2017. augusztus 14., hétfő

Let's Fight Ghost


Let’s Fight Ghost

 

Mostanában úgy tűnik, hogy szellemes történetekben utazok. Elkezdtem az Arang and the Magistrate-val, ami habár jól indul, sajnos gyors ütemben ellaposodott. Párhuzamosan kezdtem nézni a Who are You?-t, ami annyira jól sikerült - főleg a másik fényében -, hogy gyorsan végig is néztem, sőt még meg is ismételtem. Utána Arang mellett belekezdtem ebbe a sorozatba is, ami szintén már az első rész után megfogott és nem eresztett. Műfajilag nagyon hasonlít az előző kettőre, horror, misztikus, romantikus és még a vígjáték is ide sorolható. Minden műfaji besorolásnak meg is felel, nagyon jól sikerült összerakni a készítőknek. Vannak benne ijesztő, félelmetes részek, a vicces elemek nagyon el lettek találva, a romantikus részek meg nagyon szépek lettek. Nem sok rosszat tudok rá mondani, nem volt lassú, se vontatott, pörögtek az események minden szálon. Csak ajánlani tudom, imádtam minden pillanatát, de nézzük meg mélységeiben is, hogy miért tilos kihagyni a Let’s Fight Ghost-ot a sorból.


Főszereplőnk az egyetemista Park Bong Pal (Who are You?), aki egy gyerekkori trauma miatt látja a szellemeket. Hogy meggyógyíttassa a szemét szellemek elűzésével keresi a pénzét - ami nem is fizet rosszul. Minden munkát elvállal (vagy elmenekül előle), persze titokban, mert egykori megmentője nem nézi túl jó szemmel ténykedését. Emellett az egyetemi élete se túl változatos, tetszik neki az egyik felsőéves lány, de ezen kívül se barátja, se a csoportja nem kedveli. Ez persze őt nem igazán zavarja mindaddig, amíg fel nem kérik egy új munkára, amibe beletörik a bicskája. De mielőtt előre rohannék, még bemutatnám Bong Pal alkalmi lakótársát/pótapját. Amikor megszállta gyermekként a gonosz szellem Myung Chul szerzetes (Lucky Romance, City Hunter, TEN 1-2.) próbálta kiűzni belőle. A szertartás sajnos nem sikerül tökéletesre, a szellemet nem tudja elpusztítani, csak kiűzni a fiúból, aki bosszúból megöli a fiú anyját, aki spirituális erővel rendelkezik. Apja nem sokkal később elhagyja a fiát, valójában a gyereke érdekében megy el megkeresni egy szent tárgyat. Így hát Bong Pal egyedül tölti a mindennapjait, szellemek elűzésével keresi a kenyerét, és csak néha-néha feltűnő fogadott apja a társasága. Emellett roppant házias és nagyon finoman főz. Ez pedig nem utolsó szempont egy falánk lakótárs esetében.


Az egyetemen kiszemeli magának Bong Pal-t a szellemek megfigyelésével foglalkozó klub. Lökött egy párost alkot Chun Sang és In Rang. Sokat lehet rajtuk nevetni, mert sütnivaló sajnos nem sok szorult Chun Sang-ba. In Rang már egy kicsit eszesebb, de együtt megdöntik a lököttség rekordját. Főleg amikor csellel ráveszik Bong Pal-t a… de erről majd később. Szóval a cselekménybe most ott tartunk, hogy Bong Pal-t felkérik egy nagyon jól fizető munkára egy iskola épületében. Lökött párosunk is éppen ide készül forgatni, elő adásban a netre szellemekről videot feltölteni. De olyan hihetetlenül „bátrak”, hogy nyugtató nélkül neki se mernek vágni a feladatnak. Bong Pal itt kerül először szembe a középiskolás lány szellemével. Amikor ész nélkül csak meg akarja ütni, a lány elég komoly ellenfélnek bizonyul. Bong Pal nem is sejti, hogy a csábító ajánlatot ez a szellem, vagyis Kim Hyun Ji (Goblin, I Hear your Voice, I Miss You) küldte neki. A csúfos vereség után, ami nyomot is hagy Bong Pal helyes arcán a dühös fiú másnap ismét megmérettetik Hyun Ji-vel. A lány ritka madárnak számít a szellemek között, nem emlékszik semmire a halála előttről, a nevét is csak az iskolai névtáblája miatt tudja. Barátnője és szellemes tanácsadója Kyung Ja, aki hihetetlen szuper tanácsokkal látja el barátnőjét. Az előző nap szereplői mind visszatérnek az iskolába, hogy szellemet lássanak/űzzenek.

Bong Pal a második összetűzés alkalmával véletlenül megcsókolja Hyun Ji-t, akinek ettől eszébe jut egy-két villanás az életéből. Ezért önkényese a fiú mellé szegődik, hogy még több emlékét szerezhesse vissza. Innentől veszi kezdetét Bong Pal és Hyun Ji közös munkája és élete. Szinte mindig együtt vannak, az egyetemen és otthon is együtt élnek. Ez persze rengeteg vicces és aranyos pillanatot eredményez. Az elején kialkudott kényszer kapcsolat hamar barátsággá. majd szerelemmé alakul át. A közös munka során sok esettel találkoznak, ami valamelyikükben fájdalmas emlékeket hozz a felszínre. Ezzel még jobban összekovácsolódik a sorsuk, Persze nem egyszerű egy ilyen kapcsolatot titokban tartani. Ráadásul Bong Pal már gyengéd érzéseket táplál az egyik felsőbb éves iránt, akinek azonban az új, kissé titokzatos állatorvos/tanár tetszik. Hyun Ji is kezd ráébredni a saját érzéseire, a lehetőségeihez mérten szeretne a legtöbb időt Bong Pal-al tölteni.


Azonban ez nem ilyen egyszerű. A múlt ártó szelleme közelebb van, mint gondolnák és még nem fejezte be a bosszúját. Szereplőink életére tör nem is egy alkalommal, és a helyi rendőrség egyik nyomozója is kitartóan (még a főnökei parancsa ellenére is) kitartóan nyomoz az egyetem gyanús halálesete kapcsán. Egyre jobban szorul a hurok az elkövető körül. Az események egyszerre több szálon futnak, az események teljesen éretően vannak felépítve, ezért a nézőnek nem kell a fejét vakargatnia, hogy „ez most mi és miért”. A gyilkosságot is egyre közelebb visznek a múlt megismeréséhez. Vajon Bong Pal és Hyun Ji közö múltja milyen messzire nyúlik vissza? Van valami ami összeköti ezt a két embert, vagy csak a véletlen műve, hogy egymásra találtak? Lehet jövője egy olyan kapcsolatnak, ahol az egyik fél egy szellem? Ezek a kérdések egyre jobban foglalkoztattak, minél inkább belemélyedtem a sorozatba. Annyira aranyosra és szépre sikerült a kettőjük kapcsolata, hogy nagyon nem szerettem volna, ha szomorú a vége, vagy nem tudnak igazi megoldást találni. Szerencsére egy váratlan csavarral mindent megoldottak és 100%-ban kedvencem lett a történet.

Na most egy kicsit a saját véleményemről is írok pár sort, csak mert rengeteg a mondandóm. Az egyetemi lökött páros nem lett a szívem csücske, de nagy szükség volt rájuk a sorozatba. Jó ellenpont voltak a komoly és megfontolt Bong Pal mellett, amikor meg közös klubbot alakítanak, az meg kifejezetten érdekes helyzetekkel gazdagította a sorozatot. A két fiú kapcsolata szinte testvéri, amit szintén nagyon komikusan adnak elő. Szerencsére semmit se komolyodnak a történet folyamán, az első résztől az utolsóig megmaradnak mókás bajkeverőknek. A másik fontos mellékszereplő a szerzetes, aki már nem tündököl a régi fényében, igazából egyre lejjebb csúszik a létrán. A munkái már nem olyan eredményesek mint régen, lassan kiöregszik a szakmájából. Bong Pal a legfontosabb számára, ezért lesz is egy-két vitájuk a Hyun Ji-vel való kapcsolata miatt. Mélységesen ellenzi, hogy egy szellemlányba szeretett bele és el is sikerül űznie mellőle az egyetlen olyan személyt, aki igazán sokat jelent a fiúnak az anyja halála óta. Később meg is bánja a tettét és az események igazolják is, hogy a két fiatal tökéletesen összeillik nem csak a csapatmunkában, hanem a mindennapi életben is.


A fő gonoszunk, az ártó szellemet megformáló szereplő is kitett magáért. Már a nézésével is sikerült fölállítania a szőrt a hátamon. A kedves és barátságos álarca mögött egy igazi ragadozó, egy szörnyeteg bújt meg, aki a saját célja elérése érdekében bármire hajlandó. Több gyilkosság és egyéb rémtett szárad a lelkén, de ki is ő valójában, és hogyan tudta megszállni az ártó szellem ezt a testet. Lassan feltárul előttünk egy kisfiú fájdalmas múltja, aki nem volt elég erős és inkább feladta az életét az őt megkísértő gonosz szellemnek. Az igazság kiderülése után kicsit megsajnálja az ember az egykori kisfiút és az akaratát vesztett felnőtt férfit, de az elkövetett bűnöket már nem lehet elmosni. Igazságot véget ér a története, ahol mindenre fény derül, legalábbis arra amit meg lehet magyarázni.

És most nézzük a szerelmeseinket. Annyi minden kavarog róluk a fejembe, hogy nem is tudom, hol kezdjem. Bong Pal és Hyun Ji számomra az egyik eddig látott legtökéletesebb pár. Hihetetlenül jól mutatnak együtt, nagyon jó volt az összhang mégse lettek nyálasak vagy túl csöpögősek a jeleneteik - és nagyon imádom az egyenruhájukat J. A kezdet mindig nehéz, ez náluk se alakult máskép. Az első közös munkát és az együttélés mind-mind okozott konfliktust, mégis meg tudták oldani. A bocsánatkérő vacsorák, vagy ahogy egymásnak kedveskednek tökéletesen el lettek találva. A kapcsolatuk tökéletesen megfelel egy igazi kapcsolatnak, amiben nem minden rózsaszín, vannak súrlódások mégis meg tudnak egymásnak bocsátani. A szellemeket gyűlölő Bong Pal szép lassan megváltoztatja a véleményét életvidám lakótársa miatt. A közösen megoldott szelleműzések is elgondolkodtatják őket, mert nem mindig az erőszak a megoldás. Megmentenek olyan lelkeket is, akikről csak elfeledkeztek, akik csak nem tudtak átkelni. Bevallom nagyon drukkoltam, hogy Bong Pal minél előbb vegye észre, hogy a neki tökéletes lány, nem az iskolatársa, hanem a mindig mindenben mellette álló szellemlány. Szerencsére és ennek tényleg nagyon örülök, nem húzták el mint a rétestésztát, a kapcsolatuk nem egyik pillanatról a másikra változik meg, folyamatosan lesznek egyre fontosabbak egymás számára.


A látható, illetve Hyun Ji láthatatlansága miatti nehézségek is inkább a lányt zavarják és nem Bong Pal-t, akit nem néznek normálisnak, amik kér még egy adag ételt, amit meg se eszik, vagy úgy tartja az esernyőt, mintha lenne mellette valaki, pedig nincs. Mire boldogok lennének és a korábbi visszahúzódó fiú is újra nevet váratlan akadályba ütköznek, amit sajnos nem a legjobban sikerül megoldani. Pár rész alatt sikerül jól megkavarni a dolgokat, ami egyben normalizálja is a helyzetet. Hyun Ji megtalálja a testét, ami nem halt meg csak 5 éve kómában van. Végre magához tér, de sajnos megint nem emlékszik semmire, még Bong Pal-t se ismeri. A csalódott fiú most magára ölti Hyun Ji szerepét és nem hagyja magára a lányt. Visz neki ételt és a közös múltjuk apró emlékeit. Reméli, hogy visszakaphatja a lányt, akibe beleszeretett. És a szív, ami egyszer szeretett miért ne emlékezne, még ha az agy egy kicsit lassú is. Egy váratlan támadás és Hyun Ji új képessége még jobban összekovácsolja kettőjüket. De az ártó szellem egyre közelebb van hozzájuk, és semmi sem állíthatja meg a terve kivitelezésében. Hogy tudják majd szereplőink a segítőikkel megfékezni ezt a bosszúszomjas lényt? Együtt tudnak maradni, vagy a megmagyarázhatatlan események szétválasszák a szerelmeseket? Lehet jövője a szellemlátó párosnak? Megtudjátok, ha végignézitek ezt a 16 részes szuper izgalmas, aranyos és romantikus történetet, aminek még a zenéje is fantasztikusra sikerült. Letölteni innen tudjátok és itt találtok hozzá feliratot. Nagyon jó szórakozást mindenkinek.