2017. május 12., péntek

The K2


The K2


Újabb izgalmas (legalábbis szerintem) darab ismertetőjével készültem nektek. Sok negatív kritikát és lehúzást kapott szegény sorozat, aminek van némi alapja, de megint csak kedvenc mondásommal jövök „ízlések és pofonok”. Tény és való, hogy láttam már jobbat is, nekem mégis tetszet, elégedet voltam a végkifejlettel, jó a túlzásokon már én is csak a fejem csóváltam, de ennyi még belefér. Senki se egy hű de komoly darabra számítson, könnyed esti kikapcsolódás verekedésekkel, politikai csatározással és egy szép szerelmi szállal. Mindenki döntse el maga, hogy neki tetszik-e vagy sem, lehetett volna belőle még mit kihozni, de így is jól sikerül. Akkor nézzük meg alaposabban, hogy miről is beszélek.

Az első képsorokban egy aludni készülő kislány imádkozik, hogy láthassa az édesapját, amikor zajt hall és lemegy a szobájából. A szeretett személy helyett az egész addigi élete megváltozik, amikor megtalálja anyja élettelen testét a kiszóródott gyógyszerek között. A vizsgálatok és kihallgatások után egy rideg nő otthagyja egy távoli zárdában teljesen magára a kis árvát. A spanyol zárda lesz főhősnőnk börtöne és a kőarcú, mosolytalan apácák a börtönőrei. Pillanatok alatt a jelenbe csöppenünk (nem sok időt töltünk a gyerek múltjában, éppen, hogy csak megemlítik a készítők), ahol a még mindig fehér hálóinges, mezítlábas fiatal nő (megismerhettük a Prime Minister and I-ban és a Love Rain-ben is) megszökik a zárdából és Barcelona utcáin rohan teljesen összezavarodva. Úgy néz ki és úgy is viselkedik, mint aki nem normális. Itt ismerhetjük meg a súlyosan sebesült férfit is (egy számomra kedves, ismerős arc a Healer-ből, Empress Ki-ből), aki egy motelszobában próbálja összeszedni magát. Mindene csupa vér és seb, a külseje is ápolatlan és elhanyagolt benyomást kelt. Elég zavaró, hogy egyik szereplőnek neve se derül ki még jó ideig, ezért a leírásba is csak utalni tudok, hogy éppen kiről beszélek. Ilyennel eddig még nem volt szerencsém találkozni, hogy név nélkül játszottak a szereplők. Akkor folytassuk, ott tartottam, hogy a metróállomáson már szó szerint a menekülő lány sarkában vannak az üldözői, amikor belefut az ellenkező irányból érkező sebesült férfiba. Mivel a férfi is koreai a lány tőle remél segítséget, amit a férfi (olyan nehéz, hogy nincs nevük) először elutasít, mivel maga is menekül és bujkál (csak jóval később derül ki az igazság, hogy mi is történt valójában). Mégse tudja magára hagyni a riadtan menekülő fiatal nőt, sebesülései ellenére legyőzi az egyik üldözőjét, aki nem más mint egy spanyol rendőr. Ezzel sikerül felhívnia magára a figyelmet, amit mindenképpen el akart volna kerülni. Közben a lányt elkapja a legyőzött férfi társa, ezért az önjelölt megmentő saját biztonsága érdekében kénytelen magára hagyni a lányt.

Hat hónappal később Szöulban folytatódik a történet. A sebesült férfi most már sokkal jobb állapotban (nem sérült és ápoltabb a megjelenése) egy reklámplakátokkal foglalkozó vállalatnál dolgozik. Aznapi váratlan plusz feladata, hogy az egyik épület oldalán lévő órásplakát kikötését igazítsa meg, mert meglazult. A biztonsági személyzet nem is akarja beengedni, a takarító nagymama segít a fiatal férfinak. Nem akárki tartózkodik az épületben, az egyik elnök jelölt Jang Se Joon képviselő (láthattuk már a Gu Family Book-ban, a Fény Hercegnőjében, és a Neighborhood Hero-ban is) ezért is a megemelt védelem. Persze nem éppen az irodájában készül a beszédére, hanem a titkos lakásában élvezi a szeretője társaságát, miközben a felesége éppen interjút add a TV-ben. A nézők persze csodálatosnak tartják az odaadó és férjének élő asszonyt, a felszín alatt azonban sok minden rejtőzik. Choi Yoo Jin asszony a végletekig kegyetlen, nagyobb politikai játékos mint a férje, és titkos erejével (nem valami szuper erő, „csak” az információ ereje) sakkban tartja kedvesét. A JB csoport elnökének lánya, aki egykor szerelemből hagyta ott a családját mára teljesen megváltozott. Én sokszor kételkedtem az ép eszében is, de az biztos, hogy lenyűgöző, ahogy irányítja az eseményeket, és igyekszik mindig jól kijönni a kialakult helyzetből. Nem ismer irgalmat, mégis többször is egy elesett nő benyomását kelti, egészen a következő mondatáig, amikor megint felállt a szőr a hátamon a viselkedésétől. Férjével folyamatos csatározást folytat a háttérben, amihez legnagyobb fegyvere párja törvénytelen gyermeke, a kis árva a történet elejéről. Leghűségesebb segítője, mindenben a jobb keze a titkárnője, Kim Dong Mi. Szó szerint imádattal és rajongással viseltet a főnökasszonya iránt.


Férje gond nélkül kihasználja felesége adta lehetőségeket, látszólag lánya védelmében cselekszik, de számomra ez nem igazán jött le. Tökéletesen megérdemlik egymást a párjával, a férfi folyamatosan csalja, a nő pedig szó nélkül takarít utána. Ebbe még az emberek eltűntetése is beletartozik, ha szükséges. Yoo Jin mindent megtesz, hogy Jang képviselőből elnököt csináljon és bejuttassa a Kék Házba (koreai elnöki rezidencia). A legnagyobb politikai ellenfelük Park Kwan Soo (Blood, Mirror of the Witch) le akarja leplezni vetélytársa viszonyát (szép dolog a politika), de a támadást nem várt ellenfél zavarja meg. A plakátjavító férfi látja a nagymama megtámadását, amit nem nézhet tétlenül, ezért jól elveri a rá támadó képzett harcosokat. A tucatnyi testőr tehetetlen a támadok ellen, de egyetlen, fegyvertelen férfi legyőzi az ellenséget. Mintha ez megtörténhetne a valóságban és lesz még egy pár ilyen képtelen helyzet. Persze ne akadjunk fenn apróságokon, a harci jelenetek gyönyörűen vannak elkészítve, nagy gondot fordítottak a kivitelezésre. A főszereplő nagyon ért a harcművészetekhez, korábbi sorozatában a Healer-ben is sokat dicsértem a mozdulatait. A mostani jelenetek kedvéért még többet edzet (nagyon megérte J ), de nem szeretne többet akció sorozatot forgatni. Ennek ellenére a katonaságba vonulása előtt (nagyon elkeserít, hogy két évre elmegy) pont egy akciófilmmel zárja a karrierjét. De megint mellék vágányra tévedtem, gyorsan vissza a sorozatbeli eseményekhez. A közbeavatkozásával a saját hátára festi fel a célkeresztet, mivel Choi asszony nem kíván tanukat hagyni maga után, a JSS Testőrcég (saját vállalata) harcosait küldi az ismeretlen férfi ellen. Az ottani egyike vezető Jo főnök, aki korábban a katonaság elit egységénél szolgált a mozdulatai alapján felismeri a férfit és rohan megmenteni az embereit a biztos haláltól. Legnagyobb meglepetésére az emberei közül senki se halt meg, csak az üldözött menekült el ismét. Sajnos hamar rátalálnak, de ezúttal is kudarcot vallanak viszont elérik a folyamatos zaklatással, hogy a vadból vadász lesz és Szöulba visszatérve egyenesen Choi Yoo Jin fejének szegezi a fegyverét.

Közbe a barcelonai eseményeket se szabad figyelmen kívül hagyni, a bebörtönzött lány ismét megszökik (elég pocsék módon őrzik, mit ne mondjak) és ezúttal egy híres divattervező kocsija elé szalad. A rávillogtatott fényszóról láttán leblokkol egy gyerekkori trauma után, amitől ismét eszébe jut édesanyja halála. Saját magát hibáztatja, mert Ő adta anyja kezébe a halálát okozó tablettákat, de a részek során csak lassan derül ki az igazság az egykori topsztár haláláról. A gyönyörű, de zavart Anna (végre lett egy nevünk, de a másikra még várhatunk egy kicsit) annyira megfogja a férfi figyelmét, hogy lefényképezi és az internet segítségével keresni kezdik az ismeretlen szépséget. El is nyeri a lány a közösségi oldalakon az (Lafelt/ barcelonai) Angyal elnevezést. Innentől nem lehet tovább rejtegetni Spanyolországba, ezért visszahozzák Koreába és egy védett házba helyezik „biztonságba”. Pont akkor tartózkodik Anna a képviselő házában, amikor az üldözött harcos betör bosszút állni. Megdöbbenve látja viszont a fél évvel korábbi lányt, akit akkor nem tudott megmenteni. Kettőjük sorsa innentől összefonódik és a hatalmi politikai játékok hátterében a kapcsolatuk alakulását figyelhetjük.


Egy merénylet során, amelyben a harcos férfi megmenti Choi Yoo Jin életét a nő meglátja a lehetőséget és a képességeket a férfiban. A kórházban egykori főnöke Jo főnök (korábban Jo ezredes) rábeszéli, hogy csatlakozzon a JSS csapatához, ahol hatalomra tehet szert (a seregből igazságtalanul elküldték, a zsoldos társai üldözték) amire szüksége van a boldoguláshoz. Egykori beosztottja először elutasít pedig az állás elfogadásával nevet és hivatalos papírokat is kapna, amivel nem kellene többé bujkálva élnie. A véleménye akkor változik meg, amikor a kórház liftjében találkozik egy idős férfivel, akinek az arca fájdalmas emlékeket ébreszt benne. Amikor zsoldos katonaként szolgált Irakban beleszeretett egy ott élő nőbe, akit egy fordítói munka után megöltek. Az egyik tárgyaló fél, aki felelős Raniya haláláért a liftben látott idegen, Park Kwan Soo képviselő. Ezzel új értelmet kapott az élete, megbosszulhatja szerelme értelmetlen halálát, ezért kudarcba fulladt magánakciója után elfogadja a JSS ajánlatát és felveszi a Kim Je Ha nevet és a K2 hívókódot. A kötelező kiképzést követően esetenként Choi Yoo Jin kísérőjeként szerepel, mert a nő valamiért nagyon megbízik a titkokat őrző, bosszúra szomjas, de ölni képtelen harcosban. „Ő nem vadászkutya. Ő egy farkas. Nagyon veszélyes. Biztos vagyok benne, hogy nem leszek képes megfékezni.” Mégis maga mellett tartja és egyre nagyobb mozgásteret biztosít a számára, még akkor is, amikor már tudja. hogy nem az Ő oldalán áll a farkasa. Mégis olyan titkokba is beavatja a férfi, ahova mások csak hosszú évek kemény munkájával jutnak el. Megtudhatjuk, hogy mi Choi Yoo Jin igazi fegyvere, honnan szerzi azt a mérhetetlen sok információt és minek köszönheti a sikerét. Mi rejtőzik valójában a JSS főhadiszállásán, kicsoda vagy micsoda valójában a Tükör és a Menny. Persze felüti fejét a féltékenység (nem a férj részéről), ezzel is tovább bonyolítva a már eddig se egyszerű kapcsolatokat. A hatalmi adok-kapok, pengeváltások és árulások (még családon belül is) végigkísérik a történetet egészen a sorsszerű befejezésig.

K2 fő feladata azonban éjszakánként Anna védelme, akit nappal Jang Mi Ra (J4) és Kang Sung Gyu (K1) véd, valamint a házvezetőnő lát el. Aranyos jelenetek sora következik a szellemként élő lány és a csendes árnyéka között (ramen főzés, a tetőn való ücsörgés). Persze Annának is megvan a saját célja, szeretné kideríteni, hogy valójában mi történt édesanyjával, és apját is nagyon szeretné viszontlátni. A neki szánt nyugtatókat a falánk testőrnőjének adja és annak ruháiban és hitelkártyájával megszökik a menedékéből. Elkezdődik a hajsza, hogy még időben, a titok felfedése előtt elkapják a szökevény Anna-t, mert Yoo Jin képes lenne ártani neki. Anna-t többen is a saját céljaikra akarják felhasználni, és a naiv, védett életet élő lány ebből mit se vesz észre. Csak az apja szeretetére és figyelmére vágyik és megtudni az igazságot anyja haláláról. Ez az ártatlan bája kelti fel Je Ha védelmező ösztönét, aki saját testi épségét nem kímélve, könyörtelen főnökei ellen fordulva védi a lányt és próbálja a média segítségével életben tartani. Nem egyszerű feladat, nem lehet mindig mellette és a távol töltött idő alatt a rokonai könnyen befolyásolják a lányt a saját véleményük szerint. Ebből is több bonyodalom származik, mint kellene, de innentől megszaporodnak a közös jeleneteik is, aminek nagyon örültem. Olyan sokáig mentek külön utakon, márt azt hittem nem lesz kettőjükből semmi, vagy csak nagyon összecsapják. Szerencsére nem lett igazam és nagyon tetszett, amikor a rettenthetetlen, mindenkit gond nélkül elverő Kim Je Ha szégyenlősen viselkedik az inge felé nyúlkáló Anna előtt.

Személy szerint nagy megszerettem a sorozatot, a sok negatív kritika ellenére is nagyon jól szórakoztam. A vége nagyon tetszet, hogy Je Ha elhatározása nem ingott meg, kitartott a meghozott döntése mellett. A végkifejlet is egyfajta keretet adott a történetnek… de nem árulok el erről többet, nézzétek meg, hogy megértésétek J. Anna nekem nagyon szimpatikus volt végig, elég éles ellentét a számító és manipulátor „mostohájának”. Engem az egész családtól (a képviselőktől kezdve a kedves testvérig) a hideg kirázz, emberi szörnyetegek egytől egyig. A két fiatal főszereplő mellett Anna „csapatát” alkotó személyeket kedveltem még. Sajnáltam, hogy a végén az ő sorsuk homályban maradt, jó lett volna egy teljes befejezés. Jó volt látni, ahogy Je Ha megváltozik az Annával való kapcsolata miatt, ahogy egyre nyitottabb és barátságosabb lesz. Megtalálja a helyét a JSS csapatában, barátokra tesz szert és többé nem az a magányos, sebesült harcos akit az elején megismertünk. Anna világa is kinyílik, lassan egyre több ismeretet, tapasztalatot szerez, amik között sajnos a csalódottság és a becsapottság érzése is helyet kap. A zenéje nagyon eltalált, habár nem a megszokott, inkább patetikus és gyakran német számok keveréke, mégis nagyon illik a kidolgozáshoz. Nem is egy OST rögtön a fülembe mászott és ott is maradt még mindig. Sajnos nem mindenre sikerül a végéig fényt deríteni, például ami engem a legjobban érdekelt még a záró mondat se fedi fel a titkot. Én bátran ajánlom mindenkinek, nagyon kellemes darab, de nem mozgat meg eget-földet, szóval ne ilyen reményekkel kezdj neki. Jó szórakozást a testőrhöz és aranyos védencéhez. Letölteni és feliratot hozzá itt találtok.

 


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése