I Remember You - Hello Monster
„A fiam
egy szörnyeteg”. Ez a mondat kimondva is kegyetlen, leírva azonban kitörölhetetlen
nyomot hagy. Ez a pár szó olvasható Lee Joong-min kriminálpszichológus naplójának
utolsó bejegyzéseként. A két kisfiát egyedül nevelő apa nagyobbik fiáról
feltételezi, hogy egy szörnyeteg - pedig téved. Lee Hyun (amerikai nevén David
Lee) szétszórt apja mellett neveli az öccsét, vezeti a háztartást és
gondoskodik apja elfelejtett dolgairól. És pontosan tudja, hogy mi jár az apja
fejében. A család korábban már túlélt egy tragédiát, ami a két fiút nem csak az
édesanyjuktól fosztotta meg, hanem meg is változtatta az életüket. Lee Hyung
elfelejtette, hogy mi is történt aznap, testvére pedig elindult a sötétség
felé. A család helyzete csak tovább romlik, amikor Lee Hyun apja után viszi
elfelejtett táskáját és megismeri Lee Joon-young-val. Az elítélt bűnözőnek
nincs lelkiismerete, az emberi faj szörnyetege, akit Lee Joong-min vizsgál, tanulmányoz.
Ez a
találkozás végzetesen megváltoztatja a Lee család életét. Lee Hyun apja a legrosszabbtól
tartva bezárja fiát a pincébe berendezett szobába, ahol igyekszik újra megtanítani
a helyes értékítéletre, a „normális” életre. Egy éjszaka megszökik a kórházba
szállítás közben Lee Joon-young és meglátogatja a nyomozó családját. Az apát
megöli, a kisebbik fiút elrabolja - bár nem szándékosan - a nagyobbik pedig
sebesülten magára marad.
Történetünk
a jelenben kezdődik, a múlt eseményei csak fokozatosan ismerjük meg. A helyi
rendőrség egyik nyomozócsoportja új főnököt kap és egy bonyolult ügyet próbál
megoldani. A következő helyszínen azonban megelőzi őket egy ismeretlen - bár
nem mindenkinek - férfi. David Lee professzor - a sikeres író, profilozó
elismert szakértő az Államok - e-mailben megkapta az ügy anyagát ezért hazatér,
hogy „segítse” a nyomozókat. Fontos szerepet kap a gyilkosságok megoldásában a
patológus Lee Joon-ho és a védőügyvéd Jung Sun-ho. Kik ők és hogyan
kapcsolódnak a főszereplőkhöz? Miért van olyan nagy szerepük? Innentől egyik
ügy követi a másikat, gyilkosságtól gyilkosságig jutnak előre. A múlt ugyanis
közelebb van, mint szereplőink gondolnák.
Miért
beszélek többes számban? Mert természetesen lesz társa a nyomozásokban a tanár
úrnak, a nyomozócsoport egyetlen női tagja Cha Ji Ahn nyomozó. Neki is fájdalmasan
összekapcsolódik a múltja Lee Joon-ho-val. Elvette tőle imádott apját (a
börtönben volt őr), akit a test hiányában kikiáltottak a szökevény társának.
Ezért a kislánynak egy bűnöző gyerekeként kellett felnőnie. Ez a mi
országunkban nem jelenti ugyanazt, mint Koreában. Ott a szülő bűne megbélyegzi
a gyereket és a család többi tagját is. A kis Cha Ji Ahn a rendőrségen megismerkedik
a szintén magára maradt Lee Hyun-nal, akivel próbál barátságot kialakítani. Had
nem mondjam, hogy nem sok sikerrel. Felnőve a lány nyomozónak áll és
mellékfoglalkozásként figyeli David Lee minden lépését, mint egy zaklató. Pedig
szó szerint testközelben van hozzá a keresett bűnöző.
Ahogy
halad a cselekmény egyre több titokra derül fény és nyomozó párosunk egyre
jobban bízik egymásban. Kiderül, hogy mi történt Lee Hyun testvérével, hol van
és bevégezte-e a sorsát - szörnyeteg lett-e? Hová tűnt és ki valójában Lee
Joon-ho. Mi történt Cha Ji Ahn apjával és miért kellett bűnözőnek bélyegezni.
Ki hívta vissza és miért David Lee professzort. Ki merre indul, milyen döntést
hozz a tények ismeretében.
Nagyon
jó a karaktereket játszó színészek. A két negatív főszereplő gond nélkül
előadja a szociopatát, mégis jól leplezik a külvilág számára. Még a nyomozók se
jönnek rá, pedig az orruk előtt van a válasz. Ahogy a Min-t megformáló színész
a meglévő szörnyeteg mellett a magára hagyott gyereket is tökéletesre formálja.
Ki ő valójában? A magára maradt kisfiú vagy a hidegvérű gyilkos?
Cha Ji
Ahn a történet egyetlen jelentősebb női karaktere - beugró,fontos női alakok
vannak, de csak a nyomozónő szerepe állandó. A nyomozó sokat beszél és ezzel
gyakran kínos helyzetbe hozza magát. De emellett őszinte, nagy az igazság
érzete és bátor. Többször kerül veszélyes helyzetbe, mint az összes férfi
szereplő együtt. Nagyon jó párost alkotnak Lee Hyun-nal, az eltérő személyiségük
pont ideális társakká teszi őket.
Persze
nem maradhat ki a sorból a főszereplő David Lee sem. Közönyös, nagyképű, távolságtartó
profilozó. Csak akkor akar a rendőrséggel dolgozni, ha érdekli az ügy, egyébként
hagyják békén. Teljes nyugalommal nyomoz abban az ügyben is, aminek ő a legfőbb
gyanúsítottja - persze nem egyedül derít fényt a gyilkos személyére. Legfőbb
célja, hogy megtalálja a testvérét, utána pedig vigyázzon rá - ahogy
gyerekkorukban is. Csak lassan mutatja meg az igazi arcát és árulja el a
titkait - a megfelelő személynek. Sokat tud és öröm nézni, ahogy keveri a
kártyáit. Kiáll az áldozatokért - hisz egykor maga is az volt -, de roppant
bizalmatlan. Sajnos okkal, többen árulták el mint gondolta.
 |
| A legsikeresebb nyomozócsapat :-) |
A
nyomozó csapat többi tagja is egy-egy egyéniség. Külön-külön nagyon jók, együtt
fantasztikusak - kivéve ha a saját csapatukon belüli rejtélyekről van szó, mert
olyankor borzasztóan vakok. Élvezet nézni az ügyek felgöngyölítését, ahogy a
csapat tagjai egyre jobban elsajátítják a professzionálisabb nyomozás
módszerét.
Nagy
kedvencem a sorozat, a profilozás egyébként is mindig lenyűgöz, sok hasonló témában készült amerikai sorozatot láttam már. Tetszik a történet
felépítése, ahogy az ügyek lassan minden a fő szálhoz kapcsolódnak és elvezetik
a nézőt a megfejtéshez. A szereplők fejlődése, egységbe kovácsolódása nem túl
látványos, pont jól van eltalálva. a meghitt, gyengéd pillanatok is jelen
vannak, de mivel nincsenek felnagyítva pont tökéletes. Mennyi szó, ki nem
mondott gondolat lehet egy mosoly, egy kézfogás mögött. Remélem sikerült
felkeltenem az érdeklődéseteket és adtok egy esélyt a sorozatnak. Nekem a
zenéje is nagyon tetszet, szóval tízből tíz pont lett a végeredmény. Várom a ti
véleményeiteket is.
Itt tudjátok díjtalanul letölteni és feliratot itt találtok hozzá. Ezúton is köszönöm a készítőknek, hogy magyarul élvezhettem.