2016. október 29., szombat

I Remember You - Hello Monster



I Remember You - Hello Monster


„A fiam egy szörnyeteg”. Ez a mondat kimondva is kegyetlen, leírva azonban kitörölhetetlen nyomot hagy. Ez a pár szó olvasható Lee Joong-min kriminálpszichológus naplójának utolsó bejegyzéseként. A két kisfiát egyedül nevelő apa nagyobbik fiáról feltételezi, hogy egy szörnyeteg - pedig téved. Lee Hyun (amerikai nevén David Lee) szétszórt apja mellett neveli az öccsét, vezeti a háztartást és gondoskodik apja elfelejtett dolgairól. És pontosan tudja, hogy mi jár az apja fejében. A család korábban már túlélt egy tragédiát, ami a két fiút nem csak az édesanyjuktól fosztotta meg, hanem meg is változtatta az életüket. Lee Hyung elfelejtette, hogy mi is történt aznap, testvére pedig elindult a sötétség felé. A család helyzete csak tovább romlik, amikor Lee Hyun apja után viszi elfelejtett táskáját és megismeri Lee Joon-young-val. Az elítélt bűnözőnek nincs lelkiismerete, az emberi faj szörnyetege, akit Lee Joong-min vizsgál, tanulmányoz.

Ez a találkozás végzetesen megváltoztatja a Lee család életét. Lee Hyun apja a legrosszabbtól tartva bezárja fiát a pincébe berendezett szobába, ahol igyekszik újra megtanítani a helyes értékítéletre, a „normális” életre. Egy éjszaka megszökik a kórházba szállítás közben Lee Joon-young és meglátogatja a nyomozó családját. Az apát megöli, a kisebbik fiút elrabolja - bár nem szándékosan - a nagyobbik pedig sebesülten magára marad.

Történetünk a jelenben kezdődik, a múlt eseményei csak fokozatosan ismerjük meg. A helyi rendőrség egyik nyomozócsoportja új főnököt kap és egy bonyolult ügyet próbál megoldani. A következő helyszínen azonban megelőzi őket egy ismeretlen - bár nem mindenkinek - férfi. David Lee professzor - a sikeres író, profilozó elismert szakértő az Államok - e-mailben megkapta az ügy anyagát ezért hazatér, hogy „segítse” a nyomozókat. Fontos szerepet kap a gyilkosságok megoldásában a patológus Lee Joon-ho és a védőügyvéd Jung Sun-ho. Kik ők és hogyan kapcsolódnak a főszereplőkhöz? Miért van olyan nagy szerepük? Innentől egyik ügy követi a másikat, gyilkosságtól gyilkosságig jutnak előre. A múlt ugyanis közelebb van, mint szereplőink gondolnák.

 Miért beszélek többes számban? Mert természetesen lesz társa a nyomozásokban a tanár úrnak, a nyomozócsoport egyetlen női tagja Cha Ji Ahn nyomozó. Neki is fájdalmasan összekapcsolódik a múltja Lee Joon-ho-val. Elvette tőle imádott apját (a börtönben volt őr), akit a test hiányában kikiáltottak a szökevény társának. Ezért a kislánynak egy bűnöző gyerekeként kellett felnőnie. Ez a mi országunkban nem jelenti ugyanazt, mint Koreában. Ott a szülő bűne megbélyegzi a gyereket és a család többi tagját is. A kis Cha Ji Ahn a rendőrségen megismerkedik a szintén magára maradt Lee Hyun-nal, akivel próbál barátságot kialakítani. Had nem mondjam, hogy nem sok sikerrel. Felnőve a lány nyomozónak áll és mellékfoglalkozásként figyeli David Lee minden lépését, mint egy zaklató. Pedig szó szerint testközelben van hozzá a keresett bűnöző.

Ahogy halad a cselekmény egyre több titokra derül fény és nyomozó párosunk egyre jobban bízik egymásban. Kiderül, hogy mi történt Lee Hyun testvérével, hol van és bevégezte-e a sorsát - szörnyeteg lett-e? Hová tűnt és ki valójában Lee Joon-ho. Mi történt Cha Ji Ahn apjával és miért kellett bűnözőnek bélyegezni. Ki hívta vissza és miért David Lee professzort. Ki merre indul, milyen döntést hozz a tények ismeretében.

Nagyon jó a karaktereket játszó színészek. A két negatív főszereplő gond nélkül előadja a szociopatát, mégis jól leplezik a külvilág számára. Még a nyomozók se jönnek rá, pedig az orruk előtt van a válasz. Ahogy a Min-t megformáló színész a meglévő szörnyeteg mellett a magára hagyott gyereket is tökéletesre formálja. Ki ő valójában? A magára maradt kisfiú vagy a hidegvérű gyilkos?

Cha Ji Ahn a történet egyetlen jelentősebb női karaktere - beugró,fontos női alakok vannak, de csak a nyomozónő szerepe állandó. A nyomozó sokat beszél és ezzel gyakran kínos helyzetbe hozza magát. De emellett őszinte, nagy az igazság érzete és bátor. Többször kerül veszélyes helyzetbe, mint az összes férfi szereplő együtt. Nagyon jó párost alkotnak Lee Hyun-nal, az eltérő személyiségük pont ideális társakká teszi őket.

Persze nem maradhat ki a sorból a főszereplő David Lee sem. Közönyös, nagyképű, távolságtartó profilozó. Csak akkor akar a rendőrséggel dolgozni, ha érdekli az ügy, egyébként hagyják békén. Teljes nyugalommal nyomoz abban az ügyben is, aminek ő a legfőbb gyanúsítottja - persze nem egyedül derít fényt a gyilkos személyére. Legfőbb célja, hogy megtalálja a testvérét, utána pedig vigyázzon rá - ahogy gyerekkorukban is. Csak lassan mutatja meg az igazi arcát és árulja el a titkait - a megfelelő személynek. Sokat tud és öröm nézni, ahogy keveri a kártyáit. Kiáll az áldozatokért - hisz egykor maga is az volt -, de roppant bizalmatlan. Sajnos okkal, többen árulták el mint gondolta.

A legsikeresebb nyomozócsapat :-)
A nyomozó csapat többi tagja is egy-egy egyéniség. Külön-külön nagyon jók, együtt fantasztikusak - kivéve ha a saját csapatukon belüli rejtélyekről van szó, mert olyankor borzasztóan vakok. Élvezet nézni az ügyek felgöngyölítését, ahogy a csapat tagjai egyre jobban elsajátítják a professzionálisabb nyomozás módszerét.

Nagy kedvencem a sorozat, a profilozás egyébként is mindig lenyűgöz, sok hasonló témában készült amerikai sorozatot láttam már. Tetszik a történet felépítése, ahogy az ügyek lassan minden a fő szálhoz kapcsolódnak és elvezetik a nézőt a megfejtéshez. A szereplők fejlődése, egységbe kovácsolódása nem túl látványos, pont jól van eltalálva. a meghitt, gyengéd pillanatok is jelen vannak, de mivel nincsenek felnagyítva pont tökéletes. Mennyi szó, ki nem mondott gondolat lehet egy mosoly, egy kézfogás mögött. Remélem sikerült felkeltenem az érdeklődéseteket és adtok egy esélyt a sorozatnak. Nekem a zenéje is nagyon tetszet, szóval tízből tíz pont lett a végeredmény. Várom a ti véleményeiteket is.

Itt tudjátok díjtalanul letölteni és feliratot itt találtok hozzá. Ezúton is köszönöm a készítőknek, hogy magyarul élvezhettem.




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése