Szeretsz olvasni? Finomakat enni? Filmet nézni? Jókat beszélgetni? Kreatívkodni? Akkor itt a helyed :-) Gyere, beszélgess velem :-)
2016. december 31., szombat
2016. december 23., péntek
Boldog karácsonyt
Kedvenc karácsonyi filmjeim
Tudom, hogy mindenkinél
nagy a sürgés-forgás, az ünnepi készülődés. Azért ilyenkor kell egy kis időt
szakítani a pihenésre, az ünnepre hangolódásra. Összegyűjtöttem nektek az én
kedvenc karácsonyi filmjeimet, amiket minden karácsonykor előveszek, mert segít
felidézni a nagy rohanásban, az év végi hajtásban mi is a karácsony lényege,
miről is szól ez az ünnep. Remélem találtok benne olyat, amit ti is szerettek.
Jó szórakozást.
Karácsonyi csók
A fiatal bostoni
designer az egész karrierjét veszélyezteti amint kezd beleszeretni főnöke
pasijába, akit véletlenül megcsókolt. Nagyon kedves, aranyos, tipikus karácsonyi szerelmi történet. Jó barátnőkkel, csinos jelmezekkel és egy megható, pont karácsonyi befejezéssel.
Karácsony a
kastélyban
Egy elidegenedett rokon
meghívására Jules Daly unokahúgával, Maddie-vel és unokaöccsével, Milo-val
karácsonyra egy európai kastélyhoz utazik, ahol akaratlanul is beleszeret a
délceg Ashton-ba, Castlebury hercegébe.
Karácsonyi
üdvözlet
A magányos hivatásos
katona, meghatódva az afgán frontra küldött névtelen karácsonyi üdvözlőlaptól
Nevada Citybe utazik, hogy találkozzon a lap feladójával, Faith Spelmannal.
Miután megérkezik, Faith családjának szíves vendégszeretetével találja magát
szemben és beleszeret a nőbe.
Ezzel a kis
összeállítással szeretnék mindenkinek áldott, békés boldog karácsonyi ünnepeket
kívánni.
2016. december 18., vasárnap
Powerful Opponents ajánló
Powerful Opponents
Bajban vagyok a mai ajánlóm
megírásával. Általában olyasmit ajánl az ember (étel, könyv, film), ami
valamiért elnyerte a tetszését. Mondjuk sokan megírják a negatív kritikát is,
ami nem rossz, mert legalább van összehasonlítási alapja az olvasónak.
Megpróbálok ugyan tárgyilagosan írni - de aki már olvasta az eddigi írásaim
tudja, hogy a személyes véleményem mindig belekerül egy-egy elbeszélésembe. De
éppen ezért írom a blogom, hogy a személyes véleményem megosszam másokkal.
Éppen ezért nyugodt szívvel leírom, hogy bár annyira megtetszet más ismertetője
alapján a sorozat, hogy még le se töltöttem teljesen (mindig megvárom, hogy
meglegyen a teljes sorozat, mert nem szeretek várni a folytatásra) HATALMAS
csalódás lett belőle. Ma az alap story tetszetős volt, de már az első részek se
dobogtatták meg a szívem. Volt már ilyen, nem ez alapján ítélkezem, hisz a
gyatra kezdés után még lehet nagyon jó a folytatás. Nem egy, nem két olyan
kedvencem van, amiből az első részeket kapásból kihagyom, mert tudom, hogy az a
színvonal, ami nekem tetszik, a folytatást viszont kár lett volna kihagyni.
Ennél a sorozatnál ezt sajnos buktam. Gyors tekeréssel néztem végig a történet 2/3
részét - ami nálam nem túl gyakori. Bele-bele teker az ember, főleg ha nem
történik éppen semmi lényeges, de nem gyorstekeréssel szokás megnézni 11 részt
egy dramából. Nem szaporítom tovább, hogy mennyire nem volt fogamra való a
megoldás (ilyen biztos lesz még), azért írok róla, hátha valaki más szívesen
megnézni, esetleg sokkal jobban fogja élvezni, mint én.
Mit is mondjak… A történet egyetlen
női főszereplője Cha Young Jin, a szegényes körülmények közül érkező, de
roppant ambiciózus fiatal nő. Tánctanár apjával, nagyapjával és semmirekellő
öccsével él egy háztartásban, de adóságon és problémán kívül nem sok egyebet
kap a férfiaktól. Gyakori látogatók náluk az adóság behajtók vagy a férfiakat
tartóztatja le a rendőrség. Hivatásának se éppen a nők által kedvelt szakmát
választ, ezért a munkahelyén is főleg férfiak veszik körül. Fél éves kiképzést
követően szeretne bekerülni a koreai Elnököt védő testőrök közé. Kitartása,
tehetsége és nem éppen nőies természete segítségével hamar eljut az élmezőnybe
a kiképzés során, ennek ellenére mégis kedvelik a társai. Ja, mégse mindenki.
Legnagyobb riválisa Yoo Gwang Pil, a tökéletes „testőr”, mindenben hibátlanul
teljesít, és igazi nőgyűlölő. Szerinte egy nőnek semmi keresnivalója a testőrök
között, amiben van némi igazság, de elég szélsőségesek a nézetei. Kettőjük
versengése még jót is tenne a csapaszellemnek (társaik előszeretettel kötnek
rájuk fogadást), ha nem esnének át a ló túloldalára és egy gyakorlat során nem
verekednének össze. Ezt látva a főnökség külön feladatra ítéli a két renitens
tanulót, amit együtt kell végrehajtaniuk. Cha Young Jin egyetlen gyenge pontja
a lövészet - több mint kétbalkezes - Yoo Gwang Pil ellenben tökéletes céllövő,
de a csapatmunka egyáltalán nem az erőssége. Ezért Gwang Pill-nek meg kell
tanítania helyesen lőni Young Jin-t, ezzel megmentve magukat és egymást a
kirúgástól. Itt mutatkozik meg először a kőarcú Gwang Pil kedves oldala.
Fogalma sincs a két szorgalmasan gyakorló fiatalnak (na jó, nem olyan
fiatalok), hogy a vezetőség már ki is szemelte őket nem éppen egyszerű, sőt
majdnem lehetetlen feladatra.
Ezzel el is jutottunk a történet
következő lényeges szereplőjéhez, aki nem más mint a koreai Elnök fia, Kang Soo
Ho. Igazi fenegyerek, hiába éli a kiváltságosok életét, minden nap bajba kerül,
megszökik a testőrei elől és rontja apja hírnevét. A család szégyenének is
lehetne nevezni, főleg a tökéletesnek tűnő nővére mellett. Nem tanul tovább,
nem épít karriert, nem segíti apja politikai törekvéseit. Sőt inkább megnehezíti
mindenki életét. Nem emlékszik a fiatal kora egy részére, ami szorosan
összefügg a hátán lévő sebhellyel. Meglepő vagy sem nagyon hasonló sebhellyel
„büszkélkedhet” Gwang Pil is. A két férfi múltja szorosan összefonódik, Gwang
Pil édesapja volt az Elnök titkára, a két fiú pedig szoros barátságban volt
egymással. Mint mindig, most is egy tragédia vetett véget a barátságnak, aminek
egy lány volt az oka. Kang Soo Ho elfelejtette, hogy mi történt akkor, Gwang
Pil pedig amúgy se egy bőbeszédű valaki, főleg nem ha saját magáról kellene
beszélnie. Ez a sok minden persze nem egyszerre derül ki, hanem a részek során
folyamatosan.
Ugorjunk vissza a történetünk
aktuális állásához. Soo Ho kiszökik apja születésnapján és egy illegális
küzdelemben súlyosan összevereti magát - ezzel is szégyenbe hozva apját. Aznap
amikor kiengedik a kórházból találkozik új testőreivel Cha Young Jin és Yoo
Gwang Pil személyében. Fogadást kötnek, hogy amennyiben nem bírják az újoncok
egy hétig fel kell mondaniuk. Már az első nap eszement száguldásba kezdenek,
számos közlekedési szabályt megszegve és a szolgálati autót összetörve.
Ráadásnak védencük is megszökik és vígan eszeget a közeli kifőzdében, miközben
testőrei magyarázkodhatnak a kiérkező járőröknek. És ha ez még nem lenne elég
sikerül magukra haragítaniuk amúgy se túl szimpatikus felettesüket.
Összességében nem túl sikeres első napot tudnak maguk mögött.
A helyzet csak lassan javul, Young
Jin nem tűri szó nélkül Soo Ha viselt dolgait, hol így hol úgy de elkezdi
megnevelni az elkényeztetett királyfit. Ezzel akaratán kívül sikerül
felkeltenie a fiú érdeklődését. A lánnyal ellentétben Gwang Pil szó nélkül
védi, nem emlegeti a múltat és nem tesz semmit az őt ért támadások ellen (az
Elnököt kivéve az egész család ellenzi Gwang Pil munkáját). A nehézségek, a
kialakult helyzetek és a vissza-visszaköszöntő múlt alaposan összekavarja az
amúgy sem egyszerű hétköznapokat. Megismerkedhetünk Gwang Pil lányával, akinek
a születése körül is titok lappang. Olyan titok, ami nem egyszerűen felkavarja
az állóvizet, hanem kész hullámzást idéz elő. Ráadásul az amúgy is neheztelő
csoportvezető meglátja a tökéletes lehetőséget, hogy elintézze nem kívánt
beosztottait egyszer és mindenkorra. Nem várt megoldás születik a felmerülő
problémára és szereplőink egyre közelebb kerülnek egymáshoz, szó szerint egy
csapat lesznek. Megoldják a régi sérelmeket és közösen néznek szembe a közelgő
fenyegetéssel.
Az alaptörténet jól indult a
kivitelezéssel, a megoldással volt a legtöbb problémám. Lapos volt az egész,
mint a biciklim kereke. Rengeteget beszéltek, de nem cselekedtek, az akció
jelenetek nem sikerültek valami izgalmasra és néha akkora marhaságot csináltak
a szereplők, hogy már nevetni se tudtam rajta. Nem a színészekkel volt a
legnagyobb problémám, mert a Kang Soo Ho-t megszemélyesítő színésztől pont most
nézek egy másik sorozatot, ami nagyon tetszik (bár nem lesz tíz pontos, kicsit
elhúzták, mint a rétestésztát). Valahogy olyanra sikerült az egész, mint amikor
az elemek magában nagyon jók, a kész alkotás mégis katasztrofálisra sikerül a
közönség meg csak a fejét csóválja. A zenéje pont megegyezik a történettel,
lapos, nincs benne semmi élet, és nem pörget fel. Egy szó mint száz, nagyot
csalódtam ezért csak kettő pontot adok a tízből. Mindezek után még szeretnétek
megnézni ezt a sorozatot, akkor innen tudjátok letölteni a részeket és a feliratot. Jó szórakozást hozzá
2016. december 6., kedd
Lisztmentes keksz - nem csak a Télapónak
GM csokis keksz

Hozzávalók:
- 10
dkg köles liszt
- 5 dkg rizs
liszt
- 5 dkg
hajdina liszt
- 2 ek
útifűmaghéj
- 15 g sütőpor
- 15 dkg cukor
- 15 dkg
margarin
- 2 db „L”
tojás
- csipet só
- 10-15 dkg
apróra tört csoki
A margarint a cukorral habosra keverjük,
majd a tojásokat is hozzá adjuk. A száraz alapanyagokat összekeverjük és folyamatos
keverés mellett kanalanként a habos keverékhez adjuk. Végül a csoki darabokat
is belekeverjük.
Sütőpapírral bélelt tepsibe kanalazzuk,
helyet hagyva a tésztahalmok között (sütés közben terülni fog a tészta). Ha
mégis összesül, még melegen könnyen szét lehet vágni a kekszeket, nem fognak
eltörni. 180 oC alsó-felső sütés, 10-15 perc (sütőtől függ, amikor
már szép barna ki lehet venni a tepsiből). Hagyjuk picit a sütőpapíron
szikkadni, utána rácson hűtsük ki. Jól záródó dobozban hetekig eláll. A csoki
helyettesíthető dióval, aszalt gyümölccsel, vagy bármi mással.
2016. december 5., hétfő
2016. november 24., csütörtök
Pinocchio drama ajánló
Pinocchio
Ti mit éreznétek, ha egy
veletek született adottságnak köszönhetően képtelenek lennétek hazudni? Nem a
képesség hiányzik a mostani drama főszereplőjéből sem, hanem amint a legapróbb
füllentés elhagyja a száját csuklani kezd, amit képtelen abbahagyni addig, amíg
el nem mondja az igazat. Ezt hívják Pinocchio-szindrómának. De ne siessünk
ennyire, a történetnek nem ez az eleje.
Minden egy gyári tűzzel
kezdődött. Ki Jae Myung és Ki Ha Myung (korábbi ismertetőmben már szerepelt W - Two World) édesapja a helyi tűzoltó parancsnok
kiszáll egy égő raktárhoz, ahol úgy tájékoztatják, hogy emberek rekedtek az
épületben. A hiábavaló - mert nincs bent senki - mentés során embereivel együtt
életét veszíti egy robbanásban, de a testét nem találják. Egy szemtanú - aki
maga is Pinocchio - téves vallomása alapján a fiúk apját szökevénynek tartják,
aki halálba küldte a csapatát.
A boszorkányüldözés élén
a népszerű Song Cha Ok riporternő áll, aki a tények kedve szerinti
manipulálásával él el nagyobb nézőszámot. Persze itt is több áll a háttérben,
mint ami elsőre látszik. Ki Ho Sang parancsnok elkeseredet felesége az emberek
megvetése miatt kisebbik fiával vízbe ugrik, hátrahagyva idősebb gyerekét, aki
éppen az apja becsületét próbálja tisztázni. Próbálkozása azonban kudarcba fullad
és még élő rokonait is elveszíti.
A történet folytatásába egy távoli szigeten él a megmenekült Ha Myung álnév alatt. Idős megmentője a meghalt fiát látja a kisfiúban, ezért róla is nevezi el Dal Po-nak. Az éppen ekkor hozzá költöző fia és annak kislánya - Song Cha Ok riporter elvált családja - már azzal szembesül, hogy nem várt családtaggal bővült a család. A nagyapa betegsége miatt minden érintett fel kénytelen megbarátkozni a mostani helyzettel, az egyébként pedig nagyon eszes Ha Myung játssza a gyenge elméjűt. Choi In Ha ki nem állhatja „nagybátyját”, anyja tudomást se vesz róla és még hazudni is képtelen. Igen, In Ha a korábban említett Pinocchio. Dal Po hamar megkedveli a kislányt, de ez váratlanul megváltozik amikor rájön, hogy In Ha kinek is a lánya.
A történet folytatásába egy távoli szigeten él a megmenekült Ha Myung álnév alatt. Idős megmentője a meghalt fiát látja a kisfiúban, ezért róla is nevezi el Dal Po-nak. Az éppen ekkor hozzá költöző fia és annak kislánya - Song Cha Ok riporter elvált családja - már azzal szembesül, hogy nem várt családtaggal bővült a család. A nagyapa betegsége miatt minden érintett fel kénytelen megbarátkozni a mostani helyzettel, az egyébként pedig nagyon eszes Ha Myung játssza a gyenge elméjűt. Choi In Ha ki nem állhatja „nagybátyját”, anyja tudomást se vesz róla és még hazudni is képtelen. Igen, In Ha a korábban említett Pinocchio. Dal Po hamar megkedveli a kislányt, de ez váratlanul megváltozik amikor rájön, hogy In Ha kinek is a lánya.
Pillanatok alatt elérünk a középiskolába, ahol Dal Po az
osztály butája, a „Nullás”. Egy alkalommal - amire persze megvan a megfelelő
oka - megmutatja igazi képességeit, amivel nem várt lavinát indít el. Apjához
hasonlóan hamisan vádolják csalással és képtelen bizonyítani az igazát. Nem
várt helyről érkezik a bizalom, ami Dal Po-t is nagyon meglepi. Végül sikeresen
veszik az akadályt és szerencsésen megoldódik a kialakult helyzet. Csak később
derül ki, hogy mások életében mekkora változást okozott ez az akkor még
apróságnak tűnő TV-s szereplés.
Ismét eltelik pár év és a négytagú család felköltözik Szöulba, ahol Dal Po
taxisofőr, In Ha pedig bolti kisegítő, miközben miden erejével igyekszik
megszerezni egy riporteri állást - év elején vannak a felvételek a
TV-csatornáknál. Itt látja viszont édesanyját, aki hosszú évekig még az
üzeneteire se válaszolt. Mondjuk nem is tudott volna, 14 éve elhagyta azt a
telefont, így másvalaki olvasta Choi In Ha üzeneteit. Seo Bum Jo gazdag
családból származik, anyukája kicsi fia, és minden vágya, hogy megismerhesse a
lányt, akinek elolvasta a leveleit.
In Ha eközben ismét
elbukja a felvételi beszélgetést és még anyukája is csalódást okoz neki ridegségével.
A véletlen megint közbeszól, mert a In Ha-t figyelő Dal Po következő fuvarja
élete felforgatója, Song Cha Ok riporternő lesz. A múlt számonkérése helyett
inkább In Ha helyzete aggasztja. Végül részben a riporternővel folytatott
beszélgetés, részben In Ha támogatása miatt Dal Po is elkezd készülni a
következő felvételi beszélgetésre. Nem várt eredmény és egy meglepő ajánlat után
folytatódik szereplőink élete.
Több szálon is
visszaköszön a múlt, kipattannak a titkok, rég eltemetetnek hitt fájdalmak kerülnek
a felszínre. Vajon ki, milyen döntést hozz az igazság felfedése során? Dal Po
megmarad igazi céljánál és becsületes riporter lesz? In Ha túl tudd lépni az
anyja okozta traumákon és tudja-e élni a saját életét. Mi is történt valójában
14 évvel ezelőtt, kit terhel a felelősség egy tönkrement család miatt? Egy
Pinocchio valóban nem lehet jó riporter, csak hazugságokkal lehet sikert
elérni?
Nagyon jók a karakterek,
a történet megformálása. Könnyen lehetett volna egy melodráma is, ahol a
szereplőket csak a bosszú hajtja. Szerencsére a drama bővelkedik vicces és meghitt
pillanatokban is, ezért bárkinek kellemes kikapcsolódást nyújthat. Érdemes
megfigyelni, hogy az egyes szereplők értékítélete, fontossági sorrendje hogyan
változik. Nekem nagyon tetszettek a szereplők - volt akit nagyon utáltam és
volt akinek nagyon drukkoltam -, a kialakult helyzetek megoldás. Szerintem a
zene találóan lett elkészítve, tetszet, de nem hagyott maradandó élményt maga
után. Szerintem tízből nyolc ponto érdemel. Nagyon érdekel a ti véleményetek,
várom írásaitokat. A sorozat letölthető innen, feliratot pedig itt találtok. Jó szórakozást.
2016. november 14., hétfő
Hamupipőke és a négy lovag (Cinderella and Four Knights)
Cinderella and Four Knights
Ki ne ismerné Hamupipőke történetét? A
szerető családban élő, jólelkű lány elveszti imádott édesanyját. Mostoha anyja
és nővérei csak tettetik a szeretetüket, ami azonnal megváltozik az apa
távollétében. A cselédként tartott Hamupipőke egy nem (némi tündér keresztanyai
segítséggel) meseszép ruhában elmegy a bálba és meghódítja a herceg szívét. A
bált követően országos keresés indul az üvegcipős szépség után, amit a jól megérdemelt
happy end-del végződik.
A mi Hamupipőkénk, azaz Eun Ha Won
története nem ilyen egyszerű. Édesanyja halála óta eltelt 10 év, apja
kamionsofőr, mostohaanyja egy szépségszalonban masszőr. Mostohatestvére -
szerencsére csak egy van, de az egy igazi hárpia - maga a lustaság, akit semmi
sem érdekel a pletykákon kívül. Anyja persze mindenben támogatja, nevelt lányától
mindent megvon a másik javára. Ezért kell Eun Ha-nak a teraszon élnie, 10
állást vállalnia és a kisbolti (egyik munkahelye) lejárt ételeket ennie.
Ruhatára roppant szegényes és semmire sincs ideje/lehetősége. Nehézségei
ellenére életvidám, embertársaival törődő, erkölcsi tartással rendelkező
személy. Kitartóan gyűjtögeti az egyetemi tandíját, hogy teljesítse édesanyja
álmát és tanár legyen. Az élet azonban nem ilyen egyszerű - és akkor mit
néznénk, ha csak ennyiről szólna a drama.
Most vessünk egy pillantást a
herceg(ek)re, bár a címben lovagok szerepelnek. Négy nagyon különböző férfi
lesz hatással Eun Ha jövőjére. Történetünkben a tündér keresztanya szerepét a
Kang fiúk nagyapja tölti be (csak sajnos messze nem olyan jóságos és kedves), A
multimilliomos cégbirodalom feje ötödjére készül újranősülni. Önkényesen
összeköltöztette három unokáját (a fiúk unokatestvérek) a Fellegvár elnevezésű
paradicsomban, de egyáltalán nincs tekintettel unokáira. Mindegyik fiú álarcot
visel, ami hol jobban, hol egyáltalán nem fedi a valóságot.
Kang Hyun Min igazi playboy, minden
nőt a sajátjának tekint, de az érzelmeit soha nem mutatja ki. Utálja legújabb
unokatestvérét ,a cégbirodalom örökösének tartja magát és két kézzel szórja a
nagyapja pénzét. Eun Ha Won-nal is azért találkozik, mert tönkre akarja tenni a
nagyapja esküvőjét. Az itt történtek miatt kezd az elnök érdeklődést mutatni a
fiatal lány felé, aki nyilvánosan megnevelte az unokáját.
A második lovag - gyakran tényleg
lovagiasan viselkedik - Kang Ji Woon. Édesanyja halála után, fiatalon magára
maradt, és nagyapja csak egy éve szerzet tudomást a létezéséről. Próbál lázadni
Kang elnök ellen, de nem túl nagy sikerrel. Sajnos barátai ismét bebizonyítják
a nagy igazságot, hogy pénzen bárki megvehető, saját jólétük érdekében hátat
fordítanak Ji Woon-nak. Kitartóan óvja barátját - aki Hyun Min gyerekkori
szerelme, de egy tragédia miatt távol tartja magát a lánytól - a tehetséges
tervezőt Park Hye Ji-t. Ji Woon nem igazán érti, hogy miért rajong továbbra is
Hye Ji nőcsábász unokatestvéréért, miért tűri el a megaláztatásokat.
Fokozatosan felismeri, hogy benne és Eun Ha-ban mennyi közös van - a múltjuk, a
családi tragédiájuk, még egy kicsit a személyiségük is.
A félreértések, fura szituációk közben
barátság alakul ki a két női főszereplő között. Az események többször alakulnak
úgy, hogy a két lány látszólag ugyan abba a fiúba szerelmes, de az ilyen
félreértések így vagy úgy hamar tisztázódnak. Még szerencse, nem szeretem
amikor egy-egy tévedés miatt részeken keresztül megy a haragszom rád. Itt
minden ilyen probléma gyorsan és többnyire tetszésem szerint oldódik meg.
A harmadik unokatestvér Kang Seo Wo
népszerű énekes, dalszövegíró, akiért bomlanak a tinilányok. Nagyon vigyázz az
imidzsére, amiből később lesznek is kellemes/kellemetlen szituációk. Első
benyomásra ő a legszimpatikusabb – sokat dolgozik az a karrierje építésén, nem
lustálkodik, van életcélja amiért áldozatokat is hajlandó hozni és még a modora
is sokkal kellemesebb a másik kettőéhez képest. Még szinte nem is ismeri Eun
Ha-t és máris próbálja kímélni a kellemetlenségektől. Az első Fellegvárban töltött
napján pedig elsők között siet a segítségére.
Most, hogy mindenki megvan… hoppá, itt
valami tévedés van. Négy lovagról szól a fáma, de csak három Kang fiú van. Ki
is a negyedik szerencsés? Ő nem más, mint Lee Yoon Sung, az elnökút elhivatott
titkára. Az elején merev, a parancsokat maradéktalanul teljesítő, elhivatott
személy. Szemrebbenés nélkül hajtja végre az elnök minden utasítását. A fiúk
mellett rá is mély benyomást tesz Eun Ha Won. Nem táplál gyengéd érzéseket a
lány iránt - a másik hárommal ellentétben -, de amiben csak tudja segíti
Hamupipőke küldetését. Ebben az is közrejátszik, hogy elég mélyen beleásta
magát Eun Ha helyzetébe, ezért sokkal tájékozottabb bizonyos dolgokról, mint a
Fellegvár többi lakója. Miért is mondom,ezt így? Mert tündér keresztanyánk…
akarom mondani keresztapánk beköltözteti Eun Ha Won-t a Fellegvárba, hogy
nevelje meg az unokáit.
Amennyiben sikeresen végrehajtja
fizetést kap (az egyetemi tandíját), de ha elbukja a küldetést mennie kell.
Ezen kívül csak egy szabály van: „Tilos a szerelem a Fellegvárban!” Szép, szép,
de ez betarthatatlan. Adva van három helyes, bár kissé rossz modorú bentlakó és
egy folyton feltűnő férfi mellett egy életvidám, vicces, nagyon csinos lány és
a menet közben beköltöző Hye Ji. Lehetetlen, hogy ne kapjanak az érzelmek is
némi szerepet. Vajon ki kinek lesz a párja? Kinek mi a valódi érzése, és mi
lakik a fiúk álarca mögött?
Nagyon tetszik amit kihoztak a
megszokott, kicsit talán agyon ismételt történetből. A megformált karakterek
nagyot lendítenek a történeten, szuperül válogatták össze a színészeket. A
mostohatestvért nagyon utálom, tipikus elkényeztettet, kényeskedő kisasszony. A
„lovagok” álarca alatt egy-egy sebekkel teli, magányos fiú található. Izgalmas,
néha szívszorító az a folyamat, ahogy változnak és ahová eljutnak. Az elején
teljesen széthúzó három fiú a végére egységbe kovácsolódik és a bajban
családként lépnek fel nagyapjuk érdekében.
Lenyűgöző, hogy milyen hatással vannak
egymásra hatással az emberek. Egy-egy találkozás hogyan okozhat akár
visszafordíthatatlan változást. Az első találkozás csak rövid ideig tart,
ráadásul jó pár félreértés is befolyásolja a szereplőket. Mégis ez a pillanat,
ez a találkozás már elindította őket egy másik irányba.
Több mellékszereplő is említést. A
Fellegvárat vezető házvezetőnő nem csak a mókás tájszólásával lopja be magát a
szívünkbe. Kedves, jó barátnője, igazi támasza lesz az időnként csüggedő Eun
Ha-nak - és persze hasznos információk tárháza is. Hamupipőke egyetlen korabeli
barátnője is föl-föltűnik a sorozat során, ilyenkor egyaránt segíti a Eun Ha-t
és imádott sztárját Soo Woo-t is. Van még jó pár egyéb szereplő aki említést
érdemel -, de jobb ha inkább ti is megnézitek és eldöntitek ki a kedvencetek.
Aranyos sorozatot kaptunk a
készítőktől, amiben hasfájdító nevetéstől a lopva letörölt könnyekig mindennek
jutott hely. a zenéje is nagyon eltalált, a hangulatnak megfelelő, pont a kellő
mennyiség. A szereplőket meg már annyit dicsértem, hogy nincs is értelme
folytatnom. A néző biztos, hogy megtalálja a kedvencét, de minden szereplő
boldogságáért egyaránt drukkol. Nekem személy szerint nagy kedvencem lett,
többször is megnéztem már. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert kerek, egész,
tökéletes befejezése lett. Az utolsó rész is tele volt izgalommal, aggódni
valóval, de minden a megfelelő módon rendeződött. Nálam tízből tízes a történet.
Várom a ti véleményeiteket is. Remélem ti is nagyon jól fogtok szórakozni
Hamupipőkén és a négy lovagján. Letölteni és a feliratot hozzá itt találtok .
2016. november 5., szombat
Hidden Identity - A Bűnügyi Nyomozócsoport
Hidden Identity
Ma nem egy romantikus sorozat ajánlójával készültem nektek. Egy
igazi, akcióval és verekedéssel dúsított rendőr dramát hoztam. Ha nem egy kis
könnyed kikapcsolódásra vágysz mindenképpen kezd el nézni. Nem lehet abbahagyni,
amíg a végkifejlethez nem érsz, mert állandóan csavarnak egyet az eseményeken.
De nagyon előre szaladtam, mondok előbb még néhány szót, miért is érdemes belevágni
a történetbe.
Egy rendőrökből álló, de mégis a rendőrségen kívül ténykedő csoporttal
ismerkedhetünk meg. Magasan képzet, összeszokott csapatról van szó, akik nem a
megszokott, gyakran a törvényesség határát súrolva leplezi le a legsötétebb bűnözőket.
Ahol nincs más út csinálnak maguknak, mert mindenképpen fel kell tárni az igazságot.
Ők nem mások, mint a Bűnügyi Nyomozócsoport. Minden eszközt bevetnek a siker érdekében,
lehallgatást, hackelést, megfigyelést, beépülést. Rendőr létükre beépülnek a legveszélyesebb
bűnözők közé, elvégre miért ne bújhatna egy angyal démon bőrbe, hogy az igazságért
küzdjön?
A történet napjainkban veszi kezdetét, de igazából 8 évvel korábbi
eseményekhez nyúlik vissza. Nam In Ho 8 évvel korábban meggyilkolja Min Tae In
húgát, aki egyben Cha Gun Woo barátnője. A gyilkost elítéli, a külvilág számára
az ügy meg lett oldva a háttérbe mégis tovább folyik a nyomozás. Min Tai In
hadnagy beépülve dolgozik egy nagyon veszélyes bűnszervezetbe, hogy megtalálja a
testvére (csak egy ártatlan szemtanú) haláláért felelőst. Nem azt, aki a kést
tartotta, hanem a parancs kiadóját, a valódi bűnöst.
Miközben a hadnagy folyamatosan nyomoz Cha Gun Woo rendőrként
tölti a mindennapjait. Társát a szeme láttára megöli, amitől elszakad nála a
cérna és a parancs ellenére a gyilkos után veti magát. Önmagát, a berendezést és
a bűnöző testőreit nem kímélve elkapja az elkövetőt. A felettese közbeavatkozása
miatt azonban nem tud a saját szája íze szerint igazságot szolgáltatni, ezért "áldozatával"
együtt leugrik az épület szerencsére nem túl magas tetejéről és egy autón
landol. Rendőri túlkapás miatt 6 hónap felfüggesztésre ítélik. Eközben Min
hadnagy lelepleződik - ami sajnos tudjuk, hogy mivel jár -, a csapata pedig minden
eszközzel keresi. A csapat vezetője Jang Moo Won a 8 évvel korábbi gyilkosság
során megismeri Cha Gun Woo-t. Az elit kiképzésen átesett, jelenleg a felfüggesztését
töltő férfitől kér a csapatvezető segítséget. Új személyiséget alkotnak neki és
beépítik ugyanabba a bűnszervezetbe ahol a hadnagy is kémkedet. Ezzel elindulunk
egy cselszövéssel, árulással, kémkedéssel és halállal kikövezet ösvényen amin a
csapat tagjainak együtt kell végigmennie, hogy leleplezze az igazi szörnyet, a parancsot
kiadó hangot a telefon másik oldalán.
Az információk csak lassan csepegnek a történet előrehaladtával, de
ez így is van jól. Milyen nyomozás az, ahol mindent készen átnyújtanak, abba
nincs semmi élvezet. Most mondanék néhány szót a csapat tagjairól. Már
említettem a csapat vezetőjét Jang Moo Won-t. Az egyenruháért, a haza
szolgálatáért él, megbízik az embereiben és jó vezető (habár nem minden
döntésével értettem maradéktalanul egyet). A csoport minden hibájáért és a
kudarcba fulladt akciókért egyaránt őt terheli a teljes felelősség (ez se
igazságot, a rajta kívül álló okokról nem tehet), jelentéseit csak és kizárólag
a rendőrfőnöknek adja le személyesen.
![]() |
| Egy békés pillanat emléke |
Az ő irányítása alatt dolgozik a
fiatal, kivételesen tehetséges hacker, Jin Duk Hoo, aki imádja a hasát, különösen
az édességet. Egy-két terepmunkát kivéve főleg az irodából vagy az irányító
teremből segíti a többiek munkáját. A csapat egyetlen női tagja Jang Min Joo -
annyira jellemző a koreai rendőr sorozatokra, hogy minimális a nők száma - nagyon
jó megfigyelő, elemző, és sikeresen elver egy nálánál jóval erősebb ellenfelet
is. A ő múltjában is vannak titkok, tragédiák, ami sokban befolyásolták a
személyiségét, az élethez való hozzáállását. A történet váratlan fordulatai
lebbentik fel a fátylát Jang asszisztens múltjáró, származásáról. És ki ne maradjon
a sorból a csapat kaméleonja, akinek számtalan arcát ismerhetjük meg a
nyomozások során Choi Tae Pyung őrmester. Egyetlen családosként - legalábbis
máról nem derült ki, hogy lenne saját családja - megint más korosztályt,
életszemléletet képvisel a többiekhez képest. Vakon megbízik a csapatvezetőben,
mélyen hisz és gyakran felvidítja a kollégáit. Nagy segítségére lesz a beilleszkedésben
és az akadályok leküzdésében a makacs, gyakran inkább fafejű Cha Gun Woo-nak.
A csapat újonca nem egyszerű eset, kifejezetten kőből faragott
arca van, amin nem túl gyakran bukkannak fel érzések. Önmagát hibáztatja barátnője
haláláért, majd később a társa elvesztéséért is. Pedig gyakran a véletlen is bőven
elég a tragédia bekövetkezéséhez. A barátnőjét éjszakai piknikkel lepte meg,
amikor gyilkosság szemtanúi lesznek. A segélyvonal értesítése után Gun Woo lemegy
elfogni a tetteseket, de az egyik elkövető meglátja a lányt. Elkapja és a
kiérkező rendőrök valamint Gun Woo szeme láttára halálra késeli. A társa
haláláért sem őt terheli a felelősség, ha vár egy kicsit a partnere, vagy nem
éppen abban a percben megy el innivalóért, vagy a társát küldi, minden máshogy
alakult volna. De kérem, akkor miből lenne nekünk sorozatunk.
Na most, hogy minden ilyen szépen összefoglaltam, írok egy végszót
az ajánlómnak. Egészében jó sorozat volt, izgalmakban gazdag, fordulatos cselekménnyel,
ahol nem lehetett tudni, hogy melyik szál hova fogja vezetni a nyomozókat és persze
velük együtt minket is. Érdekesek voltak a karakterábrázolások, és az egész
csapat dinamikája, felépítése. 6 rendőr megoldotta az egész összeesküvést és
leleplezte a cselszövés mögött lapuló Ghost-ot. Ja, eddig elfelejtettem említeni,
hogy az egész cselekmény hátterében meghúzódó főellenséget Ghost néven emlegetik a segítői és a nyomozók is. De vajon ki ő és
miért kezdet bele ebbe az egészbe? Mi motiválja? A pénz? A hatalom? Vagy a legősibb
indíték, a bosszú? Miért követik szó szerint életüket is feláldozva mások?
A néző ne egy olyan könnyed, kicsit lagymatag történetet várjon
itt, mint az I Remember You esetében.
Ez sokkal keményebb, a valósághoz közelebb álló történet. Ezért se az a drama,
legalábbis számomra, amit egynél többször szívesen végignéznék. Izgalmas, érdekes,
fordulatos volt, gyakran abba se tudtam hagyni, mert annyira érdekelt a
folytatás, de nem hiszem, hogy néhány nap múlva megint szívesen nekiülnék. A
zenéje nem volt rossz, megfelelő aláfestést biztosított az akció jelenetekhez
és a drámai pillanatokhoz, de nem hagyott maradandó élményt a nézőben. A befejezése
az ilyen történeteknek sajnos soha nem happy
end, ahogy az életben sem. Szereplőinket itt is hatalmas veszteségek, ami
után mégis fel kell állniuk, mert a rosszfiúk és az emberiséget fenyegető terveik
még mindig mozgásban vannak. Mennyi áldozatot kell meghozni, hogy béke legyen.
Mekkora áldozat után roppan össze az ember és lesz belőle ellenség? Vajon
tényleg mindenben téves volt Ghost és csapata elképzelése, vagy
kétségbeesésükben a végső eszközt választották? És a Bűnügyi Nyomozócsoport
folytathatja munkáját, vagy az elvesztett életek, a végső küzdelem a csapat
sorsát is megpecsételi? Ezekre a kérdésekre nektek kell választ adni az utolsó
rész után. Szoktam értékelni a megnézett sorozatokat, de ezzel most bajban voltam.
Tetszet, igazság szerint az utolsó percig izgultam, hogy mi lesz a vége, de mégse
maradt bennem az a kellemes érzés amire ilyenkor az ember számít. Mégis
megérdemel a tízből kilenc pontot, mert nagyszerű, kerek történetet kaptunk és
még a vége is tetszet. Remélem ti is élvezni fogjátok.
A sorozat letölthető innen és a felirat innen. Jó nyomozást mindenkinek :-)
A sorozat letölthető innen és a felirat innen. Jó nyomozást mindenkinek :-)
2016. október 31., hétfő
Új Amanda Quick regény
Amanda Quick: Hazugságok kertje
A Kern
Titkárközvetítő cég profi szakembereket kínál gazdag ügyfeleinek. Ursula Kern
alkalmazottai között az életvidám, modern gondolkodású, vállalkozószellemű Anne
Clifton a legjobb munkaerő, akit főnökasszonya is csodál és barátnőjévé fogad.
Ám Miss Clifton váratlanul elhalálozik, és Ursula meg van győződve róla, hogy
munkatársának élete nem természetes halállal ért véget.
Hogy kiderítse az
igazságot, beáll Anne helyére a lány utolsó munkaadójához, és hamarosan
feltárulnak előtte a komor kastély vészterhes titkai. Nyugtalanító
felfedezéseit Ursula megosztja egy kalandos életű, vonzó férfival, Slater
Roxtonnal, akinek volt már része halálos veszedelemben.
Slater szerint Mrs.
Kernnek elment az esze, amiért egy ilyen sötét ügybe ártja magát. Ám ha a
titokzatos, szép özvegy ragaszkodik hozzá, hogy feldúlja a darázsfészket,
Slater meg ahhoz ragaszkodik, hogy vele tartson veszélyes kalandjában. Így hát együtt kell kinyomozniuk a gyilkost, és hogy céljukat elérjék,
saját legféltettebb titkaikat is fel kell tárniuk egymás előtt.
Izgatottan
várom, hogy ezúttal milyen váratlan fordulatokkal gazdagított történettel lep
meg minek az írónő. Imádom a regényeit, a karakter ábrázolásait, a megoldásra
váró gyilkossági nyomozásokat. Nektek is jó szórakozást hozzá.
Izgatottan
várom, hogy ezúttal milyen váratlan fordulatokkal gazdagított történettel lep
meg minek az írónő. Imádom a regényeit, a karakter ábrázolásait, a megoldásra
váró gyilkossági nyomozásokat. Nektek is jó szórakozást hozzá.
2016. október 29., szombat
I Remember You - Hello Monster
I Remember You - Hello Monster
„A fiam
egy szörnyeteg”. Ez a mondat kimondva is kegyetlen, leírva azonban kitörölhetetlen
nyomot hagy. Ez a pár szó olvasható Lee Joong-min kriminálpszichológus naplójának
utolsó bejegyzéseként. A két kisfiát egyedül nevelő apa nagyobbik fiáról
feltételezi, hogy egy szörnyeteg - pedig téved. Lee Hyun (amerikai nevén David
Lee) szétszórt apja mellett neveli az öccsét, vezeti a háztartást és
gondoskodik apja elfelejtett dolgairól. És pontosan tudja, hogy mi jár az apja
fejében. A család korábban már túlélt egy tragédiát, ami a két fiút nem csak az
édesanyjuktól fosztotta meg, hanem meg is változtatta az életüket. Lee Hyung
elfelejtette, hogy mi is történt aznap, testvére pedig elindult a sötétség
felé. A család helyzete csak tovább romlik, amikor Lee Hyun apja után viszi
elfelejtett táskáját és megismeri Lee Joon-young-val. Az elítélt bűnözőnek
nincs lelkiismerete, az emberi faj szörnyetege, akit Lee Joong-min vizsgál, tanulmányoz.
Ez a
találkozás végzetesen megváltoztatja a Lee család életét. Lee Hyun apja a legrosszabbtól
tartva bezárja fiát a pincébe berendezett szobába, ahol igyekszik újra megtanítani
a helyes értékítéletre, a „normális” életre. Egy éjszaka megszökik a kórházba
szállítás közben Lee Joon-young és meglátogatja a nyomozó családját. Az apát
megöli, a kisebbik fiút elrabolja - bár nem szándékosan - a nagyobbik pedig
sebesülten magára marad.
Történetünk
a jelenben kezdődik, a múlt eseményei csak fokozatosan ismerjük meg. A helyi
rendőrség egyik nyomozócsoportja új főnököt kap és egy bonyolult ügyet próbál
megoldani. A következő helyszínen azonban megelőzi őket egy ismeretlen - bár
nem mindenkinek - férfi. David Lee professzor - a sikeres író, profilozó
elismert szakértő az Államok - e-mailben megkapta az ügy anyagát ezért hazatér,
hogy „segítse” a nyomozókat. Fontos szerepet kap a gyilkosságok megoldásában a
patológus Lee Joon-ho és a védőügyvéd Jung Sun-ho. Kik ők és hogyan
kapcsolódnak a főszereplőkhöz? Miért van olyan nagy szerepük? Innentől egyik
ügy követi a másikat, gyilkosságtól gyilkosságig jutnak előre. A múlt ugyanis
közelebb van, mint szereplőink gondolnák.
Ahogy
halad a cselekmény egyre több titokra derül fény és nyomozó párosunk egyre
jobban bízik egymásban. Kiderül, hogy mi történt Lee Hyun testvérével, hol van
és bevégezte-e a sorsát - szörnyeteg lett-e? Hová tűnt és ki valójában Lee
Joon-ho. Mi történt Cha Ji Ahn apjával és miért kellett bűnözőnek bélyegezni.
Ki hívta vissza és miért David Lee professzort. Ki merre indul, milyen döntést
hozz a tények ismeretében.
Nagyon
jó a karaktereket játszó színészek. A két negatív főszereplő gond nélkül
előadja a szociopatát, mégis jól leplezik a külvilág számára. Még a nyomozók se
jönnek rá, pedig az orruk előtt van a válasz. Ahogy a Min-t megformáló színész
a meglévő szörnyeteg mellett a magára hagyott gyereket is tökéletesre formálja.
Ki ő valójában? A magára maradt kisfiú vagy a hidegvérű gyilkos?
Cha Ji
Ahn a történet egyetlen jelentősebb női karaktere - beugró,fontos női alakok
vannak, de csak a nyomozónő szerepe állandó. A nyomozó sokat beszél és ezzel
gyakran kínos helyzetbe hozza magát. De emellett őszinte, nagy az igazság
érzete és bátor. Többször kerül veszélyes helyzetbe, mint az összes férfi
szereplő együtt. Nagyon jó párost alkotnak Lee Hyun-nal, az eltérő személyiségük
pont ideális társakká teszi őket.
Persze
nem maradhat ki a sorból a főszereplő David Lee sem. Közönyös, nagyképű, távolságtartó
profilozó. Csak akkor akar a rendőrséggel dolgozni, ha érdekli az ügy, egyébként
hagyják békén. Teljes nyugalommal nyomoz abban az ügyben is, aminek ő a legfőbb
gyanúsítottja - persze nem egyedül derít fényt a gyilkos személyére. Legfőbb
célja, hogy megtalálja a testvérét, utána pedig vigyázzon rá - ahogy
gyerekkorukban is. Csak lassan mutatja meg az igazi arcát és árulja el a
titkait - a megfelelő személynek. Sokat tud és öröm nézni, ahogy keveri a
kártyáit. Kiáll az áldozatokért - hisz egykor maga is az volt -, de roppant
bizalmatlan. Sajnos okkal, többen árulták el mint gondolta.
![]() |
| A legsikeresebb nyomozócsapat :-) |
Nagy
kedvencem a sorozat, a profilozás egyébként is mindig lenyűgöz, sok hasonló témában készült amerikai sorozatot láttam már. Tetszik a történet
felépítése, ahogy az ügyek lassan minden a fő szálhoz kapcsolódnak és elvezetik
a nézőt a megfejtéshez. A szereplők fejlődése, egységbe kovácsolódása nem túl
látványos, pont jól van eltalálva. a meghitt, gyengéd pillanatok is jelen
vannak, de mivel nincsenek felnagyítva pont tökéletes. Mennyi szó, ki nem
mondott gondolat lehet egy mosoly, egy kézfogás mögött. Remélem sikerült
felkeltenem az érdeklődéseteket és adtok egy esélyt a sorozatnak. Nekem a
zenéje is nagyon tetszet, szóval tízből tíz pont lett a végeredmény. Várom a ti
véleményeiteket is.
Itt tudjátok díjtalanul letölteni és feliratot itt találtok hozzá. Ezúton is köszönöm a készítőknek, hogy magyarul élvezhettem.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)






















