The Man
Living in Our House
Ma
egy 16 részes vígjátékot hoztam nektek. Még egészen új, 2016 őszével került
vetítésre. Jópofának ígérkezett a történet, de sajnos számomra, és ahogy
olvastam mások számára is elég nagy csalódással ért véget. Nem a szereplők
miatt, jól lettek kiválasztva a történet főszereplői. Nem voltak sokan, éppen
ezért nagyon fontos szerintem, hogy a megfelelő karaktereket válasszák a főbb
szerepekre. Na akkor nézzük, miről is szól a The Man Living in Our House.
Női
főszereplőnk Hong Na Ri, aki légi utaskísérőként dolgozik, szereti és büszke a
munkájára, jól kijön a kolléganőivel és a személyisége is ideálid. 9 év él
együtt a barátjával, már csak az eljegyzés van hátra, amire nem is kell sokat
várni, már az első fél órában meg is történik a lánykérés, csak sajnos szomorú
hír szakítja félbe az ünneplést. Na Ri vidéken élő anyukája autóbalesetet
szenved és meghal. A temetésen Na Ri vőlegénye találkozik a lány kolléganőivel
és nyomban elcsavarja a fejét a szép, de roppant csalfa Deo Yeo Joo. 10 hónapot
ugrunk előre az időbe, az utaskísérők indulnak hazafele, amikor Na Ri
találkozik a vőlegényével, aki nagyon furcsán viselkedik. Az ajándéka kapcsán Na
Ri követi a férfit és azzal kell szembesülnie, hogy szerelme a kolléganőjét
ölelgeti. Nagy hévvel elképzeli, hogy jól megcibálja mind a kettőt, de persze
nem semmi ilyesmi. Helyette inkább buszra száll és ellátogat az édesanyja
sírjához, ami esetünkben egy fa (szerintem ez nagyon aranyos, jó ötlet így
megemlékezni az elhunytról). Onnan hívja fel csalfa kedvesét és jól kiosztja
mind a két vétkes felet. Kirohanásának szem és fültanúja a gyanútlanul ott
heverésző Ko Nan Gil (már találkoztunk vele a Pinocchio és a Love Rain című
sorozatokban), aki ahelyett, hogy nyugton meglapulna megpróbál elmászni (szó
szerint) a kényelmetlen helyzetből. Nem mintha az ilyesmi sikerülni szokott
volna. A fiú (3 évvel fiatalabb Hong Na Ri-nál) a Hong Gombóc kifőzdébe tér
haza. Milyen kapcsolat is van Na Ri lakhelye és a fiatal férfi között? A
továbbiak erről fognak szólni.
Eközben
Szöulban alaposan a pohár fenekére néz a barátnője kislányának a partiján, amit
utána az utcán folytat, ahol aztán jól lejáratja magát. A volt vőlegénye a
kísérője, aki egy darabig kísérgeti, majd magára hagyja az igencsak paprikás és
részeg lányt. Na Ri a frissen vásárolt ásóját ölelve megint hazatér, hogy számon
kérje nagybátyján (anyja fivérén) a vőlegényétől kölcsönkért pénzt. Nagybátyját
nem találja, de sikerül összeakaszkodnia Ko Nan Gil-el, akit még csak nem is
ismer. Másnap reggel Na Ri megint bajba kerül, elveszíti ugyanis a látását, a
kétségbeesett Nan Gil siet vele a kórházba, ahova az éppen arra járó Kwon Duk
Bong (ismerősünk a Neighborhood Hero és a Scholar Who Walks the Night
sorozatokból) viszi be őket. Néhány vizsgálat és hangos veszekedés után kiderül
Na Ri és a néző számára is, hogy kicsoda és milyen kapcsolat van Na Ri és Nan
Gil között. Nem, nem testvérek, hanem apa és lánya. Pontosabban mostohaapa és
lánya. Legalábbis papíron, mert mint általában ennél azért többről van szó. Na
Ri se tudja elfogadni a kialakult helyzetet, Nan Gil pedig túl sokszor
hangoztatja, hogy márpedig ő Na Ri mostohaapja és a nő (mert idősebb szegény
mint az apja), viselkedjen lányaként. Ez egyszer-kétszer még vicces, tizedjére
már nagyon fárasztó és sajnos sok hasonló agyon ismételt dolog lesz még a sorozatban.
Ráadásul az első pár részben többször részegek mint józanak a szereplők, ezzel
se nagyon tudták elnyerni a rokonszenvem, ahogy szó szerint piros fejjel
csinálják a cirkuszt.
Na Ri volt
vőlegénye is állandóan felbukkan, vacillál a két nő között, aminek szerencsére
Na Ri nem dől be. Ez nagyon szimpatikus volt, kapcsolatban maradnak ilyen-olyan
okok miatt (a pénz, a régi életük és hasonlók miatt), de minden alkalommal
elutasítja a férfi kísérleteit. Nan Gil pedig lelkesen alakítja a mostohaapa
szerepét, lelkesen fogadja a vendéget és kezeli Na Ri kirohanásait. De Yeo Joon
is állandóan keveri a bajt, mást se csinál, csak manipulálja a szereplőket,
viszályt szítt és gondot okoz. Az első perctől nagyon utáltam a csajt és nem
sok alkalmat adott, hogy megkedveltesse magát. Egyáltalán nem bírtam, ahányszor
csak kinyitotta a száját baj lett belőle. Más célja sincs, csak gazdag férjet
fogni, amivel nincs semmi gond, de neki mindig más barátja kell, ráadásul nem
játszik tisztességes eszközökkel. Majd vissza kapja azt a sok szenvedést, amit
másoknak okozott. Na de vissza a történethez, mert még van mit mesélnem.
Kwon
Duk Bong is céllal környékezi meg Na Ri-t, szeretné megvenni azt a földet, amin
a lány, jobban mondva Nan Gil háza és a Hong Gombóc étterem áll. Egyik fél sem
enged, ezért gyakori kérdés lesz a sorozat során a föld eladása, igazából ez az
egyik vezér száll, innen indul minden. Mit is jelent valójában az a darabka
föld, miért harcolnak érte? Más-más céllal, de jó oka van mindenkinek arra,
hogy a magáénak akarja. Duk Bong a környéken nyílt Robot Múzeum vezetője,
valamint a GreenLand csoport egyik örököse. Jobb keze az örökké morcos (nem
lehetett egyszerű ezt a szerepet se eljátszani) Kwon Soo Rye csoportvezető. A
sorozatos találkozások során Duk Bong-nak nagyon megtetszik Na Ri személyisége,
amit ki is mutat az irányába. Az ő karakterét nagyon szerettem, végig
becsületes maradt, a családi nyomásnak se engedett, inkább kiállt a barátai és
az igazság oldalán, minthogy behódolt volna a gazdag apjának. Sajnáltam, hogy
nem járt sikerrel, de az egyik nagy kedvencem lett a történet végére. Olvastam
olyan kritikákat, hogy Na Ri csak szédítette a férfit, folyamatosan segítséget
kért, pedig tudott a Duk Bong érzéseiről. Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Na
Ri becsületesen megmondta, hogy nem tekint rá férfiként, csak egy "környékbeli
barátként". Végig egyenes volt és egyszer se áltatta a férfit. Többször is
Duk Bong ajánlotta fel a segítségét, aki továbbra is csapta a lánynak a szelet,
mégis becsületesen járt el, nem áskálódott, hazudozott, a kedvese érdekeit
tartotta szem előtt. Segített a szálak kibogozásában (az ügyvédi tanulmányai
nem egyszer nagyon jól jönnek majd), ami csak még szimpatikusabbá tette.
Duk
Bong se egyszerű eset, nem elég zsarnok apja és bonyolult családja, még nem túl
normális húga is a nyakába szakad, aki titkon meg van őrülve Nan Gil-ért.
Mondjuk ez valahol érthető, a szintén nehéz gyerekkort megért férfi sokkal
jobban belelát a különc lány lelkébe és sokkal megértőbben viselkedik vele.
Saját bátyja is csak megtűri, egyikük se tudja kimutatni az érzéseit a másik
iránt. Nem is tudtam eldönteni még az elején, hogy vannak-e egyáltalán érzéseik
egymás iránt. Úgy éltek együtt mint két vadidegen. Ráadásul Duk Shim, Duk Bong
húga nem ismer irgalmat, minden eszközt bevett (kémkedés, betörés, baleset
okozása, árulás), hogy saját céljait elérje és imádata tárgya közelében
lehessen, aki nem más, mint Ko Nan Gil.
A többi
szereplővel ellentétben van, hogy Nan Gil sokkal érettebben viselkedik a koránál.
Neki is megvan a saját célja, valamint fájó múltja, ami ilyenné tette.
Árvaházban nőtt föl, majd adoptáló apja bandatagot nevelt belőle, hogy saját
piszkos ügyeihez használja fel többi nevelt fiával együtt. Ezek ellenére egy
kedves, érző szívű, felelősségteljes valaki, akinek első a kötelessége, még
saját magánál is gyakran fontosabb. Aranyos, szinte kisfiús arca van amikor
mosolyog, de tud úgy is nézni, hogy az ember gond nélkül elhiszi, hogy bandatag
volt korábban Nan Gil "sivár, sötét múltja" lesz a másik fő szála a
történetnek, ami szorosan kapcsolódik a föld körül kialakult vitához. Lesz itt titok
bőven, amit lehet majd bogozni, sorra derülnek majd ki, hogy ki miben érintett
és mennyire sáros a múlt mocskától. Feltűnik a Da Da pénzügyi cég (Nan Gil
nevelőapja), ami a legális üzletei mellett uzsorási tevékenységet is folytat,
aminek Na Ri is az áldozata lesz csélcsap apja miatt. A Da Da cég igazgatója
Bae Byung Woo a Healer-ben megismert ügyvéd apuka, akit elég más (szerintem
tökéletesen illett hozzá) a rosszfiú karakterében. De ott tartottam, hogy a
lány apja és nagybátyja kölcsönt vett fel a behajtóktól, amit először Na Ri
anyjának, majd a lányának kellene megfizetnie. Itt jön ismét a képbe, hogy nem
Na Ri az örökös, hanem a mostohaapja, ezért ez a lány helyett az ő adóssága.
Minél inkább haladunk a történetben, annál egyértelműbb, hogy Ko Nan Gil nem el
akarja lopni Na Ri örökségét (mint ahogy azt sokan állítják), hanem foggal
körömmel, van hogy ököllel védelmezi azt.
Nem
lett volna rossz történet, szerintem mondjuk sok volt a 16 rész, nagyon
elhúzták. A rossz kezdés ellenére nagyon aranyosan voltak, amikor végre
hagyták, hogy a valódi értéseik is szerepet kapjanak. A romantikus jelenetek
Nan Gil és Na Ri között nagyon tetszettek, de az, hogy egyfolytában vacilláltak,
gondolkodtak, bizalmatlankodtak és szenvedtek már túl sok volt. Mire egyenesbe
jöttek a dolgaik, valami biztos, hogy történt, ami megkavarta az éppen
megnyugodott kedélyeket. Kár volt ennyit kavarni a levest, illetve itt pontosabb
a dagasztani a tésztát kifejezést használni, elvégre szállóige lett a történet
végére. Nem venném elő túl gyakran, de egyszer mindenképpen jó volt megnézni. A
zenéje se sikerült rosszra, de nem volt egy fülbemászó, maradandó emlék, pont
mint a történet. Megnéztem, de ennyi elég is volt. De az utolsó részben a
bögrés jelenet nagyon-nagyon tetszet, nézzétek meg ti is, hogy értsétek most
mire utaltam. Letölteni innen tudjátok és itt van hozzá a felirat. Jó
szórakozást hozzá.


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése