Mirror of the Witch
Most egy 20 részes
történelmi fantasy történetet hoztam nektek. Nagyon vártam, hogy mikor
kezdhetek már bele (soha nem kezdem el, amíg nincs meg végig a befejezés és a felirat,
nem szeretem a vége előtt abbahagyni). Nagyon jól összeállított, ígéretes
előzeteseket láttam a sorozathoz. Igaz, hogy odaírták az ismertetők mellé, hogy
horror (nem szeretem a horror történeteket), de nem tűnt túl vészesnek ezért
amint elkészült a vége bele is kezdtem. Kérdezhetitek, hogy miért is tartott
eddig megírnom az ismertetőt? Mert amilyen lelkes voltam az elején olyan
gyorsan el is ment a kedvem az egésztől. Hatalmas csalódás volt, abba is
hagytam egy időre a történetet és csak azért fejeztem most be, hogy
lezárhassam. Szóval ne várjatok a tőlem megszokott lelkendező leírást, mert az
most elmarad. De kezdjük is az elején, aztán mindenki eldöntheti, hogy meg
szeretné-e nézni.
Már az első
képkockák és az alá mondott bevezető is kellőkép baljósra sikerült. Csoszon
egéről eltűnt a nap, a nép beteg és kétségbeesett, ezért a királyi család
hatalma meggyengült. Choi Hyun Seo a taoista papok vezetője a megbocsátásért
imádkozik. Közben a királyi pár hiába reménykedik, nem érkezik a családba a
várva várt trónörökös. Az özvegy királyné elküldet a kastélyból korábban
száműzött sámánért Hong Joo-ért. A nőt fájdalmas múlt köti a palotához, ahol egykor Hyun Seo pap mentette meg és
tanította meg a varázslás tudományára. Ekkor még nem sejtette, hogy a
megszerzett tudását a nő nem a jó szolgálatába kívánja majd állítani, hanem a
bosszú vezeti majd tetteit. Kettőjük története végig átszövi a történetet, az
egyik legfontosabb mellékszereplő pár lesznek.
Számomra roppant
furcsa és eddig nem tapasztalt eleme volt a sorozatnak, hogy az özvegy királyné
bent ül a király és a hivatalnokok tanácskozásán és mindenbe beleszól, ráadásul
a király képtelen ellentmondani neki, ami nevetséges, mert a saját hatalmát
gyengíti ezzel. Olyan már volt, hogy a nők nagyon értettek a politikához, de
egy miniszterekkel történő tanácskozásra be se tehették a lábukat. Még jó pár
furcsaság volt számomra a történetbe. Na de nézzük tovább, hogy mi is történik.
Megérkezik a sámán, aki egy sugárzóan szép, de annál sötétebb lelkű nő. Minden
rendelkezésére álló eszközt bevet, de valójában csak a saját bosszúja érdekli.
Rögtön Shim királynéhoz megy, ahol kiderül a szomorú igazság, soha nem lehet
örököse, ugyanis meddő. De itt még ez se számít, egy kis fekete mágia, vegyítve
némi ármánykodással és gyilkossággal és meg is oldódott ez az aprócska
probléma.
Él a sámánok között
egy fiatal lány, aki hall dolgokat, amik be is következnek hamarosan. Társai
furcsálják viselkedését, de képességének hála megmenti a király életét, de fel is
kelti a kapzsi Hong Joo érdeklődését. A lány személyében megtalálta a tökéletes
alanyt tervei kivitelezéséhez. Hae Ran-nak együtt kell lennie a királlyal, hogy
a gyermekét egy gonosz szellemmel "áttehessék" a királynéba, aki így
megszülheti a hőn kívánt örököst. A taoista papok hiába próbálják megállítani a
cselszövést, elbuknak, így a királyné végre várandós lesz. Azonban a sötét
mágia nyomot hagy, ezért Hae Ran, aki nagyon tehetséges hamar átlátja, hogy
mire is használták fel. A két mindenre elszánt nő (Hong Joo és Shim királyné)
saját kezűleg öli meg a lányt, aki utolsó leheletével és a benne élő szellem
segítségével megátkozza gyilkosait. Kilenc hónappal később a királyné
ikergyerekeknek add életet, egy fiúnak és egy lánynak. Hae Ran utolsó szavaival
szörnyű sorsot jósol a testvérpárnak, aki beléjük szeret meghal, és akit ők
szeretnek szintén meghal. Ez még a halálnál is fájdalmasabb sors. A
koronaherceg védelmében a rajta lévő átkot átteszik ikerhúgára, akit egy
taoista pap tüze fog megtisztítani. Ezzel véget kellene, hogy érjen a királyi
családot sújtó átok.
Tizenhét évvel később folytatódik a második rész. Heo Joon, a
férfi főszereplő egy lóversenyen vesz részt, amiben ellenfele a féltestvére.
Közös apjuk nemes ember, de Heo Joon anyja rabszolga, ezért a fia is
szolgasorban kénytelen élni mindennapjait. Heo Ok csak a gazdaságával és a
kapcsolataival képes kérkedni, ha nem lenne vagyonos nemes, semmire se lenne jó,
csak a helyi gisengek társaságában képes múlatni az időt. A későbbiekbe is
mindent csak a nemes felmenőinek és törtető, kegyetlen anyjának köszönhet. Heo
Joon azon fáradozik (gyakran inkább mesterkedik), hogy összegyűjtse az anyja kiváltásához
szükséges összeget. Bátyja odaígéri neki a kívánt pénzmennyiséget, ha elhozza
az égen látható papírsárkányt, amit a Fekete Erdőben élő boszorkány az ott
találta holttestek ruháiból készít. Az egész persze mese habbal, de azért Heo
Joon szolgája kíséretével elindul a sárkányért. Megküzd egy tigrissel és számos
csapdával, hogy végül egy tisztáson, kicsi házban egyedül élő lányt találjon.
Amulettekkel védett otthona határát soha nem hagyhatja el, egyetlen látogatója
apja (Choi Hyung Seo) és bátyja. Na akkor ki is ez a lány? A megátkozott, de
meg nem égetett hercegnő, Yeon Hoi/Seo Ri. A fiú első látásra megkedveli a
kissé fura lányt, akinek egyetlen vágya, hogy a háza mellett álló datolyaszilvafa
gyümölcséből ehessen. Heo Joon szed neki a gyümölcsből, majd elhagyja az
otthonát. A vissza úton megsérül, amikor egy meredek sziklafal tetején megakadt
sárkányt próbálja kiszabadítani. Seo Ri ellátja a fiú sebeit és befogadja
éjszakára.
Apja a még élő taoista szerzetesekkel folyamatosan keresi a
hercegnő átkára a megoldást. Az egykori király mindenről értesült és parancsba
adta a hercegnő és az ország védelmét Choi Hyun Seo-nak. Ezért maradhatott
életben a hercegnő és ezért kell elzárt, magányos életet élnie. A kedélyeket
Hyun Seo fia Poong Yun kavarja fel. Persze ha szegényt beavatták volna, hogy ki
is valójában a testvére és miért kell így élnie, nem lett volna ebből galiba.
Az állandó titkolózásnak ez az eredménye, ez már számos sorozatban
visszaköszönt. Ezért nem elég, hogy gyengéd érzéseket táplál húga iránt (ami az
átok miatt különösen veszélyes), még ki is viszi a faluba, hogy részt vehessen
a lámpásfesztiválon és megünnepeljék a 17. születésnapját. A boldog nap azonban
katasztrofális véget ér. Mindenki számára nyilvánvaló lesz, hogy a halottnak
hitt hercegnő életben van és az átok se tört meg. A koronaherceg élete is
veszélybe kerül, amit a királyné és Hong Joo sámán nem nézhet tétlenül.
A hercegnő átka
lesújt Poong Yeon-ra, aki ájultan esik össze. Eközben a harcos sámánok Hong Joo
vezetésével elmennek az átalakuláson áteset hercegnőért, hogy megöljék.
Szerintem egyáltalán nem lett csúnya a Yeon Hoi, kifejezetten szép a hófehér
haja és jégkék szeme. Heo Joon helyzete se egyszerű, anyjával próbál Kínába
szökni, miután apja felesége kegyetlenül megverette édesanyját. Sajnos egyik
szereplő helyzete sem alakul kedvezően. Poong Yeon nem ismeri meg a testvérét
és kegyetlen szavaival mélyen megsebzi sérült lelkét. A taoista papok meghalnak
a harcos sámánok elleni küzdelemben és apját, egyetlen megmaradt támaszát is
elveszti a küzdelemben. Heo Joon egy megmagyarázhatatlan tűzben elveszíti
édesanyját, az egyetlen személyt, aki törődött vele. Mégis gondolkodás nélkül
megmenti az erdőben menekülő Datolyaszilvát. Yeon Hoi is eltalálják, de a benne
élő szellem megmenti. A koronaherceg lelkét ellopja a kegyvesztett Hong Joo és
távozik a kastélyból. A taoista papok közül egy ismeretlen megmenti Yo Kwang-t,
hogy a továbbiakba is segítse és végje a megátkozott hercegnőt.
Eltelik újabb öt év, Heo Joon féltestvérét segíti, aki a csendőrségen
tiszt, hogy minél feljebb kerülhessen a ranglétrán. Igazából Heo Joon dolgozik
és kockáztat, a babérokat pedig kapzsi gazdája zsebeli be. Azonban nem
felejtette el a múltat a fiú, rájött, hogy anyja gyilkosa nem más, mint a
testvére, ezért bizonyítok gyűjt, hogy lebuktathassa a korrupt hivatalnokot. Poong
Yeon is tiszt, valamint a király közeli, bizalmas barátja. Igyekszik
felderíteni az ismeretlen gyilkost, a Vörös köpenyest, aki sorra öli meg az
ártatlan embereket. Húga keresését se adta fel, minden apró nyomot megvizsgál,
hátha egyszer megtalálja kedvesét és eltűnt apját. Segítője a csinos és harcias
Hwa Jin aki maga is több titkot rejteget, mint kellene. Szereti parancsnokát,
aki olyan vak, hogy semmit se vesz észre. A királyt is érdemes megemlíteni, aki
ismét ne egy átlagos szereplő. Hatalmas kisebbségi komplexusa van, ami átok
formájában, súlyos bőrproblémaként köszön vissza. Ennek hála, ármánykodó
sámánunk visszatérhet a palotába, hogy a király segítségére legyen. Vele együtt
a halottnak hitt Choi Hyen Seo is visszatér. Amikor végre Heo Joon és Yeon Hoi
is újra találkozik megint kezdetét veszi az ármánykodás, a harc a hatalomért, a
gyilkosságok és az átok megtörése körüli felhajtás.
Alapvetően nem lett
volna rossz a történet cselekménye és nem is a színészekkel volt a gond (bár
volt, aki máshogy gondolta), valahogy nem jól rakták össze. A romantika, ami a
megoldás lett volna, elég gyengécskére sikerült, csak a vége felé voltak olyan jelenetek, amivel meg voltam elégedve. Amikor Poong Yeon végre
megtalálja a szeretett nőt mit, csinál az átalakulásakor? Úgy megijed tőle,
mintha pikkelyes sárkánnyal állna szembe. Na ne már, egyáltalán nem ilyen
rémisztő szegény lány, nem kellett volna ennyire eltúlozni. Vele ellentétben
Heo Joon se egy hős lovag, mégis sokkal jobban illett a hercegnő mellé és nekem
jóval szimpatikusabb szereplő volt, mint a daliás Poong Yeon. A hercegnőt is
nagyon kedveltem, szerintem a szerepét is jól játszotta, csinos boszorkány,
majd hercegnő lett belőle.
Rengeteg fölös
szenvedés volt beleírva, előre lépés pedig roppant kevés. A megoldás persze megint
az utolsó pillanatig húzódik, a lezárás se töltött el megelégedéssel. Egy szó
mint száz, nem egy máskor is szívesen megnézném sorozat. Viszont a sorozat
mellett szól a zenéje ami sajnos roppant kevés, összesen három szám készült az
egész sorozathoz, ami nem példa nélküli, de akkor is harmatgyenge mennyiség.
Gyönyörű volt az egyik szám, nagyon eltalálták, többször is meghallgattam
egymás után (LUSH - Love). Remélem nem vettem el teljesen senki kedvét attól,
hogy megnézze. Innen tudjátok letölteni és itt találjátok a feliratot.


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése