GM csokis keksz

Hozzávalók:
- 10
dkg köles liszt
- 5 dkg rizs
liszt
- 5 dkg
hajdina liszt
- 2 ek
útifűmaghéj
- 15 g sütőpor
- 15 dkg cukor
- 15 dkg
margarin
- 2 db „L”
tojás
- csipet só
- 10-15 dkg
apróra tört csoki
A margarint a cukorral habosra keverjük,
majd a tojásokat is hozzá adjuk. A száraz alapanyagokat összekeverjük és folyamatos
keverés mellett kanalanként a habos keverékhez adjuk. Végül a csoki darabokat
is belekeverjük.
Sütőpapírral bélelt tepsibe kanalazzuk,
helyet hagyva a tésztahalmok között (sütés közben terülni fog a tészta). Ha
mégis összesül, még melegen könnyen szét lehet vágni a kekszeket, nem fognak
eltörni. 180 oC alsó-felső sütés, 10-15 perc (sütőtől függ, amikor
már szép barna ki lehet venni a tepsiből). Hagyjuk picit a sütőpapíron
szikkadni, utána rácson hűtsük ki. Jól záródó dobozban hetekig eláll. A csoki
helyettesíthető dióval, aszalt gyümölccsel, vagy bármi mással.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése