2017. február 28., kedd

Blood ajánló


Blood


Mára hoztam nektek egy-két vámpírt, meg orvost egy kórházba összezárva. Bár a cím elég véresre sikerült, és ha még a vámpírokat is idevesszük valószínűleg mindenki egy horror történetre számít... De erről szó sincs. Nagyon szeretem a vámpír történetek (és nekem a Twilight is tetszet), de a horror sztorikat messzire kerülöm. Ezért most is egy romantikus orvosi sorozatot kaptok fűszerezve egy kis fantasy-sóval.

Az egész történet Romániában kezdődik, ahol éppen a lázadók elleni harc folyik. Itt önkéntes orvos Park Ji Sang (a Cinderella and the Four Knight egyik lovagja), aki az életmentés mellett, a VBT-01 vírus eredetét és a terjedés okát keresi. Ez a vírus felelős a vámpírok kialakulásáért - legalábbis ebben a történetben. Ismert ellenszere nincs, a fertőzött élete közel 300 év, a fényre érzékenyek és késztetést éreznek a vérivásra és képesek az öngyógyításra. Abnormálisan alacsony a testhőmérsékletük, valamint képesek megérezni a közelükben lévő vámpírok jelenlétét. A vér látványára karmot növesztenek és még a szemük színe is megváltozik. Egy sikeres műtét és némi közelharc után vissza is ugrunk Ji Sang múltjába. Apját még csecsemő korában megölték, anya el tudott vele menekülni. Ji Sang különleges gyereknek számít, mert mindkét szülője vámpír, amire elméletileg képtelenség, a vámpíroknak nem lehet gyerekük. A vámpírok vezetője, a család üldözője már most megmutatja az arcát, de a kilétére csak később derül fény. 

15 évvel később az akkor tinédzser Ji Sang kutató édesanyjával él Jeju szigetén, mélyen az erdőben. Az átlagos tiniknek se könnyű ez az időszak, hát még ha más mint a társai. Nem találja a helyét és nem érti, hogy miért vele történik mindez. Anyja túlságosan is védi, fél, hogy felfedik a kilétüket. Továbbra is kutatja a megoldást a betegségükre, nem adja fel a jövőjükért. Fia azonban elkeseredettségében mindent tönkretesz. A városban verekedésbe keveredik, amivel felhívja magukra a figyelmet. A következő napokban megmenti a családjától elkóborolt Chae Yeon-t (a későbbi Yoo Ri Ta), amivel új célt talál az életének. A lány és családja nem véletlenül lesz támadás áldozata, de erre csak a későbbiekben derül fény. Az erdőbeli események után nem sokkal a Park családot is megtámadják, Ji Sang pedig "eltemetheti" édesanyját. Magára maradt a titkával és a megoldásra váró feladattal, hogy megtalálja "betegsége" ellenszerét. Ezzel vissza is térünk a jelenbe, még mindig a háborús övezetbe, ahol fontos híreket kap a golyózápor kellős közepén sebesültet ellátó Ji Sang. Mit neki háború, sőt a becsapódó rakéta se gond, feláll, leporolja magát és angolosan távozik. Ezt most halál komolyan írtam, ezzel ér véget az első rész, innen veszi kezdetét a nyomozás és a harc a Taemin Rákkórházban. Ji Sang visszatér Koreába, ahol segítője és barátja Joo Hyun Woo (Bride of the Century-ban már találkoztunk vele) várja. Mindent tud barátja betegségérő, segíti a kutatásban és a vámpírok elleni védekezésben.

Ji Sang rögtön a kórházba érkezése után sikeresen összeütközik az éppen nagyon siető Yoo Ri Ta doktornővel, aminek napszemüvege látja kárát, vagyis egyik lencséjét. Szerintem szörnyűek a napszemüvegek a sorozatban, nem kár egyik haláláért se. Na de ez a kis baleset meg is adja a jó alapot a két egymás mellett dolgozó kollégának. Hagyomány a kórházban, hogy az eseteket Agora-stílusú megbeszéléseken megvitassák. Egy ilyen alkalommal különbözik össze ismét a két orvos, ahol mindenki tanúja lehet pengeváltásuknak. Ha ez még nem lenne elég a kedves új csapattag sikeresen meg is alázza a pökhendi doktornőt a műtőben. Még egy két apró félreértés és kész is a tökéletes táptalaj az ellenségeskedéshez. Ráadásnak egy csapatba kerül a két orvos, ami a az Yoo Suk Joo Elnök (Mirror of the Witch, The K2) és az új Igazgató műve. Az elnök nem más, mint Yoo Ri Ta doktornő nagybátyja, elhunyt édesapja testvére. Ezzel már az is világos, hogy ez a kórház Ri Ta doktornő öröksége. Meg is kezdődik az orvosok között a hatalmi harc a műtőben és a műtőn kívül is. 

Felmerülhet a kérdés, hogy egy vámpír hogy képes operálni, mert vérből ott nincs hiány. Kifejlesztett a barátjával egy gyógyszert, ami ideiglenes, de megszűnteti a vérszomjat, így képes elvégezni a műtétet, ahol különleges képességei még jól is jönnek. Egy ilyen titkot azonban nem egyszerű megtartani egy kórházban, főleg nem egy kíváncsi kolléganő előtt. Miután a közöttük kialakult helyzetbe Ri Ta doktornő fogadott nénikéje, a kórház Helyettes Igazgatója (Pinocchio, Neighborhood Hero) is kénytelen belefolyni a sértett doktornő mindenképpen bocsánatkérést akar. Elégtétel helyett azonban egy rejtvénnyel találja szemben magát, amikor megvizsgálja ájult kollégáját abnormális értékeket tapasztal. Nem tudd határt szabni a kíváncsiságának, meg akarja tudni, hogy milyen betegségben szenved a kollégája. 

Kettőjük harca mellett a háttérbe mozgásba lendülnek a Ji Sang-ot akaró erők. Először fel akarják használni és manipulálni, majd amikor ebben kudarcot vallanak rákényszerítik az együttműködésre. Persze Ji Sang se ma kezdte a harcot, nem hagyja magát, de már számos személy érintett, nem csak magáról kell gondoskodnia. Ahogy azonban egyre több a probléma, a megmagyarázhatatlan jelenség és egyre inkább csak egymásban bízhatnak, közelebb kerülnek és szövetségesek lesznek. A kettőjüket összekötő múltra is fény derül, ezért Ri Ta jobban megbízik a férfiban, hisz régen megmentette az életét.  Csatlakozik a kis csapathoz Ji Sang barátja, Ri Ta barátnője, aki szintén a kórházban dolgozik és annak főnöke. Jung Ji Tae apja volt az az orvos, amelyik azonosította a VBT-01 és elindította önhibáján kívül az egész folyamatot. De ha nem Ji Tae apja, akkor ki a felelős a Ji Sang-ot ért tragédiákért? Mi áll az ügy hátterében? Miért kell ártatlanoknak szenvednie és meghalnia? Kezdetét veszi a macska egér játék, amiben az idő, a betegek ideje a legnagyobb ellenség. Ártatlan életek megmentése miatt minél előbb meg kell találni az ellenszert. Ki a barát és ki az ellenség? Kémkedés, gyilkosság, hatalommal való visszaélés és még lehetne sorolni mi minden történik a Taemin Rákkórház falai között.

Az érdekes történet sajnos nekem nem tetszet, sokat rontott az egészen a színészek játéka. Rég láttam két ilyen karót nyelt főszereplőt, az elején annyira nehezen barátkoztam meg velük, hogy szinte a részek többsége már le is ment. Ji Sang-ot sikerült többször is úgy felöltöztetni, hogy nem tudtam eldönteni egy sikeres sebészt vagy egy iskolás fiút látok. Voltak mellékszereplők, akik sokkal hamarabb nőttek a szívemhez, mint a két főhős. A személyiségük pocsék volt, mind a ketten arrogánsak, fellengzősek és ridegek. Nagyon nehezen oldódtak csak fel és lett igazán érdekes a játékuk. A kezdeti csipkelődés és veszekedés lassan alakult át szerelemmé. A közös nyomozás, az orvosi eseték és a romantikus részek már aranyosak voltak, azokban nem csalódtam. A főszereplők is megváltoznak a sorozat során, levetkőzik egyik-másik rossz szokásukat, de nem vesznek 360o fordulatot. Kellemes volt figyelni az elején a harcukat később pedig a változást a kapcsolatukban.

Az orvosi részek végén már nagyon irreálisak lettek, hihetetlen volt, hogy az "ellenálló" csapatot kivéve senki nem tesz semmit a kórházban zajló események ellen. Izgalmas volt, ahogy a rejtélyt lépésről-lépésre felgöngyölítették, csak túlságosan elhúzták teljesen feleslegesen. Kár volt 20 részt készíteni, 16 is bőven elég lett volna, csak egy kicsit pörgősebbre kellett volna venni az iramot. Voltak részek, amikor semmi se történt, csak megbeszélés, egy kis séta erre meg arra. Teljesen felesleges volt, ki lehetett volna hagyni. A legjobban alakító színész a vámpírok vezére lett, teljes átéléssel játszotta a rosszfiú szerepét. Vele is nehezen barátkoztam meg, nem a játéka miatt, egy másik (kedvenc) sorozatomban hihetetlenül jól játszotta az igazságos, megértő királyt, amivel nagyon a szívemhez nőtt. Itt elég fura volt egy teljesen más szerepkörben látni, de az alakításába nem tudok belekötni. A mellékszereplők közül Ji Sang társa lett a kedvenc karakterem, vicc és komoly egyszerre, a karót nyelt barátja mellett igazi színfolt. Az arca és a megjelenése is sokkal hihetőbb, mint Ji Sang-é. Teljesen feleslegesnek éreztem azt, ami az utolsó részben vele történt, kár volt beleírni a történetbe. Csíptem a robotot, LUUVY-t is amit készített, feldobta a lapos részeket. Ami nagyon tetszet a sorozat zenéje volt, fülbe mászó, tökéletes passzolt a sötét baljós jelenetek és a vidám, romantikus részek zenéje. Nagy kedvencem Tiffany - Only One  és Song Haye - Be Alright  száma. Remélem azért nem riasztottam el senkit attól, hogy megnézze, kár lenne kihagyni, csak nem egy maradandó élmény. Le tudjátok tölteni innen és a felirat itt található. Jó szórakozást.


2017. február 20., hétfő

Doctors ajánló


Doctors


Ma egy orvosi dramáról hoztam el nektek a rövid leírását és a személyes véleményemet. Nem sűrűn választok orvosi történeteket, de ez valamiért felkeltette az érdeklődésemet. Sajnos nem lett abszolút befutó, de senki se értsen félre, nem egy pocsék sorozatról van szó. Egy kellemes esti kikapcsolódás fűszerezve a kórházi esetekkel (ilyen téren nem lehet ok panaszra, elég összetett és változatos eseteket vonultattak fel a készítők). Akkor nem is nyújtom tovább a bevezetőmet, vágjunk is bele orvosaink mindennapjaiba.

Egy rövid jelenben tett látogatás után vissza is ugrunk az eseményekben 13 évet. A jelenbe visszatérve megismétlik a bevezető perceket ezért most nem is térnék ki rá. A történetünk egy tanáriban kezdődik, ahol a bajkeverő Yoo Hye Jung-ot (a Pinocchio-ban már megismert riporter) éppen eltanácsolják az iskolából. A tanára nem nézi jó szemmel a viselkedését és a stílusát ezért még meg is üti párszor (próbálná ezt meg nálunk egy tanár, vége hossza nem lenne a háborgásnak). Apja várja a tanári előtt, aki a kocsiban folytatja lánya "nevelését". Ebből mindenki azt gondolja, na adott egy újabb bajkeverő, mi ebben a különleges. Nem Hye Jung-ot védem, de nem volt könnyű élete, anyját korán elvesztette, apja pedig a minimumnál többet nem törődik vele, ezért a lány teljesen elvadul. Most is csak azért ment érte az iskolába, hogy kirakja (szó szerint) a vidéken élő anyjánál. A csomagjaival és a lába elé hajított borítékkal hagyja ott a lányát. Így senki se csodálkozzon, ha a tanulás helyett Hye Jung inkább a vad partikat, a verekedést és a bandatagok világát válassza. Ott elfogadják és törődnek vele.

Az élete akkor vessz komoly fordulatot, amikor nagymamája mellett megtapasztalja, hogy milyen amikor tényleg törődnek az emberrel, nem hajítják ki, ha hibázik, a védelmére kelnek és a minimumnál többet foglalkoznak vele. Ebbe fontos szerepe lesz az kifőzdét üzemeltető nagymama albérlőjének, a jó megfigyelő Hong Ji Hong-nak is. Beköltözése után Hye Jung az iskola helyett megint lóg és az egyenruhára kapott pénzből inkább szexi fekete ruhát és diszkó belépőt vesz. Előtte még elemel néhány CD-t egy zeneboltból, aminek Ji Hong a tanúja lesz. Amikor próbál az enyveskezű lány lelkére beszélni hamar a földön találja magát - Hye Jung szó szerint felrúgja. Közben Ji Hong tanítványai se igyekeznek túlságosan haza az iskolából, helyette inkább szintén a diszkóba készülődnek. Ráadásul mivel nincs elég költőpénzük el akarják venni az amúgy is terorizált Chun Soo He pénztárcáját. A közelben lévő Hye Jung segít a lányon, ezzel még nem is sejtve, hogy életre szóló, hűséges barátnőre talál. A diszkóban persze verekedés lesz és a diákok hamar a helyi rendőrségen találják magukat, ahova Ji Hong megy értük. Hye Jung eddigi tapasztalatainak hála megússza, hogy rendőrkézre kerüljön, de így se marad sokáig titok, hogy mivel is töltötte a napját iskola helyett. Nagymamája mégis kiáll mellette és nem dobja ki.

Hong Ji Hong valójában végzett orvos, a tanítást csak azért végzi, mert éppen szünetet tart a praktizálásban. Nagyon okos, jó megfigyelő és valóban törődik a diákjaival. Nem egy ítélkezős típus, igyekszik a diákjaiból a legjobbat kihozni, mégse agyon stresszelni őket. Apja egy nagy egyetemi kórház igazgatója - koreában más az egészségügy mint nálunk, a kórházak magánkézben vannak és igazából üzleti vállalkozások. Ennek megfelelően itt is felüti a fejét a nyereségvágy, a hataloméhség és a kapzsiság. Hong igazgató - Hong Ji Hong nevelőapja - azonban a paciensekért van, elsősorban orvos és csak utána fontos számára az üzlet. Fia teljesen rá ütött, nem a meggazdagodás lebeg a szeme előtt, hanem az ember, akinek tőle függ az élete. Ezért is tart szünetet, hogy tisztázza az érzéseit, hogy mivel is szeretne a jövőben foglalkozni. Hong Do Shin igazgató üzlettársa azonban pont az ellentéte, a fia meg még rosszabb. Jin Sung Jong (ismerősünk a Goodbye, Mr. Black-ből) és fia Myung Hoon csak a pénzzel foglalkozik, az előrejutást tartja szem előtt bármi áron.

Hye Jung-ot aznap este több meglepetés is várja. Kiderül számára, hogy a délután felrúgott férfi a nagymamája albérlője, ráadásul tanár az iskolájában. Amikor Ji Hong felemlegeti a nagymamája előtt aznapi viselt dolgait, szidás és büntetés helyett megvédik, ami számára idegen érzés. Ráadásul nem csak befogadta, hanem kifejezetten kérte, hogy Hye Jung vele élhessen, mert törődik a jövőjével. Hamar rá kell jönnie, hogy könnyebb iskolába járni, mint a nagymamája üzletében dolgozni ezért "szívességet tesz" a nagymamájának és iskolába megy. Másnap lesz csak még érdekesebb a történet, nem elég, hogy a tanára, ráadásul az osztályfőnöke lesz Ji Hong, és a korábban megnevelt lányok az osztálytársai. Máris nagyon népszerű az új iskolájában, az egyetlen aki örül neki Soon He, a megmentett lány. Az első iskolai napon már büntetés vár rá az előző napi diszkós verekedésért, de Hye Jung inkább a verést választja, mint a fogalmazás írást. Újabb nem várt fordulat számára, hogy tanára az előzőekkel ellentétben nem veri meg, hanem törődik vele. Ji Hong jobban megérti mint gondolná, korán elvesztette szüleit egy közúti balesetben, amit csak ő élt túl. Nevelőapja nélkül az ő élete is sokkal nehezebb lett volna.

Az osztály legjobb tanulója nincs éppen elragadtatva az új diáktól, ahogy a többiek se, de Chun Soon He-nek hála hamar barátra talál. Hazafelé menet pedig tanúja lesz, ahogy Ji Hong megment egy kismamát, aki rosszul lesz az utcán. Ez olyan élmény lesz számára, ami elindítja a helyes úton és új értelmet add az eddig céltalan mindennapjainak. Ji Hong-nak is sikerül meghoznia a döntését, hogy tanár vagy inkább orvos szeretne lenni a jövőben. Egyre közelebb kerülnek egymáshoz, Hye Jeong pedig tanárától kér tanácsot a továbbiakat illetően. Barátnője segítségével Seo Woo segítségét kéri, hogy tanítsa meg tanulni. A lányok innentől egyre jobb barátságba kerülnek, együtt készülnek a tesztekre. Ji Hong végignézheti testközelből, hogy mennyi erőfeszítést tesz a lány a felkészülésbe, ami mély elismeréssel és büszkeséggel tölti el. Eközben Hye Jeong nagymamájánál gyomorrákot állapítanak meg, a kezelőorvosa pedig nem más, mint Seo Woo apja. Az idős hölgy csak két embert tisztel, az orvost és a tanárt, mert mind a kettő ítélkezés nélkül végzi a munkáját. Ez az orvos azonban nem sok tiszteletet érdemel.

A tesztek kiosztása és az osztályfőnök beszéde azonban nem várt eredmény hozz. Hye Jeong jobban teljesít (első lesz) a matekteszten, mint Seo Woo és láthatóan egyre közelebb kerül tanárukhoz is. Titokban Seo Woo is rajon Ji Hong-ért ezért a megaláztatás mellett a féltékenység is fűti Hye Jeong ellen. Otthon is folyamatos nyomás alatt él, nem mindegy milyennek az eredményei, kik a barátai és hogyan teljesít. Nem könnyű egy tinédzsernek így élnie az életét, másról se szólnak a napjai, csak a különórákról és a jó eredményekről. Erre legyőzi egy lány, aki még az alapokkal sincs tisztába és mindent neki köszönhet. Ezzel véget is ér a lányok barátsága, ráadásul a féltékeny Seo Woo még több problémát kavar. Egy teljesen ártalmatlan helyzetet félremagyaráz, majd tanára válaszát hallva még panaszt is tesz rá az iskola vezetőségénél. Hye Jeong és Soon He tanáruk védelme érdekében megpróbálnak Seo Woo lelkére hatni. Csakhogy a helyzet elmérgesedik és véletlenül tűz üt ki az öreg épületben, ahol a lányok tartózkodnak. Seo Woo megsérül és eszméletét veszti, barátnői viszik ki a tűzből. A vétlen Hye Jeong került fogdába rovott múltja és a rosszindulat miatt. Csak Soon He, a tanára és nagymamája hisz a lány ártatlanságában. Ji Hong eközben felmondja tanári állását és az Államokba készül, hogy fojtassa orvosi pályafutását. 

Ezzel vissza is tértünk a jelenbe, eltelt 13 év. Ji Hong Amerikában van, nem hallott róla senki. Yoo Hye Jeong elismert neurológus lett, aki Hong igazgató kórházában kezd dolgozni. Milyen meglepő, Jin Seo Woo is a kórházban neurológus és megint egy olyan férfi utána sóhajtozik, aki nem tekint rá lehetséges barátnőként. Jung Yoon Doo (szintén megismertük már a Pinocchio-ban) is neurológusként dolgozik a két doktornő mellett. Aki még nem jött volna rá eddig, számos neurológiai esetet élvezhetünk végig szereplőinkkel. A négy osztályos orvos mellett van két lelkes nővérkénk és négy rezidens orvosunk. Seo Woo családja is fontos szerepet kap a történet folytatásában, ahogy Ji Hong orvos barátai is. De ne szaladjak ennyire előre, visszatértünk a nyitó képekhez, a kórház sürgősségi osztályára behozza a bandája a sérült főnöküket, akinek fejsérülése van és azonnali műtétre szorul. Miután a harcban még mindig jártas Hye Jeong jól elveri a személyzetet terrorizáló bandatagokat, megmenti főnökük életét is. A Yoon Do-val randevúzó Seo Woo nem örül, amikor a kifőzde tulajdonosa rosszullétével megzavarja szerelmi vallomását. A kórházba a bandával kapcsolatos hírek teszik még szebbé estéjét. Az i-re a pontot régi riválisa viszontlátása teszi fel, aki nem elég, hogy továbbra is gyönyörű (nagyon tetszettek a ruhái) még sikeres is lett ugyan azon a területen. Ji Hong visszatérte se javít a két doktornő viszonyán, hisz a régi érzések újra felszínre kerülnek.

Nagyon tetszet, hogy Ji Hong érzései nem ingadoztak, eldöntötte, hogy kit szeret és a viszontlátás után végig ki is tart elhatározása mellett. Nagyon aranyos, ahogy szép lassan újra egymásba szeretnek, a korkülönbség (9 év) és az ellenük munkálkodók ellenére is. Hye Jeong nem könnyű eset, fogalma sincs alapvető dolgokról, nehezem fogadja el és viszonozza Ji Hong közeledését. Nincs szegény doktorúrnak könnyű dolga. Ráadásul Hye Jeong a nagymamája műtétjét szeretné kivizsgálni, a 13 évvel ezelőtti igazságot készül felfedni. Izgalmas, érdekes, néha szívszorító esetekkel találkozunk a neurológia osztály mindennapjait követve. Emellett a háttérbe még mindig megtalálható, a pénzért, a hatalomért és az elismerésért folyó küzdelmek. Nem egyszerű felfedni az igazságot, akár a 13 évvel ezelőtti esetről, akár egy most, az orruk előtt zajló titokról van szó.

Remélem sikerült felkeltenem az érdeklődéseteket a sorozat iránt és elkezditek nézni. A komoly orvosi eseteket és a hatalmi harcot nagyon jól ellensúlyozza a gyengéd romantika a szereplők között, a régi barátok felbukkanása és a dolgozok lököttsége. Nem a kedvencem, nálam a csak orvosi sorozatok amúgy se sűrűn aratnak osztatlan sikert és most senki se emlegesse fel, hogy a Descendants of the Sun-t az egekig dicsértem. Az nem csak orvosos, nem csak kórházi esetekkel foglalkoztak és az itteni szereplők meg se közelítik az ottaniakat. Nem kell velem egyet érteni, én is elfogadom, amikor más nem osztozik az én véleményemen. Ja, az egyik rezidens mellesleg a motoros tolvaj volt a Descendants of the Sun-ból, a másik meg menedzsert alakított a Cinderella and Four Knights-ban. Ezzel már négy eddig látott szereplői köszönnek vissza. Jó ismerős arcokat látni. Nem is szaporítóm tovább a leírásom, mindenki döntse el maga, hogy mennyire szimpatikusak az itteni Orvosok. A zenéje nagyon találó, a drámai helyzetek alatti vonósok játéka kifejezetten pazar. Aki szeretné végigélvezni a Neurológiai Osztály kalandjait innen tudja letölteni és itt talál hozzá magyar feliratot. Jó szórakozást.

 

2017. február 11., szombat

Golden Rainbow


Golden Rainbow

 

Ma egy nagyobb lélegzetvételű (41 részes) sorozat ismertetőjét hoztam el nektek. Több portálon is olvastam az véleményeket mielőtt elkezdtem és elég jó kritikát kapott, ezért lelkesen kezdtem bele az első részekbe. Sajnos nem az általam elvárt színvonalat hozta, elég nagyot csalódtam a történetbe több szempontból is. A felétől már folytatni se akartam, de nem szoktam lezárás nélkül hagyni a történeteket (max egy időre parkoló pályára teszem). Ezzel azonban úgy voltam, ha most nem fejezem be, soha nem fogom újra elkezdeni. Na, akkor nézzük, miről is szól és nekem miért nem tetszet a Golden Rainbow.

Nagyon régre nyúlik vissza a kezdés, van négy árva (három férfi és egy nő), akik együtt, testvérként nevelkedtek nagyon mostoha körülmények között. A történet kezdetén ezek az árvák már felnőttek, ketten ráadásul ugyan abba a gazdag családba házasodtak be. Yoon Young Hye (Healer-ben az édesanya) a kislányát, Ha Bin-t szeretné visszakapni, akit anyósa, Kang Jung Shim férje halála után elvett tőle. Az asszony lányát Jang Mi Rim-et vette el Young Hye fogadott fivére Seo Jin Ki, aki egy törekvő és nagyravágyó ember. Rengeteg sérelmet kell elviselnie anyósa részéről, aki gyökértelennek, egy állatként tekint árva családtagjaira és a viselkedése több mint visszataszító. Jin Ki-nek és Mi Rim-nek is ez a második házassága, előző kapcsolatukból egy-egy fiú született. A két unoka csak később tűnik fel a sorozatban. Young Hye kétségbeesésébe elmegy (elbúcsúzni) másik két fivéréhez, akik halászatból próbálnak megélni. Kim Han Joo (City Hunter ezredese) régóta szereti "húgát", de soha nem vallotta be az érzéseit. A börtönt is megjárt férfi (lopásért zárták be, amit az éhező testvéreiért tett) a történet egyik legkedvesebb szereplője. Vele ellentétben az utolsó testvér, Chun Uk Jo az első pillanattól ellenszenves alak. A történet folyamán egyre jobban megutáltam, a végén már látni se bírtam a viselkedését. Han Joo látva szerelme szenvedését merész tervet eszel ki, Ha Bin-t elrabolja a neki rendezett ünnepségen és visszaviszi az anyjához. Nem tart sokáig az örömük, pillanatok alatt lebuknak és Han Joo újabb 3 évet kénytelen börtönben tölteni.

Elrepül három év, a kis Ha Bin nagymamája szeme fényeként éli az életét. Jung Shim asszony továbbra is megveti és lenézi vejét, aki anyósa háta mögött sikkaszt a céges kasszából. A vizsgálat elkerülése véget a neki dolgozó gengszter, Jo Kwang Do segítségével elrabolja a kislányt a vidámparkból. A megbízott bérenc, Kang Dong Pal bezárja egy elhagyott raktárba, ahonnan a kis Ha Bin megszökik, de megsérül. A tengeri sziklákon csak a cipőjét és a véres zokniját találja elrablója. Családját is csak a két apró ruhadarab és a leéget raktár várja, valamint a kislány halálhíre (habár testet nem találtak). Young Hye anyósa előtt magából teljesen kikelve vádaskodik és bosszút esküszik. Ezzel párhuzamosan a beteg nagymamájának hínárt kereső kisfiú egy eszméletlen, sérült gyerekre akad a parton. Hazaviszi és húgaként neveli az emlékeit elvesztet csöppséget. A börtönből szabadult Han Joo-t fogadott fivérei várják, valamint a nemrég történt tragédia híre. Nem szaporítom a szót, mert lesz még miről írni bőven, Han Joo befogadja az árva testvérpárt és egy családként élik tovább az életüket. Tudom, hogy nagyon sok a név, de mindenki visszaköszön a sorozat későbbi részeibe ezért ilyen fontosak.

Ismét ugrunk az időbe (10 évet) és a Kim család új tagokkal bővül. Az évek során Han Joo még 4 árvát fogadott be, akiket hatalmas szeretettel és rengeteg törődéssel nevel. A legidősebb fiú Man Won (10.000 won) és húga Baek Won (100 won), jönnek az ikrek Shib Won (10 won) és Yeol Won (10 won), majd a pakisztáni-korei kisfiú Il Won (1 won) és a legkisebb Young Won (0 won). A népes család egy udvartartásban él Chun Uk Jo-val (milliárd won) és a fiával Soo Pyo-val (az ő neve csekket jelent). Gyakori vendég még a családnál Yang Se Ryun, aki nagyon igyekszik felkelteni Han Joo figyelmét, de hiába a férfi még mindig nem felejtette el első szerelmét. Vele ellentétben Uk Jo nagyon szeretné ha neki szentelne ennyi figyelmet Se Ryun. A férfiak továbbra is halászásból próbálnak megélni, de ez egyre nehezebb, mert illegális halászat folyik a tengeren. A városba rég látott személy tér vissza, Ha Bin elrablója és a lánya, aki sokat szenved apja részeges természete miatt. Egyik alkalommal a Kim testvérek veszik védelmükbe és adnak menedéket a bántalmazott Kyung Mi-nek. Apja letartóztatása után (ő maga adta fel a gyilkosságot elkövetett apját) Man Won másodszor is megmenti a támadóitól (Jung Shim unokája Tae Young), ezért a lány behízelgi/zsarolja magát a Kim családba és felveszi a Chun Won (1.000 won) nevet. Ezzel egy időben Jin Ki családjában nem sok nevetésre és örömre van ok. Első házasságából született fia Do Young beköltözik a rideg és gonosz Jang családhoz. Rengeteg megaláztatást és verést kénytelen elviselni, láthatatlan személyként kezelik, pedig nagyon eszes és rendes fiú. Valódi erényeit elrejtve éli nyomorúságos életét, amíg meg nem ismeri az iskolatársa legkisebb testvérét, aki örömmel fogadja, hogy minden nap van kivel játszania. Egyre közelebb kerül Baek Won-hoz is, és amikor szüksége lesz rá kiáll a lány mellett és még a saját családjával is szembefordul.


Időközben Young Hye is újra feltűnik és felkavarja az amúgy se békés állóvizet. Hogy bosszút állhasson anyósán és annak cégén az Arany Halászaton pénzt lop a helyi gengszterektől és menekülni kénytelen. Sérüléseit Baek Won látja el, ezzel Young Hye újra kapcsolatba kerül egykori testvéreivel és azok családjával. Jin Ki segítségét kéri, hogy beteljesíthesse bosszúját, de kettőjük üzleti kapcsolata a múlt és a jelen problémái miatt nem éppen felhőtlen. Az illegális halászat ügye se oldódik meg, csak egyre bonyolódik, mégpedig odáig, hogy Han Joo-t letartóztatják, amikor fényképeket készít a vonóhálóról és megveri a gengsztereket. Az illegális ügylet hátterében nem más áll, mint Seo Jin Ki, aki egyre nagyobb tőkét igyekszik szerezni, hogy kitúrhassa anyósát a cég éléről. Ezért minden eszközt szemrebbenés nélkül felhasznál, lop, csal, hazudik, embereket tesz tönkre szemrebbenés nélkül. A Kim családot is szétszakítja, így kényszerítve Han Joo-t a bizonyíték átadására. Csak azzal nem számol, hogy eszes, de mellőzőt fia mindent közzé tesz az újságba, hogy megvédhesse Baek Won családját. A kisebb gyerekeket már elvitték egy árvaházba, a nagyobbak csak azért menekültek meg, mert Young Hye szembeszállt a hivatal embereivel. Baek Won elmegy Jung Shim asszonyhoz, hogy beszéljen vele és elnyűgözi az elnök asszonyt a halakkal kapcsolatos tudásával. Man Won azonban más úton próbál segíteni az apjának, ezzel később nagy bajba keverve mindenkit. Ez azonban még a jövő zenéje, most az újra egyesült család hazafele együtt csodálja a vihar utáni szivárványt (ennek később is lesz jelentősége). Ők a szivárvány hét színe és apjuk az ég számukra.

A békés, boldog napok sajnos nem tartanak sokáig, Han Joo ismét nehéz helyzetben találja magát fia hibája és szerelme kapzsisága miatt. Jo Kwang Do a korábban elkövetett bűncselekménnyel igyekszik a profin verekedő Man Won-t csatlósának tenni. Young Hye-t pedig elkapják a gengszterek, akiktől ellopta a pénzt, amivel tönkre akarja tenni az Arany Halászatot. Jin Ki is nehéz helyzetben van, ezért pont kapóra jön neki a kialakult helyzet, ezért kényszerítheti Han Joo-t, hogy csempésszen aranyat a számára. Innentől a Kim családot egymás után érik a tragédiák. Han Joo ismét rendőrkézen és egy hamis ígéretnek bedőlve súlyos bűncselekményeket követ el. A család több tagját is elveszíti, van aki árulást követ el ellenük, van aki sajnos meghal és lesz aki eltűnik. A megmaradt testvérek kénytelenek elszökni, szeretet bácsikájuk végtelen kapzsisága miatt. A történet folytatásában 14 év telik el a szökés óta. Han Joo börtönben, Baek Won rendőr lett és igyekszik fényt deríteni, apja régi ügyére és megtalálni elveszett testvérét. Man Won hazugságban éli mindennapjait, valódi foglalkozását titkolja testvérei előtt. A családi étterem és a többi állás mellett igyekszenek megélni. Időközben Young Hye is visszatér Koreába lányával, Young Ha Bin-nel. Hogy ki is ő valójában, azt nem árulom el, nézzétek meg magatok. Do Young is feltűnik, mint léha ügyész, ami persze álca, mint régen is, még mindig nagyon okos és körmönfont. Az események hamar ismét egymás útjába sodorja a szereplőket és a régi gárda egy-két kivétellel ismét hiánytalan. Folytatódik a hazugságok és ármánykodások végtelen hosszú sora.


Nem is mesélem tovább, mindenki nézze meg, aki kedvet kapott hozzá, most inkább a saját véleményem írom le. Nem a hosszúsága miatt nem tetszett, több ennél hosszabb sorozatot láttam már, ami izgalmas volt és kedvencem lett. Nem is a szerepet játszó színészekkel volt bajom, mint a Lucky Romance-nál. Ami igazán lefárasztott és számomra nézhetetlenné tette a történetet a sok hazugság és ármánykodás, a végtelen ostobaság volt a szereplők részéről. Mindig mindent megbocsátottak, találtak valami mentséget, hogy miért kell visszafogadni az illetőt és ehhez hasonlók. Uk Jo mint már mondtam gyomorforgató karakternek lett megformázva, annyi jót kapott Han Joo-tól mégis elárulta, meglopta és kijátszotta nem is egyszer. Mégis minden meg lett bocsátva és el lett felejtve. És sajnos a legtöbb karakter ilyen volt, vagy a saját érdekei miatt mindenkin átgázolt és szemrebbenés nélkül hazudozott vagy olyan mafla volt, hogy mindent elhitt és elfelejtette használni az eszét. Egyszerűen belefáradtam már a húszas részek elején, hogy a végtelen ostobaságukat nézzem. Mire a jók léptek egyet, a negatív csapat már teljesen átrendezte a táblát és el is rohant a neki tetsző irányba. Mindenkinek megvolt mindenről a véleménye és ész nélkül hangoztatta is, mintha joga lenne beleszólni, hogy ki kit szeret és miért.

Az elején legalább Do Young és Baek Won adott némi színt a történetnek. Do Young karaktere nem volt túl szimpatikus, pedig a színészt nagyon megszerettem a Cinderella and Four Knights szerepében, itt is sokkal többet vártam tőle. Annyira nyálas és önimádóra sikerült megírni a karakterét, hogy gyomorforgató lett számomra. Oké, hogy rejtegeti mennyire okos és átlátja a dolgokat, de nem ment volna kicsit kevésbé ficsúrosan? Gyakran még akkor is ilyen mézes-mázos volt, amikor Baek Won-nal töltötte az idejét, amire végképp nem volt szükség, hisz a lány ismerte az igazi természetét. Az nagyon szimpatikus volt, hogy foggal-körömmel harcolt és védte a kedvesével közös kapcsolatukat, de amit utána leműveltek kiverte a biztosítékot. Baek Won is olyan okos és jó logikával megáldott rendőr, mégis a legtöbb esetbe egy ostoba szamárnak is több a sütnivalója, mint neki. Nem értem miért kellett így csinálni, biztos, hogy kitöltsék a kötelező hosszúságot, de nagy kár érte. A többi szereplő, főleg a testvérek egy-egy jó gondolat után megint olyan ostobaságokat csináltak, hogy értelmét vesztette az egész. A rengeteg titkot, a soha véget nem érő ármánykodást is túlzásba vitték. Sajnos még a szerelmi jeleneteket is sikerült elszúrniuk, ezért tényleg minden szinten csak lehúzni tudom a sorozatot. Nem tudom nyugodt szívvel ajánlani senkinek, mert roppant kevés pozitív dolgot tudok felhozni a megnézése mellett. A zenéjében viszont az egyik szám nagyon tetszet, a ALI - The Vow nagyszerűre sikerült. Ha mégis érdekelne innen letöltheted és felirat is készült hozzá. Remélem neked jobban fog tetszeni, mint nekem.



2017. február 4., szombat

The Man Living in Our House ajánló



The Man Living in Our House


Ma egy 16 részes vígjátékot hoztam nektek. Még egészen új, 2016 őszével került vetítésre. Jópofának ígérkezett a történet, de sajnos számomra, és ahogy olvastam mások számára is elég nagy csalódással ért véget. Nem a szereplők miatt, jól lettek kiválasztva a történet főszereplői. Nem voltak sokan, éppen ezért nagyon fontos szerintem, hogy a megfelelő karaktereket válasszák a főbb szerepekre. Na akkor nézzük, miről is szól a The Man Living in Our House.

Női főszereplőnk Hong Na Ri, aki légi utaskísérőként dolgozik, szereti és büszke a munkájára, jól kijön a kolléganőivel és a személyisége is ideálid. 9 év él együtt a barátjával, már csak az eljegyzés van hátra, amire nem is kell sokat várni, már az első fél órában meg is történik a lánykérés, csak sajnos szomorú hír szakítja félbe az ünneplést. Na Ri vidéken élő anyukája autóbalesetet szenved és meghal. A temetésen Na Ri vőlegénye találkozik a lány kolléganőivel és nyomban elcsavarja a fejét a szép, de roppant csalfa Deo Yeo Joo. 10 hónapot ugrunk előre az időbe, az utaskísérők indulnak hazafele, amikor Na Ri találkozik a vőlegényével, aki nagyon furcsán viselkedik. Az ajándéka kapcsán Na Ri követi a férfit és azzal kell szembesülnie, hogy szerelme a kolléganőjét ölelgeti. Nagy hévvel elképzeli, hogy jól megcibálja mind a kettőt, de persze nem semmi ilyesmi. Helyette inkább buszra száll és ellátogat az édesanyja sírjához, ami esetünkben egy fa (szerintem ez nagyon aranyos, jó ötlet így megemlékezni az elhunytról). Onnan hívja fel csalfa kedvesét és jól kiosztja mind a két vétkes felet. Kirohanásának szem és fültanúja a gyanútlanul ott heverésző Ko Nan Gil (már találkoztunk vele a Pinocchio és a Love Rain című sorozatokban), aki ahelyett, hogy nyugton meglapulna megpróbál elmászni (szó szerint) a kényelmetlen helyzetből. Nem mintha az ilyesmi sikerülni szokott volna. A fiú (3 évvel fiatalabb Hong Na Ri-nál) a Hong Gombóc kifőzdébe tér haza. Milyen kapcsolat is van Na Ri lakhelye és a fiatal férfi között? A továbbiak erről fognak szólni.

Eközben Szöulban alaposan a pohár fenekére néz a barátnője kislányának a partiján, amit utána az utcán folytat, ahol aztán jól lejáratja magát. A volt vőlegénye a kísérője, aki egy darabig kísérgeti, majd magára hagyja az igencsak paprikás és részeg lányt. Na Ri a frissen vásárolt ásóját ölelve megint hazatér, hogy számon kérje nagybátyján (anyja fivérén) a vőlegényétől kölcsönkért pénzt. Nagybátyját nem találja, de sikerül összeakaszkodnia Ko Nan Gil-el, akit még csak nem is ismer. Másnap reggel Na Ri megint bajba kerül, elveszíti ugyanis a látását, a kétségbeesett Nan Gil siet vele a kórházba, ahova az éppen arra járó Kwon Duk Bong (ismerősünk a Neighborhood Hero és a Scholar Who Walks the Night sorozatokból) viszi be őket. Néhány vizsgálat és hangos veszekedés után kiderül Na Ri és a néző számára is, hogy kicsoda és milyen kapcsolat van Na Ri és Nan Gil között. Nem, nem testvérek, hanem apa és lánya. Pontosabban mostohaapa és lánya. Legalábbis papíron, mert mint általában ennél azért többről van szó. Na Ri se tudja elfogadni a kialakult helyzetet, Nan Gil pedig túl sokszor hangoztatja, hogy márpedig ő Na Ri mostohaapja és a nő (mert idősebb szegény mint az apja), viselkedjen lányaként. Ez egyszer-kétszer még vicces, tizedjére már nagyon fárasztó és sajnos sok hasonló agyon ismételt dolog lesz még a sorozatban. Ráadásul az első pár részben többször részegek mint józanak a szereplők, ezzel se nagyon tudták elnyerni a rokonszenvem, ahogy szó szerint piros fejjel csinálják a cirkuszt.

Na Ri volt vőlegénye is állandóan felbukkan, vacillál a két nő között, aminek szerencsére Na Ri nem dől be. Ez nagyon szimpatikus volt, kapcsolatban maradnak ilyen-olyan okok miatt (a pénz, a régi életük és hasonlók miatt), de minden alkalommal elutasítja a férfi kísérleteit. Nan Gil pedig lelkesen alakítja a mostohaapa szerepét, lelkesen fogadja a vendéget és kezeli Na Ri kirohanásait. De Yeo Joon is állandóan keveri a bajt, mást se csinál, csak manipulálja a szereplőket, viszályt szítt és gondot okoz. Az első perctől nagyon utáltam a csajt és nem sok alkalmat adott, hogy megkedveltesse magát. Egyáltalán nem bírtam, ahányszor csak kinyitotta a száját baj lett belőle. Más célja sincs, csak gazdag férjet fogni, amivel nincs semmi gond, de neki mindig más barátja kell, ráadásul nem játszik tisztességes eszközökkel. Majd vissza kapja azt a sok szenvedést, amit másoknak okozott. Na de vissza a történethez, mert még van mit mesélnem.

Kwon Duk Bong is céllal környékezi meg Na Ri-t, szeretné megvenni azt a földet, amin a lány, jobban mondva Nan Gil háza és a Hong Gombóc étterem áll. Egyik fél sem enged, ezért gyakori kérdés lesz a sorozat során a föld eladása, igazából ez az egyik vezér száll, innen indul minden. Mit is jelent valójában az a darabka föld, miért harcolnak érte? Más-más céllal, de jó oka van mindenkinek arra, hogy a magáénak akarja. Duk Bong a környéken nyílt Robot Múzeum vezetője, valamint a GreenLand csoport egyik örököse. Jobb keze az örökké morcos (nem lehetett egyszerű ezt a szerepet se eljátszani) Kwon Soo Rye csoportvezető. A sorozatos találkozások során Duk Bong-nak nagyon megtetszik Na Ri személyisége, amit ki is mutat az irányába. Az ő karakterét nagyon szerettem, végig becsületes maradt, a családi nyomásnak se engedett, inkább kiállt a barátai és az igazság oldalán, minthogy behódolt volna a gazdag apjának. Sajnáltam, hogy nem járt sikerrel, de az egyik nagy kedvencem lett a történet végére. Olvastam olyan kritikákat, hogy Na Ri csak szédítette a férfit, folyamatosan segítséget kért, pedig tudott a Duk Bong érzéseiről. Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Na Ri becsületesen megmondta, hogy nem tekint rá férfiként, csak egy "környékbeli barátként". Végig egyenes volt és egyszer se áltatta a férfit. Többször is Duk Bong ajánlotta fel a segítségét, aki továbbra is csapta a lánynak a szelet, mégis becsületesen járt el, nem áskálódott, hazudozott, a kedvese érdekeit tartotta szem előtt. Segített a szálak kibogozásában (az ügyvédi tanulmányai nem egyszer nagyon jól jönnek majd), ami csak még szimpatikusabbá tette. 

Duk Bong se egyszerű eset, nem elég zsarnok apja és bonyolult családja, még nem túl normális húga is a nyakába szakad, aki titkon meg van őrülve Nan Gil-ért. Mondjuk ez valahol érthető, a szintén nehéz gyerekkort megért férfi sokkal jobban belelát a különc lány lelkébe és sokkal megértőbben viselkedik vele. Saját bátyja is csak megtűri, egyikük se tudja kimutatni az érzéseit a másik iránt. Nem is tudtam eldönteni még az elején, hogy vannak-e egyáltalán érzéseik egymás iránt. Úgy éltek együtt mint két vadidegen. Ráadásul Duk Shim, Duk Bong húga nem ismer irgalmat, minden eszközt bevett (kémkedés, betörés, baleset okozása, árulás), hogy saját céljait elérje és imádata tárgya közelében lehessen, aki nem más, mint Ko Nan Gil. 

A többi szereplővel ellentétben van, hogy Nan Gil sokkal érettebben viselkedik a koránál. Neki is megvan a saját célja, valamint fájó múltja, ami ilyenné tette. Árvaházban nőtt föl, majd adoptáló apja bandatagot nevelt belőle, hogy saját piszkos ügyeihez használja fel többi nevelt fiával együtt. Ezek ellenére egy kedves, érző szívű, felelősségteljes valaki, akinek első a kötelessége, még saját magánál is gyakran fontosabb. Aranyos, szinte kisfiús arca van amikor mosolyog, de tud úgy is nézni, hogy az ember gond nélkül elhiszi, hogy bandatag volt korábban Nan Gil "sivár, sötét múltja" lesz a másik fő szála a történetnek, ami szorosan kapcsolódik a föld körül kialakult vitához. Lesz itt titok bőven, amit lehet majd bogozni, sorra derülnek majd ki, hogy ki miben érintett és mennyire sáros a múlt mocskától. Feltűnik a Da Da pénzügyi cég (Nan Gil nevelőapja), ami a legális üzletei mellett uzsorási tevékenységet is folytat, aminek Na Ri is az áldozata lesz csélcsap apja miatt. A Da Da cég igazgatója Bae Byung Woo a Healer-ben megismert ügyvéd apuka, akit elég más (szerintem tökéletesen illett hozzá) a rosszfiú karakterében. De ott tartottam, hogy a lány apja és nagybátyja kölcsönt vett fel a behajtóktól, amit először Na Ri anyjának, majd a lányának kellene megfizetnie. Itt jön ismét a képbe, hogy nem Na Ri az örökös, hanem a mostohaapja, ezért ez a lány helyett az ő adóssága. Minél inkább haladunk a történetben, annál egyértelműbb, hogy Ko Nan Gil nem el akarja lopni Na Ri örökségét (mint ahogy azt sokan állítják), hanem foggal körömmel, van hogy ököllel védelmezi azt. 

Nem lett volna rossz történet, szerintem mondjuk sok volt a 16 rész, nagyon elhúzták. A rossz kezdés ellenére nagyon aranyosan voltak, amikor végre hagyták, hogy a valódi értéseik is szerepet kapjanak. A romantikus jelenetek Nan Gil és Na Ri között nagyon tetszettek, de az, hogy egyfolytában vacilláltak, gondolkodtak, bizalmatlankodtak és szenvedtek már túl sok volt. Mire egyenesbe jöttek a dolgaik, valami biztos, hogy történt, ami megkavarta az éppen megnyugodott kedélyeket. Kár volt ennyit kavarni a levest, illetve itt pontosabb a dagasztani a tésztát kifejezést használni, elvégre szállóige lett a történet végére. Nem venném elő túl gyakran, de egyszer mindenképpen jó volt megnézni. A zenéje se sikerült rosszra, de nem volt egy fülbemászó, maradandó emlék, pont mint a történet. Megnéztem, de ennyi elég is volt. De az utolsó részben a bögrés jelenet nagyon-nagyon tetszet, nézzétek meg ti is, hogy értsétek most mire utaltam. Letölteni innen tudjátok és itt van hozzá a felirat. Jó szórakozást hozzá.