The K2
Újabb izgalmas (legalábbis szerintem)
darab ismertetőjével
készültem nektek. Sok negatív kritikát és lehúzást kapott szegény sorozat,
aminek van némi alapja, de megint csak kedvenc mondásommal jövök „ízlések és
pofonok”. Tény és való, hogy láttam már jobbat is, nekem mégis tetszet,
elégedet voltam a végkifejlettel, jó a túlzásokon már én is csak a fejem
csóváltam, de ennyi még belefér. Senki se egy hű
de komoly darabra számítson, könnyed esti kikapcsolódás verekedésekkel,
politikai csatározással és egy szép szerelmi szállal. Mindenki döntse el maga,
hogy neki tetszik-e vagy sem, lehetett volna belőle még mit kihozni, de így is
jól sikerül. Akkor nézzük meg alaposabban, hogy miről is beszélek.
Az első képsorokban egy aludni készülő
kislány imádkozik, hogy láthassa az édesapját, amikor zajt hall és lemegy a
szobájából. A szeretett személy helyett az egész addigi élete megváltozik,
amikor megtalálja anyja élettelen testét a kiszóródott gyógyszerek között. A
vizsgálatok és kihallgatások után egy rideg nő otthagyja egy távoli zárdában
teljesen magára a kis árvát. A spanyol zárda lesz főhősnőnk börtöne és a
kőarcú, mosolytalan apácák a börtönőrei. Pillanatok alatt a jelenbe csöppenünk
(nem sok időt töltünk a gyerek múltjában, éppen, hogy csak megemlítik a
készítők), ahol a még mindig fehér hálóinges, mezítlábas fiatal nő
(megismerhettük a Prime Minister and I-ban
és a Love Rain-ben is) megszökik a
zárdából és Barcelona utcáin rohan teljesen összezavarodva. Úgy néz ki és úgy
is viselkedik, mint aki nem normális. Itt ismerhetjük meg a súlyosan sebesült
férfit is (egy számomra kedves, ismerős arc a Healer-ből, Empress Ki-ből),
aki egy motelszobában próbálja összeszedni magát. Mindene csupa vér és seb, a
külseje is ápolatlan és elhanyagolt benyomást kelt. Elég zavaró, hogy egyik
szereplőnek neve se derül ki még jó ideig, ezért a leírásba is csak utalni
tudok, hogy éppen kiről beszélek. Ilyennel eddig még nem volt szerencsém
találkozni, hogy név nélkül játszottak a szereplők. Akkor folytassuk, ott
tartottam, hogy a metróállomáson már szó szerint a menekülő lány sarkában
vannak az üldözői, amikor belefut az ellenkező irányból érkező sebesült férfiba.
Mivel a férfi is koreai a lány tőle remél segítséget, amit a férfi (olyan
nehéz, hogy nincs nevük) először elutasít, mivel maga is menekül és bujkál
(csak jóval később derül ki az igazság, hogy mi is történt valójában). Mégse
tudja magára hagyni a riadtan menekülő fiatal nőt, sebesülései ellenére legyőzi
az egyik üldözőjét, aki nem más mint egy spanyol rendőr. Ezzel sikerül
felhívnia magára a figyelmet, amit mindenképpen el akart volna kerülni. Közben
a lányt elkapja a legyőzött férfi társa, ezért az önjelölt megmentő saját
biztonsága érdekében kénytelen magára hagyni a lányt.
Hat hónappal később Szöulban
folytatódik a történet. A sebesült férfi most már sokkal jobb állapotban (nem
sérült és ápoltabb a megjelenése) egy reklámplakátokkal foglalkozó vállalatnál
dolgozik. Aznapi váratlan plusz feladata, hogy az egyik épület oldalán lévő
órásplakát kikötését igazítsa meg, mert meglazult. A biztonsági személyzet nem
is akarja beengedni, a takarító nagymama segít a fiatal férfinak. Nem akárki
tartózkodik az épületben, az egyik elnök jelölt Jang Se Joon képviselő
(láthattuk már a Gu Family Book-ban,
a Fény Hercegnőjében, és a Neighborhood Hero-ban is) ezért is a
megemelt védelem. Persze nem éppen az irodájában készül a beszédére, hanem a
titkos lakásában élvezi a szeretője társaságát, miközben a felesége éppen
interjút add a TV-ben. A nézők persze csodálatosnak tartják az odaadó és
férjének élő asszonyt, a felszín alatt azonban sok minden rejtőzik. Choi Yoo
Jin asszony a végletekig kegyetlen, nagyobb politikai játékos mint a férje, és
titkos erejével (nem valami szuper erő, „csak” az információ ereje) sakkban
tartja kedvesét. A JB csoport elnökének lánya, aki egykor szerelemből hagyta
ott a családját mára teljesen megváltozott. Én sokszor kételkedtem az ép eszében
is, de az biztos, hogy lenyűgöző, ahogy irányítja az eseményeket, és igyekszik
mindig jól kijönni a kialakult helyzetből. Nem ismer irgalmat, mégis többször
is egy elesett nő benyomását kelti, egészen a következő mondatáig, amikor
megint felállt a szőr a hátamon a viselkedésétől. Férjével folyamatos
csatározást folytat a háttérben, amihez legnagyobb fegyvere párja törvénytelen
gyermeke, a kis árva a történet elejéről. Leghűségesebb segítője, mindenben a
jobb keze a titkárnője, Kim Dong Mi. Szó szerint imádattal és rajongással
viseltet a főnökasszonya iránt.
Férje gond nélkül kihasználja felesége
adta lehetőségeket, látszólag lánya védelmében cselekszik, de számomra ez nem
igazán jött le. Tökéletesen megérdemlik egymást a párjával, a férfi folyamatosan
csalja, a nő pedig szó nélkül takarít utána. Ebbe még az emberek eltűntetése is
beletartozik, ha szükséges. Yoo Jin mindent megtesz, hogy Jang képviselőből
elnököt csináljon és bejuttassa a Kék Házba (koreai elnöki rezidencia). A
legnagyobb politikai ellenfelük Park Kwan Soo (Blood, Mirror of the Witch) le akarja leplezni vetélytársa
viszonyát (szép dolog a politika), de a támadást nem várt ellenfél zavarja meg.
A plakátjavító férfi látja a nagymama megtámadását, amit nem nézhet tétlenül,
ezért jól elveri a rá támadó képzett harcosokat. A tucatnyi testőr tehetetlen a
támadok ellen, de egyetlen, fegyvertelen férfi legyőzi az ellenséget. Mintha ez
megtörténhetne a valóságban és lesz még egy pár ilyen képtelen helyzet. Persze
ne akadjunk fenn apróságokon, a harci jelenetek gyönyörűen vannak elkészítve,
nagy gondot fordítottak a kivitelezésre. A főszereplő nagyon ért a
harcművészetekhez, korábbi sorozatában a Healer-ben
is sokat dicsértem a mozdulatait. A mostani jelenetek kedvéért még többet edzet
(nagyon megérte J
), de nem szeretne többet akció sorozatot forgatni. Ennek ellenére a
katonaságba vonulása előtt (nagyon elkeserít, hogy két évre elmegy) pont egy
akciófilmmel zárja a karrierjét. De megint mellék vágányra tévedtem, gyorsan
vissza a sorozatbeli eseményekhez. A közbeavatkozásával a saját hátára festi
fel a célkeresztet, mivel Choi asszony nem kíván tanukat hagyni maga után, a
JSS Testőrcég (saját vállalata) harcosait küldi az ismeretlen férfi ellen. Az
ottani egyike vezető Jo főnök, aki korábban a katonaság elit egységénél
szolgált a mozdulatai alapján felismeri a férfit és rohan megmenteni az
embereit a biztos haláltól. Legnagyobb meglepetésére az emberei közül senki se
halt meg, csak az üldözött menekült el ismét. Sajnos hamar rátalálnak, de ezúttal
is kudarcot vallanak viszont elérik a folyamatos zaklatással, hogy a vadból
vadász lesz és Szöulba visszatérve egyenesen Choi Yoo Jin fejének szegezi a
fegyverét.
Közbe a barcelonai eseményeket se
szabad figyelmen kívül hagyni, a bebörtönzött lány ismét megszökik (elég pocsék
módon őrzik, mit ne mondjak) és ezúttal egy híres divattervező kocsija elé
szalad. A rávillogtatott fényszóról láttán leblokkol egy gyerekkori trauma
után, amitől ismét eszébe jut édesanyja halála. Saját magát hibáztatja, mert Ő
adta anyja kezébe a halálát okozó tablettákat, de a részek során csak lassan
derül ki az igazság az egykori topsztár haláláról. A
gyönyörű, de zavart Anna (végre lett egy nevünk, de a másikra még várhatunk egy
kicsit) annyira megfogja a férfi figyelmét, hogy lefényképezi és az internet
segítségével keresni kezdik az ismeretlen szépséget. El is nyeri a lány a
közösségi oldalakon az (Lafelt/ barcelonai) Angyal elnevezést. Innentől nem lehet tovább
rejtegetni Spanyolországba, ezért visszahozzák Koreába és egy védett házba
helyezik „biztonságba”. Pont akkor tartózkodik Anna a képviselő házában, amikor
az üldözött harcos betör bosszút állni. Megdöbbenve látja viszont a fél évvel
korábbi lányt, akit akkor nem tudott megmenteni. Kettőjük sorsa innentől
összefonódik és a hatalmi politikai játékok hátterében a kapcsolatuk alakulását
figyelhetjük.
Egy merénylet során, amelyben a harcos
férfi megmenti Choi Yoo Jin életét a nő meglátja a lehetőséget és a
képességeket a férfiban. A kórházban egykori főnöke Jo főnök (korábban Jo
ezredes) rábeszéli, hogy csatlakozzon a JSS csapatához, ahol hatalomra tehet
szert (a seregből igazságtalanul elküldték, a zsoldos társai üldözték) amire
szüksége van a boldoguláshoz. Egykori beosztottja először elutasít pedig az
állás elfogadásával nevet és hivatalos papírokat is kapna, amivel nem kellene
többé bujkálva élnie. A véleménye akkor változik meg, amikor a kórház liftjében
találkozik egy idős férfivel, akinek az arca fájdalmas emlékeket ébreszt benne.
Amikor zsoldos katonaként szolgált Irakban beleszeretett egy ott élő nőbe, akit
egy fordítói munka után megöltek. Az egyik tárgyaló fél, aki felelős Raniya
haláláért a liftben látott idegen, Park Kwan Soo képviselő. Ezzel új értelmet
kapott az élete, megbosszulhatja szerelme értelmetlen halálát, ezért kudarcba
fulladt magánakciója után elfogadja a JSS ajánlatát és felveszi a Kim Je Ha
nevet és a K2 hívókódot. A kötelező kiképzést követően esetenként Choi Yoo Jin
kísérőjeként szerepel, mert a nő valamiért nagyon megbízik a titkokat őrző,
bosszúra szomjas, de ölni képtelen harcosban. „Ő nem vadászkutya. Ő egy farkas.
Nagyon veszélyes. Biztos vagyok benne, hogy nem leszek képes megfékezni.” Mégis
maga mellett tartja és egyre nagyobb mozgásteret biztosít a számára, még akkor
is, amikor már tudja. hogy nem az Ő oldalán áll a farkasa. Mégis olyan titkokba
is beavatja a férfi, ahova mások csak hosszú évek kemény munkájával jutnak el.
Megtudhatjuk, hogy mi Choi Yoo Jin igazi fegyvere, honnan szerzi azt a
mérhetetlen sok információt és minek köszönheti a sikerét. Mi rejtőzik
valójában a JSS főhadiszállásán, kicsoda vagy micsoda valójában a Tükör és a
Menny. Persze felüti fejét a féltékenység (nem a férj részéről), ezzel is
tovább bonyolítva a már eddig se egyszerű kapcsolatokat. A hatalmi adok-kapok,
pengeváltások és árulások (még családon belül is) végigkísérik a történetet
egészen a sorsszerű befejezésig.
K2 fő feladata azonban éjszakánként
Anna védelme, akit nappal Jang Mi Ra (J4) és Kang Sung Gyu (K1) véd, valamint a
házvezetőnő lát el. Aranyos jelenetek sora következik a szellemként élő lány és
a csendes árnyéka között (ramen főzés, a tetőn való ücsörgés). Persze Annának
is megvan a saját célja, szeretné kideríteni, hogy valójában mi történt édesanyjával,
és apját is nagyon szeretné viszontlátni. A neki szánt nyugtatókat a falánk
testőrnőjének adja és annak ruháiban és hitelkártyájával megszökik a menedékéből.
Elkezdődik a hajsza, hogy még időben, a titok felfedése előtt elkapják a
szökevény Anna-t, mert Yoo Jin képes lenne ártani neki. Anna-t többen is a
saját céljaikra akarják felhasználni, és a naiv, védett életet élő lány ebből
mit se vesz észre. Csak az apja szeretetére és figyelmére vágyik és megtudni az
igazságot anyja haláláról. Ez az ártatlan bája kelti fel Je Ha védelmező
ösztönét, aki saját testi épségét nem kímélve, könyörtelen főnökei ellen
fordulva védi a lányt és próbálja a média segítségével életben tartani. Nem
egyszerű feladat, nem lehet mindig mellette és a távol töltött idő alatt a
rokonai könnyen befolyásolják a lányt a saját véleményük szerint. Ebből is több
bonyodalom származik, mint kellene, de innentől megszaporodnak a közös
jeleneteik is, aminek nagyon örültem. Olyan sokáig mentek külön utakon, márt
azt hittem nem lesz kettőjükből semmi, vagy csak nagyon összecsapják.
Szerencsére nem lett igazam és nagyon tetszett, amikor a rettenthetetlen,
mindenkit gond nélkül elverő Kim Je Ha szégyenlősen viselkedik az inge felé nyúlkáló
Anna előtt.
Személy szerint nagy megszerettem a
sorozatot, a sok negatív kritika ellenére is nagyon jól szórakoztam. A vége
nagyon tetszet, hogy Je Ha elhatározása nem ingott meg, kitartott a meghozott
döntése mellett. A végkifejlet is egyfajta keretet adott a történetnek… de nem
árulok el erről többet, nézzétek meg, hogy megértésétek J. Anna nekem nagyon szimpatikus volt
végig, elég éles ellentét a számító és manipulátor „mostohájának”. Engem az
egész családtól (a képviselőktől kezdve a kedves testvérig) a hideg kirázz,
emberi szörnyetegek egytől egyig. A két fiatal főszereplő mellett Anna
„csapatát” alkotó személyeket kedveltem még. Sajnáltam, hogy a végén az ő
sorsuk homályban maradt, jó lett volna egy teljes befejezés. Jó volt látni,
ahogy Je Ha megváltozik az Annával való kapcsolata miatt, ahogy egyre
nyitottabb és barátságosabb lesz. Megtalálja a helyét a JSS csapatában,
barátokra tesz szert és többé nem az a magányos, sebesült harcos akit az elején
megismertünk. Anna világa is kinyílik, lassan egyre több ismeretet,
tapasztalatot szerez, amik között sajnos a csalódottság és a becsapottság
érzése is helyet kap. A zenéje nagyon eltalált, habár nem a megszokott, inkább patetikus
és gyakran német számok keveréke, mégis nagyon illik a kidolgozáshoz. Nem is
egy OST rögtön a fülembe mászott és ott is maradt még mindig. Sajnos nem mindenre
sikerül a végéig fényt deríteni, például ami engem a legjobban érdekelt még a
záró mondat se fedi fel a titkot. Én bátran ajánlom mindenkinek, nagyon
kellemes darab, de nem mozgat meg eget-földet, szóval ne ilyen reményekkel
kezdj neki. Jó szórakozást a testőrhöz és aranyos védencéhez. Letölteni és
feliratot hozzá itt találtok.




Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése