Shopping
King Louie
Mára
nem egy komoly darab ismertetőjével érkeztem. CSAK az kezdje el megnézni, aki
kész hatalmasakat nevetni, fogni a fájó hasát és törölgetni a könnyeit. Nem sok
komolyság szorult a történet íróiba, de annál több humor és romantika. Egy
nagyon aranyos, hihetetlenül szórakoztató és romantikus történetet készítettek
nekünk. A színészek kiválasztása perfect volt, a főszereplő hatalmas tapsot
érdemel. De kezdem az elején, mint minden jó történetet.
A Gold
csoport elnöke, Choi Il Soon elnökasszony (a Coffee Prince nagymamája) rossz
karmája miatt imádott unokáját és egyetlen élő rokonát a messzi Franciaországba
küldi már gyerekként, nehogy baja essen. Így is minden gondolata imádott Kang
Ji Sung, alias Louie (az I Remember You jóképű profilozója) körül forog és
mindenbe beleszól, ami a fiúval kapcsolatos. Illetve nem is fiú, mert már egy
25 éves férfi, aki a nem más, mint Louie, a Vásárlás Királya. Elkényeztetett,
védett életet élt, egyetlen kiemelkedő erénye a becenevéből kiindulva, hogy
fantasztikus képességekkel vásárol és mellette hihetetlen érzéke van a divathoz.
A tárgyak szó szerint szólnak hozzá, de ezen kívül minden másban egy hatalmas
gyerek. Kifullad, ha egy keveset kell futnia és mindenbe vele kapcsolatos
kérdésbe beleszól a nagymamája. Egy hatalmas kastélyban él, barátok helyett, csak
Kim titkár (
Ezzel
párhuzamosan a Goldline üzlet (Gold Csoport tagja) marketing csoportját
követhetjük figyelemmel, ahol Cha Joon Won (az
Ezzel veszi
kezdetét a naiv, vidéki lány és a gyermeteg, amnéziás férfi története. Bok Sil
mindennapjai így is nehezek, de Louie miatt kidobják eddigi szállásáról,
ellopják a pénzét és még meg is verik. Mégse hagyja magára az életképtelen férfit,
aki még magát se képes megvédeni és mindenben teljesen gyermekien viselkedik.
Hiába nem emlékszik semmire a személyisége nem változott meg, jó érzékkel
vásárol, csak legyen miből (amit persze nem ő keres meg). Bajt bajra halmoz, de
annyira esetlenek és aranyosak együtt, hogy nem lehet megállni nevetés nélkül. Loui
megtapasztalja, hogy milyen egy szerető otthon, még ha nem is emlékszik a
sajátjára. Milyen öröm egy tál meleg étel és egy társ akivel elfogyaszthatja.
Milyen várni arra a személyre, aki fontos a számára, és amikor fontos a számára
valaki. Teljesen másmilyen életet kénytelen élni, mint korábban és sok új
dolgot kell megtanulnia. Lassan, de biztosan fejlődik, a kedves személyisége
egyre jobban megmutatkozik. De hiába a legjobb szándék, kutyából nem lesz
szalonna. Továbbra is több bajt kever, mint kellene, de valamin a nézőnek is
nevetnie kell. Egyre közelebb kerül megmentőjéhez, körülötte forog egész kis
világa, kiskutyaként követi és imádja a lányt. A férfi, aki az elején pár perc
séta után siránkozni kezdett majdnem teljesen eltűnik és elkezd megkomolyodni.
Na persze nem annyira, hogy ne ismerjünk rá, továbbra is egy kis király lesz,
aki ügyesen ugráltatja a körülötte lévőket - elvére ehhez szokott egész
életében.
Bok
Sil némi kavarodás következtében megkapja a ginzengje ellenértékét és
bónuszként felvételt nyer a cég kereskedelmi osztályára, ahol Cha részlegvezető
az úr. A férfi persze nem merő szívjóságból teszi, nagyon tetszik neki a lány
és ezért szeretné segíteni és a közelében tartani. Persze hamar kiderül, hogy
Bok Sil együtt él valakivel, akit senki se ismer meg, pedig a vállalat örököse.
Baek igazgató, aki Louie halálával a részvények várományosa mindent elkövet,
hogy ne derüljön fény a tévedésre, hogy nem az unoka halt meg a balesetben.
Ebben legnagyobb segítője a tulajdon lánya, Baek Ma Ri (Goodbye, Mr. Black-ból
Cha Ji Won húga) lesz, aki eddig Louie felesége akart lenni, most azonban, hogy
apja lehet az örökös már megváltozik a hozzáállása. Ráadásul a kereskedelmi
részlegen dolgozik és Cha úr alatt csoportvezető. Látszatra nagyon kedves az újonnan
érkezett Bok Sil-el, valójában azonban az első adandó alkalommal kimutatja a
foga fehérjét. Az egész sorozat alatt nem sikerült elnyernie a szimpátiámat,
mindig úgy hajolt, ahogy a szél fújt és keverte a kását. Legnagyobb ellensége
mégis az anyja lesz, aki tudtán kívül minden alkalommal keresztbe tesz a
cselszövők terveinek és pont jókor tesz jó dolgokat.
Szereplőink
össze meg összefutnak a történet során, ezzek is egyre nagyobb kavarodást okozva. Louie éli mindennapjait megmentőjével,
aki keményen dolgozik kettőjük megélhetéséért. Bok Sil igyekszik boldogulni a teljesen
új területen és beilleszkedni a vállalti életbe. Ebbe Louie is a segítségére
lesz, elvégre korábbi tudása nem veszet el, még mindig ő a vásárlás királya. A mindennapokban
alsó szomszédjuk és Bok Sil egykori főnöknője segíti a két roppant naiv
fiatalt. Pótanyjukként, hol szidja, hol támogatja szomszédait. Saját fia tíz
éve munkakereső, ezért pont alkalmas a szintén hasznavehetetlen Louie
igazgatásában. Közös történetük tele van vicces szituációkkal, amiket nem lehet
kihagyni. Az egyébként nem túl fordulatos és érdekes történetet sikerül ezzel a
sok humorral és kísérő elemmel nagyon jóvá tenni. A főszereplő mosolya és
gyerekesen duzzogó arca is feledhetetlen, megtalálták a szerephez tökéletesen
illő férfit. A szerelmi háromszög itt is megtalálható, de nem túl komoly, mert
nem Bok Sil ingadozik, hanem a két férfi kakaskodik egymással. Így telnek
szereplőink mindennapjai egy kis ármánnyal, sok gyengéd romantikával és rengeteg
nevetéssel. A teljesen hétköznapi történet mégis fontos dolgokat közvetít a néző felé, fontos a pénz, de még fontosabb, hogy legyen melletted valaki aki őszintén hisz benned és szeret téged olyannak, amilyen vagy. A család érték, amit meg kell becsülni és törődni kell vele, mert magától nem mennek a dolgok. Sok olyan igazság elhangzik a sorozatban, amiről a mai rohanó világban elfeledkezünk. Az idő pénz, de pénzen nem veheted meg a szeretteid ideét, az együtt töltött pillanatokat és sok mást se, ami ugyan olyan fontos, mint maga a pénz.
Sajátossága
a történetnek, hogy nem csak a saját OST-je, hanem számos külföldi, nagyon híres
szám is fel lett használva a készítése során. Még egy korábbi sorozat betétdala
(A Palota ékköve) is előkerül, amikor az egyik anyuka szervezkedik. Mert persze
a szülők se maradhatnak távol a fiatalok életétől és mindenkit mindenkivel
összeboronálnak. A kiegészítő látványelemek, mint a fej körüli villámok és az
arcra felkúszó pirosság is elengedhetetlen volt a történet kivitelezésénél. Sokat
nevettem, nem egyszer már a szememet törölgettem és a hasamat fájlaltam. Ami
igazán megfogott mégis az egymásra találásuk, a szerelmi jelenetek voltak.
Ritka szépre sikerültek, ahogy lassan egyre fontosabbak egymás számára, a
külvilág nem számít, csak ők ketten. A vörös szőnyeges jelenet volt az egyik
legjobb, de számos másikat is említhetnék. A vége
is nagyon pozitív volt, nem maradt olyan karakter, amelyiket nagyon gyűlölni
lehetett volna, a kivitelezés is tökéletes volt. Minden a helyére került és a
megoldások ellen senkinek se lehet kifogása. Bízz bennem, nézd meg te is, de a
nevető izmaidat azért tornáztasd meg előtte, nehogy izomlázad legyen, mint
Louie-nak. Letölteni
itt tudjátok, feliratot pedig itt találtok.


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése