Let’s Fight Ghost
Mostanában úgy tűnik, hogy
szellemes történetekben utazok. Elkezdtem az Arang and the Magistrate-val,
ami habár jól indul, sajnos gyors ütemben ellaposodott. Párhuzamosan kezdtem
nézni a Who are You?-t, ami annyira jól sikerült - főleg a másik
fényében -, hogy gyorsan végig is néztem, sőt még meg is ismételtem. Utána
Arang mellett belekezdtem ebbe a sorozatba is, ami szintén már az első rész
után megfogott és nem eresztett. Műfajilag nagyon hasonlít az előző kettőre,
horror, misztikus, romantikus és még a vígjáték is ide sorolható. Minden műfaji
besorolásnak meg is felel, nagyon jól sikerült összerakni a készítőknek. Vannak
benne ijesztő, félelmetes részek, a vicces elemek nagyon el lettek találva, a
romantikus részek meg nagyon szépek lettek. Nem sok rosszat tudok rá mondani,
nem volt lassú, se vontatott, pörögtek az események minden szálon. Csak
ajánlani tudom, imádtam minden pillanatát, de nézzük meg mélységeiben is, hogy
miért tilos kihagyni a Let’s Fight Ghost-ot a sorból.
Főszereplőnk az egyetemista
Park Bong Pal (Who are You?), aki egy gyerekkori trauma miatt látja a szellemeket.
Hogy meggyógyíttassa a szemét szellemek elűzésével keresi a pénzét - ami nem is
fizet rosszul. Minden munkát elvállal (vagy elmenekül előle), persze titokban,
mert egykori megmentője nem nézi túl jó szemmel ténykedését. Emellett az
egyetemi élete se túl változatos, tetszik neki az egyik felsőéves lány, de ezen
kívül se barátja, se a csoportja nem kedveli. Ez persze őt nem igazán zavarja
mindaddig, amíg fel nem kérik egy új munkára, amibe beletörik a bicskája. De
mielőtt előre rohannék, még bemutatnám Bong Pal alkalmi lakótársát/pótapját.
Amikor megszállta gyermekként a gonosz szellem Myung Chul szerzetes (Lucky
Romance, City Hunter, TEN 1-2.) próbálta kiűzni belőle. A szertartás sajnos nem
sikerül tökéletesre, a szellemet nem tudja elpusztítani, csak kiűzni a fiúból,
aki bosszúból megöli a fiú anyját, aki spirituális erővel rendelkezik. Apja nem
sokkal később elhagyja a fiát, valójában a gyereke érdekében megy el megkeresni
egy szent tárgyat. Így hát Bong Pal egyedül tölti a mindennapjait, szellemek
elűzésével keresi a kenyerét, és csak néha-néha feltűnő fogadott apja a
társasága. Emellett roppant házias és nagyon finoman főz. Ez pedig nem utolsó
szempont egy falánk lakótárs esetében.
Az egyetemen kiszemeli
magának Bong Pal-t a szellemek megfigyelésével foglalkozó klub. Lökött egy párost
alkot Chun Sang és In Rang. Sokat lehet rajtuk nevetni, mert sütnivaló sajnos
nem sok szorult Chun Sang-ba. In Rang már egy kicsit eszesebb, de együtt megdöntik
a lököttség rekordját. Főleg amikor csellel ráveszik Bong Pal-t a… de erről
majd később. Szóval a cselekménybe most ott tartunk, hogy Bong Pal-t felkérik
egy nagyon jól fizető munkára egy iskola épületében. Lökött párosunk is éppen
ide készül forgatni, elő adásban a netre szellemekről videot feltölteni. De
olyan hihetetlenül „bátrak”, hogy nyugtató nélkül neki se mernek vágni a
feladatnak. Bong Pal itt kerül először szembe a középiskolás lány szellemével.
Amikor ész nélkül csak meg akarja ütni, a lány elég komoly ellenfélnek
bizonyul. Bong Pal nem is sejti, hogy a csábító ajánlatot ez a szellem, vagyis
Kim Hyun Ji (Goblin, I Hear your Voice, I Miss You) küldte neki. A csúfos
vereség után, ami nyomot is hagy Bong Pal helyes arcán a dühös fiú másnap ismét
megmérettetik Hyun Ji-vel. A lány ritka madárnak számít a szellemek között, nem
emlékszik semmire a halála előttről, a nevét is csak az iskolai névtáblája
miatt tudja. Barátnője és szellemes tanácsadója Kyung Ja, aki hihetetlen szuper
tanácsokkal látja el barátnőjét. Az előző nap szereplői mind visszatérnek az
iskolába, hogy szellemet lássanak/űzzenek.
Bong Pal a második
összetűzés alkalmával véletlenül megcsókolja Hyun Ji-t, akinek ettől eszébe jut
egy-két villanás az életéből. Ezért önkényese a fiú mellé szegődik, hogy még
több emlékét szerezhesse vissza. Innentől veszi kezdetét Bong Pal és Hyun Ji
közös munkája és élete. Szinte mindig együtt vannak, az egyetemen és otthon is
együtt élnek. Ez persze rengeteg vicces és aranyos pillanatot eredményez. Az
elején kialkudott kényszer kapcsolat hamar barátsággá. majd szerelemmé alakul
át. A közös munka során sok esettel találkoznak, ami valamelyikükben fájdalmas
emlékeket hozz a felszínre. Ezzel még jobban összekovácsolódik a sorsuk, Persze
nem egyszerű egy ilyen kapcsolatot titokban tartani. Ráadásul Bong Pal már
gyengéd érzéseket táplál az egyik felsőbb éves iránt, akinek azonban az új,
kissé titokzatos állatorvos/tanár tetszik. Hyun Ji is kezd ráébredni a saját
érzéseire, a lehetőségeihez mérten szeretne a legtöbb időt Bong Pal-al tölteni.
Azonban ez nem ilyen
egyszerű. A múlt ártó szelleme közelebb van, mint gondolnák és még nem fejezte
be a bosszúját. Szereplőink életére tör nem is egy alkalommal, és a helyi
rendőrség egyik nyomozója is kitartóan (még a főnökei parancsa ellenére is)
kitartóan nyomoz az egyetem gyanús halálesete kapcsán. Egyre jobban szorul a
hurok az elkövető körül. Az események egyszerre több szálon futnak, az
események teljesen éretően vannak felépítve, ezért a nézőnek nem kell a fejét
vakargatnia, hogy „ez most mi és miért”. A gyilkosságot is egyre közelebb
visznek a múlt megismeréséhez. Vajon Bong Pal és Hyun Ji közö múltja milyen
messzire nyúlik vissza? Van valami ami összeköti ezt a két embert, vagy csak a
véletlen műve, hogy egymásra találtak? Lehet jövője egy olyan kapcsolatnak,
ahol az egyik fél egy szellem? Ezek a kérdések egyre jobban foglalkoztattak,
minél inkább belemélyedtem a sorozatba. Annyira aranyosra és szépre sikerült a
kettőjük kapcsolata, hogy nagyon nem szerettem volna, ha szomorú a vége, vagy
nem tudnak igazi megoldást találni. Szerencsére egy váratlan csavarral mindent
megoldottak és 100%-ban kedvencem lett a történet.
Na most egy kicsit a saját
véleményemről is írok pár sort, csak mert rengeteg a mondandóm. Az egyetemi
lökött páros nem lett a szívem csücske, de nagy szükség volt rájuk a sorozatba.
Jó ellenpont voltak a komoly és megfontolt Bong Pal mellett, amikor meg közös
klubbot alakítanak, az meg kifejezetten érdekes helyzetekkel gazdagította a
sorozatot. A két fiú kapcsolata szinte testvéri, amit szintén nagyon komikusan
adnak elő. Szerencsére semmit se komolyodnak a történet folyamán, az első
résztől az utolsóig megmaradnak mókás bajkeverőknek. A másik fontos
mellékszereplő a szerzetes, aki már nem tündököl a régi fényében, igazából
egyre lejjebb csúszik a létrán. A munkái már nem olyan eredményesek mint régen,
lassan kiöregszik a szakmájából. Bong Pal a legfontosabb számára, ezért lesz is
egy-két vitájuk a Hyun Ji-vel való kapcsolata miatt. Mélységesen ellenzi, hogy
egy szellemlányba szeretett bele és el is sikerül űznie mellőle az egyetlen
olyan személyt, aki igazán sokat jelent a fiúnak az anyja halála óta. Később
meg is bánja a tettét és az események igazolják is, hogy a két fiatal
tökéletesen összeillik nem csak a csapatmunkában, hanem a mindennapi életben
is.
A fő gonoszunk, az ártó
szellemet megformáló szereplő is kitett magáért. Már a nézésével is sikerült fölállítania
a szőrt a hátamon. A kedves és barátságos álarca mögött egy igazi ragadozó, egy
szörnyeteg bújt meg, aki a saját célja elérése érdekében bármire hajlandó. Több
gyilkosság és egyéb rémtett szárad a lelkén, de ki is ő valójában, és hogyan
tudta megszállni az ártó szellem ezt a testet. Lassan feltárul előttünk egy
kisfiú fájdalmas múltja, aki nem volt elég erős és inkább feladta az életét az
őt megkísértő gonosz szellemnek. Az igazság kiderülése után kicsit megsajnálja
az ember az egykori kisfiút és az akaratát vesztett felnőtt férfit, de az
elkövetett bűnöket már nem lehet elmosni. Igazságot véget ér a története, ahol
mindenre fény derül, legalábbis arra amit meg lehet magyarázni.
És most nézzük a
szerelmeseinket. Annyi minden kavarog róluk a fejembe, hogy nem is tudom, hol
kezdjem. Bong Pal és Hyun Ji számomra az egyik eddig látott legtökéletesebb
pár. Hihetetlenül jól mutatnak együtt, nagyon jó volt az összhang mégse lettek
nyálasak vagy túl csöpögősek a jeleneteik - és nagyon imádom az egyenruhájukat J. A kezdet mindig nehéz, ez náluk se alakult máskép. Az első
közös munkát és az együttélés mind-mind okozott konfliktust, mégis meg tudták
oldani. A bocsánatkérő vacsorák, vagy ahogy egymásnak kedveskednek tökéletesen
el lettek találva. A kapcsolatuk tökéletesen megfelel egy igazi kapcsolatnak,
amiben nem minden rózsaszín, vannak súrlódások mégis meg tudnak egymásnak
bocsátani. A szellemeket gyűlölő Bong Pal szép lassan megváltoztatja a
véleményét életvidám lakótársa miatt. A közösen megoldott szelleműzések is
elgondolkodtatják őket, mert nem mindig az erőszak a megoldás. Megmentenek
olyan lelkeket is, akikről csak elfeledkeztek, akik csak nem tudtak átkelni.
Bevallom nagyon drukkoltam, hogy Bong Pal minél előbb vegye észre, hogy a neki
tökéletes lány, nem az iskolatársa, hanem a mindig mindenben mellette álló szellemlány.
Szerencsére és ennek tényleg nagyon örülök, nem húzták el mint a rétestésztát,
a kapcsolatuk nem egyik pillanatról a másikra változik meg, folyamatosan
lesznek egyre fontosabbak egymás számára.
A látható, illetve Hyun Ji
láthatatlansága miatti nehézségek is inkább a lányt zavarják és nem Bong Pal-t,
akit nem néznek normálisnak, amik kér még egy adag ételt, amit meg se eszik,
vagy úgy tartja az esernyőt, mintha lenne mellette valaki, pedig nincs. Mire
boldogok lennének és a korábbi visszahúzódó fiú is újra nevet váratlan
akadályba ütköznek, amit sajnos nem a legjobban sikerül megoldani. Pár rész
alatt sikerül jól megkavarni a dolgokat, ami egyben normalizálja is a
helyzetet. Hyun Ji megtalálja a testét, ami nem halt meg csak 5 éve kómában
van. Végre magához tér, de sajnos megint nem emlékszik semmire, még Bong Pal-t
se ismeri. A csalódott fiú most magára ölti Hyun Ji szerepét és nem hagyja
magára a lányt. Visz neki ételt és a közös múltjuk apró emlékeit. Reméli, hogy
visszakaphatja a lányt, akibe beleszeretett. És a szív, ami egyszer szeretett
miért ne emlékezne, még ha az agy egy kicsit lassú is. Egy váratlan támadás és
Hyun Ji új képessége még jobban összekovácsolja kettőjüket. De az ártó szellem
egyre közelebb van hozzájuk, és semmi sem állíthatja meg a terve
kivitelezésében. Hogy tudják majd szereplőink a segítőikkel megfékezni ezt a
bosszúszomjas lényt? Együtt tudnak maradni, vagy a megmagyarázhatatlan
események szétválasszák a szerelmeseket? Lehet jövője a szellemlátó párosnak?
Megtudjátok, ha végignézitek ezt a 16 részes szuper izgalmas, aranyos és
romantikus történetet, aminek még a zenéje is fantasztikusra sikerült. Letölteni
innen tudjátok és itt találtok hozzá feliratot. Nagyon jó szórakozást
mindenkinek.







Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése