögtön. A jegyzetelő férfi
ugyanis, nincs is fizikai valójában jelen a szobában, mert nem más, mint egy
szellem. Si On az ébredése óta látja a szellemeket, de maga sem érti, hogy mi
is történik vele és miért. Nehezen fogadja el és beszélni se nagyon tudd/mer
róla. Így is dilidnek tartja a környezete nagy része, nem hogy még elmondja,
hogy „ja, mellesleg újabban látom az elhunytak szellemét”. Erre szerintem
egyetlen épeszű ember se reagálna egy vállrándítással, főleg nem a rendőrségen.
Cha
Gun Woo (Let’s Fight Ghost főszereplője
– egy újabb szellemes történet) nyomozó a tükör előtt próbálgatja az üdvözlését
az új csoportvezetőjének, amikor bejön egy melegítős, nem éppen rendőrnek
kinéző személy. Amikor ki akarja dobatni jön csak rá, hogy a fura nő nem más
mint az új felettese. És amikor rádöbben, hogy kivel is van dolga, végkép
kiborul. A Talált Tárgyak Osztálya nem éppen a nyomozók legszebb álma, Gun Woo
is büntetésből került erre a „szemétdombra”. Minél hamarabb vissza szeretnek
kerülni a bűnüldözési osztályra, ahol felettese és barátja nem más, mint Choi
Min Shik (a Good Doctor intrikusa, a
Coffee Prince vezető baristája és a You Who Came From the Stars kedves ügyvédje/barátja) csoportvezető. A
férfi atyáskodva bánik a fiatal nyomozóval, viszonyuk tényleg elég családias.
Nem fordít különösebb figyelmet az új csoportvezetőre, pedig szorosan
összekapcsolódik kettőjük múltja, csak még minden a ködbe burkolódzik. Cha
nyomozó nem nagyon tudd kiigazodni új felettese fura viselkedésén, főleg amikor
minden látható bizonyíték ellenére lekezd nyomozni egy diáklány öngyilkossága
ügyében. Persze szegény nyomozó nem tudja, hogy felettese látja a halott lány
szellemét, aki a segítségét kéri.
Yang
csoportvezető se nagyon akarja elfogadni, hogy mi történik vele, ezért felkeres
egy sámánt/spiritisztát, hogy megértse a körülötte zajló eseményeket. A
későbbiekbe nagy segítségére lesz a fiatal Jang Hee Bin, és fontos információk
forrásává válik, mivel hallja és látja egyes szellemek hangját. Köztük a
sorozat elején látott kék inges férfit is, aki nem más, mint Yang Si Ohn
szerelme, Lee Hyung Joon (Coffee Prince
waffle specialistája) nyomozó. De megint kicsit előre szaladtam, előbb még fel
kell göngyölíteni a halott diáklány esetét. Habár Cha nyomozó nem érti a
főnökét, kitartóan segíti a kutatását és végül sikerül is eredményt elérniük.
Sajnos a gyilkos közelebb van mint hinnék, ezért a védelmét leeresztő Si Ohn is
áldozatul esik az elkövetőnek. Gun Woo meg fejvesztve, szabályokat is megszegve
rohan, hogy megmentse a nő életét. Az esetet sikeresen lezárják, de büntetésen
túl más elismerést nem kapnak a sikeres nyomozásukért. Ez persze kettőjük
kapcsolatának se tesz jót, ahogy a következő misztikus eset se, amikor a
főnöknő még ki nem derített dolgokra is tudja a választ és úgy talál nyomokat,
hogy arra nem lehet logikus magyarázatot adni.
Az
ilyen titkokat persze nehéz megőrizni, főleg amikor egy kíváncsi és éles eszű
nyomozó van az ember lánya mellett. Apránként a kétkedő Gun Woo is be lesz avatva
a sötét igazságba és ketten próbálják megoldani a különböző eseteket. Közben a
6 évvel korábban történtek se nyugodhatnak tovább, merényletek és gyilkosságok
közepette igyekszik kitartó párosunk megoldani a rejtélyt. Vajon sikerülhet
nekik egy ilyen régi esetben még bizonyítékot találni? Ki állhat az események
hátterében és miért kellett meghalnia Lee Hyung Joon nyomozónak? Vajon sikerül
fényt deríteni az igazságra, vagy jobb lenne ezt a régi ügyet a feledés
homályában hagyni.
Az
elején mint már említettem a műfaji besorolása miatt kicsit tartottam a
sorozattól, a horror nem az én világom, de egy jó kriminek nagyon nehezen tudok
csak ellenállni. Szerencsémre megint győzött a kíváncsiságom és végig
izgulhattam mind a 16 részt a nyomozókkal és a szellemekkel. Voltak megrendítő
esetek, voltak meghatóak és voltak roppant izgalmasak. Nem feledkeztek meg a
verekedős jelenetekről sem, az emberrablásról vagy egy-egy komolyabb sérülésről
se. Volt itt minden, árulás, szerelem, féltékenység, későn felébredő lelkiismeret
vagy éppen annak teljes hiánya. Mindenkinek csak ajánlani tudom, nem érdemes
kihagyni, mert szerintem nagyon jól sikerült felépíteniük a készítőknek és a
szereplők kiválasztásánál is jól döntöttek. Volt egy-két hullámvölgy a
sorozatban, de engem nem zavart, szerintem szükség volt arra a pár nyugodtabb
pillanatra/jelenetre amivel kiegészítették a hajszát. A legnagyobb negatívuma a
sorozatnak a zenéje. Szerintem készíthettek volna sokkal jobb OST a sorozathoz,
sajnáltam, hogy csak ilyen lagymatagra tellett, de nem ez már nem vont le a
szemembe a sorozat értékéből. Még egy pár szó a befejezésről… tökéletesre
sikerül. Volt benne némi déjá vu, de szép kerek befejezést kapott a történet.
Szóval, ha nem félsz egy-két szellemmel töltött órától, és szeretsz gyilkossági
ügyeket, rejtélyeket felderíteni ez a te sorozatod, ne hagyd ki. Mint írtam
felirat sajnos már nincs fent a neten, ezért akit érdekel keressen meg
nyugodtan, örömmel elküldöm neki. Letölteni pedig innen tudja jó minőségben.
Nagyon jó nyomozást mindenkinek.




























