2017. január 24., kedd

Goblin - Dokkaebi


Goblin – Dokkaebi
A magányos, ragyogó istenség

 

Nem is tudom, hogy mivel kezdjem az ismertetőm. Igyekszem nem elkezdeni egyetlen sorozatot sem, amíg nincs meg a vége és lehetőleg a felirat is, mert nem szeretem félbehagyni és várni a folytatásra. Na a Goblin-nal jó nagy bajban voltam, mert a közösségi oldalaktól kezdve a háttérképeken át, szinte a csapból is dokkaebi-vel kapcsolatos hírek, érdekességek folytak. Roppant gyorsan kijött egy magyar feliratos ismertető és tényleg nem várt mennyiségben érkeztek a hírek és érdekességek. Alig bírtam kivárni, hogy befejezzék és én is elkezdhessem az izgalmas történetet. Aztán persze nem bírtam tovább és szombat este nekiültem. Mit ne mondjak, szó szerint nem akartam elmenni aludni, odaszögezett a monitor elé és nem eresztett. Hihetetlenül jó, eseménydús és fordulatos. A látvány, a zene és a jelenetek kidolgozása fantasztikus és gyönyörű, szó szerint lehetetlen otthagyni. Tartottam tőle, mert túl gyakran csalódom az olyan darabokban, ahol nagyobb a füstje, mint a lángja, de ez itt nem lett igaz. Nem szaporítom tovább a szót, vágjunk is bele dokkeabi és menyasszonya romantikus átkának történetébe.

A történet kezdetén egy idős asszony, aki a felüljárón árulja a zöldségeit egy fiatal vásárlójának meséli dokkaebi (koboldszerű halhatatlan lény) legendáját. Dokkaebi lesz abból a halandó emberből, aki egy hatalmas erő által megszállt tárgyat érint, esetünkben Kim Shin hadvezér kardját. A bátor és hűséges férfi parancsba kapja fiatal királyától, húga férjétől, hogy nem térhet vissza élve a csatatérről. Kim Shin (Coffee Prince tulajdonosa) nagyúr a parancs ellenére élve, hatalmas dicsőséget aratva tér vissza a palotába a nép éljenzése közepette. Az ifjú, tanácsadója, Park Joong Won (a Descendants of the Sun sügér kinézetű parancsnoka, vagy a Shopping King Louie romantikus értékesítője) által megvezetett Wang Yeo király féltékenységében árulónak bélyegzi a bátor hazafit és családjával együtt halálra ítéli. Húgát, a királynét és a családját szeme láttára végzik ki, őt pedig jobb keze, a mestere döfi halálra. A hajdinavirágos mezőn, ahová a testét kidobták temetetlenül szolgálói rimánkodnak lelki békéjéért. A haldokló hadvezér azonban nem kér szolgálói imáiból, mert szerinte senki se hallja meg könyörgésüket. A Mindenható azonban mégis figyelt, lelki béke helyett azonban büntetésként/áldásként a hallhatatlanságot mérte Kim Shin hadvezérre.

Istenünk 900 éve járja a világot, segít azoknak aki megérdemlik, több ezer szendvicset oszt ki (aki látta már érti J ), látja az emberek jövőjét, de az elmúlt életüket nem. Reméli, hogy testvére, Kim Sun újjá született és boldog életet él. Bizonyos időközönként (20 évente) változtatja a lakhelyét és fáradhatatlanul keresi menyasszonyát, hogy megtörhesse az őt sújtó átkot és békére találjon. 1998-at írunk, amikor visszatér Koreába hosszú távolléte után. Az első képeken a kaszást (Hotel King vezérigazgatója) láthatjuk munka közben (meg se kottyan neki, ha egy személyautóval ütközik, így könnyű átkelni a zebrán). Megcsodálhatjuk az emlékek nélküli kalapos munkahelyét és tanúi lehetünk Kim Shin visszatérésének. Első, pár mondatos szóváltás is megtörténik a kaszás és dokkaebi között. Yoo elnök várja impozáns otthonában unokájával, aki a jövőben szolgálni fogja a méltóságos urat. Egy-egy a múltból visszaköszönő arc hatására ismerjük meg dokkabei eddigi életét. Eslő szabad estéjén a kilátás csodálása közben (persze nem éppen egy teraszról gyönyörködik a tájban) egy nő szívből jövő fohásza zavarja meg. Mivel egy vajszívű istenség megmenti a magára hagyott haldoklót és a még meg nem született gyermekét. Ezzel persze keresztbe tesz a kaszásnak is, aki nem tudja elvinni a lelkeket. Tudtán kívül már ekkor találkozott menyasszonyával, de a szemtől szembeni találkozásig még jó pár évnek el kell telnie.


Kilenc évet ugrunk előre az időben, a későbbiekben gyakran látott mólón vagyunk. A haláltól megmenekült, lányát egyedül nevelő Ji Yeon Hee boldogan él aranyos kislányával. A lánya Ji Eun Tak különlegessége a nyakán lévő anyajegyen túl, hogy látja a szellemeket és még beszélni is képes velük. Ennek hála képes elbúcsúzni anyukájától, aki halála után visszatér hozzá. A frissen elárvult kislány a piros kötött sáljával (ez is egy kulcs kelléke a sorozatnak) házuk kapujában összefut az anyját kereső Kim kaszással. A férfi rögtön felismeri a kilenc évvel ezelőtt el nem vitt lelket. A kislány a felüljárói zöldséges nagymamának (aki nem hétköznapi ember) köszönheti a megmenekülését, aki előbb a halált üldözi el, majd búcsút vesz a kicsi lánytól is egy időre. Újabb 10 év telik el, nagymamánk csodaszép nő lesz egyet (így én is nagyon szeretnék megszépülni, de szerintem Eun Tak sokkal szebb mindegyik női karakternél) pillanat alatt. Rögtön összefut az arra sétáló Yoo Duk Hwa-val, aki persze bajba is keveri magát rögvest. A roppant jóképű istenünk éppen megint utazni készül, letelt a Koreába kiszabott ideje. Persze ekkor még senki se sejti, hogy nem a tervek szerint fognak az események alakulni.

Egy váratlan találkozás egy esős délután és minden szereplő megszokott és megtervezett élete kifordul a sarkából. Csak elsétálnak egymás mellett, egyetlen pillantás, mégis most először találkozik össze dokkaebi és a mennyasszonya. Itt veszi igazán kezdetét kettőjük története. Eun Tak élete elég szerencsétlenül alakult anyja halál után, nagynénje és két szívtelen unokatestvére szolgaként tartja, a minimumon kívül semmit nem adnak meg neki (még egy esernyője sincs) és még a születésnapján is jó szó helyett csak megdobják egy tányér rizzsel (szó szerint). Az elkeseredett lány a kőmólón búslakodik, míg vőlegénye egy csodaszép hajdinavirágos mezőn elmélkedik egy csokor virággal. Habár anyja halálakor megfogadta, hogy soha nem kíván semmit, most mégis elsorolja vágyait és elfújja tortáján a gyertyákat. Dokkaebi uraság legnagyobb megrökönyödésére meghallja a lány kívánságait és a gyertyák elfújása után meg is jelenik a lány előtt. Nem érti az egész helyzetet, ilyesmi korábban még soha nem fordult elő vele. A lány nem a megszokott módon viselkedik vele, szemrebbenés nélkül elkéri a férfinál lévő virágokat, aminek a jelentése „szerelmesek”. Nagyon aranyos az egész jelenest és ez a hangulat kíséri végig az egész történetet. Kim Shin meglepetésekben gazdag napja ezzel a váratlan „hívással” még nem ér véget, Duk Hwa szemrebbenés nélkül kiadja a férfi házát, amikor megtudja, hogy bácsikája hamarosan elutazik. És az új bérlő nem más, mint Kim kaszás. Ismét összecsap a tűz és a jég, vagy mondjam, hogy a steak imádó és a vegetáriánus. Ebben a házban mostantól még a vacsora se lesz háború mentes. Kezdetét veszi szereplőink története, akikhez később még csatlakozik Eun Tak főnöknője, Sunny (Queen In Hyeon's Man) is.


És ez még csak az első rész összefoglalója volt. Gondolhatjátok, hogy még mennyi izgalom, nevetés, könny, és édes-bús romantika vár ránk. Mint már az elején is írtam, szó szerint a székemhez szögezet a történet és a kivitelezés. Habár egyik férfi színész se tartozik a nagy kedvenceim közé le a kalappal a nagyszerű játékuk előtt, élveztem a darab minden pillanatát. Az egyetlen karakter, aki engem nagyon idegesített a Sunny-t alakító színésznő volt. Egyáltalán nem tudtam szimpatizálni a megformált nővel, pedig nagyon illett a merev és fura kaszás mellé. A Kim kaszást alakító férfi eddigi munkáiból amit láttam, egyik se fogott meg túlságosan, legutóbb a Hotel King-ben néha kedveltem, néha pedig megtudtam volna fojtani az ésszerűtlen önfeláldozása miatt. Itt ellenben nagyon a bírtam a kevés beszédű, zárkózott, elhivatott lélekkísérőt. A kalapja tényleg borzalmas volt, választhattak volna egy kicsit szebb darabot, mégis nagyon illett a megjelenéséhez. Tetszettek az elején a pengeváltások (mind szóban, mind tettben) a két friss lakótárs között. A kezdeti nehézségek után jó volt látni, hogy elkezdik segíteni, támogatni egymást, közösen dolgoznak az igazságtalan döntések ellen, és a jó megoldáson, mégis megmaradnak a csipkelődések és a vicces beszólások. A kezdeti ellentétek feloldódnak és még a nagy titkok feltárása előtt mély barátság alakul ki a kaszás és a dokkaebi között.

És most vessünk egy, na jó kicsit több pillantást a főszereplő párunkra. Egyszerűen nem találok szavakat, hogy mennyire tökéletesen el lett találva dokkaebi és a menyasszonya kapcsolata. A fiatal, második doramás színésznő tökéletesen alakította a cserfes, 19 éves emberi menyasszonyt, aki nehéz sorsa ellenére meg tudta őrizni kedvességét és ragyogó mosolyát. Élmény volt figyelni, ahogy egyre közelebb kerülnek egymáshoz, a nehézségek ellenére is egyre boldogabbak és teljes életet élnek. A gyakori érzelmi hullámvölgyeket én nem éreztem túlzásnak, jól el lett találva, hogy mikor mérgesek és mikor sírnak a szereplők. Eun Tak karaktere valóban beragyogta a 900 éve magányos férfi mindennapjait, aki végre átélhette az első szerelem szépségét. A cserfes, mosolygós fiatal lány tapasztalatai és képességei miatt nem tűnik oda nem illőnek az idősebb férfi mellé. Eleve ezek után ki mer még a korkülönbségre hivatkozni, közöttük több mint 900 év van és mégis boldogok. Aranyosak ahogy elbeszélnek egymás mellett és félreértések tömkelegét okozzák ezzel. Az összes jelenetüket élveztem, volt amit rögtön többször is visszatekertem. Az ide illő zenétől szó szerint libabőrös lettem, annyira tökéletesen eltalálták a készítők.


A vajszívű istenséget rögtön a szívembe zártam, a sok szenvedés, az igazságtalan és kegyetlen ítélet és a sok-sok el nem feledhető évvel a háta mögött hű szolgálóin túl más előtt már nem mutatja meg az igazi arcát. Aztán szó szerint betoppan, pontosabban megidézi egy cserfes, jó kedél, rengeteget mosolygó lány, aki kifordítja az életét a megszokott mederből. Rá kell döbbennie, hogy bármennyire is vágyik a halálra és a békére, már van oka életben maradnia. Nem mondja el Eun Tak-nak, hogy mit is jelent valójában, ha kihúzza a kardot, így amikor az igazság kiderül még kellemetlenebb helyzetben találja magát. Mégis a változás a legszembetűnőbb, amin a részek során keresztül meg. Nem meri, vagy nem akarja megszeretni a lányt és azt se szeretné, ha iránta gyengéd érzéseket táplálna. Hisz a feladat végrehatásával el kell válniuk egymástól, méghozzá örökre. Minden erejével azon van, hogy mindkettőjük vágyát valóra váltsa, csak arról feledkezik meg, hogy ezek a vágyak az együtt töltött idő hatására megváltoznak. Szerettem a közös jeleneteket és gyönyörű mondatokat, belső monológokat mondattak el Kim Shik-kel. A hitevesztett férfi az égiek jóindulatára bízza magát és a szerelmét. Egyik legnagyobb kedvencem: „Te vagy az életem és te vagy a halálom. És én szeretlek. Ezért magamban tartom a titkot és az égiek engedélyét kérem. Ne tudd meg egy bizonyos napig, 100 évig ne tudd meg.” Nincs más vágya, csak szerelmével leélni az utolsó életét. Vajon megteheti? Lesz aki meghallgatja és teljesíti a kérését? A másik pedig: 100 év múlva, egy napon majd, amikor épp szép idő lesz remélem lesz lehetőségem bevallani, hogy ő az első szerelmem.” De még persze rengeteg idézetet felsorolhatnék, vége-hossza nincs a kedvenc szövegrészeimnek.

A mellékszereplőket kiválasztásánál is jó döntést hoztak a készítők, nagyon megkedveltem mindegyiküket. Yoo elnök, a kedves, de szigorú nagyapa és gondos szolgáló karaktere megmelengette a szívemet. A vele történtek pont bele illettek a történet menetébe, de azért nagyon fájt érte a szívem. Csodálatosan alakították az unokája Duk Hwa jellemének fejlődését is, hogy lesz a nagyszájú örökösből egyre komolyabb felnőtt férfi. Nagyon élveztem, ahogy bajt kever, vagy éppen a bácsikája után takarított. Minden karakter tökéletesen lett kiválasztva, gondosan megformázva és beillesztve ebbe a tragikus mesébe. Hisz ahhoz, hogy meghallhasson először bele kell szeretnie a lányba, aki nem más, mint a végzete. És ha ez még nem lenne elég így is, ráadásnak a felsőbb erők és egy bosszúálló szellem is bezavar a cselekménybe. Tűkön ülve várom a befejező rész feliratát és reménykedem az abszolút happy end-be, hisz minden szereplő kiérdemelte a boldog befejezést. A zenéje csodálatosra sikerült, tökéletesen eltalálták és a hangulathoz illesztették. A helyszínek változatosak és nagyon szépek voltak, Szöul és a hajdinavirág mező mellett egy ajtónyitással Kanadába mehetünk kirándulni egy nagyot vagy enni egy kis marhahúst. A jelen eseményei mellet gyakran visszaköszön a múlt és kiderül, hogy emlékhiányos kaszásunk hogyan kapcsolódik az eseményekhez és ki is valójában Sunny, mert nem csak egy csirkebolt tulaja. Remélem nektek is legalább annyira tetszeni fog, mint nekem innen le tudjátok tölteni és a feliratot itt találjátok. Nagyon jó szórakozást dokkaebi és menyasszonya történetéhez.


 

2017. január 21., szombat

Healer - Az éjszakai futár


Healer


Hoztam mára nektek egy izgalmas, fordulatokkal és titkokkal gazdagon megtűzdelt, mégis vicces jelenetekben gazdag sorozatot. A húsz részes romantikus akciófilmsorozat tökéletes kikapcsolódás, ha vicces jelenetekkel tarkított, szépen koreografált verekedésekre vágyik az ember. Van itt minden, üldözés, beépülés, álcázás és egy mindent átfogó titok. Ezek után ki ne akarná kibogozni a történet szálait? Én bizony nem tudtam kihagyni és nem bántam meg, jól szórakoztam és bármikor szívesen megnézem újra.

Na akkor kezdjük is az első résszel, ne nagyon rohanjunk. A megszokottól eltérően nem a múltba kezdünk, hanem rögtön napjainkba és már van is egy megbízásunk. Főszereplőnk Seo Jung Hoo, de csak a Healer nevet használja, foglalkozását tekintve éjszakai futár, ami nem éppen mindennapi. Egyedül él, az egyetlen személy akivel rendszeresen érintkezik, de még soha sem látta a társa, a számítógépes hacker, akit csak Ahjumma (néni) néven szólít. Tőle származik felszerelése is, amit már az első részben nagyon megirigyeltem.  Rajta kívül van még egy alkalmi segítője, aki a jövőben szintén szeretne ilyen munkát végezni. Nagyjából ennyi lenne a csapa felépítése, velük végzi a munkáját. Tetőtől talpig feketében, az érintésre sötétedő napszemüvegében, a sapkájában és a fülesével el se lehet téveszteni. Elég antiszociális, nem éppen mindennapi figura, egész élete elég különösen alakult, de ennek majd a történet során kiderül a miértje. Egyetlen álma, hogy megvehesse a kiszemelt lakatlan szigetét, ahol élete végéig éldegélhet egyedül.

Női főszereplőnk sem hétköznapi, nehéz, sérülésekkel teli gyerekkora ellenére, hála különleges nevelőszüleinek roppant vidám, hatalmas a szíve és néha hihetetlenül esetlen és vicces. Nagy álma, hogy találkozzon a híres riporterrel, Kim Moon Ho-val, kit nagyon tisztel munkásságáért. Még a szobája falát is a férfi posztere díszíti. Jelenleg a SomeDay News Online Újság riportere, ahol szenzációkra vadászik komoly hírek helyett. Az éppen üldözött sztárhoz álcázva sikerül is bejutnia, de főnöke nincs elragadtatva a teljesítményétől. A mélygarázsban aztán megüti a fülét a titokzatos név, amiből tökéletes sztorit készíthetne. Healer. Vakmerőségének köszönhetően még fényképet is sikerül szereznie a titokzatos éjszakai futárról, ami hamar elfoglalja méltó helyét a szobája falán.

A harmadik fontos szereplőt régi szálak kötik a két fiatalhoz, de ez csak jóval később derül ki a történet során. Híres, Koreában elismert riporter, aki nem számít, hogy mennyire problémás egy eset, kideríti az igazságot. Ez gyakran bajba is keveri a főnökeinél. Az emberek nagyon bíznak benne jó szakmai hírneve és szavahihetősége miatt, ezért már a történet elején a tüntetés után egy megrázó esethez siet a kórházba. Élete fő célja, hogy megtalálja bátyja feleségének eltűnt kislányát. Kisfiú korában bátyja négy barátjával kalóz rádiót üzemeltetett, amit akkoriban a hatóságok nem néztek jó szemmel. Az öt barát előszeretettel boncolgatott olyan kérdéseket, amiről jobb lett volna hallgatni. Egyikük börtönbe vonul a többiek helyet, ketten egy pár lesznek és kislányuk születik. Megmaradt barátjuk szintén házas lesz és kisfia születik. Velük ellentétben Moon Ho bátyja továbbra is barátja feleségét szereti titokban. Egy régi riport azonban mindent tönkretesz. A barátok közül kettő meghal, egy lebénul és a gyerekek sorsa is megpecsételődik. Igazából ez a régi riport mindennek a gyökere. Innen indul a rengeteg fájdalom, hazugság és fölösleges szenvedés.


De ne egy melodrámát képzeljetek el, erről szó sincs, a múlt feltárása a részek során folyamatosan derül ki, megfelelő ütemben és mennyiségben adagolva. A mindennapi esetek felgöngyölítése során kerülnek elő a régi ügyre visszautaló bizonyítékok. Közben persze arra is fény derül, hogy milyen kapcsolatban is vannak egymással a szereplők. A sorozat elején még teljesen idegenek, mégis közös múlton osztoznak. De megint előre szaladtam egy kicsit, nem kellene ennyire rohannom. Szóval Healer éppen teljesít egy megbízást, ami során le kell vernie egy sötét metróalagútban jó néhány rosszfiút. Mit nem mondjak öröm nézni, olyan gyönyörűen mozog verekedés közben, nagyon el lettek találva a koreográfiák. És nem csak az.

Healer következő megbízása, hogy DNS mintát szerezzen a megadott személytől, aki nem más, mint Chae Young Shin. A lány azonban nem hagyja magát, követi a táskáját elemelő férfit és még meg is küzd vele, ami nem éppen egyszerű eset. Messze nincsenek ők ketten egy szinte, ha harci jártasságról van szó. Young Shin amúgy se szereti az erőszakot, egy gyerekkori trauma miatt rohamot kap, ha erőszakkal találja szemben magát. A minta pedig nem más kezében landol, mint Kim Moon Ho. Vajon kit keres a híres riporter és ehhez miért az titokzatos éjszakai futárt bízza meg? Elég feszült a testvérek viszonya, Moon Ho sejti, hogy bátyja gyakran folyamodik tisztességtelen eszközökhöz a siker és a pénz érdekében. Emellett tisztában van azzal is, hogy fivére a múlttal kapcsolatban is titkokat őriz. Mindenképpen szeretné megvédeni a sógornőjét, akit rajongással szeret, és teljesíteni a nő leghőbb vágyát, visszakapni a halottnak hitt kislányát.

Újabb feladatként Healer kap egy listát, hogy mi mindent kell kideríteni ügyfele részére Young Shin-nel kapcsolatban, ezért megfigyeli és követi a gyanútlan lányt. Így lesz véletlenül tanúja, ahogy Young Shin munka közben  megmenti egy öngyilkosjelölt életét azzal, hogy őszintén elmondja a történetét. A nő történetét megismerve elkezd nyomozni és ezzel olyan ügybe tenyerel, amit nem lenne szabad bolygatnia, de nem is ő lenne ha szó nélkül annyiban hagyná a látott igazságtalanságot. Büntetőjogi ügyvéd (és kávézó tulajdonos) apja segítségével próbálja kibogozni megmentettje ügyét. Ezzel egy időben Healer éppen a szobáját vizsgálja át, hogy kiderítse "miről is álmodik Chae Young Shin". Ráadásul az első részben látott ügyfele meghal, ezért gyilkossági gyanúsított lesz az ártatlan férfiból. A lány falán látott fényképek felkeltik a figyelemét, valamint a hirtelen jött gyilkossági vád, hogy elkezd nyomozni a megbízója utána, aki nem más mint a híres Kim Moon Ho. Egyik alkalommal amikor követi, betör a házba (a bátyja házába) és ott megtalálja azt a fényképet, ami az ő polcán is megtalálható. Ez hogy lehetséges? Az öt barátról készült kép, hogy lehet meg neki és Kim Moon Ho vendéglátójának is. A további nyomozás érdekében és hogy Chae Young Shin mellett legyen, Park Bong Soo néven beépül az újsághoz. Teljes átalakuláson megy keresztül, szinte rá se lehet ismerni a magabiztos, könnyed mozgású férfira. Itt esetlen, félénk és szó szerint teljesen kétbalkezes. Senki sem feltételezné róla, hogy ő a híres éjszakai futár. 

Innen lesz csak egyre érdekesebb és izgalmasabb a történet. A gyilkossági szál miatt kapunk egy egész eszes nyomozót, aki a történet végéig aktív részese lesz az eseményeknek. Adva vannak a riportereink, a családi kapcsolatok (a legtöbbre még fény se derült) és a feltárásra váró titkok. Nagyon tetszet a sorozat, élveztem majdnem minden perc. Tetszet, ahogy keverték az eseményeket, fordulatosra sikerült a történet. De mit ér egy jó sztori jó szereplők nélkül. És itt ebbe se volt hiány, nagyszerűek voltak a karakterek, a színészek játéka. A szereplők fejlődése, átalakulása a cselekmény során szintén felejthetetlen volt. Az antiszociális fiú élete már önmaga és a pénzszerzés körül fog forogni, más lesz az értékítélete és a fontossági sorrendje. A kicsit lüke riporternőnk is kikupálódik, már nem a turkálóból öltöző vidék fruska lesz a végén. Szerencsére nem veszíti el az a veleszületett báját, amitől rögtön szimpatikus lesz a néző szemében. Tökéletes párost alkotnak ők ketten (láttam már más sorozatot is tőlük és azok is jók voltak, majd még írok azokról is). Kim Moon Ho nem az a karakter, akitől hű de el voltam ájulva, kellett, hogy legyen valaki aki az eseményeket irányítja és olykor-olykor felkavarja az állóvizet, de nem nagyon szimpatizáltam vele. Volt és kész. Ahjumma ellenben nagyon a szívemhez nőt, ismét jól alakította a szerepét (neki is több alakítását láttam már, nagyon kedvelem a munkáit). Hol anyáskodott a védence felett, hol meg a szigorú főnököt játszotta, de mindig pont a kellő mértékben.

A nagyszerű színészek mellé a készítőknek sikerült páratlanul jó zenét összehoznia. Fülbemászó, megkapó és pont a helyzethez illő. Amint meghallom gondolkodás nélkül tudom, hogy melyik sorozat tartozik hozzá. Szerintem ez a jó OST ismérve, nem kell gondolkodni, rögtön beugrik a válasz. Még mondanék pár szót a lezárásról, sajnos nem varrtak el minden szálat, ezt nagyon fájlalom, szeretem amikor egy történet kereken le van zárva. Kicsit mintha összecsapták volna az utolsó rész, nem sikerült olyan kidolgozottra mint az addigiak, de lehet, hogy ezt csak én érzem így. A befejezés mindenesetre nagyon is kedvemre való volt, így gondolhatjátok, hogy happy end lett a sztori vége. Így vigyorogtam tőle. A szerelmi szál is jól el lett találva, nem lett nyálas vagy túl sok, pont megfelelő. És a megvalósítás... Na jó, remélem mindenkinek sikerült felkeltenem az érdeklődését, nekem most muszáj mennem és megnéznem egy-két Healer részt. Ha érdekel innen le tudod tölteni a videót és feliratot pedig itt találsz. Jó szórakozást.



2017. január 13., péntek

Mirror of the Witch ajánló


Mirror of the Witch


Most egy 20 részes történelmi fantasy történetet hoztam nektek. Nagyon vártam, hogy mikor kezdhetek már bele (soha nem kezdem el, amíg nincs meg végig a befejezés és a felirat, nem szeretem a vége előtt abbahagyni). Nagyon jól összeállított, ígéretes előzeteseket láttam a sorozathoz. Igaz, hogy odaírták az ismertetők mellé, hogy horror (nem szeretem a horror történeteket), de nem tűnt túl vészesnek ezért amint elkészült a vége bele is kezdtem. Kérdezhetitek, hogy miért is tartott eddig megírnom az ismertetőt? Mert amilyen lelkes voltam az elején olyan gyorsan el is ment a kedvem az egésztől. Hatalmas csalódás volt, abba is hagytam egy időre a történetet és csak azért fejeztem most be, hogy lezárhassam. Szóval ne várjatok a tőlem megszokott lelkendező leírást, mert az most elmarad. De kezdjük is az elején, aztán mindenki eldöntheti, hogy meg szeretné-e nézni.

Már az első képkockák és az alá mondott bevezető is kellőkép baljósra sikerült. Csoszon egéről eltűnt a nap, a nép beteg és kétségbeesett, ezért a királyi család hatalma meggyengült. Choi Hyun Seo a taoista papok vezetője a megbocsátásért imádkozik. Közben a királyi pár hiába reménykedik, nem érkezik a családba a várva várt trónörökös. Az özvegy királyné elküldet a kastélyból korábban száműzött sámánért Hong Joo-ért. A nőt fájdalmas múlt köti a palotához, ahol egykor Hyun Seo pap mentette meg és tanította meg a varázslás tudományára. Ekkor még nem sejtette, hogy a megszerzett tudását a nő nem a jó szolgálatába kívánja majd állítani, hanem a bosszú vezeti majd tetteit. Kettőjük története végig átszövi a történetet, az egyik legfontosabb mellékszereplő pár lesznek.

Számomra roppant furcsa és eddig nem tapasztalt eleme volt a sorozatnak, hogy az özvegy királyné bent ül a király és a hivatalnokok tanácskozásán és mindenbe beleszól, ráadásul a király képtelen ellentmondani neki, ami nevetséges, mert a saját hatalmát gyengíti ezzel. Olyan már volt, hogy a nők nagyon értettek a politikához, de egy miniszterekkel történő tanácskozásra be se tehették a lábukat. Még jó pár furcsaság volt számomra a történetbe. Na de nézzük tovább, hogy mi is történik. Megérkezik a sámán, aki egy sugárzóan szép, de annál sötétebb lelkű nő. Minden rendelkezésére álló eszközt bevet, de valójában csak a saját bosszúja érdekli. Rögtön Shim királynéhoz megy, ahol kiderül a szomorú igazság, soha nem lehet örököse, ugyanis meddő. De itt még ez se számít, egy kis fekete mágia, vegyítve némi ármánykodással és gyilkossággal és meg is oldódott ez az aprócska probléma.

Él a sámánok között egy fiatal lány, aki hall dolgokat, amik be is következnek hamarosan. Társai furcsálják viselkedését, de képességének hála megmenti a király életét, de fel is kelti a kapzsi Hong Joo érdeklődését. A lány személyében megtalálta a tökéletes alanyt tervei kivitelezéséhez. Hae Ran-nak együtt kell lennie a királlyal, hogy a gyermekét egy gonosz szellemmel "áttehessék" a királynéba, aki így megszülheti a hőn kívánt örököst. A taoista papok hiába próbálják megállítani a cselszövést, elbuknak, így a királyné végre várandós lesz. Azonban a sötét mágia nyomot hagy, ezért Hae Ran, aki nagyon tehetséges hamar átlátja, hogy mire is használták fel. A két mindenre elszánt nő (Hong Joo és Shim királyné) saját kezűleg öli meg a lányt, aki utolsó leheletével és a benne élő szellem segítségével megátkozza gyilkosait. Kilenc hónappal később a királyné ikergyerekeknek add életet, egy fiúnak és egy lánynak. Hae Ran utolsó szavaival szörnyű sorsot jósol a testvérpárnak, aki beléjük szeret meghal, és akit ők szeretnek szintén meghal. Ez még a halálnál is fájdalmasabb sors. A koronaherceg védelmében a rajta lévő átkot átteszik ikerhúgára, akit egy taoista pap tüze fog megtisztítani. Ezzel véget kellene, hogy érjen a királyi családot sújtó átok.

Tizenhét évvel később folytatódik a második rész. Heo Joon, a férfi főszereplő egy lóversenyen vesz részt, amiben ellenfele a féltestvére. Közös apjuk nemes ember, de Heo Joon anyja rabszolga, ezért a fia is szolgasorban kénytelen élni mindennapjait. Heo Ok csak a gazdaságával és a kapcsolataival képes kérkedni, ha nem lenne vagyonos nemes, semmire se lenne jó, csak a helyi gisengek társaságában képes múlatni az időt. A későbbiekbe is mindent csak a nemes felmenőinek és törtető, kegyetlen anyjának köszönhet. Heo Joon azon fáradozik (gyakran inkább mesterkedik), hogy összegyűjtse az anyja kiváltásához szükséges összeget. Bátyja odaígéri neki a kívánt pénzmennyiséget, ha elhozza az égen látható papírsárkányt, amit a Fekete Erdőben élő boszorkány az ott találta holttestek ruháiból készít. Az egész persze mese habbal, de azért Heo Joon szolgája kíséretével elindul a sárkányért. Megküzd egy tigrissel és számos csapdával, hogy végül egy tisztáson, kicsi házban egyedül élő lányt találjon. Amulettekkel védett otthona határát soha nem hagyhatja el, egyetlen látogatója apja (Choi Hyung Seo) és bátyja. Na akkor ki is ez a lány? A megátkozott, de meg nem égetett hercegnő, Yeon Hoi/Seo Ri. A fiú első látásra megkedveli a kissé fura lányt, akinek egyetlen vágya, hogy a háza mellett álló datolyaszilvafa gyümölcséből ehessen. Heo Joon szed neki a gyümölcsből, majd elhagyja az otthonát. A vissza úton megsérül, amikor egy meredek sziklafal tetején megakadt sárkányt próbálja kiszabadítani. Seo Ri ellátja a fiú sebeit és befogadja éjszakára. 

Apja a még élő taoista szerzetesekkel folyamatosan keresi a hercegnő átkára a megoldást. Az egykori király mindenről értesült és parancsba adta a hercegnő és az ország védelmét Choi Hyun Seo-nak. Ezért maradhatott életben a hercegnő és ezért kell elzárt, magányos életet élnie. A kedélyeket Hyun Seo fia Poong Yun kavarja fel. Persze ha szegényt beavatták volna, hogy ki is valójában a testvére és miért kell így élnie, nem lett volna ebből galiba. Az állandó titkolózásnak ez az eredménye, ez már számos sorozatban visszaköszönt. Ezért nem elég, hogy gyengéd érzéseket táplál húga iránt (ami az átok miatt különösen veszélyes), még ki is viszi a faluba, hogy részt vehessen a lámpásfesztiválon és megünnepeljék a 17. születésnapját. A boldog nap azonban katasztrofális véget ér. Mindenki számára nyilvánvaló lesz, hogy a halottnak hitt hercegnő életben van és az átok se tört meg. A koronaherceg élete is veszélybe kerül, amit a királyné és Hong Joo sámán nem nézhet tétlenül. 

A hercegnő átka lesújt Poong Yeon-ra, aki ájultan esik össze. Eközben a harcos sámánok Hong Joo vezetésével elmennek az átalakuláson áteset hercegnőért, hogy megöljék. Szerintem egyáltalán nem lett csúnya a Yeon Hoi, kifejezetten szép a hófehér haja és jégkék szeme. Heo Joon helyzete se egyszerű, anyjával próbál Kínába szökni, miután apja felesége kegyetlenül megverette édesanyját. Sajnos egyik szereplő helyzete sem alakul kedvezően. Poong Yeon nem ismeri meg a testvérét és kegyetlen szavaival mélyen megsebzi sérült lelkét. A taoista papok meghalnak a harcos sámánok elleni küzdelemben és apját, egyetlen megmaradt támaszát is elveszti a küzdelemben. Heo Joon egy megmagyarázhatatlan tűzben elveszíti édesanyját, az egyetlen személyt, aki törődött vele. Mégis gondolkodás nélkül megmenti az erdőben menekülő Datolyaszilvát. Yeon Hoi is eltalálják, de a benne élő szellem megmenti. A koronaherceg lelkét ellopja a kegyvesztett Hong Joo és távozik a kastélyból. A taoista papok közül egy ismeretlen megmenti Yo Kwang-t, hogy a továbbiakba is segítse és végje a megátkozott hercegnőt. 

Eltelik újabb öt év, Heo Joon féltestvérét segíti, aki a csendőrségen tiszt, hogy minél feljebb kerülhessen a ranglétrán. Igazából Heo Joon dolgozik és kockáztat, a babérokat pedig kapzsi gazdája zsebeli be. Azonban nem felejtette el a múltat a fiú, rájött, hogy anyja gyilkosa nem más, mint a testvére, ezért bizonyítok gyűjt, hogy lebuktathassa a korrupt hivatalnokot. Poong Yeon is tiszt, valamint a király közeli, bizalmas barátja. Igyekszik felderíteni az ismeretlen gyilkost, a Vörös köpenyest, aki sorra öli meg az ártatlan embereket. Húga keresését se adta fel, minden apró nyomot megvizsgál, hátha egyszer megtalálja kedvesét és eltűnt apját. Segítője a csinos és harcias Hwa Jin aki maga is több titkot rejteget, mint kellene. Szereti parancsnokát, aki olyan vak, hogy semmit se vesz észre. A királyt is érdemes megemlíteni, aki ismét ne egy átlagos szereplő. Hatalmas kisebbségi komplexusa van, ami átok formájában, súlyos bőrproblémaként köszön vissza. Ennek hála, ármánykodó sámánunk visszatérhet a palotába, hogy a király segítségére legyen. Vele együtt a halottnak hitt Choi Hyen Seo is visszatér. Amikor végre Heo Joon és Yeon Hoi is újra találkozik megint kezdetét veszi az ármánykodás, a harc a hatalomért, a gyilkosságok és az átok megtörése körüli felhajtás. 

Alapvetően nem lett volna rossz a történet cselekménye és nem is a színészekkel volt a gond (bár volt, aki máshogy gondolta), valahogy nem jól rakták össze. A romantika, ami a megoldás lett volna, elég gyengécskére sikerült, csak a vége felé voltak olyan jelenetek, amivel meg voltam elégedve. Amikor Poong Yeon végre megtalálja a szeretett nőt mit, csinál az átalakulásakor? Úgy megijed tőle, mintha pikkelyes sárkánnyal állna szembe. Na ne már, egyáltalán nem ilyen rémisztő szegény lány, nem kellett volna ennyire eltúlozni. Vele ellentétben Heo Joon se egy hős lovag, mégis sokkal jobban illett a hercegnő mellé és nekem jóval szimpatikusabb szereplő volt, mint a daliás Poong Yeon. A hercegnőt is nagyon kedveltem, szerintem a szerepét is jól játszotta, csinos boszorkány, majd hercegnő lett belőle.
Rengeteg fölös szenvedés volt beleírva, előre lépés pedig roppant kevés. A megoldás persze megint az utolsó pillanatig húzódik, a lezárás se töltött el megelégedéssel. Egy szó mint száz, nem egy máskor is szívesen megnézném sorozat. Viszont a sorozat mellett szól a zenéje ami sajnos roppant kevés, összesen három szám készült az egész sorozathoz, ami nem példa nélküli, de akkor is harmatgyenge mennyiség. Gyönyörű volt az egyik szám, nagyon eltalálták, többször is meghallgattam egymás után (LUSH - Love). Remélem nem vettem el teljesen senki kedvét attól, hogy megnézze. Innen tudjátok letölteni és itt találjátok a feliratot.



2017. január 7., szombat

Vissza tekintés - Mit láttam 2016-ban?



Összeállítottam egy kis listát és néhány személyes megjegyzést azokról a dramákról. amiket 2016-ban vetítettek és láttam. A lista nem teljes, nem volt időm mindent megnézni és aminek nincs meg a vége el se kezdtem még. Sajnos nem mindegyikhez van felirat, ezért nálam azok is kiesnek, majd egyszer pótolom. Ismertetőt se írtam még mindegyikhez, ez is haladgat a magam tempójában. Azért fogadjátok szeretettel az összeállításom.



Moorim School


(2016. január-március)

Nagy kedvencem, már többször is megnéztem. Nem egy átlagos sorozat, nagyon sok a nemzetközi színész a darabban. A zenéje fantasztikus, a látvány és a koreográfia lenyűgöző. Nagyon sok az erkölcsi mondanivalója, amit egy kevés misztikummal tettek még izgalmasabbá. Koreában nagyon lehúzták, de nálunk nagy népszerűségnek örvend. Mindenkinek csak ajánlani tudom.


Neighborhood Hero


(2016. január-március)

Egy szóval borzalmas. Nem a színészek miatt, de egy izgalmasnak ígérkező történetet, hogy lehet ilyen harmatgyengére megcsinálni. A vége se egyértelmű, nem szeretem, amikor valami nincs rendesen lezárva. A nagy várakozásom hamar csalódottsággá vált, a vége felé már tekerve néztem. Senki kedvét se szeretném elvenni tőle, nekem egyszerűen nem jött be.


Descendants of the Sun


(2016. február-április)

Imádom. Koreában nagyon jól teljesített, de nálunk csak negatív kritikát kapott a nézőktől, nekem még nagy kedvencem lett. Az első pillanattól az utolsóig jól szórakoztam, szó szerint észre se vettem, hogy mennyi idő elment. Teljesen kikapcsol a történet, a szereplők és a látványvilág. Egyensúlyban van a romantika, az akció és a dráma. A zenéje is felejthetetlen és megunhatatlan. Itt olvashattok róla többet.


Goodbye, Mr. Black


(2016. március-május)

Másik nagy kedvencem az idei sorozatok között. Sajnos ez se kapott itthon túl jó kritikát, de nem mások véleménye alapján szoktam megítélni a dolgokat. Nekem garantált kikapcsolódás, egy nehéz vagy szörnyű munkanap után garantáltan előveszem és mosollyal az arcomon és könnyű szívvel zárom a napom. Garantált kikapcsolódás, amit a szívmelengető romantikus jelenetek tesznek csak még szebbé. Aki látta tegye a szívére a kezét és vallja be, hogy szívesen cserélne Kim Swannal.


Vampire Detective


(2016. március-június)

Őszintén, annyira jól indult, hogy alig vártam, hogy legyen egy szabad órám és folytathassam. Ez ment úgy a feléig, aztán mint a felfújt lufi kipukkant az egész. Ellaposodott és a cselekmény és elveszett valahol menet közben. A vége is olyan semmilyen lett, nincs se megoldás, se befejezés. Nem tudom, miért így kellett megoldani, de talán az idei legnagyobb csalódásom volt, mert nem az elejétől volt gyenge, hanem a szuper kezdést sikerült piszkosul elszúrniuk.


Mirror of the Witch


(2016. május-július)

Ebben is csalódnom kellett sajnos, pedig nagyon szeretem a misztikummal fűszerezett történeteket. Kár, hogy nem sikerült kicsit jobban megoldania a készítőknek. Nem a szereplőkkel volt a probléma, a látvány és a zene is jól sikerült (habár roppant kevés volt az OST). A cselekményt sikerült állandóan összekutyulni és a döntésképtelenség a végén már nagyon idegesített. A vége se lett szimpatikus, szóval részemről bukta, de remélem volt akinek tetszet.


Doctors


(2016. június-augusztus)

Könnyed, romantikus darab, ahol a neurológia osztályon dolgozó orvosok és rezidensek mindennapjait kísérhetjük végig. Nem nyújtott maradandó élményt, de a zenéje nagyon tetszet. Nem mondanám rossznak vagy gyengének, csak nem az a sorozat, amit előveszek valamelyik este és újra végignézem. Mondjuk úgy negyed évente talán. :-)


W - Two Worlds


(2016. július-szeptember)

Hatalmas csalódás, pedig sokak nagy kedvence lett. Nem az elejével és a befejezéssel volt gondom, nagyon tetszet, amíg el nem kezdték teljesen összekuszálni a szálakat. A végén már csak a fejem csóváltam, hogy erre most mi szükség volt ill. ennek most mi értelme és hogy is jön ide? Szóval nem zártam a szívembe, megnéztem, letudtam és kész. Itt olvashatjátok a véleményem róla.


Cinderella and the Four Knights


(2016. augusztus-október)

Könnyed szórakozás, sok nevetés és nagyon helyes pasik? Akkor ez az én sorozatom, pontosan ezt kapom, amikor leülök Hamupipőke és a lovagjai elé. Már írtam róla bővebben, ezért itt csak azt hangsúlyoznám ki, hogy a romantikus sorozatok kedvelőinek kötelező darab.



Shopping King Louie


(2016. szeptember-november)

Kedvenceim közé tartozik ez a kedves, vidám, szórakoztató darab is. Kellemes kikapcsolódás minden estére, a sok nevetés jót tesz az ember kedvének. Nagyon tetszettek a karakterek, a történet és a sok-sok bolondozás. Élveztem, hogy nem volt benne szerelmi sokszög és semmilyen komolyabb huzavona sem. A romantika volt a nagy kedvencem, gyönyörű jelenetekkel leptek meg minket a készítők. Mindenkinek nagyon ajánlom, aki még nem nézte meg.


The K2


(2016. szeptember-november)

Nagy kedvencem a nyilvánvaló bakik ellenére is. A főszereplő színészeket nagyon szeretem, a játékuk már másban is megfogott, a férfi főszereplőre meg egyszerűen jó ránézni és kész. A történetben elég sok a baki és a hihetetlen elem - egymaga lever mindenkit, már a halálán kéne lennie, és még mindig legyőzi a fegyveres ellenséget. De kit érdekel, ezért nézek filmet, hogy az ilyesmi is beleférjen. Nagyon aranyosak a romantikus jelenetek és a végét is jól megcsinálták. Mindenkinek csak ajánlani tudom.


The Man Living in Our House


(2016. október-december)

Sokat reméltem ettől a sorozattól, jó volt a történet, és a szereplők se tűntek rossznak. Mégis csak az egyszer megnézhető kategóriába sorolnám. Túl sokat szenvedtek és hezitáltak, nem sikerült rajta igazán jól szórakoznom. Érdemes egyszer megnézni, de nem tudnám többször is elővenni.


Ennyi lenne, amit idén vetítettek és meg is néztem, persze van még jó pár darab, ami tervbe van véve, csak idő hiányában kimaradt. Ilyen például a Moonlight Draen By Clouds, a Beautiful Mind, a Hwarang, A Goblin, a The Flower in Prison és a Moon Lovers is. És még sokan mások. Ilyenkor olyan jó lenne, ha kicsit több idő jutnak a munka és egyéb kötelezettségek mellett a szórakozásra. De ennyi is jó volt, remélem idén is ilyen szuper történetekkel lepnek meg minden kedves rajongót. Jó dramákat kívánok mindannyiunknak idénre is.