2016. november 5., szombat

Hidden Identity - A Bűnügyi Nyomozócsoport



Hidden Identity


 



Ma nem egy romantikus sorozat ajánlójával készültem nektek. Egy igazi, akcióval és verekedéssel dúsított rendőr dramát hoztam. Ha nem egy kis könnyed kikapcsolódásra vágysz mindenképpen kezd el nézni. Nem lehet abbahagyni, amíg a végkifejlethez nem érsz, mert állandóan csavarnak egyet az eseményeken. De nagyon előre szaladtam, mondok előbb még néhány szót, miért is érdemes belevágni a történetbe.
Egy rendőrökből álló, de mégis a rendőrségen kívül ténykedő csoporttal ismerkedhetünk meg. Magasan képzet, összeszokott csapatról van szó, akik nem a megszokott, gyakran a törvényesség határát súrolva leplezi le a legsötétebb bűnözőket. Ahol nincs más út csinálnak maguknak, mert mindenképpen fel kell tárni az igazságot. Ők nem mások, mint a Bűnügyi Nyomozócsoport. Minden eszközt bevetnek a siker érdekében, lehallgatást, hackelést, megfigyelést, beépülést. Rendőr létükre beépülnek a legveszélyesebb bűnözők közé, elvégre miért ne bújhatna egy angyal démon bőrbe, hogy az igazságért küzdjön?
A történet napjainkban veszi kezdetét, de igazából 8 évvel korábbi eseményekhez nyúlik vissza. Nam In Ho 8 évvel korábban meggyilkolja Min Tae In húgát, aki egyben Cha Gun Woo barátnője. A gyilkost elítéli, a külvilág számára az ügy meg lett oldva a háttérbe mégis tovább folyik a nyomozás. Min Tai In hadnagy beépülve dolgozik egy nagyon veszélyes bűnszervezetbe, hogy megtalálja a testvére (csak egy ártatlan szemtanú) haláláért felelőst. Nem azt, aki a kést tartotta, hanem a parancs kiadóját, a valódi bűnöst.
Miközben a hadnagy folyamatosan nyomoz Cha Gun Woo rendőrként tölti a mindennapjait. Társát a szeme láttára megöli, amitől elszakad nála a cérna és a parancs ellenére a gyilkos után veti magát. Önmagát, a berendezést és a bűnöző testőreit nem kímélve elkapja az elkövetőt. A felettese közbeavatkozása miatt azonban nem tud a saját szája íze szerint igazságot szolgáltatni, ezért "áldozatával" együtt leugrik az épület szerencsére nem túl magas tetejéről és egy autón landol. Rendőri túlkapás miatt 6 hónap felfüggesztésre ítélik. Eközben Min hadnagy lelepleződik - ami sajnos tudjuk, hogy mivel jár -, a csapata pedig minden eszközzel keresi. A csapat vezetője Jang Moo Won a 8 évvel korábbi gyilkosság során megismeri Cha Gun Woo-t. Az elit kiképzésen átesett, jelenleg a felfüggesztését töltő férfitől kér a csapatvezető segítséget. Új személyiséget alkotnak neki és beépítik ugyanabba a bűnszervezetbe ahol a hadnagy is kémkedet. Ezzel elindulunk egy cselszövéssel, árulással, kémkedéssel és halállal kikövezet ösvényen amin a csapat tagjainak együtt kell végigmennie, hogy leleplezze az igazi szörnyet, a parancsot kiadó hangot a telefon másik oldalán.
Az információk csak lassan csepegnek a történet előrehaladtával, de ez így is van jól. Milyen nyomozás az, ahol mindent készen átnyújtanak, abba nincs semmi élvezet. Most mondanék néhány szót a csapat tagjairól. Már említettem a csapat vezetőjét Jang Moo Won-t. Az egyenruháért, a haza szolgálatáért él, megbízik az embereiben és jó vezető (habár nem minden döntésével értettem maradéktalanul egyet). A csoport minden hibájáért és a kudarcba fulladt akciókért egyaránt őt terheli a teljes felelősség (ez se igazságot, a rajta kívül álló okokról nem tehet), jelentéseit csak és kizárólag a rendőrfőnöknek adja le személyesen.
Egy békés pillanat emléke
Az ő irányítása alatt dolgozik a fiatal, kivételesen tehetséges hacker, Jin Duk Hoo, aki imádja a hasát, különösen az édességet. Egy-két terepmunkát kivéve főleg az irodából vagy az irányító teremből segíti a többiek munkáját. A csapat egyetlen női tagja Jang Min Joo - annyira jellemző a koreai rendőr sorozatokra, hogy minimális a nők száma - nagyon jó megfigyelő, elemző, és sikeresen elver egy nálánál jóval erősebb ellenfelet is. A ő múltjában is vannak titkok, tragédiák, ami sokban befolyásolták a személyiségét, az élethez való hozzáállását. A történet váratlan fordulatai lebbentik fel a fátylát Jang asszisztens múltjáró, származásáról. És ki ne maradjon a sorból a csapat kaméleonja, akinek számtalan arcát ismerhetjük meg a nyomozások során Choi Tae Pyung őrmester. Egyetlen családosként - legalábbis máról nem derült ki, hogy lenne saját családja - megint más korosztályt, életszemléletet képvisel a többiekhez képest. Vakon megbízik a csapatvezetőben, mélyen hisz és gyakran felvidítja a kollégáit. Nagy segítségére lesz a beilleszkedésben és az akadályok leküzdésében a makacs, gyakran inkább fafejű Cha Gun Woo-nak.
A csapat újonca nem egyszerű eset, kifejezetten kőből faragott arca van, amin nem túl gyakran bukkannak fel érzések. Önmagát hibáztatja barátnője haláláért, majd később a társa elvesztéséért is. Pedig gyakran a véletlen is bőven elég a tragédia bekövetkezéséhez. A barátnőjét éjszakai piknikkel lepte meg, amikor gyilkosság szemtanúi lesznek. A segélyvonal értesítése után Gun Woo lemegy elfogni a tetteseket, de az egyik elkövető meglátja a lányt. Elkapja és a kiérkező rendőrök valamint Gun Woo szeme láttára halálra késeli. A társa haláláért sem őt terheli a felelősség, ha vár egy kicsit a partnere, vagy nem éppen abban a percben megy el innivalóért, vagy a társát küldi, minden máshogy alakult volna. De kérem, akkor miből lenne nekünk sorozatunk.
Na most, hogy minden ilyen szépen összefoglaltam, írok egy végszót az ajánlómnak. Egészében jó sorozat volt, izgalmakban gazdag, fordulatos cselekménnyel, ahol nem lehetett tudni, hogy melyik szál hova fogja vezetni a nyomozókat és persze velük együtt minket is. Érdekesek voltak a karakterábrázolások, és az egész csapat dinamikája, felépítése. 6 rendőr megoldotta az egész összeesküvést és leleplezte a cselszövés mögött lapuló Ghost-ot. Ja, eddig elfelejtettem említeni, hogy az egész cselekmény hátterében meghúzódó főellenséget Ghost néven emlegetik a segítői és a nyomozók is. De vajon ki ő és miért kezdet bele ebbe az egészbe? Mi motiválja? A pénz? A hatalom? Vagy a legősibb indíték, a bosszú? Miért követik szó szerint életüket is feláldozva mások?
A néző ne egy olyan könnyed, kicsit lagymatag történetet várjon itt, mint az I Remember You esetében. Ez sokkal keményebb, a valósághoz közelebb álló történet. Ezért se az a drama, legalábbis számomra, amit egynél többször szívesen végignéznék. Izgalmas, érdekes, fordulatos volt, gyakran abba se tudtam hagyni, mert annyira érdekelt a folytatás, de nem hiszem, hogy néhány nap múlva megint szívesen nekiülnék. A zenéje nem volt rossz, megfelelő aláfestést biztosított az akció jelenetekhez és a drámai pillanatokhoz, de nem hagyott maradandó élményt a nézőben. A befejezése az ilyen történeteknek sajnos soha nem happy end, ahogy az életben sem. Szereplőinket itt is hatalmas veszteségek, ami után mégis fel kell állniuk, mert a rosszfiúk és az emberiséget fenyegető terveik még mindig mozgásban vannak. Mennyi áldozatot kell meghozni, hogy béke legyen. Mekkora áldozat után roppan össze az ember és lesz belőle ellenség? Vajon tényleg mindenben téves volt Ghost és csapata elképzelése, vagy kétségbeesésükben a végső eszközt választották? És a Bűnügyi Nyomozócsoport folytathatja munkáját, vagy az elvesztett életek, a végső küzdelem a csapat sorsát is megpecsételi? Ezekre a kérdésekre nektek kell választ adni az utolsó rész után. Szoktam értékelni a megnézett sorozatokat, de ezzel most bajban voltam. Tetszet, igazság szerint az utolsó percig izgultam, hogy mi lesz a vége, de mégse maradt bennem az a kellemes érzés amire ilyenkor az ember számít. Mégis megérdemel a tízből kilenc pontot, mert nagyszerű, kerek történetet kaptunk és még a vége is tetszet. Remélem ti is élvezni fogjátok.
A sorozat letölthető innen és a felirat innenJó nyomozást mindenkinek :-)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése