2016. december 23., péntek

Boldog karácsonyt


Kedvenc karácsonyi filmjeim

Tudom, hogy mindenkinél nagy a sürgés-forgás, az ünnepi készülődés. Azért ilyenkor kell egy kis időt szakítani a pihenésre, az ünnepre hangolódásra. Összegyűjtöttem nektek az én kedvenc karácsonyi filmjeimet, amiket minden karácsonykor előveszek, mert segít felidézni a nagy rohanásban, az év végi hajtásban mi is a karácsony lényege, miről is szól ez az ünnep. Remélem találtok benne olyat, amit ti is szerettek. Jó szórakozást.

Karácsonyi csók


A fiatal bostoni designer az egész karrierjét veszélyezteti amint kezd beleszeretni főnöke pasijába, akit véletlenül megcsókolt. Nagyon kedves, aranyos, tipikus karácsonyi szerelmi történet. Jó barátnőkkel, csinos jelmezekkel és egy megható, pont karácsonyi befejezéssel. 


Karácsony a kastélyban


Egy elidegenedett rokon meghívására Jules Daly unokahúgával, Maddie-vel és unokaöccsével, Milo-val karácsonyra egy európai kastélyhoz utazik, ahol akaratlanul is beleszeret a délceg Ashton-ba, Castlebury hercegébe.


Karácsonyi üdvözlet


A magányos hivatásos katona, meghatódva az afgán frontra küldött névtelen karácsonyi üdvözlőlaptól Nevada Citybe utazik, hogy találkozzon a lap feladójával, Faith Spelmannal. Miután megérkezik, Faith családjának szíves vendégszeretetével találja magát szemben és beleszeret a nőbe.


Ezzel a kis összeállítással szeretnék mindenkinek áldott, békés boldog karácsonyi ünnepeket kívánni.


2016. december 18., vasárnap

Powerful Opponents ajánló



Powerful Opponents


Bajban vagyok a mai ajánlóm megírásával. Általában olyasmit ajánl az ember (étel, könyv, film), ami valamiért elnyerte a tetszését. Mondjuk sokan megírják a negatív kritikát is, ami nem rossz, mert legalább van összehasonlítási alapja az olvasónak. Megpróbálok ugyan tárgyilagosan írni - de aki már olvasta az eddigi írásaim tudja, hogy a személyes véleményem mindig belekerül egy-egy elbeszélésembe. De éppen ezért írom a blogom, hogy a személyes véleményem megosszam másokkal. Éppen ezért nyugodt szívvel leírom, hogy bár annyira megtetszet más ismertetője alapján a sorozat, hogy még le se töltöttem teljesen (mindig megvárom, hogy meglegyen a teljes sorozat, mert nem szeretek várni a folytatásra) HATALMAS csalódás lett belőle. Ma az alap story tetszetős volt, de már az első részek se dobogtatták meg a szívem. Volt már ilyen, nem ez alapján ítélkezem, hisz a gyatra kezdés után még lehet nagyon jó a folytatás. Nem egy, nem két olyan kedvencem van, amiből az első részeket kapásból kihagyom, mert tudom, hogy az a színvonal, ami nekem tetszik, a folytatást viszont kár lett volna kihagyni. Ennél a sorozatnál ezt sajnos buktam. Gyors tekeréssel néztem végig a történet 2/3 részét - ami nálam nem túl gyakori. Bele-bele teker az ember, főleg ha nem történik éppen semmi lényeges, de nem gyorstekeréssel szokás megnézni 11 részt egy dramából. Nem szaporítom tovább, hogy mennyire nem volt fogamra való a megoldás (ilyen biztos lesz még), azért írok róla, hátha valaki más szívesen megnézni, esetleg sokkal jobban fogja élvezni, mint én.
Mit is mondjak… A történet egyetlen női főszereplője Cha Young Jin, a szegényes körülmények közül érkező, de roppant ambiciózus fiatal nő. Tánctanár apjával, nagyapjával és semmirekellő öccsével él egy háztartásban, de adóságon és problémán kívül nem sok egyebet kap a férfiaktól. Gyakori látogatók náluk az adóság behajtók vagy a férfiakat tartóztatja le a rendőrség. Hivatásának se éppen a nők által kedvelt szakmát választ, ezért a munkahelyén is főleg férfiak veszik körül. Fél éves kiképzést követően szeretne bekerülni a koreai Elnököt védő testőrök közé. Kitartása, tehetsége és nem éppen nőies természete segítségével hamar eljut az élmezőnybe a kiképzés során, ennek ellenére mégis kedvelik a társai. Ja, mégse mindenki. Legnagyobb riválisa Yoo Gwang Pil, a tökéletes „testőr”, mindenben hibátlanul teljesít, és igazi nőgyűlölő. Szerinte egy nőnek semmi keresnivalója a testőrök között, amiben van némi igazság, de elég szélsőségesek a nézetei. Kettőjük versengése még jót is tenne a csapaszellemnek (társaik előszeretettel kötnek rájuk fogadást), ha nem esnének át a ló túloldalára és egy gyakorlat során nem verekednének össze. Ezt látva a főnökség külön feladatra ítéli a két renitens tanulót, amit együtt kell végrehajtaniuk. Cha Young Jin egyetlen gyenge pontja a lövészet - több mint kétbalkezes - Yoo Gwang Pil ellenben tökéletes céllövő, de a csapatmunka egyáltalán nem az erőssége. Ezért Gwang Pill-nek meg kell tanítania helyesen lőni Young Jin-t, ezzel megmentve magukat és egymást a kirúgástól. Itt mutatkozik meg először a kőarcú Gwang Pil kedves oldala. Fogalma sincs a két szorgalmasan gyakorló fiatalnak (na jó, nem olyan fiatalok), hogy a vezetőség már ki is szemelte őket nem éppen egyszerű, sőt majdnem lehetetlen feladatra.
Ezzel el is jutottunk a történet következő lényeges szereplőjéhez, aki nem más mint a koreai Elnök fia, Kang Soo Ho. Igazi fenegyerek, hiába éli a kiváltságosok életét, minden nap bajba kerül, megszökik a testőrei elől és rontja apja hírnevét. A család szégyenének is lehetne nevezni, főleg a tökéletesnek tűnő nővére mellett. Nem tanul tovább, nem épít karriert, nem segíti apja politikai törekvéseit. Sőt inkább megnehezíti mindenki életét. Nem emlékszik a fiatal kora egy részére, ami szorosan összefügg a hátán lévő sebhellyel. Meglepő vagy sem nagyon hasonló sebhellyel „büszkélkedhet” Gwang Pil is. A két férfi múltja szorosan összefonódik, Gwang Pil édesapja volt az Elnök titkára, a két fiú pedig szoros barátságban volt egymással. Mint mindig, most is egy tragédia vetett véget a barátságnak, aminek egy lány volt az oka. Kang Soo Ho elfelejtette, hogy mi történt akkor, Gwang Pil pedig amúgy se egy bőbeszédű valaki, főleg nem ha saját magáról kellene beszélnie. Ez a sok minden persze nem egyszerre derül ki, hanem a részek során folyamatosan.
Ugorjunk vissza a történetünk aktuális állásához. Soo Ho kiszökik apja születésnapján és egy illegális küzdelemben súlyosan összevereti magát - ezzel is szégyenbe hozva apját. Aznap amikor kiengedik a kórházból találkozik új testőreivel Cha Young Jin és Yoo Gwang Pil személyében. Fogadást kötnek, hogy amennyiben nem bírják az újoncok egy hétig fel kell mondaniuk. Már az első nap eszement száguldásba kezdenek, számos közlekedési szabályt megszegve és a szolgálati autót összetörve. Ráadásnak védencük is megszökik és vígan eszeget a közeli kifőzdében, miközben testőrei magyarázkodhatnak a kiérkező járőröknek. És ha ez még nem lenne elég sikerül magukra haragítaniuk amúgy se túl szimpatikus felettesüket. Összességében nem túl sikeres első napot tudnak maguk mögött.
A helyzet csak lassan javul, Young Jin nem tűri szó nélkül Soo Ha viselt dolgait, hol így hol úgy de elkezdi megnevelni az elkényeztetett királyfit. Ezzel akaratán kívül sikerül felkeltenie a fiú érdeklődését. A lánnyal ellentétben Gwang Pil szó nélkül védi, nem emlegeti a múltat és nem tesz semmit az őt ért támadások ellen (az Elnököt kivéve az egész család ellenzi Gwang Pil munkáját). A nehézségek, a kialakult helyzetek és a vissza-visszaköszöntő múlt alaposan összekavarja az amúgy sem egyszerű hétköznapokat. Megismerkedhetünk Gwang Pil lányával, akinek a születése körül is titok lappang. Olyan titok, ami nem egyszerűen felkavarja az állóvizet, hanem kész hullámzást idéz elő. Ráadásul az amúgy is neheztelő csoportvezető meglátja a tökéletes lehetőséget, hogy elintézze nem kívánt beosztottait egyszer és mindenkorra. Nem várt megoldás születik a felmerülő problémára és szereplőink egyre közelebb kerülnek egymáshoz, szó szerint egy csapat lesznek. Megoldják a régi sérelmeket és közösen néznek szembe a közelgő fenyegetéssel.
Az alaptörténet jól indult a kivitelezéssel, a megoldással volt a legtöbb problémám. Lapos volt az egész, mint a biciklim kereke. Rengeteget beszéltek, de nem cselekedtek, az akció jelenetek nem sikerültek valami izgalmasra és néha akkora marhaságot csináltak a szereplők, hogy már nevetni se tudtam rajta. Nem a színészekkel volt a legnagyobb problémám, mert a Kang Soo Ho-t megszemélyesítő színésztől pont most nézek egy másik sorozatot, ami nagyon tetszik (bár nem lesz tíz pontos, kicsit elhúzták, mint a rétestésztát). Valahogy olyanra sikerült az egész, mint amikor az elemek magában nagyon jók, a kész alkotás mégis katasztrofálisra sikerül a közönség meg csak a fejét csóválja. A zenéje pont megegyezik a történettel, lapos, nincs benne semmi élet, és nem pörget fel. Egy szó mint száz, nagyot csalódtam ezért csak kettő pontot adok a tízből. Mindezek után még szeretnétek megnézni ezt a sorozatot, akkor innen tudjátok letölteni a részeket és a feliratot. Jó szórakozást hozzá 


2016. december 6., kedd

Lisztmentes keksz - nem csak a Télapónak


GM csokis keksz

 Képtalálat a következőre: „csoki darabos keksz”

Hozzávalók:

- 10 dkg köles liszt
- 5 dkg rizs liszt
- 5 dkg hajdina liszt
- 2 ek útifűmaghéj
- 15 g sütőpor
- 15 dkg cukor
- 15 dkg margarin
- 2 db „L” tojás
- csipet só
- 10-15 dkg apróra tört csoki

A margarint a cukorral habosra keverjük, majd a tojásokat is hozzá adjuk. A száraz alapanyagokat összekeverjük és folyamatos keverés mellett kanalanként a habos keverékhez adjuk. Végül a csoki darabokat is belekeverjük.
Sütőpapírral bélelt tepsibe kanalazzuk, helyet hagyva a tésztahalmok között (sütés közben terülni fog a tészta). Ha mégis összesül, még melegen könnyen szét lehet vágni a kekszeket, nem fognak eltörni. 180 oC alsó-felső sütés, 10-15 perc (sütőtől függ, amikor már szép barna ki lehet venni a tepsiből). Hagyjuk picit a sütőpapíron szikkadni, utána rácson hűtsük ki. Jól záródó dobozban hetekig eláll. A csoki helyettesíthető dióval, aszalt gyümölccsel, vagy bármi mással.

2016. december 5., hétfő

Télapó


Ismét itt a Télapó!


 


Sok finomságot a cipőtkbe és örömteli boldog készülődést Mindenkinek!

Adri :-)

2016. november 24., csütörtök

Pinocchio drama ajánló


Pinocchio


Ti mit éreznétek, ha egy veletek született adottságnak köszönhetően képtelenek lennétek hazudni? Nem a képesség hiányzik a mostani drama főszereplőjéből sem, hanem amint a legapróbb füllentés elhagyja a száját csuklani kezd, amit képtelen abbahagyni addig, amíg el nem mondja az igazat. Ezt hívják Pinocchio-szindrómának. De ne siessünk ennyire, a történetnek nem ez az eleje. 

Minden egy gyári tűzzel kezdődött. Ki Jae Myung és Ki Ha Myung (korábbi ismertetőmben már szerepelt W - Two World) édesapja a helyi tűzoltó parancsnok kiszáll egy égő raktárhoz, ahol úgy tájékoztatják, hogy emberek rekedtek az épületben. A hiábavaló - mert nincs bent senki - mentés során embereivel együtt életét veszíti egy robbanásban, de a testét nem találják. Egy szemtanú - aki maga is Pinocchio - téves vallomása alapján a fiúk apját szökevénynek tartják, aki halálba küldte a csapatát.

A boszorkányüldözés élén a népszerű Song Cha Ok riporternő áll, aki a tények kedve szerinti manipulálásával él el nagyobb nézőszámot. Persze itt is több áll a háttérben, mint ami elsőre látszik. Ki Ho Sang parancsnok elkeseredet felesége az emberek megvetése miatt kisebbik fiával vízbe ugrik, hátrahagyva idősebb gyerekét, aki éppen az apja becsületét próbálja tisztázni. Próbálkozása azonban kudarcba fullad és még élő rokonait is elveszíti.

A történet folytatásába egy távoli szigeten él a megmenekült Ha Myung álnév alatt. Idős megmentője a meghalt fiát látja a kisfiúban, ezért róla is nevezi el Dal Po-nak. Az éppen ekkor hozzá költöző fia és annak kislánya - Song Cha Ok riporter elvált családja - már azzal szembesül, hogy nem várt családtaggal bővült a család. A nagyapa betegsége miatt minden érintett fel kénytelen megbarátkozni a mostani helyzettel, az egyébként pedig nagyon eszes Ha Myung játssza a gyenge elméjűt. Choi In Ha ki nem állhatja „nagybátyját”, anyja tudomást se vesz róla és még hazudni is képtelen. Igen, In Ha a korábban említett Pinocchio. Dal Po hamar megkedveli a kislányt, de ez váratlanul megváltozik amikor rájön, hogy In Ha kinek is a lánya.

Pillanatok alatt elérünk a középiskolába, ahol Dal Po az osztály butája, a „Nullás”. Egy alkalommal - amire persze megvan a megfelelő oka - megmutatja igazi képességeit, amivel nem várt lavinát indít el. Apjához hasonlóan hamisan vádolják csalással és képtelen bizonyítani az igazát. Nem várt helyről érkezik a bizalom, ami Dal Po-t is nagyon meglepi. Végül sikeresen veszik az akadályt és szerencsésen megoldódik a kialakult helyzet. Csak később derül ki, hogy mások életében mekkora változást okozott ez az akkor még apróságnak tűnő TV-s szereplés.
 Ismét eltelik pár év és a négytagú család felköltözik Szöulba, ahol Dal Po taxisofőr, In Ha pedig bolti kisegítő, miközben miden erejével igyekszik megszerezni egy riporteri állást - év elején vannak a felvételek a TV-csatornáknál. Itt látja viszont édesanyját, aki hosszú évekig még az üzeneteire se válaszolt. Mondjuk nem is tudott volna, 14 éve elhagyta azt a telefont, így másvalaki olvasta Choi In Ha üzeneteit. Seo Bum Jo gazdag családból származik, anyukája kicsi fia, és minden vágya, hogy megismerhesse a lányt, akinek elolvasta a leveleit.

 In Ha eközben ismét elbukja a felvételi beszélgetést és még anyukája is csalódást okoz neki ridegségével. A véletlen megint közbeszól, mert a In Ha-t figyelő Dal Po következő fuvarja élete felforgatója, Song Cha Ok riporternő lesz. A múlt számonkérése helyett inkább In Ha helyzete aggasztja. Végül részben a riporternővel folytatott beszélgetés, részben In Ha támogatása miatt Dal Po is elkezd készülni a következő felvételi beszélgetésre. Nem várt eredmény és egy meglepő ajánlat után folytatódik szereplőink élete.

Több szálon is visszaköszön a múlt, kipattannak a titkok, rég eltemetetnek hitt fájdalmak kerülnek a felszínre. Vajon ki, milyen döntést hozz az igazság felfedése során? Dal Po megmarad igazi céljánál és becsületes riporter lesz? In Ha túl tudd lépni az anyja okozta traumákon és tudja-e élni a saját életét. Mi is történt valójában 14 évvel ezelőtt, kit terhel a felelősség egy tönkrement család miatt? Egy Pinocchio valóban nem lehet jó riporter, csak hazugságokkal lehet sikert elérni?

Nagyon jók a karakterek, a történet megformálása. Könnyen lehetett volna egy melodráma is, ahol a szereplőket csak a bosszú hajtja. Szerencsére a drama bővelkedik vicces és meghitt pillanatokban is, ezért bárkinek kellemes kikapcsolódást nyújthat. Érdemes megfigyelni, hogy az egyes szereplők értékítélete, fontossági sorrendje hogyan változik. Nekem nagyon tetszettek a szereplők - volt akit nagyon utáltam és volt akinek nagyon drukkoltam -, a kialakult helyzetek megoldás. Szerintem a zene találóan lett elkészítve, tetszet, de nem hagyott maradandó élményt maga után. Szerintem tízből nyolc ponto érdemel. Nagyon érdekel a ti véleményetek, várom írásaitokat. A sorozat letölthető innen, feliratot pedig itt találtok. Jó szórakozást.




2016. november 14., hétfő

Hamupipőke és a négy lovag (Cinderella and Four Knights)



Cinderella and Four Knights


Ki ne ismerné Hamupipőke történetét? A szerető családban élő, jólelkű lány elveszti imádott édesanyját. Mostoha anyja és nővérei csak tettetik a szeretetüket, ami azonnal megváltozik az apa távollétében. A cselédként tartott Hamupipőke egy nem (némi tündér keresztanyai segítséggel) meseszép ruhában elmegy a bálba és meghódítja a herceg szívét. A bált követően országos keresés indul az üvegcipős szépség után, amit a jól megérdemelt happy end-del végződik.

A mi Hamupipőkénk, azaz Eun Ha Won története nem ilyen egyszerű. Édesanyja halála óta eltelt 10 év, apja kamionsofőr, mostohaanyja egy szépségszalonban masszőr. Mostohatestvére - szerencsére csak egy van, de az egy igazi hárpia - maga a lustaság, akit semmi sem érdekel a pletykákon kívül. Anyja persze mindenben támogatja, nevelt lányától mindent megvon a másik javára. Ezért kell Eun Ha-nak a teraszon élnie, 10 állást vállalnia és a kisbolti (egyik munkahelye) lejárt ételeket ennie. Ruhatára roppant szegényes és semmire sincs ideje/lehetősége. Nehézségei ellenére életvidám, embertársaival törődő, erkölcsi tartással rendelkező személy. Kitartóan gyűjtögeti az egyetemi tandíját, hogy teljesítse édesanyja álmát és tanár legyen. Az élet azonban nem ilyen egyszerű - és akkor mit néznénk, ha csak ennyiről szólna a drama.

Most vessünk egy pillantást a herceg(ek)re, bár a címben lovagok szerepelnek. Négy nagyon különböző férfi lesz hatással Eun Ha jövőjére. Történetünkben a tündér keresztanya szerepét a Kang fiúk nagyapja tölti be (csak sajnos messze nem olyan jóságos és kedves), A multimilliomos cégbirodalom feje ötödjére készül újranősülni. Önkényesen összeköltöztette három unokáját (a fiúk unokatestvérek) a Fellegvár elnevezésű paradicsomban, de egyáltalán nincs tekintettel unokáira. Mindegyik fiú álarcot visel, ami hol jobban, hol egyáltalán nem fedi a valóságot.



Kang Hyun Min igazi playboy, minden nőt a sajátjának tekint, de az érzelmeit soha nem mutatja ki. Utálja legújabb unokatestvérét ,a cégbirodalom örökösének tartja magát és két kézzel szórja a nagyapja pénzét. Eun Ha Won-nal is azért találkozik, mert tönkre akarja tenni a nagyapja esküvőjét. Az itt történtek miatt kezd az elnök érdeklődést mutatni a fiatal lány felé, aki nyilvánosan megnevelte az unokáját.

A második lovag - gyakran tényleg lovagiasan viselkedik - Kang Ji Woon. Édesanyja halála után, fiatalon magára maradt, és nagyapja csak egy éve szerzet tudomást a létezéséről. Próbál lázadni Kang elnök ellen, de nem túl nagy sikerrel. Sajnos barátai ismét bebizonyítják a nagy igazságot, hogy pénzen bárki megvehető, saját jólétük érdekében hátat fordítanak Ji Woon-nak. Kitartóan óvja barátját - aki Hyun Min gyerekkori szerelme, de egy tragédia miatt távol tartja magát a lánytól - a tehetséges tervezőt Park Hye Ji-t. Ji Woon nem igazán érti, hogy miért rajong továbbra is Hye Ji nőcsábász unokatestvéréért, miért tűri el a megaláztatásokat. Fokozatosan felismeri, hogy benne és Eun Ha-ban mennyi közös van - a múltjuk, a családi tragédiájuk, még egy kicsit a személyiségük is.

A félreértések, fura szituációk közben barátság alakul ki a két női főszereplő között. Az események többször alakulnak úgy, hogy a két lány látszólag ugyan abba a fiúba szerelmes, de az ilyen félreértések így vagy úgy hamar tisztázódnak. Még szerencse, nem szeretem amikor egy-egy tévedés miatt részeken keresztül megy a haragszom rád. Itt minden ilyen probléma gyorsan és többnyire tetszésem szerint oldódik meg.

A harmadik unokatestvér Kang Seo Wo népszerű énekes, dalszövegíró, akiért bomlanak a tinilányok. Nagyon vigyázz az imidzsére, amiből később lesznek is kellemes/kellemetlen szituációk. Első benyomásra ő a legszimpatikusabb – sokat dolgozik az a karrierje építésén, nem lustálkodik, van életcélja amiért áldozatokat is hajlandó hozni és még a modora is sokkal kellemesebb a másik kettőéhez képest. Még szinte nem is ismeri Eun Ha-t és máris próbálja kímélni a kellemetlenségektől. Az első Fellegvárban töltött napján pedig elsők között siet a segítségére. 

Most, hogy mindenki megvan… hoppá, itt valami tévedés van. Négy lovagról szól a fáma, de csak három Kang fiú van. Ki is a negyedik szerencsés? Ő nem más, mint Lee Yoon Sung, az elnökút elhivatott titkára. Az elején merev, a parancsokat maradéktalanul teljesítő, elhivatott személy. Szemrebbenés nélkül hajtja végre az elnök minden utasítását. A fiúk mellett rá is mély benyomást tesz Eun Ha Won. Nem táplál gyengéd érzéseket a lány iránt - a másik hárommal ellentétben -, de amiben csak tudja segíti Hamupipőke küldetését. Ebben az is közrejátszik, hogy elég mélyen beleásta magát Eun Ha helyzetébe, ezért sokkal tájékozottabb bizonyos dolgokról, mint a Fellegvár többi lakója. Miért is mondom,ezt így? Mert tündér keresztanyánk… akarom mondani keresztapánk beköltözteti Eun Ha Won-t a Fellegvárba, hogy nevelje meg az unokáit.

Amennyiben sikeresen végrehajtja fizetést kap (az egyetemi tandíját), de ha elbukja a küldetést mennie kell. Ezen kívül csak egy szabály van: „Tilos a szerelem a Fellegvárban!” Szép, szép, de ez betarthatatlan. Adva van három helyes, bár kissé rossz modorú bentlakó és egy folyton feltűnő férfi mellett egy életvidám, vicces, nagyon csinos lány és a menet közben beköltöző Hye Ji. Lehetetlen, hogy ne kapjanak az érzelmek is némi szerepet. Vajon ki kinek lesz a párja? Kinek mi a valódi érzése, és mi lakik a fiúk álarca mögött?

Nagyon tetszik amit kihoztak a megszokott, kicsit talán agyon ismételt történetből. A megformált karakterek nagyot lendítenek a történeten, szuperül válogatták össze a színészeket. A mostohatestvért nagyon utálom, tipikus elkényeztettet, kényeskedő kisasszony. A „lovagok” álarca alatt egy-egy sebekkel teli, magányos fiú található. Izgalmas, néha szívszorító az a folyamat, ahogy változnak és ahová eljutnak. Az elején teljesen széthúzó három fiú a végére egységbe kovácsolódik és a bajban családként lépnek fel nagyapjuk érdekében.

Lenyűgöző, hogy milyen hatással vannak egymásra hatással az emberek. Egy-egy találkozás hogyan okozhat akár visszafordíthatatlan változást. Az első találkozás csak rövid ideig tart, ráadásul jó pár félreértés is befolyásolja a szereplőket. Mégis ez a pillanat, ez a találkozás már elindította őket egy másik irányba.

Több mellékszereplő is említést. A Fellegvárat vezető házvezetőnő nem csak a mókás tájszólásával lopja be magát a szívünkbe. Kedves, jó barátnője, igazi támasza lesz az időnként csüggedő Eun Ha-nak - és persze hasznos információk tárháza is. Hamupipőke egyetlen korabeli barátnője is föl-föltűnik a sorozat során, ilyenkor egyaránt segíti a Eun Ha-t és imádott sztárját Soo Woo-t is. Van még jó pár egyéb szereplő aki említést érdemel -, de jobb ha inkább ti is megnézitek és eldöntitek ki a kedvencetek.

Aranyos sorozatot kaptunk a készítőktől, amiben hasfájdító nevetéstől a lopva letörölt könnyekig mindennek jutott hely. a zenéje is nagyon eltalált, a hangulatnak megfelelő, pont a kellő mennyiség. A szereplőket meg már annyit dicsértem, hogy nincs is értelme folytatnom. A néző biztos, hogy megtalálja a kedvencét, de minden szereplő boldogságáért egyaránt drukkol. Nekem személy szerint nagy kedvencem lett, többször is megnéztem már. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert kerek, egész, tökéletes befejezése lett. Az utolsó rész is tele volt izgalommal, aggódni valóval, de minden a megfelelő módon rendeződött. Nálam tízből tízes a történet. Várom a ti véleményeiteket is. Remélem ti is nagyon jól fogtok szórakozni Hamupipőkén és a négy lovagján.  Letölteni és a feliratot hozzá itt találtok.




2016. november 5., szombat

Hidden Identity - A Bűnügyi Nyomozócsoport



Hidden Identity


 



Ma nem egy romantikus sorozat ajánlójával készültem nektek. Egy igazi, akcióval és verekedéssel dúsított rendőr dramát hoztam. Ha nem egy kis könnyed kikapcsolódásra vágysz mindenképpen kezd el nézni. Nem lehet abbahagyni, amíg a végkifejlethez nem érsz, mert állandóan csavarnak egyet az eseményeken. De nagyon előre szaladtam, mondok előbb még néhány szót, miért is érdemes belevágni a történetbe.
Egy rendőrökből álló, de mégis a rendőrségen kívül ténykedő csoporttal ismerkedhetünk meg. Magasan képzet, összeszokott csapatról van szó, akik nem a megszokott, gyakran a törvényesség határát súrolva leplezi le a legsötétebb bűnözőket. Ahol nincs más út csinálnak maguknak, mert mindenképpen fel kell tárni az igazságot. Ők nem mások, mint a Bűnügyi Nyomozócsoport. Minden eszközt bevetnek a siker érdekében, lehallgatást, hackelést, megfigyelést, beépülést. Rendőr létükre beépülnek a legveszélyesebb bűnözők közé, elvégre miért ne bújhatna egy angyal démon bőrbe, hogy az igazságért küzdjön?
A történet napjainkban veszi kezdetét, de igazából 8 évvel korábbi eseményekhez nyúlik vissza. Nam In Ho 8 évvel korábban meggyilkolja Min Tae In húgát, aki egyben Cha Gun Woo barátnője. A gyilkost elítéli, a külvilág számára az ügy meg lett oldva a háttérbe mégis tovább folyik a nyomozás. Min Tai In hadnagy beépülve dolgozik egy nagyon veszélyes bűnszervezetbe, hogy megtalálja a testvére (csak egy ártatlan szemtanú) haláláért felelőst. Nem azt, aki a kést tartotta, hanem a parancs kiadóját, a valódi bűnöst.
Miközben a hadnagy folyamatosan nyomoz Cha Gun Woo rendőrként tölti a mindennapjait. Társát a szeme láttára megöli, amitől elszakad nála a cérna és a parancs ellenére a gyilkos után veti magát. Önmagát, a berendezést és a bűnöző testőreit nem kímélve elkapja az elkövetőt. A felettese közbeavatkozása miatt azonban nem tud a saját szája íze szerint igazságot szolgáltatni, ezért "áldozatával" együtt leugrik az épület szerencsére nem túl magas tetejéről és egy autón landol. Rendőri túlkapás miatt 6 hónap felfüggesztésre ítélik. Eközben Min hadnagy lelepleződik - ami sajnos tudjuk, hogy mivel jár -, a csapata pedig minden eszközzel keresi. A csapat vezetője Jang Moo Won a 8 évvel korábbi gyilkosság során megismeri Cha Gun Woo-t. Az elit kiképzésen átesett, jelenleg a felfüggesztését töltő férfitől kér a csapatvezető segítséget. Új személyiséget alkotnak neki és beépítik ugyanabba a bűnszervezetbe ahol a hadnagy is kémkedet. Ezzel elindulunk egy cselszövéssel, árulással, kémkedéssel és halállal kikövezet ösvényen amin a csapat tagjainak együtt kell végigmennie, hogy leleplezze az igazi szörnyet, a parancsot kiadó hangot a telefon másik oldalán.
Az információk csak lassan csepegnek a történet előrehaladtával, de ez így is van jól. Milyen nyomozás az, ahol mindent készen átnyújtanak, abba nincs semmi élvezet. Most mondanék néhány szót a csapat tagjairól. Már említettem a csapat vezetőjét Jang Moo Won-t. Az egyenruháért, a haza szolgálatáért él, megbízik az embereiben és jó vezető (habár nem minden döntésével értettem maradéktalanul egyet). A csoport minden hibájáért és a kudarcba fulladt akciókért egyaránt őt terheli a teljes felelősség (ez se igazságot, a rajta kívül álló okokról nem tehet), jelentéseit csak és kizárólag a rendőrfőnöknek adja le személyesen.
Egy békés pillanat emléke
Az ő irányítása alatt dolgozik a fiatal, kivételesen tehetséges hacker, Jin Duk Hoo, aki imádja a hasát, különösen az édességet. Egy-két terepmunkát kivéve főleg az irodából vagy az irányító teremből segíti a többiek munkáját. A csapat egyetlen női tagja Jang Min Joo - annyira jellemző a koreai rendőr sorozatokra, hogy minimális a nők száma - nagyon jó megfigyelő, elemző, és sikeresen elver egy nálánál jóval erősebb ellenfelet is. A ő múltjában is vannak titkok, tragédiák, ami sokban befolyásolták a személyiségét, az élethez való hozzáállását. A történet váratlan fordulatai lebbentik fel a fátylát Jang asszisztens múltjáró, származásáról. És ki ne maradjon a sorból a csapat kaméleonja, akinek számtalan arcát ismerhetjük meg a nyomozások során Choi Tae Pyung őrmester. Egyetlen családosként - legalábbis máról nem derült ki, hogy lenne saját családja - megint más korosztályt, életszemléletet képvisel a többiekhez képest. Vakon megbízik a csapatvezetőben, mélyen hisz és gyakran felvidítja a kollégáit. Nagy segítségére lesz a beilleszkedésben és az akadályok leküzdésében a makacs, gyakran inkább fafejű Cha Gun Woo-nak.
A csapat újonca nem egyszerű eset, kifejezetten kőből faragott arca van, amin nem túl gyakran bukkannak fel érzések. Önmagát hibáztatja barátnője haláláért, majd később a társa elvesztéséért is. Pedig gyakran a véletlen is bőven elég a tragédia bekövetkezéséhez. A barátnőjét éjszakai piknikkel lepte meg, amikor gyilkosság szemtanúi lesznek. A segélyvonal értesítése után Gun Woo lemegy elfogni a tetteseket, de az egyik elkövető meglátja a lányt. Elkapja és a kiérkező rendőrök valamint Gun Woo szeme láttára halálra késeli. A társa haláláért sem őt terheli a felelősség, ha vár egy kicsit a partnere, vagy nem éppen abban a percben megy el innivalóért, vagy a társát küldi, minden máshogy alakult volna. De kérem, akkor miből lenne nekünk sorozatunk.
Na most, hogy minden ilyen szépen összefoglaltam, írok egy végszót az ajánlómnak. Egészében jó sorozat volt, izgalmakban gazdag, fordulatos cselekménnyel, ahol nem lehetett tudni, hogy melyik szál hova fogja vezetni a nyomozókat és persze velük együtt minket is. Érdekesek voltak a karakterábrázolások, és az egész csapat dinamikája, felépítése. 6 rendőr megoldotta az egész összeesküvést és leleplezte a cselszövés mögött lapuló Ghost-ot. Ja, eddig elfelejtettem említeni, hogy az egész cselekmény hátterében meghúzódó főellenséget Ghost néven emlegetik a segítői és a nyomozók is. De vajon ki ő és miért kezdet bele ebbe az egészbe? Mi motiválja? A pénz? A hatalom? Vagy a legősibb indíték, a bosszú? Miért követik szó szerint életüket is feláldozva mások?
A néző ne egy olyan könnyed, kicsit lagymatag történetet várjon itt, mint az I Remember You esetében. Ez sokkal keményebb, a valósághoz közelebb álló történet. Ezért se az a drama, legalábbis számomra, amit egynél többször szívesen végignéznék. Izgalmas, érdekes, fordulatos volt, gyakran abba se tudtam hagyni, mert annyira érdekelt a folytatás, de nem hiszem, hogy néhány nap múlva megint szívesen nekiülnék. A zenéje nem volt rossz, megfelelő aláfestést biztosított az akció jelenetekhez és a drámai pillanatokhoz, de nem hagyott maradandó élményt a nézőben. A befejezése az ilyen történeteknek sajnos soha nem happy end, ahogy az életben sem. Szereplőinket itt is hatalmas veszteségek, ami után mégis fel kell állniuk, mert a rosszfiúk és az emberiséget fenyegető terveik még mindig mozgásban vannak. Mennyi áldozatot kell meghozni, hogy béke legyen. Mekkora áldozat után roppan össze az ember és lesz belőle ellenség? Vajon tényleg mindenben téves volt Ghost és csapata elképzelése, vagy kétségbeesésükben a végső eszközt választották? És a Bűnügyi Nyomozócsoport folytathatja munkáját, vagy az elvesztett életek, a végső küzdelem a csapat sorsát is megpecsételi? Ezekre a kérdésekre nektek kell választ adni az utolsó rész után. Szoktam értékelni a megnézett sorozatokat, de ezzel most bajban voltam. Tetszet, igazság szerint az utolsó percig izgultam, hogy mi lesz a vége, de mégse maradt bennem az a kellemes érzés amire ilyenkor az ember számít. Mégis megérdemel a tízből kilenc pontot, mert nagyszerű, kerek történetet kaptunk és még a vége is tetszet. Remélem ti is élvezni fogjátok.
A sorozat letölthető innen és a felirat innenJó nyomozást mindenkinek :-)

2016. október 31., hétfő

Új Amanda Quick regény


Amanda Quick: Hazugságok kertje



A Kern Titkárközvetítő cég profi szakembereket kínál gazdag ügyfeleinek. Ursula Kern alkalmazottai között az életvidám, modern gondolkodású, vállalkozószellemű Anne Clifton a legjobb munkaerő, akit főnökasszonya is csodál és barátnőjévé fogad. Ám Miss Clifton váratlanul elhalálozik, és Ursula meg van győződve róla, hogy munkatársának élete nem természetes halállal ért véget.
Hogy kiderítse az igazságot, beáll Anne helyére a lány utolsó munkaadójához, és hamarosan feltárulnak előtte a komor kastély vészterhes titkai. Nyugtalanító felfedezéseit Ursula megosztja egy kalandos életű, vonzó férfival, Slater Roxtonnal, akinek volt már része halálos veszedelemben.

Slater szerint Mrs. Kernnek elment az esze, amiért egy ilyen sötét ügybe ártja magát. Ám ha a titokzatos, szép özvegy ragaszkodik hozzá, hogy feldúlja a darázsfészket, Slater meg ahhoz ragaszkodik, hogy vele tartson veszélyes kalandjában. Így hát együtt kell kinyomozniuk a gyilkost, és hogy céljukat elérjék, saját legféltettebb titkaikat is fel kell tárniuk egymás előtt.

Izgatottan várom, hogy ezúttal milyen váratlan fordulatokkal gazdagított történettel lep meg minek az írónő. Imádom a regényeit, a karakter ábrázolásait, a megoldásra váró gyilkossági nyomozásokat. Nektek is jó szórakozást hozzá.


2016. október 29., szombat

I Remember You - Hello Monster



I Remember You - Hello Monster


„A fiam egy szörnyeteg”. Ez a mondat kimondva is kegyetlen, leírva azonban kitörölhetetlen nyomot hagy. Ez a pár szó olvasható Lee Joong-min kriminálpszichológus naplójának utolsó bejegyzéseként. A két kisfiát egyedül nevelő apa nagyobbik fiáról feltételezi, hogy egy szörnyeteg - pedig téved. Lee Hyun (amerikai nevén David Lee) szétszórt apja mellett neveli az öccsét, vezeti a háztartást és gondoskodik apja elfelejtett dolgairól. És pontosan tudja, hogy mi jár az apja fejében. A család korábban már túlélt egy tragédiát, ami a két fiút nem csak az édesanyjuktól fosztotta meg, hanem meg is változtatta az életüket. Lee Hyung elfelejtette, hogy mi is történt aznap, testvére pedig elindult a sötétség felé. A család helyzete csak tovább romlik, amikor Lee Hyun apja után viszi elfelejtett táskáját és megismeri Lee Joon-young-val. Az elítélt bűnözőnek nincs lelkiismerete, az emberi faj szörnyetege, akit Lee Joong-min vizsgál, tanulmányoz.

Ez a találkozás végzetesen megváltoztatja a Lee család életét. Lee Hyun apja a legrosszabbtól tartva bezárja fiát a pincébe berendezett szobába, ahol igyekszik újra megtanítani a helyes értékítéletre, a „normális” életre. Egy éjszaka megszökik a kórházba szállítás közben Lee Joon-young és meglátogatja a nyomozó családját. Az apát megöli, a kisebbik fiút elrabolja - bár nem szándékosan - a nagyobbik pedig sebesülten magára marad.

Történetünk a jelenben kezdődik, a múlt eseményei csak fokozatosan ismerjük meg. A helyi rendőrség egyik nyomozócsoportja új főnököt kap és egy bonyolult ügyet próbál megoldani. A következő helyszínen azonban megelőzi őket egy ismeretlen - bár nem mindenkinek - férfi. David Lee professzor - a sikeres író, profilozó elismert szakértő az Államok - e-mailben megkapta az ügy anyagát ezért hazatér, hogy „segítse” a nyomozókat. Fontos szerepet kap a gyilkosságok megoldásában a patológus Lee Joon-ho és a védőügyvéd Jung Sun-ho. Kik ők és hogyan kapcsolódnak a főszereplőkhöz? Miért van olyan nagy szerepük? Innentől egyik ügy követi a másikat, gyilkosságtól gyilkosságig jutnak előre. A múlt ugyanis közelebb van, mint szereplőink gondolnák.

 Miért beszélek többes számban? Mert természetesen lesz társa a nyomozásokban a tanár úrnak, a nyomozócsoport egyetlen női tagja Cha Ji Ahn nyomozó. Neki is fájdalmasan összekapcsolódik a múltja Lee Joon-ho-val. Elvette tőle imádott apját (a börtönben volt őr), akit a test hiányában kikiáltottak a szökevény társának. Ezért a kislánynak egy bűnöző gyerekeként kellett felnőnie. Ez a mi országunkban nem jelenti ugyanazt, mint Koreában. Ott a szülő bűne megbélyegzi a gyereket és a család többi tagját is. A kis Cha Ji Ahn a rendőrségen megismerkedik a szintén magára maradt Lee Hyun-nal, akivel próbál barátságot kialakítani. Had nem mondjam, hogy nem sok sikerrel. Felnőve a lány nyomozónak áll és mellékfoglalkozásként figyeli David Lee minden lépését, mint egy zaklató. Pedig szó szerint testközelben van hozzá a keresett bűnöző.

Ahogy halad a cselekmény egyre több titokra derül fény és nyomozó párosunk egyre jobban bízik egymásban. Kiderül, hogy mi történt Lee Hyun testvérével, hol van és bevégezte-e a sorsát - szörnyeteg lett-e? Hová tűnt és ki valójában Lee Joon-ho. Mi történt Cha Ji Ahn apjával és miért kellett bűnözőnek bélyegezni. Ki hívta vissza és miért David Lee professzort. Ki merre indul, milyen döntést hozz a tények ismeretében.

Nagyon jó a karaktereket játszó színészek. A két negatív főszereplő gond nélkül előadja a szociopatát, mégis jól leplezik a külvilág számára. Még a nyomozók se jönnek rá, pedig az orruk előtt van a válasz. Ahogy a Min-t megformáló színész a meglévő szörnyeteg mellett a magára hagyott gyereket is tökéletesre formálja. Ki ő valójában? A magára maradt kisfiú vagy a hidegvérű gyilkos?

Cha Ji Ahn a történet egyetlen jelentősebb női karaktere - beugró,fontos női alakok vannak, de csak a nyomozónő szerepe állandó. A nyomozó sokat beszél és ezzel gyakran kínos helyzetbe hozza magát. De emellett őszinte, nagy az igazság érzete és bátor. Többször kerül veszélyes helyzetbe, mint az összes férfi szereplő együtt. Nagyon jó párost alkotnak Lee Hyun-nal, az eltérő személyiségük pont ideális társakká teszi őket.

Persze nem maradhat ki a sorból a főszereplő David Lee sem. Közönyös, nagyképű, távolságtartó profilozó. Csak akkor akar a rendőrséggel dolgozni, ha érdekli az ügy, egyébként hagyják békén. Teljes nyugalommal nyomoz abban az ügyben is, aminek ő a legfőbb gyanúsítottja - persze nem egyedül derít fényt a gyilkos személyére. Legfőbb célja, hogy megtalálja a testvérét, utána pedig vigyázzon rá - ahogy gyerekkorukban is. Csak lassan mutatja meg az igazi arcát és árulja el a titkait - a megfelelő személynek. Sokat tud és öröm nézni, ahogy keveri a kártyáit. Kiáll az áldozatokért - hisz egykor maga is az volt -, de roppant bizalmatlan. Sajnos okkal, többen árulták el mint gondolta.

A legsikeresebb nyomozócsapat :-)
A nyomozó csapat többi tagja is egy-egy egyéniség. Külön-külön nagyon jók, együtt fantasztikusak - kivéve ha a saját csapatukon belüli rejtélyekről van szó, mert olyankor borzasztóan vakok. Élvezet nézni az ügyek felgöngyölítését, ahogy a csapat tagjai egyre jobban elsajátítják a professzionálisabb nyomozás módszerét.

Nagy kedvencem a sorozat, a profilozás egyébként is mindig lenyűgöz, sok hasonló témában készült amerikai sorozatot láttam már. Tetszik a történet felépítése, ahogy az ügyek lassan minden a fő szálhoz kapcsolódnak és elvezetik a nézőt a megfejtéshez. A szereplők fejlődése, egységbe kovácsolódása nem túl látványos, pont jól van eltalálva. a meghitt, gyengéd pillanatok is jelen vannak, de mivel nincsenek felnagyítva pont tökéletes. Mennyi szó, ki nem mondott gondolat lehet egy mosoly, egy kézfogás mögött. Remélem sikerült felkeltenem az érdeklődéseteket és adtok egy esélyt a sorozatnak. Nekem a zenéje is nagyon tetszet, szóval tízből tíz pont lett a végeredmény. Várom a ti véleményeiteket is.

Itt tudjátok díjtalanul letölteni és feliratot itt találtok hozzá. Ezúton is köszönöm a készítőknek, hogy magyarul élvezhettem.