2017. október 25., szerda

Who are You? - Ki vagy te?


Who Are You?


Ma egy szellemes történettel készültem nektek, igazából sikerült úgy kiválasztanom a mostani sorozataimat, hogy mind a három a szellemekkel kapcsolatos. Ez a drama az I Need Romance 3.-hoz hasonlóan kereskedelmi csatornán készült, ezért rövidebb a megszokottnál és még reklámok is vannak benne. A felirat megszerzése se volt egyszerű, szerencsére egy másik koreai sorozat rajongó jóvoltából meg tudtam nézni végig az egészet. Kár lett volna kihagyni, nagyon jól szórakoztam. Csapjunk is a hullámok közé, lássuk miről is szól a Ki vagy te?

Az események 2007-ben kezdődnek, egy férfi meglesi az ezüstcsempészeket egy hajón, de felfedezik és menekülnie kell. A leadott lövést a parton várakozó nő meghallja és még éppen időben érkezik, hogy lássa amikor lelövik az férfit. A nő is megsebesül menekülés közben. Előre ugrunk 6 évet az időben, amikor Yang Si Ohn (I Hear You Voice-ban feltűnt ügyvédnő) nyomozó felébred a 6 évig tartó kómájából. Elég érdekesre készítették a jelenetet, a nővér leejti az eszközeit és az eddig alvó Si Ohn most fejjel lefelé lógva átnyújtja neki. És persze mindezt éjszakai megvilágításban. Nem is tudtam hirtelen, hogy kirázzon a hideg, vagy jót mosolyogjak a cseppet morbid megoldáson. Mivel a horror is fel van sorolva a műfajok megnevezésénél, először nem is mertem belevágni a sorozatba, de mégse tudtam kiverni a fejemből. Szerencsére annyira elenyészőek volt a horrorisztikus elemek és mellette a nyomozás és az emberi tényező annyira jól sikerült, hogy abba se tudtam hagyni, a lehető leggyorsabban meg akartam oldani a rejtélyt. de elkalandoztam, ott hagytam abba, hogy Yang nyomozó felébredt. Fizikailag a történtek ellenére jól van, de nem emlékszik semmire a sérülése előttről. Minden emléke elveszet a 6 évvel korábbi eseményekről, és hiába faggatják a nyomozók, nem tud segíteni. Az ügyet egyébként is lezárták már, sőt az aktákat mélyen el is temették.

Újabb három hónappal később Yang nyomozó éppen a pszichológusánál tesz látogatást, ahol a hátsó sorban egy orvosi köpenyt viselő férfi jegyzetel és kattogtatja a tollát. Olyan jól lett elkészítve a jelenet, hogy a néző nem is gondolja, hogy mi a valós helyzet, én legalábbis nem jöttem rá rögtön. A jegyzetelő férfi ugyanis, nincs is fizikai valójában jelen a szobában, mert nem más, mint egy szellem. Si On az ébredése óta látja a szellemeket, de maga sem érti, hogy mi is történik vele és miért. Nehezen fogadja el és beszélni se nagyon tudd/mer róla. Így is dilidnek tartja a környezete nagy része, nem hogy még elmondja, hogy „ja, mellesleg újabban látom az elhunytak szellemét”. Erre szerintem egyetlen épeszű ember se reagálna egy vállrándítással, főleg nem a rendőrségen.


Cha Gun Woo (Let’s Fight Ghost főszereplője – egy újabb szellemes történet) nyomozó a tükör előtt próbálgatja az üdvözlését az új csoportvezetőjének, amikor bejön egy melegítős, nem éppen rendőrnek kinéző személy. Amikor ki akarja dobatni jön csak rá, hogy a fura nő nem más mint az új felettese. És amikor rádöbben, hogy kivel is van dolga, végkép kiborul. A Talált Tárgyak Osztálya nem éppen a nyomozók legszebb álma, Gun Woo is büntetésből került erre a „szemétdombra”. Minél hamarabb vissza szeretnek kerülni a bűnüldözési osztályra, ahol felettese és barátja nem más, mint Choi Min Shik (a Good Doctor intrikusa, a Coffee Prince vezető baristája és a You Who Came From the Stars kedves ügyvédje/barátja) csoportvezető. A férfi atyáskodva bánik a fiatal nyomozóval, viszonyuk tényleg elég családias. Nem fordít különösebb figyelmet az új csoportvezetőre, pedig szorosan összekapcsolódik kettőjük múltja, csak még minden a ködbe burkolódzik. Cha nyomozó nem nagyon tudd kiigazodni új felettese fura viselkedésén, főleg amikor minden látható bizonyíték ellenére lekezd nyomozni egy diáklány öngyilkossága ügyében. Persze szegény nyomozó nem tudja, hogy felettese látja a halott lány szellemét, aki a segítségét kéri.

Yang csoportvezető se nagyon akarja elfogadni, hogy mi történik vele, ezért felkeres egy sámánt/spiritisztát, hogy megértse a körülötte zajló eseményeket. A későbbiekbe nagy segítségére lesz a fiatal Jang Hee Bin, és fontos információk forrásává válik, mivel hallja és látja egyes szellemek hangját. Köztük a sorozat elején látott kék inges férfit is, aki nem más, mint Yang Si Ohn szerelme, Lee Hyung Joon (Coffee Prince waffle specialistája) nyomozó. De megint kicsit előre szaladtam, előbb még fel kell göngyölíteni a halott diáklány esetét. Habár Cha nyomozó nem érti a főnökét, kitartóan segíti a kutatását és végül sikerül is eredményt elérniük. Sajnos a gyilkos közelebb van mint hinnék, ezért a védelmét leeresztő Si Ohn is áldozatul esik az elkövetőnek. Gun Woo meg fejvesztve, szabályokat is megszegve rohan, hogy megmentse a nő életét. Az esetet sikeresen lezárják, de büntetésen túl más elismerést nem kapnak a sikeres nyomozásukért. Ez persze kettőjük kapcsolatának se tesz jót, ahogy a következő misztikus eset se, amikor a főnöknő még ki nem derített dolgokra is tudja a választ és úgy talál nyomokat, hogy arra nem lehet logikus magyarázatot adni.


Az ilyen titkokat persze nehéz megőrizni, főleg amikor egy kíváncsi és éles eszű nyomozó van az ember lánya mellett. Apránként a kétkedő Gun Woo is be lesz avatva a sötét igazságba és ketten próbálják megoldani a különböző eseteket. Közben a 6 évvel korábban történtek se nyugodhatnak tovább, merényletek és gyilkosságok közepette igyekszik kitartó párosunk megoldani a rejtélyt. Vajon sikerülhet nekik egy ilyen régi esetben még bizonyítékot találni? Ki állhat az események hátterében és miért kellett meghalnia Lee Hyung Joon nyomozónak? Vajon sikerül fényt deríteni az igazságra, vagy jobb lenne ezt a régi ügyet a feledés homályában hagyni.

Az elején mint már említettem a műfaji besorolása miatt kicsit tartottam a sorozattól, a horror nem az én világom, de egy jó kriminek nagyon nehezen tudok csak ellenállni. Szerencsémre megint győzött a kíváncsiságom és végig izgulhattam mind a 16 részt a nyomozókkal és a szellemekkel. Voltak megrendítő esetek, voltak meghatóak és voltak roppant izgalmasak. Nem feledkeztek meg a verekedős jelenetekről sem, az emberrablásról vagy egy-egy komolyabb sérülésről se. Volt itt minden, árulás, szerelem, féltékenység, későn felébredő lelkiismeret vagy éppen annak teljes hiánya. Mindenkinek csak ajánlani tudom, nem érdemes kihagyni, mert szerintem nagyon jól sikerült felépíteniük a készítőknek és a szereplők kiválasztásánál is jól döntöttek. Volt egy-két hullámvölgy a sorozatban, de engem nem zavart, szerintem szükség volt arra a pár nyugodtabb pillanatra/jelenetre amivel kiegészítették a hajszát. A legnagyobb negatívuma a sorozatnak a zenéje. Szerintem készíthettek volna sokkal jobb OST a sorozathoz, sajnáltam, hogy csak ilyen lagymatagra tellett, de nem ez már nem vont le a szemembe a sorozat értékéből. Még egy pár szó a befejezésről… tökéletesre sikerül. Volt benne némi déjá vu, de szép kerek befejezést kapott a történet. Szóval, ha nem félsz egy-két szellemmel töltött órától, és szeretsz gyilkossági ügyeket, rejtélyeket felderíteni ez a te sorozatod, ne hagyd ki. Mint írtam felirat sajnos már nincs fent a neten, ezért akit érdekel keressen meg nyugodtan, örömmel elküldöm neki. Letölteni pedig innen tudja jó minőségben. Nagyon jó nyomozást mindenkinek.