2017. január 13., péntek

Mirror of the Witch ajánló


Mirror of the Witch


Most egy 20 részes történelmi fantasy történetet hoztam nektek. Nagyon vártam, hogy mikor kezdhetek már bele (soha nem kezdem el, amíg nincs meg végig a befejezés és a felirat, nem szeretem a vége előtt abbahagyni). Nagyon jól összeállított, ígéretes előzeteseket láttam a sorozathoz. Igaz, hogy odaírták az ismertetők mellé, hogy horror (nem szeretem a horror történeteket), de nem tűnt túl vészesnek ezért amint elkészült a vége bele is kezdtem. Kérdezhetitek, hogy miért is tartott eddig megírnom az ismertetőt? Mert amilyen lelkes voltam az elején olyan gyorsan el is ment a kedvem az egésztől. Hatalmas csalódás volt, abba is hagytam egy időre a történetet és csak azért fejeztem most be, hogy lezárhassam. Szóval ne várjatok a tőlem megszokott lelkendező leírást, mert az most elmarad. De kezdjük is az elején, aztán mindenki eldöntheti, hogy meg szeretné-e nézni.

Már az első képkockák és az alá mondott bevezető is kellőkép baljósra sikerült. Csoszon egéről eltűnt a nap, a nép beteg és kétségbeesett, ezért a királyi család hatalma meggyengült. Choi Hyun Seo a taoista papok vezetője a megbocsátásért imádkozik. Közben a királyi pár hiába reménykedik, nem érkezik a családba a várva várt trónörökös. Az özvegy királyné elküldet a kastélyból korábban száműzött sámánért Hong Joo-ért. A nőt fájdalmas múlt köti a palotához, ahol egykor Hyun Seo pap mentette meg és tanította meg a varázslás tudományára. Ekkor még nem sejtette, hogy a megszerzett tudását a nő nem a jó szolgálatába kívánja majd állítani, hanem a bosszú vezeti majd tetteit. Kettőjük története végig átszövi a történetet, az egyik legfontosabb mellékszereplő pár lesznek.

Számomra roppant furcsa és eddig nem tapasztalt eleme volt a sorozatnak, hogy az özvegy királyné bent ül a király és a hivatalnokok tanácskozásán és mindenbe beleszól, ráadásul a király képtelen ellentmondani neki, ami nevetséges, mert a saját hatalmát gyengíti ezzel. Olyan már volt, hogy a nők nagyon értettek a politikához, de egy miniszterekkel történő tanácskozásra be se tehették a lábukat. Még jó pár furcsaság volt számomra a történetbe. Na de nézzük tovább, hogy mi is történik. Megérkezik a sámán, aki egy sugárzóan szép, de annál sötétebb lelkű nő. Minden rendelkezésére álló eszközt bevet, de valójában csak a saját bosszúja érdekli. Rögtön Shim királynéhoz megy, ahol kiderül a szomorú igazság, soha nem lehet örököse, ugyanis meddő. De itt még ez se számít, egy kis fekete mágia, vegyítve némi ármánykodással és gyilkossággal és meg is oldódott ez az aprócska probléma.

Él a sámánok között egy fiatal lány, aki hall dolgokat, amik be is következnek hamarosan. Társai furcsálják viselkedését, de képességének hála megmenti a király életét, de fel is kelti a kapzsi Hong Joo érdeklődését. A lány személyében megtalálta a tökéletes alanyt tervei kivitelezéséhez. Hae Ran-nak együtt kell lennie a királlyal, hogy a gyermekét egy gonosz szellemmel "áttehessék" a királynéba, aki így megszülheti a hőn kívánt örököst. A taoista papok hiába próbálják megállítani a cselszövést, elbuknak, így a királyné végre várandós lesz. Azonban a sötét mágia nyomot hagy, ezért Hae Ran, aki nagyon tehetséges hamar átlátja, hogy mire is használták fel. A két mindenre elszánt nő (Hong Joo és Shim királyné) saját kezűleg öli meg a lányt, aki utolsó leheletével és a benne élő szellem segítségével megátkozza gyilkosait. Kilenc hónappal később a királyné ikergyerekeknek add életet, egy fiúnak és egy lánynak. Hae Ran utolsó szavaival szörnyű sorsot jósol a testvérpárnak, aki beléjük szeret meghal, és akit ők szeretnek szintén meghal. Ez még a halálnál is fájdalmasabb sors. A koronaherceg védelmében a rajta lévő átkot átteszik ikerhúgára, akit egy taoista pap tüze fog megtisztítani. Ezzel véget kellene, hogy érjen a királyi családot sújtó átok.

Tizenhét évvel később folytatódik a második rész. Heo Joon, a férfi főszereplő egy lóversenyen vesz részt, amiben ellenfele a féltestvére. Közös apjuk nemes ember, de Heo Joon anyja rabszolga, ezért a fia is szolgasorban kénytelen élni mindennapjait. Heo Ok csak a gazdaságával és a kapcsolataival képes kérkedni, ha nem lenne vagyonos nemes, semmire se lenne jó, csak a helyi gisengek társaságában képes múlatni az időt. A későbbiekbe is mindent csak a nemes felmenőinek és törtető, kegyetlen anyjának köszönhet. Heo Joon azon fáradozik (gyakran inkább mesterkedik), hogy összegyűjtse az anyja kiváltásához szükséges összeget. Bátyja odaígéri neki a kívánt pénzmennyiséget, ha elhozza az égen látható papírsárkányt, amit a Fekete Erdőben élő boszorkány az ott találta holttestek ruháiból készít. Az egész persze mese habbal, de azért Heo Joon szolgája kíséretével elindul a sárkányért. Megküzd egy tigrissel és számos csapdával, hogy végül egy tisztáson, kicsi házban egyedül élő lányt találjon. Amulettekkel védett otthona határát soha nem hagyhatja el, egyetlen látogatója apja (Choi Hyung Seo) és bátyja. Na akkor ki is ez a lány? A megátkozott, de meg nem égetett hercegnő, Yeon Hoi/Seo Ri. A fiú első látásra megkedveli a kissé fura lányt, akinek egyetlen vágya, hogy a háza mellett álló datolyaszilvafa gyümölcséből ehessen. Heo Joon szed neki a gyümölcsből, majd elhagyja az otthonát. A vissza úton megsérül, amikor egy meredek sziklafal tetején megakadt sárkányt próbálja kiszabadítani. Seo Ri ellátja a fiú sebeit és befogadja éjszakára. 

Apja a még élő taoista szerzetesekkel folyamatosan keresi a hercegnő átkára a megoldást. Az egykori király mindenről értesült és parancsba adta a hercegnő és az ország védelmét Choi Hyun Seo-nak. Ezért maradhatott életben a hercegnő és ezért kell elzárt, magányos életet élnie. A kedélyeket Hyun Seo fia Poong Yun kavarja fel. Persze ha szegényt beavatták volna, hogy ki is valójában a testvére és miért kell így élnie, nem lett volna ebből galiba. Az állandó titkolózásnak ez az eredménye, ez már számos sorozatban visszaköszönt. Ezért nem elég, hogy gyengéd érzéseket táplál húga iránt (ami az átok miatt különösen veszélyes), még ki is viszi a faluba, hogy részt vehessen a lámpásfesztiválon és megünnepeljék a 17. születésnapját. A boldog nap azonban katasztrofális véget ér. Mindenki számára nyilvánvaló lesz, hogy a halottnak hitt hercegnő életben van és az átok se tört meg. A koronaherceg élete is veszélybe kerül, amit a királyné és Hong Joo sámán nem nézhet tétlenül. 

A hercegnő átka lesújt Poong Yeon-ra, aki ájultan esik össze. Eközben a harcos sámánok Hong Joo vezetésével elmennek az átalakuláson áteset hercegnőért, hogy megöljék. Szerintem egyáltalán nem lett csúnya a Yeon Hoi, kifejezetten szép a hófehér haja és jégkék szeme. Heo Joon helyzete se egyszerű, anyjával próbál Kínába szökni, miután apja felesége kegyetlenül megverette édesanyját. Sajnos egyik szereplő helyzete sem alakul kedvezően. Poong Yeon nem ismeri meg a testvérét és kegyetlen szavaival mélyen megsebzi sérült lelkét. A taoista papok meghalnak a harcos sámánok elleni küzdelemben és apját, egyetlen megmaradt támaszát is elveszti a küzdelemben. Heo Joon egy megmagyarázhatatlan tűzben elveszíti édesanyját, az egyetlen személyt, aki törődött vele. Mégis gondolkodás nélkül megmenti az erdőben menekülő Datolyaszilvát. Yeon Hoi is eltalálják, de a benne élő szellem megmenti. A koronaherceg lelkét ellopja a kegyvesztett Hong Joo és távozik a kastélyból. A taoista papok közül egy ismeretlen megmenti Yo Kwang-t, hogy a továbbiakba is segítse és végje a megátkozott hercegnőt. 

Eltelik újabb öt év, Heo Joon féltestvérét segíti, aki a csendőrségen tiszt, hogy minél feljebb kerülhessen a ranglétrán. Igazából Heo Joon dolgozik és kockáztat, a babérokat pedig kapzsi gazdája zsebeli be. Azonban nem felejtette el a múltat a fiú, rájött, hogy anyja gyilkosa nem más, mint a testvére, ezért bizonyítok gyűjt, hogy lebuktathassa a korrupt hivatalnokot. Poong Yeon is tiszt, valamint a király közeli, bizalmas barátja. Igyekszik felderíteni az ismeretlen gyilkost, a Vörös köpenyest, aki sorra öli meg az ártatlan embereket. Húga keresését se adta fel, minden apró nyomot megvizsgál, hátha egyszer megtalálja kedvesét és eltűnt apját. Segítője a csinos és harcias Hwa Jin aki maga is több titkot rejteget, mint kellene. Szereti parancsnokát, aki olyan vak, hogy semmit se vesz észre. A királyt is érdemes megemlíteni, aki ismét ne egy átlagos szereplő. Hatalmas kisebbségi komplexusa van, ami átok formájában, súlyos bőrproblémaként köszön vissza. Ennek hála, ármánykodó sámánunk visszatérhet a palotába, hogy a király segítségére legyen. Vele együtt a halottnak hitt Choi Hyen Seo is visszatér. Amikor végre Heo Joon és Yeon Hoi is újra találkozik megint kezdetét veszi az ármánykodás, a harc a hatalomért, a gyilkosságok és az átok megtörése körüli felhajtás. 

Alapvetően nem lett volna rossz a történet cselekménye és nem is a színészekkel volt a gond (bár volt, aki máshogy gondolta), valahogy nem jól rakták össze. A romantika, ami a megoldás lett volna, elég gyengécskére sikerült, csak a vége felé voltak olyan jelenetek, amivel meg voltam elégedve. Amikor Poong Yeon végre megtalálja a szeretett nőt mit, csinál az átalakulásakor? Úgy megijed tőle, mintha pikkelyes sárkánnyal állna szembe. Na ne már, egyáltalán nem ilyen rémisztő szegény lány, nem kellett volna ennyire eltúlozni. Vele ellentétben Heo Joon se egy hős lovag, mégis sokkal jobban illett a hercegnő mellé és nekem jóval szimpatikusabb szereplő volt, mint a daliás Poong Yeon. A hercegnőt is nagyon kedveltem, szerintem a szerepét is jól játszotta, csinos boszorkány, majd hercegnő lett belőle.
Rengeteg fölös szenvedés volt beleírva, előre lépés pedig roppant kevés. A megoldás persze megint az utolsó pillanatig húzódik, a lezárás se töltött el megelégedéssel. Egy szó mint száz, nem egy máskor is szívesen megnézném sorozat. Viszont a sorozat mellett szól a zenéje ami sajnos roppant kevés, összesen három szám készült az egész sorozathoz, ami nem példa nélküli, de akkor is harmatgyenge mennyiség. Gyönyörű volt az egyik szám, nagyon eltalálták, többször is meghallgattam egymás után (LUSH - Love). Remélem nem vettem el teljesen senki kedvét attól, hogy megnézze. Innen tudjátok letölteni és itt találjátok a feliratot.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése