W - Two World Koreai
Drama
Sziasztok!
Gondoltam ma a változatosság kedvéért egy koreai sorozat leírását hozom el
nektek. Nem sok ilyen ismertetőt készítettem eddig, de remélem elnyeri a
tetszéseteket.
A néző végig abban a hiszemben van, hogy a való világot látja, de nem. Ezek az események aják a manhwa gerincét, amit a főszereplőnő Oh Yun Joo apja ír. Oh Yun Joo rezidens mellkassebészként éli nem túl könnyű mindennapjait. Főnöke egy igazi zsarnok és nem szereti az orvosi hivatást sem. Amúgy se könnyű egy rezidens élete - kevés alvás, állandó készenlét -, neki viszont fenekestül felfordul, amikor a haldokó Kang Chul berántja a gyanútlan lányt a saját világába.
Oh Yun Joo némi pánikolás után sikeresen megmenti alkalmi betegét, majd amilyen hirtelen feltűnt, vissza is tér apja dolgozószobájába. Senki se hisz neki, pedig a megjelent új fejezetben feketén-fehéren olvasható, hogy a manhwa világában járt.
Az
események továbbra is így fojtatódnak, akárhányszor feltűnik a doktornő a képregénybe
nem várt események egész sorozata indul el a nyomában. Mivel nem tudja igazolni
a személyazonosságát - ebben a világban nem létezik -, és a helyzetét se
magyarázhatja el komoly problémák elé kell néznie. Kang Chul sem könnyíti meg a
helyzetét az állandó faggatózásával.
A
történet odáig nagyon izgalmas volt számomra, amíg a szerzők túlságosan össze
nem kuszálták a szálakat. A cselekmény második felét szerintem már túlságosan
megbonyolították, ami nem vált éppen előnyére. A sorozat vége azonban nagyon
jól sikerült, minden száll le lett zárva és egy kerek befejezést kaptunk.
Mindenkinek
nagyon ajánlom, mert telis tele van humoros, izgalmas és romantikus pillanattal.
A színészek nagyszerű alakítás nyújtottak, a főszereplők tökéletes választásnak
bizonyultak. A Kang Chult-t alakító színész (Lee Jong Suk) változatos arcjátéka
és sármja tökéletesen megfelel a megformált karakternek. Ugyan ilyen tökéletes Oh
Yun Joo (Han Hyo Joo) is a maga kicsit bizonytalan, összezavarodott, de a végletekig
hűséges szerepében. Összességében szerintem egy tízes skálán hét pontot kap a
történet - a második fele miatt és a zene is lehetett volna jobb -, de ez csak
az én véleményem. Nézzétek meg ti is és írjátok meg, hogy mi a véleményetek a
dramáról. Várom írásaitokat.


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése