I Need Romance 3
Ma nem a megszokott
sorozatok közül hoztam egyet, hanem egy, a közszolgálati TV által készített
darabot. A műfaját tekintve romantikus vígjáték, ami igaz is, de szerintem
rengeteg olyan igazságot mondanak ki a szereplők, amin érdemes elgondolkodni,
megszívlelni. Hogyan is éljük az életünket? Mi a fontos és miért? Jókat lehet
nevetni a szituációkon én is fel-fel kacagtam az események alakulásán, de
gyakran mélyen megérintettek a belső monológok, a szereplők helyzete és a
megoldások. Aki elkezdi, jól figyeljen, mert fontos a történet mondanivalója. A
történet középpontjában a párkapcsolatok, a „randizás pokla” és a szerelem
kapott elsősorban helyett. Mindennapi emberek mindennapi gondjait boncolgatja,
nincsenek vállalatörökösök, se milliomosok, csak hétköznapi dolgozók.
A sorozat
középpontjában egy TV Shop marketingcsoport (értékesítők) állnak és a hozzájuk
kapcsolódó barátok és szerelmek. A csapat három nőből és egy férfiból áll,
valamint a felettük álló igazgatóból. Shin Joo Yeon (32) csoportvezető a
főszereplő, de mindegyik karakter életébe elég mélyen betekintünk. Közvetlen
felettese, egykori tanítója Kang Tea Yoon (36), akinek nagyon vágyik az
elismerésére és minden lezajlott adás után rohan hozzá dicsekedni. A csapat
legidősebb tagja Lee Min Jung (36), aki szintén régóta dolgozik együtt az előző
két szereplővel. Tipikus szingli, nem akar férjhez menni, nagyon élvezi a
randizást, nem rest hazudni a koráról amikor pasizik és tökéletesen meg van
elégedve a futó viszonyokkal. Az új munkatárs, a csapat legfiatalabb tagja Jung
Hee Jae (25) már évek óta komoly kapcsolatban él szerelmével, keményen dolgozik
és kitartóan spórol a közös életükre. Nem egyszerű összehozniuk egy-két meghitt
órát, a lány még a szüleivel él, a fiú pedig diákszálláson. Arra várnak, hogy Hee
Jae barátja letegye a vizsgáit és összeházasodhassanak, de a hosszú várakozás
és a nem várt nehézségek komoly kihívás elé állítják a kapcsolatukat. Mást
várnak az élettől és egymástól, már nem egy irányba haladnak, hanem egymás
ellen. A csapat egyetlen férfi tagja Lee Woo Young, aki tökéletesen
beilleszkedik a lányok közé és titokban nagyon tetszik neki az új kollegina.
Gyakran bátorítja és vigasztalja egy-egy kudarc után. Pletykálkodik a
lányokkal, kitárgyalják a randikat és a kapcsolataikat, elmennek vigasztalni
egymást egy-egy szakítás után. Mégse barátok, vagy nem igazán, talán csak
kollégák. Elég nehéz megmondani, mert mindegyik máshogy gondol a körülötte
lévőkre, mégis tökéletesen együtt tudnak dolgozni és a nehézségek ellenére jó
csapatot alkotnak.
A történet ott
kezdődik, hogy 17 év után visszatér Koreába Allen Joo/Joo Wan (Édesburgonya)
(ismerősünk a Gu Family Book-ból),
hogy betartsa ígéretét, és a gyerekkora óta szeretet nő mellett legyen. Ez a nő
pedig nem más, mint Shing Joo Yeon (Shing Shing), aki már nagyon nem hasonlít a
régi önmagára. A szakítások és tönkrement párkapcsolatok az egykor kedves és
ragaszkodó lányból mára érzéketlen és sivár lelkivilágú nőt varázsoltak. Allen
el se akarja hinni, amikor újra találkoznak, hogy az a nő akiért visszajött. Jó
barátja, akivel még Amerikában ismerkedet meg, Oh Se Ryung (32) divattervező az
egyik bemutatón szópárbajba keveredik Joo Yeon-nal, aminek Allan is a tanúja
lesz. Se Ryung és Joo Yeon kapcsolata is még a középiskoláig nyúlik vissza,
ahol Se Ryung lenyúlta Joo Yeon akkori barátját. Így lettek a barátnők halálos
ellenségek, és a sorozatban elég keményen be is szólogatnak egymásnak, ha csak
tehetik egymás alá tesznek. Kettőjük viszonya sokat változik, jól megmutatja,
hogy mennyi kárt okozhat egy megromlott barátság, egy nem tisztázott
félreértés. Ráadásul a két nő kénytelen lesz együtt dolgozni a TV Shop új
műsorán, ahol a divatigazgató (stylist) Se Ryung fogja segíteni az értékesítő
csapat tagjait. Oh igazgatónak is megvan a saját terve a műsorban való
részvétellel, szeretné visszakapni egykori szerelmét Kang Tae Yoon igazgatót. A
sok rosszindulatú pletyka, a ki nem mondott érzések és gondolatok tönkretették
a kapcsolatukat, de az újrakezdés nem egyszerű, a régi dolgokat nem lehet
elfelejteni.
Ebben az amúgy se
egyszerű helyzetbe csöppen bele Allen, aki szerintem a legpozitívabb szereplő
az egész sorozatban. Nagyon megkedveltem és a végéig nem is változott róla a
véleményem, fiatal kora ellenére sokkal bölcsebb meglátásai vannak, mint a
munkába, a randizásba és az életbe belefásult többieknek. Igazi színfolt, aki
teljesen felforgatja Shing Shing életét. Nagyon régi kapcsolat köti össze őket,
igazából Joo Yeon nevelte fel Allen-t, mert a fiú anyja soha nem ért rá és
inkább fizetett, hogy mások neveljék a gyerekét. Ezt a kapcsolatot persze mind
a két fél máshogy élte meg, a kisfiú imádta a lányt, már olyan fiatalon
rajongott érte, és élete célja lett, hogy visszatérhessen hozzá. Vele
ellentétben Joo Yeon nem dédelget ilyen szép, rózsaszín emlékeket, számára
teher volt, hogy egy kisbabával, majd egy kisfiúval kell foglalkoznia és most
sem repes az örömtől, hogy a régi bajkeverő visszaköltözik az életébe. Először
próbálja elriasztani, durva hangvételű telefonokkal, gonosz megjegyzésekkel,
közben ezzel egy időben kacérkodik a jóképű és fiatal Allen-nel. Nem tudja
(mert a telefonbeszélgetésekből nem jön rá), hogy Édesburgonya nem más, mint az
a srác, aki tetszik neki. Hamar kiderül persze az igazság, lesz is nagy
veszekedés, meg egy kis pofozkodás, de utána lenyugodnak a kedélyek és szépen
éldegélnek egymás mellett.
Eddig se volt unalmas,
mindig történt valami, és nem egy, hanem rögtön öt ember párkapcsolatát
követhetjük figyelemmel. Nekem a főszereplő páros mindennapjai tetszettek a
legjobban, Allen hozzám is beköltözhetne, de komolyan, az a pasi egy csoda.
Kitakarít és főz a csak a munkájának élő szerelmére, törődik vele, virágot vesz
neki és a lökött nőszemély észre se veszi, hogy milyen odaadóan udvarol és
gondoskodik róla a fiú. Helyette új kapcsolatba kezd, ezzel is nagyon megbántva
a másikat. Nagyon jól látszik az éles ellentét a két férfi között, hogy
melyiknek mi a fontos és hova sorolja a lánnyal való kapcsolatát. Az egyik csak
próbálkozik, nem mutatja ki az érzéseit és következetesen elválasztja a munkát
a magánéletétől, mégis minden sértés, harag és fájdalom meg van neki bocsátva.
Pont az ellentéteként Allen nem hezitál, megmondta, hogy szereti és a tetteit
is ennek rendeli alá, nem a maga érdekét, hanem a másik boldogságát tartja szem
előtt, a tanácsait is ez alapján adja. Nem egy szent, félreértés ne essék,
nagyon rosszul esik neki, hogy nem őt választotta imádott Shing Shing-je, de
inkább így marad mellette, mint hogy elveszítse. Joo Yeon gyakran megbántja és
Allen lelkébe gázol, mégis állandóan mellette van és tanácsokat kér a fiútól. Aztán
persze ez már nem lesz elég, és eljön a nagy pillanat,
kit választ a lány, ki mellett találja meg a boldogságot (már ha megtalálja)
Joo Yeon. A többi karakter története is lezárul, a megszokott sémával
ellentétben itt nem ugrunk előre az időben, hogy mi lesz pl. egy év múlva, a
jelenben fejeződik be a sorozat és zárulnak le így vagy úgy a kapcsolatok. Nem
mindenkié lesz boldog, lesznek köztes megoldások, mégis alapvetően egy boldog
befejezést kapott a 16 rész.
Egy szóval imádtam.
Nem az a minden nap előveszem és örömködöm felette, de nagyon tetszett. Már
többször kiemeltem, hogy a mondanivalója, a belső monológokban kimondott igaz
gondolatok mélyen megérintettek és elgondolkodtattak. Én nem élek
párkapcsolatban, ezért más szempontok szerint látom a világot, mégis nagyon sok
helyzet és gondolat igaz az én életemre is. Allen nagyon fontos dolgokra
világított rá, mennyi mindent elnyomunk és mennyivel lenne könnyebb (vagy
mégse) az életünk, ha őszinték lennénk, és a szívünkre hallgatnánk az eszünk
helyett. Találtam a történetben olyan karakter, aki a legközelebb áll az én
jelenlegi helyzetemhez és ez ráébresztett dolgokra. Nekem mi az álmom és mit is
várok az élettől? Miért spórolok és dolgozom, mi értelme annak, amit most
csinálok? A választ még nem találtam meg, de már gondolkodom. J Mindenkinek nagyon
ajánlom, hogy nézze meg, szánja rá az időt és mélyedjen el a szereplők
helyzetében, életében. Nagyon gyorsan elrepült az a pár óra, amit ezeknek az
embereknek a gondjaival töltöttem. Hogy ne csak jót mondja a sorozatról a
zenéje pocsék, nem szoktam ennyire lehúzni, de basszus a készítők csinálhattak
volna egy kicsit élvezhetőbb OST-ket. Elnézést, ha valakinek mégis tetszet
volna, nekem nagyon nem felelt mega hangulatnak és a témának se. Remélem nektek
is annyira fog tetszeni, mint nekem. Innen tudjátok letölteni és itt a felirat
hozzá.



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése