2016. december 23., péntek

Boldog karácsonyt


Kedvenc karácsonyi filmjeim

Tudom, hogy mindenkinél nagy a sürgés-forgás, az ünnepi készülődés. Azért ilyenkor kell egy kis időt szakítani a pihenésre, az ünnepre hangolódásra. Összegyűjtöttem nektek az én kedvenc karácsonyi filmjeimet, amiket minden karácsonykor előveszek, mert segít felidézni a nagy rohanásban, az év végi hajtásban mi is a karácsony lényege, miről is szól ez az ünnep. Remélem találtok benne olyat, amit ti is szerettek. Jó szórakozást.

Karácsonyi csók


A fiatal bostoni designer az egész karrierjét veszélyezteti amint kezd beleszeretni főnöke pasijába, akit véletlenül megcsókolt. Nagyon kedves, aranyos, tipikus karácsonyi szerelmi történet. Jó barátnőkkel, csinos jelmezekkel és egy megható, pont karácsonyi befejezéssel. 


Karácsony a kastélyban


Egy elidegenedett rokon meghívására Jules Daly unokahúgával, Maddie-vel és unokaöccsével, Milo-val karácsonyra egy európai kastélyhoz utazik, ahol akaratlanul is beleszeret a délceg Ashton-ba, Castlebury hercegébe.


Karácsonyi üdvözlet


A magányos hivatásos katona, meghatódva az afgán frontra küldött névtelen karácsonyi üdvözlőlaptól Nevada Citybe utazik, hogy találkozzon a lap feladójával, Faith Spelmannal. Miután megérkezik, Faith családjának szíves vendégszeretetével találja magát szemben és beleszeret a nőbe.


Ezzel a kis összeállítással szeretnék mindenkinek áldott, békés boldog karácsonyi ünnepeket kívánni.


2016. december 18., vasárnap

Powerful Opponents ajánló



Powerful Opponents


Bajban vagyok a mai ajánlóm megírásával. Általában olyasmit ajánl az ember (étel, könyv, film), ami valamiért elnyerte a tetszését. Mondjuk sokan megírják a negatív kritikát is, ami nem rossz, mert legalább van összehasonlítási alapja az olvasónak. Megpróbálok ugyan tárgyilagosan írni - de aki már olvasta az eddigi írásaim tudja, hogy a személyes véleményem mindig belekerül egy-egy elbeszélésembe. De éppen ezért írom a blogom, hogy a személyes véleményem megosszam másokkal. Éppen ezért nyugodt szívvel leírom, hogy bár annyira megtetszet más ismertetője alapján a sorozat, hogy még le se töltöttem teljesen (mindig megvárom, hogy meglegyen a teljes sorozat, mert nem szeretek várni a folytatásra) HATALMAS csalódás lett belőle. Ma az alap story tetszetős volt, de már az első részek se dobogtatták meg a szívem. Volt már ilyen, nem ez alapján ítélkezem, hisz a gyatra kezdés után még lehet nagyon jó a folytatás. Nem egy, nem két olyan kedvencem van, amiből az első részeket kapásból kihagyom, mert tudom, hogy az a színvonal, ami nekem tetszik, a folytatást viszont kár lett volna kihagyni. Ennél a sorozatnál ezt sajnos buktam. Gyors tekeréssel néztem végig a történet 2/3 részét - ami nálam nem túl gyakori. Bele-bele teker az ember, főleg ha nem történik éppen semmi lényeges, de nem gyorstekeréssel szokás megnézni 11 részt egy dramából. Nem szaporítom tovább, hogy mennyire nem volt fogamra való a megoldás (ilyen biztos lesz még), azért írok róla, hátha valaki más szívesen megnézni, esetleg sokkal jobban fogja élvezni, mint én.
Mit is mondjak… A történet egyetlen női főszereplője Cha Young Jin, a szegényes körülmények közül érkező, de roppant ambiciózus fiatal nő. Tánctanár apjával, nagyapjával és semmirekellő öccsével él egy háztartásban, de adóságon és problémán kívül nem sok egyebet kap a férfiaktól. Gyakori látogatók náluk az adóság behajtók vagy a férfiakat tartóztatja le a rendőrség. Hivatásának se éppen a nők által kedvelt szakmát választ, ezért a munkahelyén is főleg férfiak veszik körül. Fél éves kiképzést követően szeretne bekerülni a koreai Elnököt védő testőrök közé. Kitartása, tehetsége és nem éppen nőies természete segítségével hamar eljut az élmezőnybe a kiképzés során, ennek ellenére mégis kedvelik a társai. Ja, mégse mindenki. Legnagyobb riválisa Yoo Gwang Pil, a tökéletes „testőr”, mindenben hibátlanul teljesít, és igazi nőgyűlölő. Szerinte egy nőnek semmi keresnivalója a testőrök között, amiben van némi igazság, de elég szélsőségesek a nézetei. Kettőjük versengése még jót is tenne a csapaszellemnek (társaik előszeretettel kötnek rájuk fogadást), ha nem esnének át a ló túloldalára és egy gyakorlat során nem verekednének össze. Ezt látva a főnökség külön feladatra ítéli a két renitens tanulót, amit együtt kell végrehajtaniuk. Cha Young Jin egyetlen gyenge pontja a lövészet - több mint kétbalkezes - Yoo Gwang Pil ellenben tökéletes céllövő, de a csapatmunka egyáltalán nem az erőssége. Ezért Gwang Pill-nek meg kell tanítania helyesen lőni Young Jin-t, ezzel megmentve magukat és egymást a kirúgástól. Itt mutatkozik meg először a kőarcú Gwang Pil kedves oldala. Fogalma sincs a két szorgalmasan gyakorló fiatalnak (na jó, nem olyan fiatalok), hogy a vezetőség már ki is szemelte őket nem éppen egyszerű, sőt majdnem lehetetlen feladatra.
Ezzel el is jutottunk a történet következő lényeges szereplőjéhez, aki nem más mint a koreai Elnök fia, Kang Soo Ho. Igazi fenegyerek, hiába éli a kiváltságosok életét, minden nap bajba kerül, megszökik a testőrei elől és rontja apja hírnevét. A család szégyenének is lehetne nevezni, főleg a tökéletesnek tűnő nővére mellett. Nem tanul tovább, nem épít karriert, nem segíti apja politikai törekvéseit. Sőt inkább megnehezíti mindenki életét. Nem emlékszik a fiatal kora egy részére, ami szorosan összefügg a hátán lévő sebhellyel. Meglepő vagy sem nagyon hasonló sebhellyel „büszkélkedhet” Gwang Pil is. A két férfi múltja szorosan összefonódik, Gwang Pil édesapja volt az Elnök titkára, a két fiú pedig szoros barátságban volt egymással. Mint mindig, most is egy tragédia vetett véget a barátságnak, aminek egy lány volt az oka. Kang Soo Ho elfelejtette, hogy mi történt akkor, Gwang Pil pedig amúgy se egy bőbeszédű valaki, főleg nem ha saját magáról kellene beszélnie. Ez a sok minden persze nem egyszerre derül ki, hanem a részek során folyamatosan.
Ugorjunk vissza a történetünk aktuális állásához. Soo Ho kiszökik apja születésnapján és egy illegális küzdelemben súlyosan összevereti magát - ezzel is szégyenbe hozva apját. Aznap amikor kiengedik a kórházból találkozik új testőreivel Cha Young Jin és Yoo Gwang Pil személyében. Fogadást kötnek, hogy amennyiben nem bírják az újoncok egy hétig fel kell mondaniuk. Már az első nap eszement száguldásba kezdenek, számos közlekedési szabályt megszegve és a szolgálati autót összetörve. Ráadásnak védencük is megszökik és vígan eszeget a közeli kifőzdében, miközben testőrei magyarázkodhatnak a kiérkező járőröknek. És ha ez még nem lenne elég sikerül magukra haragítaniuk amúgy se túl szimpatikus felettesüket. Összességében nem túl sikeres első napot tudnak maguk mögött.
A helyzet csak lassan javul, Young Jin nem tűri szó nélkül Soo Ha viselt dolgait, hol így hol úgy de elkezdi megnevelni az elkényeztetett királyfit. Ezzel akaratán kívül sikerül felkeltenie a fiú érdeklődését. A lánnyal ellentétben Gwang Pil szó nélkül védi, nem emlegeti a múltat és nem tesz semmit az őt ért támadások ellen (az Elnököt kivéve az egész család ellenzi Gwang Pil munkáját). A nehézségek, a kialakult helyzetek és a vissza-visszaköszöntő múlt alaposan összekavarja az amúgy sem egyszerű hétköznapokat. Megismerkedhetünk Gwang Pil lányával, akinek a születése körül is titok lappang. Olyan titok, ami nem egyszerűen felkavarja az állóvizet, hanem kész hullámzást idéz elő. Ráadásul az amúgy is neheztelő csoportvezető meglátja a tökéletes lehetőséget, hogy elintézze nem kívánt beosztottait egyszer és mindenkorra. Nem várt megoldás születik a felmerülő problémára és szereplőink egyre közelebb kerülnek egymáshoz, szó szerint egy csapat lesznek. Megoldják a régi sérelmeket és közösen néznek szembe a közelgő fenyegetéssel.
Az alaptörténet jól indult a kivitelezéssel, a megoldással volt a legtöbb problémám. Lapos volt az egész, mint a biciklim kereke. Rengeteget beszéltek, de nem cselekedtek, az akció jelenetek nem sikerültek valami izgalmasra és néha akkora marhaságot csináltak a szereplők, hogy már nevetni se tudtam rajta. Nem a színészekkel volt a legnagyobb problémám, mert a Kang Soo Ho-t megszemélyesítő színésztől pont most nézek egy másik sorozatot, ami nagyon tetszik (bár nem lesz tíz pontos, kicsit elhúzták, mint a rétestésztát). Valahogy olyanra sikerült az egész, mint amikor az elemek magában nagyon jók, a kész alkotás mégis katasztrofálisra sikerül a közönség meg csak a fejét csóválja. A zenéje pont megegyezik a történettel, lapos, nincs benne semmi élet, és nem pörget fel. Egy szó mint száz, nagyot csalódtam ezért csak kettő pontot adok a tízből. Mindezek után még szeretnétek megnézni ezt a sorozatot, akkor innen tudjátok letölteni a részeket és a feliratot. Jó szórakozást hozzá 


2016. december 6., kedd

Lisztmentes keksz - nem csak a Télapónak


GM csokis keksz

 Képtalálat a következőre: „csoki darabos keksz”

Hozzávalók:

- 10 dkg köles liszt
- 5 dkg rizs liszt
- 5 dkg hajdina liszt
- 2 ek útifűmaghéj
- 15 g sütőpor
- 15 dkg cukor
- 15 dkg margarin
- 2 db „L” tojás
- csipet só
- 10-15 dkg apróra tört csoki

A margarint a cukorral habosra keverjük, majd a tojásokat is hozzá adjuk. A száraz alapanyagokat összekeverjük és folyamatos keverés mellett kanalanként a habos keverékhez adjuk. Végül a csoki darabokat is belekeverjük.
Sütőpapírral bélelt tepsibe kanalazzuk, helyet hagyva a tésztahalmok között (sütés közben terülni fog a tészta). Ha mégis összesül, még melegen könnyen szét lehet vágni a kekszeket, nem fognak eltörni. 180 oC alsó-felső sütés, 10-15 perc (sütőtől függ, amikor már szép barna ki lehet venni a tepsiből). Hagyjuk picit a sütőpapíron szikkadni, utána rácson hűtsük ki. Jól záródó dobozban hetekig eláll. A csoki helyettesíthető dióval, aszalt gyümölccsel, vagy bármi mással.

2016. december 5., hétfő

Télapó


Ismét itt a Télapó!


 


Sok finomságot a cipőtkbe és örömteli boldog készülődést Mindenkinek!

Adri :-)