Hidden Identity
Ma nem egy romantikus sorozat ajánlójával készültem nektek. Egy
igazi, akcióval és verekedéssel dúsított rendőr dramát hoztam. Ha nem egy kis
könnyed kikapcsolódásra vágysz mindenképpen kezd el nézni. Nem lehet abbahagyni,
amíg a végkifejlethez nem érsz, mert állandóan csavarnak egyet az eseményeken.
De nagyon előre szaladtam, mondok előbb még néhány szót, miért is érdemes belevágni
a történetbe.
Egy rendőrökből álló, de mégis a rendőrségen kívül ténykedő csoporttal
ismerkedhetünk meg. Magasan képzet, összeszokott csapatról van szó, akik nem a
megszokott, gyakran a törvényesség határát súrolva leplezi le a legsötétebb bűnözőket.
Ahol nincs más út csinálnak maguknak, mert mindenképpen fel kell tárni az igazságot.
Ők nem mások, mint a Bűnügyi Nyomozócsoport. Minden eszközt bevetnek a siker érdekében,
lehallgatást, hackelést, megfigyelést, beépülést. Rendőr létükre beépülnek a legveszélyesebb
bűnözők közé, elvégre miért ne bújhatna egy angyal démon bőrbe, hogy az igazságért
küzdjön?
A történet napjainkban veszi kezdetét, de igazából 8 évvel korábbi
eseményekhez nyúlik vissza. Nam In Ho 8 évvel korábban meggyilkolja Min Tae In
húgát, aki egyben Cha Gun Woo barátnője. A gyilkost elítéli, a külvilág számára
az ügy meg lett oldva a háttérbe mégis tovább folyik a nyomozás. Min Tai In
hadnagy beépülve dolgozik egy nagyon veszélyes bűnszervezetbe, hogy megtalálja a
testvére (csak egy ártatlan szemtanú) haláláért felelőst. Nem azt, aki a kést
tartotta, hanem a parancs kiadóját, a valódi bűnöst.
Miközben a hadnagy folyamatosan nyomoz Cha Gun Woo rendőrként
tölti a mindennapjait. Társát a szeme láttára megöli, amitől elszakad nála a
cérna és a parancs ellenére a gyilkos után veti magát. Önmagát, a berendezést és
a bűnöző testőreit nem kímélve elkapja az elkövetőt. A felettese közbeavatkozása
miatt azonban nem tud a saját szája íze szerint igazságot szolgáltatni, ezért "áldozatával"
együtt leugrik az épület szerencsére nem túl magas tetejéről és egy autón
landol. Rendőri túlkapás miatt 6 hónap felfüggesztésre ítélik. Eközben Min
hadnagy lelepleződik - ami sajnos tudjuk, hogy mivel jár -, a csapata pedig minden
eszközzel keresi. A csapat vezetője Jang Moo Won a 8 évvel korábbi gyilkosság
során megismeri Cha Gun Woo-t. Az elit kiképzésen átesett, jelenleg a felfüggesztését
töltő férfitől kér a csapatvezető segítséget. Új személyiséget alkotnak neki és
beépítik ugyanabba a bűnszervezetbe ahol a hadnagy is kémkedet. Ezzel elindulunk
egy cselszövéssel, árulással, kémkedéssel és halállal kikövezet ösvényen amin a
csapat tagjainak együtt kell végigmennie, hogy leleplezze az igazi szörnyet, a parancsot
kiadó hangot a telefon másik oldalán.
Az információk csak lassan csepegnek a történet előrehaladtával, de
ez így is van jól. Milyen nyomozás az, ahol mindent készen átnyújtanak, abba
nincs semmi élvezet. Most mondanék néhány szót a csapat tagjairól. Már
említettem a csapat vezetőjét Jang Moo Won-t. Az egyenruháért, a haza
szolgálatáért él, megbízik az embereiben és jó vezető (habár nem minden
döntésével értettem maradéktalanul egyet). A csoport minden hibájáért és a
kudarcba fulladt akciókért egyaránt őt terheli a teljes felelősség (ez se
igazságot, a rajta kívül álló okokról nem tehet), jelentéseit csak és kizárólag
a rendőrfőnöknek adja le személyesen.
![]() |
| Egy békés pillanat emléke |
Az ő irányítása alatt dolgozik a
fiatal, kivételesen tehetséges hacker, Jin Duk Hoo, aki imádja a hasát, különösen
az édességet. Egy-két terepmunkát kivéve főleg az irodából vagy az irányító
teremből segíti a többiek munkáját. A csapat egyetlen női tagja Jang Min Joo -
annyira jellemző a koreai rendőr sorozatokra, hogy minimális a nők száma - nagyon
jó megfigyelő, elemző, és sikeresen elver egy nálánál jóval erősebb ellenfelet
is. A ő múltjában is vannak titkok, tragédiák, ami sokban befolyásolták a
személyiségét, az élethez való hozzáállását. A történet váratlan fordulatai
lebbentik fel a fátylát Jang asszisztens múltjáró, származásáról. És ki ne maradjon
a sorból a csapat kaméleonja, akinek számtalan arcát ismerhetjük meg a
nyomozások során Choi Tae Pyung őrmester. Egyetlen családosként - legalábbis
máról nem derült ki, hogy lenne saját családja - megint más korosztályt,
életszemléletet képvisel a többiekhez képest. Vakon megbízik a csapatvezetőben,
mélyen hisz és gyakran felvidítja a kollégáit. Nagy segítségére lesz a beilleszkedésben
és az akadályok leküzdésében a makacs, gyakran inkább fafejű Cha Gun Woo-nak.
A csapat újonca nem egyszerű eset, kifejezetten kőből faragott
arca van, amin nem túl gyakran bukkannak fel érzések. Önmagát hibáztatja barátnője
haláláért, majd később a társa elvesztéséért is. Pedig gyakran a véletlen is bőven
elég a tragédia bekövetkezéséhez. A barátnőjét éjszakai piknikkel lepte meg,
amikor gyilkosság szemtanúi lesznek. A segélyvonal értesítése után Gun Woo lemegy
elfogni a tetteseket, de az egyik elkövető meglátja a lányt. Elkapja és a
kiérkező rendőrök valamint Gun Woo szeme láttára halálra késeli. A társa
haláláért sem őt terheli a felelősség, ha vár egy kicsit a partnere, vagy nem
éppen abban a percben megy el innivalóért, vagy a társát küldi, minden máshogy
alakult volna. De kérem, akkor miből lenne nekünk sorozatunk.
Na most, hogy minden ilyen szépen összefoglaltam, írok egy végszót
az ajánlómnak. Egészében jó sorozat volt, izgalmakban gazdag, fordulatos cselekménnyel,
ahol nem lehetett tudni, hogy melyik szál hova fogja vezetni a nyomozókat és persze
velük együtt minket is. Érdekesek voltak a karakterábrázolások, és az egész
csapat dinamikája, felépítése. 6 rendőr megoldotta az egész összeesküvést és
leleplezte a cselszövés mögött lapuló Ghost-ot. Ja, eddig elfelejtettem említeni,
hogy az egész cselekmény hátterében meghúzódó főellenséget Ghost néven emlegetik a segítői és a nyomozók is. De vajon ki ő és
miért kezdet bele ebbe az egészbe? Mi motiválja? A pénz? A hatalom? Vagy a legősibb
indíték, a bosszú? Miért követik szó szerint életüket is feláldozva mások?
A néző ne egy olyan könnyed, kicsit lagymatag történetet várjon
itt, mint az I Remember You esetében.
Ez sokkal keményebb, a valósághoz közelebb álló történet. Ezért se az a drama,
legalábbis számomra, amit egynél többször szívesen végignéznék. Izgalmas, érdekes,
fordulatos volt, gyakran abba se tudtam hagyni, mert annyira érdekelt a
folytatás, de nem hiszem, hogy néhány nap múlva megint szívesen nekiülnék. A
zenéje nem volt rossz, megfelelő aláfestést biztosított az akció jelenetekhez
és a drámai pillanatokhoz, de nem hagyott maradandó élményt a nézőben. A befejezése
az ilyen történeteknek sajnos soha nem happy
end, ahogy az életben sem. Szereplőinket itt is hatalmas veszteségek, ami
után mégis fel kell állniuk, mert a rosszfiúk és az emberiséget fenyegető terveik
még mindig mozgásban vannak. Mennyi áldozatot kell meghozni, hogy béke legyen.
Mekkora áldozat után roppan össze az ember és lesz belőle ellenség? Vajon
tényleg mindenben téves volt Ghost és csapata elképzelése, vagy
kétségbeesésükben a végső eszközt választották? És a Bűnügyi Nyomozócsoport
folytathatja munkáját, vagy az elvesztett életek, a végső küzdelem a csapat
sorsát is megpecsételi? Ezekre a kérdésekre nektek kell választ adni az utolsó
rész után. Szoktam értékelni a megnézett sorozatokat, de ezzel most bajban voltam.
Tetszet, igazság szerint az utolsó percig izgultam, hogy mi lesz a vége, de mégse
maradt bennem az a kellemes érzés amire ilyenkor az ember számít. Mégis
megérdemel a tízből kilenc pontot, mert nagyszerű, kerek történetet kaptunk és
még a vége is tetszet. Remélem ti is élvezni fogjátok.
A sorozat letölthető innen és a felirat innen. Jó nyomozást mindenkinek :-)
A sorozat letölthető innen és a felirat innen. Jó nyomozást mindenkinek :-)


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése