2017. március 17., péntek

Good Doctor ajánló


Good Doctor


Most egy nagyon aranyos, néha szívmelengető, néha szívszorító történetet hoztam el nektek. Egy történet egy Savant-szindrómás (autista) férfiról, aki gyermeksebész szeretne lenni. Minden néző tudja, hogy a valóságban ilyesmi nem történhet meg, képtelenség, hogy egy fogyatékos ember orvos legyen, mégis megszívlelendő a történet minden szava. Jó szívvel ajánlom mindenkinek.

Park Si On, az autista orvos éppen a Seongwon Egyetemi Kórházba igyekszik, ahol nevelőapja az igazgató, hogy megkezdje rezidensi idejét. A szülei elhagyták, bátyja pedig, az egyetlen személy, aki törődött a fogyatékos kistestvérével egy szerencsétlen balesetben meghalt. Az árva fiút innentől az őt megmentő orvos tanítgatja, majd tehetségét felismerve orvosnak képzi. A tökéletes eredményeket elérő fiatal férfi az állomáson szemtanúja lesz, ahogy egy reklámtábla rázuhan egy kisfiúra. A helyszínen életmentő ellátásban részesíti, majd a kórház műtőjében nagy fejhatás csap, mert senki se figyel arra amit mondani próbál. Hiába hihetetlen tehetség, mindent megjegyez és több dimenzióban le tud vetíteni magának a kommunikációval vannak problémái. A műtétet végző főorvos még idejében megfejti a furcsa férfi mondanivalóját, hogy megmenthesse kis betege életét.


Eközben a tanácsteremben Si On nevelőapja, Choi Woo Suk igazgató küzd a fia érdekében. Szeretné felvetetni a hihetetlen képességű fiát a gyereksebészeti rezidensek közé, de nincs egyszerű dolga. A kórház tanácsa nem éppen nyitott sem az újításra, sem egy fogyatékos rezidens felvételére. A média azonban nagy hatalom, az elutasítást megváltoztatják, amikor kiderül, hogy az állomási életmentést felkapta a média. A kórház hírnevének öregbítése miatt alkalmazzák Si On, de emellé az igazgató vállalja, hogy amennyiben nevelt fia problémát okoz, lemond a posztjáról és távozik. Az Choi igazgatót régi barátság fűzi Lee elnökhöz, aki elhunyt férje után kapta meg a pozícióját. Nevelt lánya, Cha Yoon Seo ellenséges érzések tömkelegével viseltet nevelőanyja irányt, akit mindenképpen le akar váltatni. Az igazgatói székre pályázóknak is remek alkalom Si On érkezése, hogy megbuktassák az igazgatót. Ezzel kezdetét veszi a kórházon belüli hatalmi harc, ami a történet során kicsit átalakul, de egészen a húszadik rész végéig jelen van. Szóval nem csak egy egyszerű orvosi sorozatot kap a néző, a műtétek és betegek kezelése mellett jelentős szerepet kap a belső politika is.

Si On nem kap éppen lelkes fogadtatást az osztályán, nem elég, hogy nem egy hétköznapi rezidens, protekcióval került a kórházba és nagyon nem illik a megszokott társaságba. Az osztály főorvosa (az operáló sebész) rögtön ellenszenvvel viseltet iránta, aminek oka csak később fog kiderülni a számunkra. Nem csak kollégái, az osztály betegei, de még inkább a szülők nem örülnek túlságosan, amiért egy furcsa orvos kezeli a gyereküket. Egyik probléma jön a másik után, hiába menti meg sorra a betegek életét és észleli a problémát a többiek előtt valami mindig balul sül el. Nem tud beilleszkedni a kollégái közé, nem ismeri a kórházi szabályokat és az elején kedves kolléganőjét is magára haragítja. Kevés támogatóval a háta mögött egyre nehezebbek a doktor mindennapjai.

A főorvos keze alatt öt rezidens dolgozik és tanul Si On-on kívül. A rangidős és egyben az első műtéti asszisztens Cha Yoon Seo doktornő. Az elején felkarolja és sokat magyaráz a mindennapi dolgokba tudatlan Si On-nak, majd dühében magára hagyja a fiút, aki nem mindenre úgy reagál, ahogy az átlag emberek. Robotnak tartják, mert sok zűrt kavar és nem tudja a legjobban kifejezni az érzéseit és gondolatait. Majd megint változik a felállás, Cha doktornő észreveszi a férfin a változást és ismét pártfogásába veszi. Még a professzornál is nem egyszer közben jár, hogy kezeljék az autista orvost is normális rezidensként. Sajnos nem csak barátokra talál a rezidensek között, lesz aki a vezetőséget segíti és aljas módon áskálódik Si On ellen. Cha doktornő mellet Han Jin Wook lesz a másik olyan orvos, aki elfogadja és elkezdi tanítgatni kollégáját a helyes ügymenetre. Egyik eset követi a másikat, rengeteg kis beteget és azok eseteit ismerhetjük meg. Lesz olyan, aki az egész sorozaton át végigkíséri a nézőt, lesz aki csak rövid, de annál fontosabb szerepet kap. Minden beteg esete egyedi, nem sikerül mindenkit megmenteni, de fontos üzenetet hordozz az összes beteg. Lesz aki Si On fejlődését segíti, lesz aki Si On miatt fejlődik és lesznek betegek, akinek hála kollégái felismerik Si On érdemeit.

Nagyon sok szereplős sorozatról van szó, a gyermekosztály sebészei, ápoló személyzete és a betegek mellett a társ osztályok orvosai és az igazgatóság is fontos szerepet kap. A rengeteg szereplő közül lesz aki fejlődik (ki előnyére, ki hátrányára), lesz aki azonban semmit se változik egész idő alatt. Si On és az osztálya fejlődése a leglátványosabb. Si On megjegyez és megszívlel mindent, amire tanítják és ezzel megváltozik a szemlélete. Az autista orvos is nagy hatással lesz a körülötte lévőkre. Eltérő világnézete miatt nem egy esetben előfordul, hogy tökéletesen megoldja a problémát, mert egy kicsit máshogy látja a beteg problémáját. Összeszokott, megbízható csapat kovácsolódik a sebészekből, akik minden esetben legjobb tudásuk szerint birkóznak meg a nehézségekkel. Aztán, mint általában feltűnik a múlt, esetünkben Si On anyja és apja személyében. Erőszakos (roppan erőszakos) apja sokat ront az éppen magára találó orvos helyzetén, sokban visszaveti a fejlődését. Egy újabb váratlan fordulat, egy nem várt nehézség segít visszatalálnia önmagához a megrendült orvosnak.

Nagyon tetszet a történet, persze voltak részek, amik unalmasabbak voltak és a sok műtét is lehet, hogy untatni fog valakit, de nem szabad kihagyni a sorozatot. A sok gyerek miatt, a történet máris más szemszöget mutat be, hisz a gyerekek máshogy látják a világot, sokkal elfogadóbban a másság iránt, mint a felnőttek. Nagyon tetszett, ahogy egymásra hatnak az orvosok, ahogy szemmel látható a kialakuló elfogadás, megértés és törődés. Si On megy át a legnagyobb átalakuláson, nagyon lassan sok nehézség árán fogadják el és bizonyul hasznos kórházi dolgozónak. Nem egyszerűen arról szól a történet, hogy rögtön mindenki barátságos vele, keményen meg kell küzdenie a sikerért, a legkisebb elismerésért is. Hiába nagyon jó orvos fejbe, ha a műtét közben leblokkolhat vagy más akadályba ütközhet, amit nem tud legyőzni. Kemény szavakkal és tréninggel fejleszti orvosi képességeit a főorvosa. Nehezen fogadja el Si On, ennek megvan a maga múltbeli oka, de a történet előre haladtával Kim professzor is más szemszögből kezdi vizsgálni az orvos teljesítményét.

Nem szaporítom a szót, a történet magáért beszél. Nem nagyon tudtam, hogy is álljak hozzá, nem igazán vagyok oda a túl szomorú sorozatokért, ha már nézek valamit, szórakozni, kikapcsolódni szeretnék, nem keseregni. Mégis egyszerre megnéztem az egészet, annyira magával ragadt a történet, a hihetetlenül jó színészi játék. Minden elismerésem a szereplőkért, mindenki nagyon jó alakítást nyújtott. Az autistát játszó férfi tökéletesen elhitette a nézővel, hogy szellemileg fogyatékos. Nagyon nehéz lehet egy ilyen szerepet hihetően előadni, én már a vakot játszó színészeket is csodálom, hogy mekkora figyelem és kitartás kell, hogy véletlenül se nézzen a másikra, mert egy vak ugyebár nem tudja pontosan, hogy a személy akivel beszélget. Egy szellemi fogyatékos megformálása még nehezebb lehet, nem elég az arckifejezését és a furcsa beszédét utánozni, az egész személyiségét le kell másolni egy ilyen embernek. Kiemelkedő alakítást nyújtottak a sorozat szereplői.

Sok ismerős arc köszönt vissza a képernyőről, számos, már látott sorozat szereplőit láttam újra, más szerepkörben. Cha doktornőt nem más alakította, mint a Goodbye, Mr. Black Kim Swan riportere. Han Jin Wook rezidens szinté riporterkedett a Pinocchio-ban és gombócot készített a The Man Living in OurHouse-ban. Choi Woo Suk igazgató elnöki szerepet játszott a City Hunter-ben. Nam Yoo Jun főnővér riporter volta Pinocchio-ban és társigazgató a Blood-ban. Kim Jae Joon igazgató gyilkost játszott az I Hear Your Voice-ban. Többen is feltűnnek a You Who Came From the Stars sorozatban. És még számos másik történet szereplőit is viszont láthatjuk. A zenéjéről írnék még pár sort, nekem személy szerint tetszettek a kiválasztott OST-k, de egyik se hagyott mély nyomot bennem. Remélem sikerült felkeltenem az érdeklődéseteket a sorozat iránt és velem együtt nektek is tetszeni fog a gyermeksebészeti csapat mindennapjai. Á, majdnem elfelejtettem, van egy-két szerelmi szál is, de nem ez a domináns, inkább csak kellemes mellékese a sztorinak. Élvezzétek az autista orvos és csapata történetét. Letölteni innen tudjátok, és itt a felirat is. Jó szórakozást.

 


2017. március 7., kedd

Shopping King Louie


Shopping King Louie


Mára nem egy komoly darab ismertetőjével érkeztem. CSAK az kezdje el megnézni, aki kész hatalmasakat nevetni, fogni a fájó hasát és törölgetni a könnyeit. Nem sok komolyság szorult a történet íróiba, de annál több humor és romantika. Egy nagyon aranyos, hihetetlenül szórakoztató és romantikus történetet készítettek nekünk. A színészek kiválasztása perfect volt, a főszereplő hatalmas tapsot érdemel. De kezdem az elején, mint minden jó történetet.


A Gold csoport elnöke, Choi Il Soon elnökasszony (a Coffee Prince nagymamája) rossz karmája miatt imádott unokáját és egyetlen élő rokonát a messzi Franciaországba küldi már gyerekként, nehogy baja essen. Így is minden gondolata imádott Kang Ji Sung, alias Louie (az I Remember You jóképű profilozója) körül forog és mindenbe beleszól, ami a fiúval kapcsolatos. Illetve nem is fiú, mert már egy 25 éves férfi, aki a nem más, mint Louie, a Vásárlás Királya. Elkényeztetett, védett életet élt, egyetlen kiemelkedő erénye a becenevéből kiindulva, hogy fantasztikus képességekkel vásárol és mellette hihetetlen érzéke van a divathoz. A tárgyak szó szerint szólnak hozzá, de ezen kívül minden másban egy hatalmas gyerek. Kifullad, ha egy keveset kell futnia és mindenbe vele kapcsolatos kérdésbe beleszól a nagymamája. Egy hatalmas kastélyban él, barátok helyett, csak Kim titkár (Doctors gonosz igazgatója) és a személyzet veszi körül. A jó titkár közvetíti Louie nagyanyjától az üzenetek és támogatja az úrfit a mindennapjaiban. Egyik unalmas délutánján meglát egy dokumentumfilmet, ami Korea félreeső zugairól szól. Az abban szereplő lány mosolyába egyből beleszeret, ami roppant ritka, mert a vásárláson túl semmi más nem érdekelte eddig.


Ezzel párhuzamosan a Goldline üzlet (Gold Csoport tagja) marketing csoportját követhetjük figyelemmel, ahol Cha Joon Won (az I Hear Your Voice kirendelt védőügyvédje) részlegvezető kínozza csapatát. Egy kivételével leszólja kollégái munkáját, durva velük és egy igazi ellenszenves piperkőc - legalábbis nekem. Szülei rendre kutakodnak az otthonában és állandó vakrandikra küldözgetik. Ez változik meg, amikor megismeri Go Bok Sil-t az állomáson. A lány csomagját és pénzét ellopják, amikor Szöulba érkezik, hogy megkeresse elszökött öccsét. Ő az a lány, akit a korábban látott dokumentumfilmben már említettem. Nagymamája halála után, az addig eldugott életet élő lány - se áram, se telefon, se nagyvárosi tapasztalat - nem nagyon boldogul. Első napján odaadja ritka és értékes ginzengjét Cha úrnak, hogy a bevizsgálás után megkapja az érte járó fizetséget. Szórólappal keresi testvérét, és egy rendőrnyomozó segítségét is igénybe veszi. Egyik nap egy jóképű hajléktalanra akad, aki a testére felsőjét viseli, amibe Szöulba szökött. Ez a hajléktalan nem más, mint Louie. De mit is keres a nagyváros utcáján újságpapírba takarózva? Hírt kap nagymamája súlyos állapotáról, ezért Koreába utazik, ahol balesetet szenved és mindenki halottnak hiszi. A családja eltemeti és éli mindenki tovább az életét, de akkor hogy is került az amnéziás férfi az utcára?


Ezzel veszi kezdetét a naiv, vidéki lány és a gyermeteg, amnéziás férfi története. Bok Sil mindennapjai így is nehezek, de Louie miatt kidobják eddigi szállásáról, ellopják a pénzét és még meg is verik. Mégse hagyja magára az életképtelen férfit, aki még magát se képes megvédeni és mindenben teljesen gyermekien viselkedik. Hiába nem emlékszik semmire a személyisége nem változott meg, jó érzékkel vásárol, csak legyen miből (amit persze nem ő keres meg). Bajt bajra halmoz, de annyira esetlenek és aranyosak együtt, hogy nem lehet megállni nevetés nélkül. Loui megtapasztalja, hogy milyen egy szerető otthon, még ha nem is emlékszik a sajátjára. Milyen öröm egy tál meleg étel és egy társ akivel elfogyaszthatja. Milyen várni arra a személyre, aki fontos a számára, és amikor fontos a számára valaki. Teljesen másmilyen életet kénytelen élni, mint korábban és sok új dolgot kell megtanulnia. Lassan, de biztosan fejlődik, a kedves személyisége egyre jobban megmutatkozik. De hiába a legjobb szándék, kutyából nem lesz szalonna. Továbbra is több bajt kever, mint kellene, de valamin a nézőnek is nevetnie kell. Egyre közelebb kerül megmentőjéhez, körülötte forog egész kis világa, kiskutyaként követi és imádja a lányt. A férfi, aki az elején pár perc séta után siránkozni kezdett majdnem teljesen eltűnik és elkezd megkomolyodni. Na persze nem annyira, hogy ne ismerjünk rá, továbbra is egy kis király lesz, aki ügyesen ugráltatja a körülötte lévőket - elvére ehhez szokott egész életében.


Bok Sil némi kavarodás következtében megkapja a ginzengje ellenértékét és bónuszként felvételt nyer a cég kereskedelmi osztályára, ahol Cha részlegvezető az úr. A férfi persze nem merő szívjóságból teszi, nagyon tetszik neki a lány és ezért szeretné segíteni és a közelében tartani. Persze hamar kiderül, hogy Bok Sil együtt él valakivel, akit senki se ismer meg, pedig a vállalat örököse. Baek igazgató, aki Louie halálával a részvények várományosa mindent elkövet, hogy ne derüljön fény a tévedésre, hogy nem az unoka halt meg a balesetben. Ebben legnagyobb segítője a tulajdon lánya, Baek Ma Ri (Goodbye, Mr. Black-ból Cha Ji Won húga) lesz, aki eddig Louie felesége akart lenni, most azonban, hogy apja lehet az örökös már megváltozik a hozzáállása. Ráadásul a kereskedelmi részlegen dolgozik és Cha úr alatt csoportvezető. Látszatra nagyon kedves az újonnan érkezett Bok Sil-el, valójában azonban az első adandó alkalommal kimutatja a foga fehérjét. Az egész sorozat alatt nem sikerült elnyernie a szimpátiámat, mindig úgy hajolt, ahogy a szél fújt és keverte a kását. Legnagyobb ellensége mégis az anyja lesz, aki tudtán kívül minden alkalommal keresztbe tesz a cselszövők terveinek és pont jókor tesz jó dolgokat. 

Szereplőink össze meg összefutnak a történet során, ezzek is egyre nagyobb kavarodást okozva. Louie éli mindennapjait megmentőjével, aki keményen dolgozik kettőjük megélhetéséért. Bok Sil igyekszik boldogulni a teljesen új területen és beilleszkedni a vállalti életbe. Ebbe Louie is a segítségére lesz, elvégre korábbi tudása nem veszet el, még mindig ő a vásárlás királya. A mindennapokban alsó szomszédjuk és Bok Sil egykori főnöknője segíti a két roppant naiv fiatalt. Pótanyjukként, hol szidja, hol támogatja szomszédait. Saját fia tíz éve munkakereső, ezért pont alkalmas a szintén hasznavehetetlen Louie igazgatásában. Közös történetük tele van vicces szituációkkal, amiket nem lehet kihagyni. Az egyébként nem túl fordulatos és érdekes történetet sikerül ezzel a sok humorral és kísérő elemmel nagyon jóvá tenni. A főszereplő mosolya és gyerekesen duzzogó arca is feledhetetlen, megtalálták a szerephez tökéletesen illő férfit. A szerelmi háromszög itt is megtalálható, de nem túl komoly, mert nem Bok Sil ingadozik, hanem a két férfi kakaskodik egymással. Így telnek szereplőink mindennapjai egy kis ármánnyal, sok gyengéd romantikával és rengeteg nevetéssel. A teljesen hétköznapi történet mégis fontos dolgokat közvetít a néző felé, fontos a pénz, de még fontosabb, hogy legyen melletted valaki aki őszintén hisz benned és szeret téged olyannak, amilyen vagy. A család érték, amit meg kell becsülni és törődni kell vele, mert magától nem mennek a dolgok. Sok olyan igazság elhangzik a sorozatban, amiről a mai rohanó világban elfeledkezünk. Az idő pénz, de pénzen nem veheted meg a szeretteid ideét, az együtt töltött pillanatokat és sok mást se, ami ugyan olyan fontos, mint maga a pénz.


Sajátossága a történetnek, hogy nem csak a saját OST-je, hanem számos külföldi, nagyon híres szám is fel lett használva a készítése során. Még egy korábbi sorozat betétdala (A Palota ékköve) is előkerül, amikor az egyik anyuka szervezkedik. Mert persze a szülők se maradhatnak távol a fiatalok életétől és mindenkit mindenkivel összeboronálnak. A kiegészítő látványelemek, mint a fej körüli villámok és az arcra felkúszó pirosság is elengedhetetlen volt a történet kivitelezésénél. Sokat nevettem, nem egyszer már a szememet törölgettem és a hasamat fájlaltam. Ami igazán megfogott mégis az egymásra találásuk, a szerelmi jelenetek voltak. Ritka szépre sikerültek, ahogy lassan egyre fontosabbak egymás számára, a külvilág nem számít, csak ők ketten. A vörös szőnyeges jelenet volt az egyik legjobb, de számos másikat is említhetnék. A vége is nagyon pozitív volt, nem maradt olyan karakter, amelyiket nagyon gyűlölni lehetett volna, a kivitelezés is tökéletes volt. Minden a helyére került és a megoldások ellen senkinek se lehet kifogása. Bízz bennem, nézd meg te is, de a nevető izmaidat azért tornáztasd meg előtte, nehogy izomlázad legyen, mint Louie-nak. Letölteni itt tudjátok, feliratot pedig itt találtok.