2016. december 6., kedd

Lisztmentes keksz - nem csak a Télapónak


GM csokis keksz

 Képtalálat a következőre: „csoki darabos keksz”

Hozzávalók:

- 10 dkg köles liszt
- 5 dkg rizs liszt
- 5 dkg hajdina liszt
- 2 ek útifűmaghéj
- 15 g sütőpor
- 15 dkg cukor
- 15 dkg margarin
- 2 db „L” tojás
- csipet só
- 10-15 dkg apróra tört csoki

A margarint a cukorral habosra keverjük, majd a tojásokat is hozzá adjuk. A száraz alapanyagokat összekeverjük és folyamatos keverés mellett kanalanként a habos keverékhez adjuk. Végül a csoki darabokat is belekeverjük.
Sütőpapírral bélelt tepsibe kanalazzuk, helyet hagyva a tésztahalmok között (sütés közben terülni fog a tészta). Ha mégis összesül, még melegen könnyen szét lehet vágni a kekszeket, nem fognak eltörni. 180 oC alsó-felső sütés, 10-15 perc (sütőtől függ, amikor már szép barna ki lehet venni a tepsiből). Hagyjuk picit a sütőpapíron szikkadni, utána rácson hűtsük ki. Jól záródó dobozban hetekig eláll. A csoki helyettesíthető dióval, aszalt gyümölccsel, vagy bármi mással.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése