2017. március 7., kedd

Shopping King Louie


Shopping King Louie


Mára nem egy komoly darab ismertetőjével érkeztem. CSAK az kezdje el megnézni, aki kész hatalmasakat nevetni, fogni a fájó hasát és törölgetni a könnyeit. Nem sok komolyság szorult a történet íróiba, de annál több humor és romantika. Egy nagyon aranyos, hihetetlenül szórakoztató és romantikus történetet készítettek nekünk. A színészek kiválasztása perfect volt, a főszereplő hatalmas tapsot érdemel. De kezdem az elején, mint minden jó történetet.


A Gold csoport elnöke, Choi Il Soon elnökasszony (a Coffee Prince nagymamája) rossz karmája miatt imádott unokáját és egyetlen élő rokonát a messzi Franciaországba küldi már gyerekként, nehogy baja essen. Így is minden gondolata imádott Kang Ji Sung, alias Louie (az I Remember You jóképű profilozója) körül forog és mindenbe beleszól, ami a fiúval kapcsolatos. Illetve nem is fiú, mert már egy 25 éves férfi, aki a nem más, mint Louie, a Vásárlás Királya. Elkényeztetett, védett életet élt, egyetlen kiemelkedő erénye a becenevéből kiindulva, hogy fantasztikus képességekkel vásárol és mellette hihetetlen érzéke van a divathoz. A tárgyak szó szerint szólnak hozzá, de ezen kívül minden másban egy hatalmas gyerek. Kifullad, ha egy keveset kell futnia és mindenbe vele kapcsolatos kérdésbe beleszól a nagymamája. Egy hatalmas kastélyban él, barátok helyett, csak Kim titkár (Doctors gonosz igazgatója) és a személyzet veszi körül. A jó titkár közvetíti Louie nagyanyjától az üzenetek és támogatja az úrfit a mindennapjaiban. Egyik unalmas délutánján meglát egy dokumentumfilmet, ami Korea félreeső zugairól szól. Az abban szereplő lány mosolyába egyből beleszeret, ami roppant ritka, mert a vásárláson túl semmi más nem érdekelte eddig.


Ezzel párhuzamosan a Goldline üzlet (Gold Csoport tagja) marketing csoportját követhetjük figyelemmel, ahol Cha Joon Won (az I Hear Your Voice kirendelt védőügyvédje) részlegvezető kínozza csapatát. Egy kivételével leszólja kollégái munkáját, durva velük és egy igazi ellenszenves piperkőc - legalábbis nekem. Szülei rendre kutakodnak az otthonában és állandó vakrandikra küldözgetik. Ez változik meg, amikor megismeri Go Bok Sil-t az állomáson. A lány csomagját és pénzét ellopják, amikor Szöulba érkezik, hogy megkeresse elszökött öccsét. Ő az a lány, akit a korábban látott dokumentumfilmben már említettem. Nagymamája halála után, az addig eldugott életet élő lány - se áram, se telefon, se nagyvárosi tapasztalat - nem nagyon boldogul. Első napján odaadja ritka és értékes ginzengjét Cha úrnak, hogy a bevizsgálás után megkapja az érte járó fizetséget. Szórólappal keresi testvérét, és egy rendőrnyomozó segítségét is igénybe veszi. Egyik nap egy jóképű hajléktalanra akad, aki a testére felsőjét viseli, amibe Szöulba szökött. Ez a hajléktalan nem más, mint Louie. De mit is keres a nagyváros utcáján újságpapírba takarózva? Hírt kap nagymamája súlyos állapotáról, ezért Koreába utazik, ahol balesetet szenved és mindenki halottnak hiszi. A családja eltemeti és éli mindenki tovább az életét, de akkor hogy is került az amnéziás férfi az utcára?


Ezzel veszi kezdetét a naiv, vidéki lány és a gyermeteg, amnéziás férfi története. Bok Sil mindennapjai így is nehezek, de Louie miatt kidobják eddigi szállásáról, ellopják a pénzét és még meg is verik. Mégse hagyja magára az életképtelen férfit, aki még magát se képes megvédeni és mindenben teljesen gyermekien viselkedik. Hiába nem emlékszik semmire a személyisége nem változott meg, jó érzékkel vásárol, csak legyen miből (amit persze nem ő keres meg). Bajt bajra halmoz, de annyira esetlenek és aranyosak együtt, hogy nem lehet megállni nevetés nélkül. Loui megtapasztalja, hogy milyen egy szerető otthon, még ha nem is emlékszik a sajátjára. Milyen öröm egy tál meleg étel és egy társ akivel elfogyaszthatja. Milyen várni arra a személyre, aki fontos a számára, és amikor fontos a számára valaki. Teljesen másmilyen életet kénytelen élni, mint korábban és sok új dolgot kell megtanulnia. Lassan, de biztosan fejlődik, a kedves személyisége egyre jobban megmutatkozik. De hiába a legjobb szándék, kutyából nem lesz szalonna. Továbbra is több bajt kever, mint kellene, de valamin a nézőnek is nevetnie kell. Egyre közelebb kerül megmentőjéhez, körülötte forog egész kis világa, kiskutyaként követi és imádja a lányt. A férfi, aki az elején pár perc séta után siránkozni kezdett majdnem teljesen eltűnik és elkezd megkomolyodni. Na persze nem annyira, hogy ne ismerjünk rá, továbbra is egy kis király lesz, aki ügyesen ugráltatja a körülötte lévőket - elvére ehhez szokott egész életében.


Bok Sil némi kavarodás következtében megkapja a ginzengje ellenértékét és bónuszként felvételt nyer a cég kereskedelmi osztályára, ahol Cha részlegvezető az úr. A férfi persze nem merő szívjóságból teszi, nagyon tetszik neki a lány és ezért szeretné segíteni és a közelében tartani. Persze hamar kiderül, hogy Bok Sil együtt él valakivel, akit senki se ismer meg, pedig a vállalat örököse. Baek igazgató, aki Louie halálával a részvények várományosa mindent elkövet, hogy ne derüljön fény a tévedésre, hogy nem az unoka halt meg a balesetben. Ebben legnagyobb segítője a tulajdon lánya, Baek Ma Ri (Goodbye, Mr. Black-ból Cha Ji Won húga) lesz, aki eddig Louie felesége akart lenni, most azonban, hogy apja lehet az örökös már megváltozik a hozzáállása. Ráadásul a kereskedelmi részlegen dolgozik és Cha úr alatt csoportvezető. Látszatra nagyon kedves az újonnan érkezett Bok Sil-el, valójában azonban az első adandó alkalommal kimutatja a foga fehérjét. Az egész sorozat alatt nem sikerült elnyernie a szimpátiámat, mindig úgy hajolt, ahogy a szél fújt és keverte a kását. Legnagyobb ellensége mégis az anyja lesz, aki tudtán kívül minden alkalommal keresztbe tesz a cselszövők terveinek és pont jókor tesz jó dolgokat. 

Szereplőink össze meg összefutnak a történet során, ezzek is egyre nagyobb kavarodást okozva. Louie éli mindennapjait megmentőjével, aki keményen dolgozik kettőjük megélhetéséért. Bok Sil igyekszik boldogulni a teljesen új területen és beilleszkedni a vállalti életbe. Ebbe Louie is a segítségére lesz, elvégre korábbi tudása nem veszet el, még mindig ő a vásárlás királya. A mindennapokban alsó szomszédjuk és Bok Sil egykori főnöknője segíti a két roppant naiv fiatalt. Pótanyjukként, hol szidja, hol támogatja szomszédait. Saját fia tíz éve munkakereső, ezért pont alkalmas a szintén hasznavehetetlen Louie igazgatásában. Közös történetük tele van vicces szituációkkal, amiket nem lehet kihagyni. Az egyébként nem túl fordulatos és érdekes történetet sikerül ezzel a sok humorral és kísérő elemmel nagyon jóvá tenni. A főszereplő mosolya és gyerekesen duzzogó arca is feledhetetlen, megtalálták a szerephez tökéletesen illő férfit. A szerelmi háromszög itt is megtalálható, de nem túl komoly, mert nem Bok Sil ingadozik, hanem a két férfi kakaskodik egymással. Így telnek szereplőink mindennapjai egy kis ármánnyal, sok gyengéd romantikával és rengeteg nevetéssel. A teljesen hétköznapi történet mégis fontos dolgokat közvetít a néző felé, fontos a pénz, de még fontosabb, hogy legyen melletted valaki aki őszintén hisz benned és szeret téged olyannak, amilyen vagy. A család érték, amit meg kell becsülni és törődni kell vele, mert magától nem mennek a dolgok. Sok olyan igazság elhangzik a sorozatban, amiről a mai rohanó világban elfeledkezünk. Az idő pénz, de pénzen nem veheted meg a szeretteid ideét, az együtt töltött pillanatokat és sok mást se, ami ugyan olyan fontos, mint maga a pénz.


Sajátossága a történetnek, hogy nem csak a saját OST-je, hanem számos külföldi, nagyon híres szám is fel lett használva a készítése során. Még egy korábbi sorozat betétdala (A Palota ékköve) is előkerül, amikor az egyik anyuka szervezkedik. Mert persze a szülők se maradhatnak távol a fiatalok életétől és mindenkit mindenkivel összeboronálnak. A kiegészítő látványelemek, mint a fej körüli villámok és az arcra felkúszó pirosság is elengedhetetlen volt a történet kivitelezésénél. Sokat nevettem, nem egyszer már a szememet törölgettem és a hasamat fájlaltam. Ami igazán megfogott mégis az egymásra találásuk, a szerelmi jelenetek voltak. Ritka szépre sikerültek, ahogy lassan egyre fontosabbak egymás számára, a külvilág nem számít, csak ők ketten. A vörös szőnyeges jelenet volt az egyik legjobb, de számos másikat is említhetnék. A vége is nagyon pozitív volt, nem maradt olyan karakter, amelyiket nagyon gyűlölni lehetett volna, a kivitelezés is tökéletes volt. Minden a helyére került és a megoldások ellen senkinek se lehet kifogása. Bízz bennem, nézd meg te is, de a nevető izmaidat azért tornáztasd meg előtte, nehogy izomlázad legyen, mint Louie-nak. Letölteni itt tudjátok, feliratot pedig itt találtok.








Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése