2016. május 30., hétfő

Kókuszos (eper) krémleves


Hozzávalók 4 személyre


©     1/2 kg eper (lehet más gyümi is, de akkor az édesítés változhat)
©     1 kókusztej konzerv
©     15 dkg cukor vagy ízlés szerint méz
©     csipet só
©     1 dl kókusz tejszín
©     1 l víz


Az epret lábosba tesszük, felöntjük a vízzel, hozzáadjuk a cukrot/mézet, a sót és felforraljuk. A kókusz tejszínt elkeverjük a kókusztejjel, a forró levesbe öntjük, majd botmixerrel pürésítjük és visszahűtjük.
Ha felkevertek egy kis keményítőt hideg vízben, és belefőzitek a levesbe nagyon finom krémet vagy pudingot kaptok.
Ebbe a nagy melegben nem is kíván az ember sokat enni, de ez a finomság mindig jól esik. Gyorsan elkészül és ha már reggel megfőzitek, estére kész is a finom desszer. Nekem nem futott ki, ezért a reggeli készülődés közben meg is fő.

                            Adri  :-)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése