Sziasztok, kicsit régen írtam utoljára, de most egy isteni receptet hoztam nektek. Nem időszak függő - nyáron persze könnyebb, mert nagy a gyümölcsválaszték - mert mindenféle gyümölccsel nagyon finom. Akár a fáról, akár a fagyasztóból vesszük elő.
Hozzávalók (1 tepsihez):
Személyt nem tudok írni, mert nálunk nagyon hamar
elfogy, ezért nem is elég egy adagot készíteni. Mindig négy adag készül egyszerre
:-)
☺ 3
db 'L'-es tojás
☺ 250
g magjoghurt/magtej
(mi
házilag készítjük, ezért más lehet az álaga a boltban kaphatónak)
☺ 40
g köles liszt
(a magot szoktuk megdarálni a kávédarálóban)
☺ 40
g rizsliszt
☺ 1
tk útifűmag
☺ 80
g xilit vagy cukor
☺ csipet
só
☺ 1
citrom héja
☺ vanília
aroma
(nem szoktam
kimérni, érzéssel)
☺ 2
tk fahéj
(van,
hogy nem méregetem, csak ahogy sikerül)
☺ más
fűszerek is beletehetők
(amit
szerettek vagy a gyümölcshöz illik, pl. gyömbér)
☺ bármilyen gyümölcs
☺ bármilyen gyümölcs
A tojás sárgáját és a cukrot keverjük
habosra, ne sajnáljuk rá az időt (én az ilyen folyamatokon szoktam
spórolni az idővel, de most nem éri meg), legyen minél habosabb. A fehérjét közben tegyük
félre (hűtőbe), később lesz rá szükség. Adjuk hozzá a magjoghurtot/tejet és keverjük
tovább. Pár perces keverés után küldjük utána a száraz anyagokat - lisztek, fahéj,
útifűmaghéj. Ezt is alaposan keverjük össze.
A kiválasztott tepsit (legyen egy kis
pereme, mert a tészta sütés közben megemelkedik, de hűlés közben visszaesik)
vajazzuk ki és szórjuk meg liszttel. Érdemes a gyümölcsöt is most előkészíteni,
mert később nem lesz rá idő.
A sütőt is elő lehet melegíteni 180 OC-ra.
Ti ismeritek a saját sütőtöket, hogy tudjátok mennyi idő, mire felmelegszik.
Verjétek fel
keményre a tojásfehérjét és keverjétek össze a tésztával. Miután ezzel is
megvagytok mehet is a tepsibe a tészta, tetejére a finom gyümölccsel. Én meg
szoktam szórni még a tetejét fahéjas cukorral, de ez a gyümölcstől is függ - a
sárgabarack, meggy és a szilva mellett elfért.
Süssétek 40-45 percig 180 OC-on.
Légkeverést nem szoktam beállítani. A tészta mint már említettem megemelkedi és
aranybarna lesz. A tűpróba néha becsapós, mert a gyümölcsök is engedhetnek
levet.
Most jön a legfontosabb, ezt nem szabad
elhibázni. Miután kihűlt kötelező jóízűen elfogyasztani. Morzsa se maradjon belőle.
Igazából nem egy bonyolult recept, max 1 1/2
az első lépéstől a sütőből való kivételig. Gyors, finom és nagyon egészséges.
Jó sütögetést a hétvégére.
Adri
:-)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése