That Winter, the Wind Blows - Ezen a télen fúj a szél
Sziasztok! Ismét egy
koreai sorozat leírását hoztam el nektek, fogadjátok szeretettel. Az előzőhöz képest ez
egy sokkal komolyabb darab - én nem erre számítottam, de ha már elkezdtem nem
tudtam félbe hagyni. Aki kikapcsolódás gyanánt keres magának nézni valót, ne
ezt a sorozatot válassza, mert nem egy könnyed esti kikapcsolódásban lesz
része.
Két teljesen eltérő
világban élő ember sorsa fonódik össze egy hazugság miatt. Oh Soo, aki nem
érti, hogy mi értelme az életnek szerencsejátékból él, de emellett jó szívvel
segíti barátait. Többen is élnek az otthonában, köztük Oh Young testvére,
akinek ráadásul szintén Oh Soo a neve. Oh Young, a vak örökösnő véletlenül
értesül rég nem látott testvére leveleiről - a szülők válása után a testvérek
elvesztették egymással a kapcsolatot. Testvére keresése közben találkozik
először Oh Soo-val. A sors - inkább az emberi gonoszság - azonban közbeszól és Oh Soo menekülni kénytelen a rendőrség elől. Menekülés közben egy autó elüti Oh Young testvérét aki a helyszínem életét veszíti. A sors kegyetlensége, hogy testvére testétől csupán pár lépésnyire Young ép egy taxit próbál leinteni, hogy még időben haldokló apjához érjen. Oh Soo-t barátnője - inkább a megszállotja - egy évre börtönbe záratja sikkasztás vádjával. Hogy a fiú ne tudjon vele szakítani, sikkasztott egy maffiózótól és az egészet Oh Soo nyakába varrta.
A történet egy évvel később folytatódik. A frissen szabadult Oh Soo próbálja folytatni korábbi
életét, de ez nem megy könnyen. A meglopott maffiózó mindenképpen vissza akarja
kapni a 70 millió won-t, és a pénz előteremtésére összesen száz napot add. Verőlegénye,
aki az üzenetet kézbesíti megfejeli ezt az amúgy is tetemes összeget még 8
millióval - mondván ez a kamat. Ráadásnak még meg is késelik, pár napra rá meg
jól összeverik Oh Soo-t. Eközben Jung ügyvéd, az Oh család barátja az elveszet
fiút keresi, hogy örömet szerezzen a teljesen egyedül maradt Youngnak. Hiába
van a lány mellett az apja által választott vőlegénye és Wang titkár, aki
magára Young anyjaként tekint. Keresés közben azonban csak az összevert Oh
Soo-t találja, aki hirtelen felindulásból kijelenti, hogy Ő nem más, mint Young
bátyja.
A történet innen lesz
csak igazán kusza, gyorsan bele kell tanulni egy már meghalt barát életébe,
akitől csak pár emlék maradt hátra. Oh Soo-t segíti hűséges barátja Park Jin
Sung, és rég meghalt első szerelme húga, Moon Hee Sun. A gyors felkészülés után
be is költözik Oh Soo és Park Jin Sung az Oh Rezidenciára. Nem egyszerű azonban
az együtt élést a gyanakvó és főnökösködő Wang titkárral. Young se éppen az az
imádnivaló húgocska, akire számítanak, vaksága ellenére nem tudják egykönnyen
becsapni.
A történet folyamán
kialakul, hogy kit milyen szándék hajt, és miért gyűltek Young köré. Valójában
ki mi is történt valójában Young családjában. Minél erősebben kötődik egymáshoz
Oh Soo és Young, annál több a probléma. Kit a féltékenység hajt, kit a nyereségvágy,
és még ott a legnagyobb titok is, hogy Oh Soo nem az, akinek kiadja magát.
Jelenléte mégis jó hatással van húgára, aki a halálon túl másra már nem is
vágyik. "Testvére" érkezése előtt kalitkában élt, de most szárnyakat
kapott. Meghitt, családias jelenetek egész sora mellett azonban mindig akad
egy-két rosszakaró, aki elrontja a pillanatot.
Vajon hogy alakul Oh
Soo és Young története. Mi lesz a fiúval, aki az életben maradásért, a pénzért
még hazudni is képes, és a lánnyal, aki csak a halálra vágyik? Sikerül
megoldaniuk a családi problémákat és vajon testvérekként élnek tovább, vagy
mindenre fény derül? Mi történik a háttérben munkálkodó rosszakarókkal? Sikerül
elválasztaniuk a "testvéreket", vagy happy end lesz a történet vége?
Nekem tetszet az alap
történte, de többet vártam tőle. Nagyon idegesített ez a rengeteg gonoszkodás -
szerintem túlzásba vitték. Nagyon drukkoltam, hogy Oh Soo anyagi gondjai a
lehető legjobban oldódjanak meg. Ne kelljen tovább hazudnia, de meghalnia se -
főleg mert nem is lopta el a pénzt. Sajnos egy ilyen hazugságból nem lehet
úgy kikeveredni, hogy valaki meg ne sérüljön. Főleg mert a szereplők közti
kötelék túl szorosra fonódott, ezért nagyon érdekes volt a jellemfejlődésük,
mikor és miért változott meg egyes szereplők értékrendje.
A szereplők játékát
öröm volt nézni, főleg a vak szerepét alakító Song Hye Kyo nyújtott kiemelkedő
alakítást, nem lehetett egyszerű egy látónak eljátszania a vakot. A drama zenéjét
nem tartom kiemelkedőnek, de pocséknak se nevezném. Voltak nagyon jól eltalált
számok és kevésbé jók, de ez is ízlés kérdése. Összességében én tízből öt
pontot adok a sorozatnak. Nézzétek meg ti is, várom a véleményeteket.
Ha szeretnétek
letölteni innen tudjátok (lap közepén van a letöltés) és itt találtok magyar
feliratot - köszönet a készítőknek:

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése