Vega bulgur egytálétel
Főztem egy finom és gyors egytálételt. Megosztom veletek
a receptet :-)
·
2-3 gerezd fokhagyma
·
2 evőkanál zsiradék (olivaolaj, kókuszzsír, ki mit használ)
·
3-5 db aszalt paradicsom
·
100-150 g bulgur
(szárazon) - attól függ, hogy mennyire szeretnéd zöldségesen
·
120 g morzsolt kukorica
(konzerv, vagy friss)
·
120 g bab - konzerv
·
1 szál újhagyma
·
más zöldségek ízlés szerint
(pl. répa, cukkini, stb.)
·
350-400 ml alaplé - ízlés szerint, vagy ami otthon van
· só
· őrölt feketebors
· 1 mokkáskanál chili - csak annak, aki csípősen szereti, én elhagytam
A következő a teendő:
Vágj össze minden zöldséget és
közben készítsd el az alaplevet. A zsiradékon pirítsd meg a fokhagymát és a
zöldhagyma felét. Tedd bele az összes nyers zöldséget és a fűszereket. Keverd át, add hozzá a száraz bulgurt és
öntsd föl az alaplével. Fedd le és körülbelül fél óra alatt kész. Időnként érdemes megkeverni. Az utolsó 5-10 percben már
lehúzhatod a lángról, a lábasban lévő hő
elég.
Önmagában is nagyon laktató és
finom, de készíthetsz hozzá akár tofut, akár valami húst.
Gyors, kevés edényt koszolsz
és egy dolgos hétköznap végén is összedobhatod másnapra vagy vacsorára.
Jó főzőcskézést.
Majd meséljétek el, hogy sikerült.
Adri
:-)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése