Powerful Opponents
Bajban vagyok a mai ajánlóm
megírásával. Általában olyasmit ajánl az ember (étel, könyv, film), ami
valamiért elnyerte a tetszését. Mondjuk sokan megírják a negatív kritikát is,
ami nem rossz, mert legalább van összehasonlítási alapja az olvasónak.
Megpróbálok ugyan tárgyilagosan írni - de aki már olvasta az eddigi írásaim
tudja, hogy a személyes véleményem mindig belekerül egy-egy elbeszélésembe. De
éppen ezért írom a blogom, hogy a személyes véleményem megosszam másokkal.
Éppen ezért nyugodt szívvel leírom, hogy bár annyira megtetszet más ismertetője
alapján a sorozat, hogy még le se töltöttem teljesen (mindig megvárom, hogy
meglegyen a teljes sorozat, mert nem szeretek várni a folytatásra) HATALMAS
csalódás lett belőle. Ma az alap story tetszetős volt, de már az első részek se
dobogtatták meg a szívem. Volt már ilyen, nem ez alapján ítélkezem, hisz a
gyatra kezdés után még lehet nagyon jó a folytatás. Nem egy, nem két olyan
kedvencem van, amiből az első részeket kapásból kihagyom, mert tudom, hogy az a
színvonal, ami nekem tetszik, a folytatást viszont kár lett volna kihagyni.
Ennél a sorozatnál ezt sajnos buktam. Gyors tekeréssel néztem végig a történet 2/3
részét - ami nálam nem túl gyakori. Bele-bele teker az ember, főleg ha nem
történik éppen semmi lényeges, de nem gyorstekeréssel szokás megnézni 11 részt
egy dramából. Nem szaporítom tovább, hogy mennyire nem volt fogamra való a
megoldás (ilyen biztos lesz még), azért írok róla, hátha valaki más szívesen
megnézni, esetleg sokkal jobban fogja élvezni, mint én.
Mit is mondjak… A történet egyetlen
női főszereplője Cha Young Jin, a szegényes körülmények közül érkező, de
roppant ambiciózus fiatal nő. Tánctanár apjával, nagyapjával és semmirekellő
öccsével él egy háztartásban, de adóságon és problémán kívül nem sok egyebet
kap a férfiaktól. Gyakori látogatók náluk az adóság behajtók vagy a férfiakat
tartóztatja le a rendőrség. Hivatásának se éppen a nők által kedvelt szakmát
választ, ezért a munkahelyén is főleg férfiak veszik körül. Fél éves kiképzést
követően szeretne bekerülni a koreai Elnököt védő testőrök közé. Kitartása,
tehetsége és nem éppen nőies természete segítségével hamar eljut az élmezőnybe
a kiképzés során, ennek ellenére mégis kedvelik a társai. Ja, mégse mindenki.
Legnagyobb riválisa Yoo Gwang Pil, a tökéletes „testőr”, mindenben hibátlanul
teljesít, és igazi nőgyűlölő. Szerinte egy nőnek semmi keresnivalója a testőrök
között, amiben van némi igazság, de elég szélsőségesek a nézetei. Kettőjük
versengése még jót is tenne a csapaszellemnek (társaik előszeretettel kötnek
rájuk fogadást), ha nem esnének át a ló túloldalára és egy gyakorlat során nem
verekednének össze. Ezt látva a főnökség külön feladatra ítéli a két renitens
tanulót, amit együtt kell végrehajtaniuk. Cha Young Jin egyetlen gyenge pontja
a lövészet - több mint kétbalkezes - Yoo Gwang Pil ellenben tökéletes céllövő,
de a csapatmunka egyáltalán nem az erőssége. Ezért Gwang Pill-nek meg kell
tanítania helyesen lőni Young Jin-t, ezzel megmentve magukat és egymást a
kirúgástól. Itt mutatkozik meg először a kőarcú Gwang Pil kedves oldala.
Fogalma sincs a két szorgalmasan gyakorló fiatalnak (na jó, nem olyan
fiatalok), hogy a vezetőség már ki is szemelte őket nem éppen egyszerű, sőt
majdnem lehetetlen feladatra.
Ezzel el is jutottunk a történet
következő lényeges szereplőjéhez, aki nem más mint a koreai Elnök fia, Kang Soo
Ho. Igazi fenegyerek, hiába éli a kiváltságosok életét, minden nap bajba kerül,
megszökik a testőrei elől és rontja apja hírnevét. A család szégyenének is
lehetne nevezni, főleg a tökéletesnek tűnő nővére mellett. Nem tanul tovább,
nem épít karriert, nem segíti apja politikai törekvéseit. Sőt inkább megnehezíti
mindenki életét. Nem emlékszik a fiatal kora egy részére, ami szorosan
összefügg a hátán lévő sebhellyel. Meglepő vagy sem nagyon hasonló sebhellyel
„büszkélkedhet” Gwang Pil is. A két férfi múltja szorosan összefonódik, Gwang
Pil édesapja volt az Elnök titkára, a két fiú pedig szoros barátságban volt
egymással. Mint mindig, most is egy tragédia vetett véget a barátságnak, aminek
egy lány volt az oka. Kang Soo Ho elfelejtette, hogy mi történt akkor, Gwang
Pil pedig amúgy se egy bőbeszédű valaki, főleg nem ha saját magáról kellene
beszélnie. Ez a sok minden persze nem egyszerre derül ki, hanem a részek során
folyamatosan.
Ugorjunk vissza a történetünk
aktuális állásához. Soo Ho kiszökik apja születésnapján és egy illegális
küzdelemben súlyosan összevereti magát - ezzel is szégyenbe hozva apját. Aznap
amikor kiengedik a kórházból találkozik új testőreivel Cha Young Jin és Yoo
Gwang Pil személyében. Fogadást kötnek, hogy amennyiben nem bírják az újoncok
egy hétig fel kell mondaniuk. Már az első nap eszement száguldásba kezdenek,
számos közlekedési szabályt megszegve és a szolgálati autót összetörve.
Ráadásnak védencük is megszökik és vígan eszeget a közeli kifőzdében, miközben
testőrei magyarázkodhatnak a kiérkező járőröknek. És ha ez még nem lenne elég
sikerül magukra haragítaniuk amúgy se túl szimpatikus felettesüket.
Összességében nem túl sikeres első napot tudnak maguk mögött.
A helyzet csak lassan javul, Young
Jin nem tűri szó nélkül Soo Ha viselt dolgait, hol így hol úgy de elkezdi
megnevelni az elkényeztetett királyfit. Ezzel akaratán kívül sikerül
felkeltenie a fiú érdeklődését. A lánnyal ellentétben Gwang Pil szó nélkül
védi, nem emlegeti a múltat és nem tesz semmit az őt ért támadások ellen (az
Elnököt kivéve az egész család ellenzi Gwang Pil munkáját). A nehézségek, a
kialakult helyzetek és a vissza-visszaköszöntő múlt alaposan összekavarja az
amúgy sem egyszerű hétköznapokat. Megismerkedhetünk Gwang Pil lányával, akinek
a születése körül is titok lappang. Olyan titok, ami nem egyszerűen felkavarja
az állóvizet, hanem kész hullámzást idéz elő. Ráadásul az amúgy is neheztelő
csoportvezető meglátja a tökéletes lehetőséget, hogy elintézze nem kívánt
beosztottait egyszer és mindenkorra. Nem várt megoldás születik a felmerülő
problémára és szereplőink egyre közelebb kerülnek egymáshoz, szó szerint egy
csapat lesznek. Megoldják a régi sérelmeket és közösen néznek szembe a közelgő
fenyegetéssel.
Az alaptörténet jól indult a
kivitelezéssel, a megoldással volt a legtöbb problémám. Lapos volt az egész,
mint a biciklim kereke. Rengeteget beszéltek, de nem cselekedtek, az akció
jelenetek nem sikerültek valami izgalmasra és néha akkora marhaságot csináltak
a szereplők, hogy már nevetni se tudtam rajta. Nem a színészekkel volt a
legnagyobb problémám, mert a Kang Soo Ho-t megszemélyesítő színésztől pont most
nézek egy másik sorozatot, ami nagyon tetszik (bár nem lesz tíz pontos, kicsit
elhúzták, mint a rétestésztát). Valahogy olyanra sikerült az egész, mint amikor
az elemek magában nagyon jók, a kész alkotás mégis katasztrofálisra sikerül a
közönség meg csak a fejét csóválja. A zenéje pont megegyezik a történettel,
lapos, nincs benne semmi élet, és nem pörget fel. Egy szó mint száz, nagyot
csalódtam ezért csak kettő pontot adok a tízből. Mindezek után még szeretnétek
megnézni ezt a sorozatot, akkor innen tudjátok letölteni a részeket és a feliratot. Jó szórakozást hozzá

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése