2017. február 4., szombat

The Man Living in Our House ajánló



The Man Living in Our House


Ma egy 16 részes vígjátékot hoztam nektek. Még egészen új, 2016 őszével került vetítésre. Jópofának ígérkezett a történet, de sajnos számomra, és ahogy olvastam mások számára is elég nagy csalódással ért véget. Nem a szereplők miatt, jól lettek kiválasztva a történet főszereplői. Nem voltak sokan, éppen ezért nagyon fontos szerintem, hogy a megfelelő karaktereket válasszák a főbb szerepekre. Na akkor nézzük, miről is szól a The Man Living in Our House.

Női főszereplőnk Hong Na Ri, aki légi utaskísérőként dolgozik, szereti és büszke a munkájára, jól kijön a kolléganőivel és a személyisége is ideálid. 9 év él együtt a barátjával, már csak az eljegyzés van hátra, amire nem is kell sokat várni, már az első fél órában meg is történik a lánykérés, csak sajnos szomorú hír szakítja félbe az ünneplést. Na Ri vidéken élő anyukája autóbalesetet szenved és meghal. A temetésen Na Ri vőlegénye találkozik a lány kolléganőivel és nyomban elcsavarja a fejét a szép, de roppant csalfa Deo Yeo Joo. 10 hónapot ugrunk előre az időbe, az utaskísérők indulnak hazafele, amikor Na Ri találkozik a vőlegényével, aki nagyon furcsán viselkedik. Az ajándéka kapcsán Na Ri követi a férfit és azzal kell szembesülnie, hogy szerelme a kolléganőjét ölelgeti. Nagy hévvel elképzeli, hogy jól megcibálja mind a kettőt, de persze nem semmi ilyesmi. Helyette inkább buszra száll és ellátogat az édesanyja sírjához, ami esetünkben egy fa (szerintem ez nagyon aranyos, jó ötlet így megemlékezni az elhunytról). Onnan hívja fel csalfa kedvesét és jól kiosztja mind a két vétkes felet. Kirohanásának szem és fültanúja a gyanútlanul ott heverésző Ko Nan Gil (már találkoztunk vele a Pinocchio és a Love Rain című sorozatokban), aki ahelyett, hogy nyugton meglapulna megpróbál elmászni (szó szerint) a kényelmetlen helyzetből. Nem mintha az ilyesmi sikerülni szokott volna. A fiú (3 évvel fiatalabb Hong Na Ri-nál) a Hong Gombóc kifőzdébe tér haza. Milyen kapcsolat is van Na Ri lakhelye és a fiatal férfi között? A továbbiak erről fognak szólni.

Eközben Szöulban alaposan a pohár fenekére néz a barátnője kislányának a partiján, amit utána az utcán folytat, ahol aztán jól lejáratja magát. A volt vőlegénye a kísérője, aki egy darabig kísérgeti, majd magára hagyja az igencsak paprikás és részeg lányt. Na Ri a frissen vásárolt ásóját ölelve megint hazatér, hogy számon kérje nagybátyján (anyja fivérén) a vőlegényétől kölcsönkért pénzt. Nagybátyját nem találja, de sikerül összeakaszkodnia Ko Nan Gil-el, akit még csak nem is ismer. Másnap reggel Na Ri megint bajba kerül, elveszíti ugyanis a látását, a kétségbeesett Nan Gil siet vele a kórházba, ahova az éppen arra járó Kwon Duk Bong (ismerősünk a Neighborhood Hero és a Scholar Who Walks the Night sorozatokból) viszi be őket. Néhány vizsgálat és hangos veszekedés után kiderül Na Ri és a néző számára is, hogy kicsoda és milyen kapcsolat van Na Ri és Nan Gil között. Nem, nem testvérek, hanem apa és lánya. Pontosabban mostohaapa és lánya. Legalábbis papíron, mert mint általában ennél azért többről van szó. Na Ri se tudja elfogadni a kialakult helyzetet, Nan Gil pedig túl sokszor hangoztatja, hogy márpedig ő Na Ri mostohaapja és a nő (mert idősebb szegény mint az apja), viselkedjen lányaként. Ez egyszer-kétszer még vicces, tizedjére már nagyon fárasztó és sajnos sok hasonló agyon ismételt dolog lesz még a sorozatban. Ráadásul az első pár részben többször részegek mint józanak a szereplők, ezzel se nagyon tudták elnyerni a rokonszenvem, ahogy szó szerint piros fejjel csinálják a cirkuszt.

Na Ri volt vőlegénye is állandóan felbukkan, vacillál a két nő között, aminek szerencsére Na Ri nem dől be. Ez nagyon szimpatikus volt, kapcsolatban maradnak ilyen-olyan okok miatt (a pénz, a régi életük és hasonlók miatt), de minden alkalommal elutasítja a férfi kísérleteit. Nan Gil pedig lelkesen alakítja a mostohaapa szerepét, lelkesen fogadja a vendéget és kezeli Na Ri kirohanásait. De Yeo Joon is állandóan keveri a bajt, mást se csinál, csak manipulálja a szereplőket, viszályt szítt és gondot okoz. Az első perctől nagyon utáltam a csajt és nem sok alkalmat adott, hogy megkedveltesse magát. Egyáltalán nem bírtam, ahányszor csak kinyitotta a száját baj lett belőle. Más célja sincs, csak gazdag férjet fogni, amivel nincs semmi gond, de neki mindig más barátja kell, ráadásul nem játszik tisztességes eszközökkel. Majd vissza kapja azt a sok szenvedést, amit másoknak okozott. Na de vissza a történethez, mert még van mit mesélnem.

Kwon Duk Bong is céllal környékezi meg Na Ri-t, szeretné megvenni azt a földet, amin a lány, jobban mondva Nan Gil háza és a Hong Gombóc étterem áll. Egyik fél sem enged, ezért gyakori kérdés lesz a sorozat során a föld eladása, igazából ez az egyik vezér száll, innen indul minden. Mit is jelent valójában az a darabka föld, miért harcolnak érte? Más-más céllal, de jó oka van mindenkinek arra, hogy a magáénak akarja. Duk Bong a környéken nyílt Robot Múzeum vezetője, valamint a GreenLand csoport egyik örököse. Jobb keze az örökké morcos (nem lehetett egyszerű ezt a szerepet se eljátszani) Kwon Soo Rye csoportvezető. A sorozatos találkozások során Duk Bong-nak nagyon megtetszik Na Ri személyisége, amit ki is mutat az irányába. Az ő karakterét nagyon szerettem, végig becsületes maradt, a családi nyomásnak se engedett, inkább kiállt a barátai és az igazság oldalán, minthogy behódolt volna a gazdag apjának. Sajnáltam, hogy nem járt sikerrel, de az egyik nagy kedvencem lett a történet végére. Olvastam olyan kritikákat, hogy Na Ri csak szédítette a férfit, folyamatosan segítséget kért, pedig tudott a Duk Bong érzéseiről. Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Na Ri becsületesen megmondta, hogy nem tekint rá férfiként, csak egy "környékbeli barátként". Végig egyenes volt és egyszer se áltatta a férfit. Többször is Duk Bong ajánlotta fel a segítségét, aki továbbra is csapta a lánynak a szelet, mégis becsületesen járt el, nem áskálódott, hazudozott, a kedvese érdekeit tartotta szem előtt. Segített a szálak kibogozásában (az ügyvédi tanulmányai nem egyszer nagyon jól jönnek majd), ami csak még szimpatikusabbá tette. 

Duk Bong se egyszerű eset, nem elég zsarnok apja és bonyolult családja, még nem túl normális húga is a nyakába szakad, aki titkon meg van őrülve Nan Gil-ért. Mondjuk ez valahol érthető, a szintén nehéz gyerekkort megért férfi sokkal jobban belelát a különc lány lelkébe és sokkal megértőbben viselkedik vele. Saját bátyja is csak megtűri, egyikük se tudja kimutatni az érzéseit a másik iránt. Nem is tudtam eldönteni még az elején, hogy vannak-e egyáltalán érzéseik egymás iránt. Úgy éltek együtt mint két vadidegen. Ráadásul Duk Shim, Duk Bong húga nem ismer irgalmat, minden eszközt bevett (kémkedés, betörés, baleset okozása, árulás), hogy saját céljait elérje és imádata tárgya közelében lehessen, aki nem más, mint Ko Nan Gil. 

A többi szereplővel ellentétben van, hogy Nan Gil sokkal érettebben viselkedik a koránál. Neki is megvan a saját célja, valamint fájó múltja, ami ilyenné tette. Árvaházban nőtt föl, majd adoptáló apja bandatagot nevelt belőle, hogy saját piszkos ügyeihez használja fel többi nevelt fiával együtt. Ezek ellenére egy kedves, érző szívű, felelősségteljes valaki, akinek első a kötelessége, még saját magánál is gyakran fontosabb. Aranyos, szinte kisfiús arca van amikor mosolyog, de tud úgy is nézni, hogy az ember gond nélkül elhiszi, hogy bandatag volt korábban Nan Gil "sivár, sötét múltja" lesz a másik fő szála a történetnek, ami szorosan kapcsolódik a föld körül kialakult vitához. Lesz itt titok bőven, amit lehet majd bogozni, sorra derülnek majd ki, hogy ki miben érintett és mennyire sáros a múlt mocskától. Feltűnik a Da Da pénzügyi cég (Nan Gil nevelőapja), ami a legális üzletei mellett uzsorási tevékenységet is folytat, aminek Na Ri is az áldozata lesz csélcsap apja miatt. A Da Da cég igazgatója Bae Byung Woo a Healer-ben megismert ügyvéd apuka, akit elég más (szerintem tökéletesen illett hozzá) a rosszfiú karakterében. De ott tartottam, hogy a lány apja és nagybátyja kölcsönt vett fel a behajtóktól, amit először Na Ri anyjának, majd a lányának kellene megfizetnie. Itt jön ismét a képbe, hogy nem Na Ri az örökös, hanem a mostohaapja, ezért ez a lány helyett az ő adóssága. Minél inkább haladunk a történetben, annál egyértelműbb, hogy Ko Nan Gil nem el akarja lopni Na Ri örökségét (mint ahogy azt sokan állítják), hanem foggal körömmel, van hogy ököllel védelmezi azt. 

Nem lett volna rossz történet, szerintem mondjuk sok volt a 16 rész, nagyon elhúzták. A rossz kezdés ellenére nagyon aranyosan voltak, amikor végre hagyták, hogy a valódi értéseik is szerepet kapjanak. A romantikus jelenetek Nan Gil és Na Ri között nagyon tetszettek, de az, hogy egyfolytában vacilláltak, gondolkodtak, bizalmatlankodtak és szenvedtek már túl sok volt. Mire egyenesbe jöttek a dolgaik, valami biztos, hogy történt, ami megkavarta az éppen megnyugodott kedélyeket. Kár volt ennyit kavarni a levest, illetve itt pontosabb a dagasztani a tésztát kifejezést használni, elvégre szállóige lett a történet végére. Nem venném elő túl gyakran, de egyszer mindenképpen jó volt megnézni. A zenéje se sikerült rosszra, de nem volt egy fülbemászó, maradandó emlék, pont mint a történet. Megnéztem, de ennyi elég is volt. De az utolsó részben a bögrés jelenet nagyon-nagyon tetszet, nézzétek meg ti is, hogy értsétek most mire utaltam. Letölteni innen tudjátok és itt van hozzá a felirat. Jó szórakozást hozzá.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése