2016. augusztus 11., csütörtök

Gyümölcsös tejpite (glutén- és, tejmentes)


Sziasztok, kicsit régen írtam utoljára, de most egy isteni receptet hoztam nektek. Nem időszak függő - nyáron persze könnyebb, mert nagy a gyümölcsválaszték - mert mindenféle gyümölccsel nagyon finom. Akár a fáról, akár a fagyasztóból vesszük elő.

Hozzávalók (1 tepsihez):

Személyt nem tudok írni, mert nálunk nagyon hamar elfogy, ezért nem is elég egy adagot készíteni. Mindig négy adag készül egyszerre :-)

  3 db 'L'-es tojás
  250 g magjoghurt/magtej
        (mi házilag készítjük, ezért más lehet az álaga a boltban kaphatónak)
  40 g köles liszt
      (a magot szoktuk megdarálni a kávédarálóban)
  40 g rizsliszt
  1 tk útifűmag
  80 g xilit vagy cukor
  csipet só
  1 citrom héja
  vanília aroma
        (nem szoktam kimérni, érzéssel)
  2 tk fahéj
        (van, hogy nem méregetem, csak ahogy sikerül)
  más fűszerek is beletehetők
        (amit szerettek vagy a gyümölcshöz illik, pl. gyömbér)
  bármilyen gyümölcs

     A tojás sárgáját és a cukrot keverjük habosra, ne sajnáljuk rá az időt (én az ilyen folyamatokon szoktam spórolni az idővel, de most nem éri meg), legyen minél habosabb. A fehérjét közben tegyük félre (hűtőbe), később lesz rá szükség. Adjuk hozzá a magjoghurtot/tejet és keverjük tovább. Pár perces keverés után küldjük utána a száraz anyagokat - lisztek, fahéj, útifűmaghéj. Ezt is alaposan keverjük össze.
     A kiválasztott tepsit (legyen egy kis pereme, mert a tészta sütés közben megemelkedik, de hűlés közben visszaesik) vajazzuk ki és szórjuk meg liszttel. Érdemes a gyümölcsöt is most előkészíteni, mert később nem lesz rá idő.
     A sütőt is elő lehet melegíteni 180 OC-ra. Ti ismeritek a saját sütőtöket, hogy tudjátok mennyi idő, mire felmelegszik.
Verjétek fel keményre a tojásfehérjét és keverjétek össze a tésztával. Miután ezzel is megvagytok mehet is a tepsibe a tészta, tetejére a finom gyümölccsel. Én meg szoktam szórni még a tetejét fahéjas cukorral, de ez a gyümölcstől is függ - a sárgabarack, meggy és a szilva mellett elfért.
     Süssétek 40-45 percig 180 OC-on. Légkeverést nem szoktam beállítani. A tészta mint már említettem megemelkedi és aranybarna lesz. A tűpróba néha becsapós, mert a gyümölcsök is engedhetnek levet.
     Most jön a legfontosabb, ezt nem szabad elhibázni. Miután kihűlt kötelező jóízűen elfogyasztani. Morzsa se maradjon belőle.
     Igazából nem egy bonyolult recept, max 1 1/2 az első lépéstől a sütőből való kivételig. Gyors, finom és nagyon egészséges.
     Jó sütögetést a hétvégére.

          Adri  :-)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése