2016. szeptember 25., vasárnap

That Winter, the Wind Blows



That Winter, the Wind Blows - Ezen a télen fúj a szél


Sziasztok! Ismét egy koreai sorozat leírását hoztam el nektek, fogadjátok szeretettel. Az előzőhöz képest ez egy sokkal komolyabb darab - én nem erre számítottam, de ha már elkezdtem nem tudtam félbe hagyni. Aki kikapcsolódás gyanánt keres magának nézni valót, ne ezt a sorozatot válassza, mert nem egy könnyed esti kikapcsolódásban lesz része.

Két teljesen eltérő világban élő ember sorsa fonódik össze egy hazugság miatt. Oh Soo, aki nem érti, hogy mi értelme az életnek szerencsejátékból él, de emellett jó szívvel segíti barátait. Többen is élnek az otthonában, köztük Oh Young testvére, akinek ráadásul szintén Oh Soo a neve. Oh Young, a vak örökösnő véletlenül értesül rég nem látott testvére leveleiről - a szülők válása után a testvérek elvesztették egymással a kapcsolatot. Testvére keresése közben találkozik először Oh Soo-val. A sors - inkább az emberi gonoszság - azonban közbeszól és Oh Soo menekülni kénytelen a rendőrség elől. Menekülés közben egy autó elüti Oh Young testvérét aki a helyszínem életét veszíti. A sors kegyetlensége, hogy testvére testétől csupán pár lépésnyire Young ép egy taxit próbál leinteni, hogy még időben haldokló apjához érjen. Oh Soo-t barátnője - inkább a megszállotja - egy évre börtönbe záratja sikkasztás vádjával. Hogy a fiú ne tudjon vele szakítani, sikkasztott egy maffiózótól és az egészet Oh Soo nyakába varrta.

A történet egy évvel később folytatódik. A frissen szabadult Oh Soo próbálja folytatni korábbi életét, de ez nem megy könnyen. A meglopott maffiózó mindenképpen vissza akarja kapni a 70 millió won-t, és a pénz előteremtésére összesen száz napot add. Verőlegénye, aki az üzenetet kézbesíti megfejeli ezt az amúgy is tetemes összeget még 8 millióval - mondván ez a kamat. Ráadásnak még meg is késelik, pár napra rá meg jól összeverik Oh Soo-t. Eközben Jung ügyvéd, az Oh család barátja az elveszet fiút keresi, hogy örömet szerezzen a teljesen egyedül maradt Youngnak. Hiába van a lány mellett az apja által választott vőlegénye és Wang titkár, aki magára Young anyjaként tekint. Keresés közben azonban csak az összevert Oh Soo-t találja, aki hirtelen felindulásból kijelenti, hogy Ő nem más, mint Young bátyja.

A történet innen lesz csak igazán kusza, gyorsan bele kell tanulni egy már meghalt barát életébe, akitől csak pár emlék maradt hátra. Oh Soo-t segíti hűséges barátja Park Jin Sung, és rég meghalt első szerelme húga, Moon Hee Sun. A gyors felkészülés után be is költözik Oh Soo és Park Jin Sung az Oh Rezidenciára. Nem egyszerű azonban az együtt élést a gyanakvó és főnökösködő Wang titkárral. Young se éppen az az imádnivaló húgocska, akire számítanak, vaksága ellenére nem tudják egykönnyen becsapni.

A történet folyamán kialakul, hogy kit milyen szándék hajt, és miért gyűltek Young köré. Valójában ki mi is történt valójában Young családjában. Minél erősebben kötődik egymáshoz Oh Soo és Young, annál több a probléma. Kit a féltékenység hajt, kit a nyereségvágy, és még ott a legnagyobb titok is, hogy Oh Soo nem az, akinek kiadja magát. Jelenléte mégis jó hatással van húgára, aki a halálon túl másra már nem is vágyik. "Testvére" érkezése előtt kalitkában élt, de most szárnyakat kapott. Meghitt, családias jelenetek egész sora mellett azonban mindig akad egy-két rosszakaró, aki elrontja a pillanatot.

Vajon hogy alakul Oh Soo és Young története. Mi lesz a fiúval, aki az életben maradásért, a pénzért még hazudni is képes, és a lánnyal, aki csak a halálra vágyik? Sikerül megoldaniuk a családi problémákat és vajon testvérekként élnek tovább, vagy mindenre fény derül? Mi történik a háttérben munkálkodó rosszakarókkal? Sikerül elválasztaniuk a "testvéreket", vagy happy end lesz a történet vége?

Nekem tetszet az alap történte, de többet vártam tőle. Nagyon idegesített ez a rengeteg gonoszkodás - szerintem túlzásba vitték. Nagyon drukkoltam, hogy Oh Soo anyagi gondjai a lehető legjobban oldódjanak meg. Ne kelljen tovább hazudnia, de meghalnia se - főleg mert nem is lopta el a pénzt. Sajnos egy ilyen hazugságból nem lehet úgy kikeveredni, hogy valaki meg ne sérüljön. Főleg mert a szereplők közti kötelék túl szorosra fonódott, ezért nagyon érdekes volt a jellemfejlődésük, mikor és miért változott meg egyes szereplők értékrendje.

A szereplők játékát öröm volt nézni, főleg a vak szerepét alakító Song Hye Kyo nyújtott kiemelkedő alakítást, nem lehetett egyszerű egy látónak eljátszania a vakot. A drama zenéjét nem tartom kiemelkedőnek, de pocséknak se nevezném. Voltak nagyon jól eltalált számok és kevésbé jók, de ez is ízlés kérdése. Összességében én tízből öt pontot adok a sorozatnak. Nézzétek meg ti is, várom a véleményeteket.
Ha szeretnétek letölteni innen tudjátok (lap közepén van a letöltés) és itt találtok magyar feliratot - köszönet a készítőknek:

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése