Összeállítottam egy kis listát és néhány személyes megjegyzést
azokról a dramákról. amiket 2016-ban vetítettek és láttam. A lista nem teljes,
nem volt időm mindent megnézni és aminek nincs meg a vége el se kezdtem még.
Sajnos nem mindegyikhez van felirat, ezért nálam azok is kiesnek, majd egyszer
pótolom. Ismertetőt se írtam még mindegyikhez, ez is haladgat a magam tempójában.
Azért fogadjátok szeretettel az összeállításom.
Moorim School
(2016. január-március)
Nagy kedvencem, már többször is megnéztem. Nem egy átlagos sorozat,
nagyon sok a nemzetközi színész a darabban. A zenéje fantasztikus, a látvány és
a koreográfia lenyűgöző. Nagyon sok az erkölcsi mondanivalója, amit egy kevés
misztikummal tettek még izgalmasabbá. Koreában nagyon lehúzták, de nálunk nagy
népszerűségnek örvend. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Neighborhood Hero
(2016. január-március)
Egy szóval borzalmas. Nem a színészek miatt, de egy izgalmasnak
ígérkező történetet, hogy lehet ilyen harmatgyengére megcsinálni. A vége se
egyértelmű, nem szeretem, amikor valami nincs rendesen lezárva. A nagy
várakozásom hamar csalódottsággá vált, a vége felé már tekerve néztem. Senki
kedvét se szeretném elvenni tőle, nekem egyszerűen nem jött be.
Descendants of the Sun
(2016. február-április)
Imádom. Koreában nagyon jól teljesített, de nálunk csak negatív
kritikát kapott a nézőktől, nekem még nagy kedvencem lett. Az első pillanattól
az utolsóig jól szórakoztam, szó szerint észre se vettem, hogy mennyi idő
elment. Teljesen kikapcsol a történet, a szereplők és a látványvilág.
Egyensúlyban van a romantika, az akció és a dráma. A zenéje is felejthetetlen
és megunhatatlan. Itt olvashattok róla többet.
Goodbye, Mr. Black
(2016. március-május)
Másik nagy kedvencem az idei sorozatok között. Sajnos ez se kapott
itthon túl jó kritikát, de nem mások véleménye alapján szoktam megítélni a
dolgokat. Nekem garantált kikapcsolódás, egy nehéz vagy szörnyű munkanap után
garantáltan előveszem és mosollyal az arcomon és könnyű szívvel zárom a napom.
Garantált kikapcsolódás, amit a szívmelengető romantikus jelenetek tesznek csak
még szebbé. Aki látta tegye a szívére a kezét és vallja be, hogy szívesen
cserélne Kim Swannal.
Vampire Detective
(2016. március-június)
Őszintén, annyira jól indult, hogy alig vártam, hogy legyen egy
szabad órám és folytathassam. Ez ment úgy a feléig, aztán mint a felfújt lufi
kipukkant az egész. Ellaposodott és a cselekmény és elveszett valahol menet
közben. A vége is olyan semmilyen lett, nincs se megoldás, se befejezés. Nem
tudom, miért így kellett megoldani, de talán az idei legnagyobb csalódásom
volt, mert nem az elejétől volt gyenge, hanem a szuper kezdést sikerült
piszkosul elszúrniuk.
Mirror of the Witch
(2016. május-július)
Ebben is csalódnom kellett sajnos, pedig nagyon szeretem a
misztikummal fűszerezett történeteket. Kár, hogy nem sikerült kicsit jobban
megoldania a készítőknek. Nem a szereplőkkel volt a probléma, a látvány és a
zene is jól sikerült (habár roppant kevés volt az OST). A cselekményt sikerült
állandóan összekutyulni és a döntésképtelenség a végén már nagyon idegesített.
A vége se lett szimpatikus, szóval részemről bukta, de remélem volt akinek
tetszet.
Doctors
(2016. június-augusztus)
Könnyed, romantikus darab, ahol a neurológia osztályon dolgozó
orvosok és rezidensek mindennapjait kísérhetjük végig. Nem nyújtott maradandó élményt,
de a zenéje nagyon tetszet. Nem mondanám rossznak vagy gyengének, csak nem az a
sorozat, amit előveszek valamelyik este és újra végignézem. Mondjuk úgy negyed
évente talán. :-)
W - Two Worlds
(2016. július-szeptember)
Hatalmas csalódás, pedig sokak nagy kedvence lett. Nem az elejével
és a befejezéssel volt gondom, nagyon tetszet, amíg el nem kezdték teljesen
összekuszálni a szálakat. A végén már csak a fejem csóváltam, hogy erre most mi
szükség volt ill. ennek most mi értelme és hogy is jön ide? Szóval nem zártam a
szívembe, megnéztem, letudtam és kész. Itt olvashatjátok a véleményem róla.
Cinderella and the Four Knights
(2016. augusztus-október)
Könnyed szórakozás, sok nevetés és nagyon helyes pasik? Akkor ez az
én sorozatom, pontosan ezt kapom, amikor leülök Hamupipőke és a lovagjai elé.
Már írtam róla bővebben, ezért itt csak azt hangsúlyoznám ki, hogy a romantikus
sorozatok kedvelőinek kötelező darab.
Shopping King Louie
(2016. szeptember-november)
Kedvenceim közé tartozik ez a kedves, vidám, szórakoztató darab is.
Kellemes kikapcsolódás minden estére, a sok nevetés jót tesz az ember kedvének.
Nagyon tetszettek a karakterek, a történet és a sok-sok bolondozás. Élveztem,
hogy nem volt benne szerelmi sokszög és semmilyen komolyabb huzavona sem. A
romantika volt a nagy kedvencem, gyönyörű jelenetekkel leptek meg minket a
készítők. Mindenkinek nagyon ajánlom, aki még nem nézte meg.
The K2
(2016. szeptember-november)
Nagy kedvencem a nyilvánvaló bakik ellenére is. A főszereplő
színészeket nagyon szeretem, a játékuk már másban is megfogott, a férfi
főszereplőre meg egyszerűen jó ránézni és kész. A történetben elég sok a baki
és a hihetetlen elem - egymaga lever mindenkit, már a halálán kéne lennie, és
még mindig legyőzi a fegyveres ellenséget. De kit érdekel, ezért nézek filmet,
hogy az ilyesmi is beleférjen. Nagyon aranyosak a romantikus jelenetek és a
végét is jól megcsinálták. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
The Man Living in Our House
(2016. október-december)
Sokat reméltem ettől a sorozattól, jó volt a történet, és a
szereplők se tűntek rossznak. Mégis csak az egyszer megnézhető kategóriába sorolnám.
Túl sokat szenvedtek és hezitáltak, nem sikerült rajta igazán jól szórakoznom.
Érdemes egyszer megnézni, de nem tudnám többször is elővenni.
Ennyi lenne, amit idén vetítettek és meg is néztem, persze van még
jó pár darab, ami tervbe van véve, csak idő hiányában kimaradt. Ilyen például a
Moonlight Draen By Clouds, a Beautiful Mind, a Hwarang, A Goblin, a The Flower
in Prison és a Moon Lovers is. És még sokan mások. Ilyenkor olyan jó lenne, ha
kicsit több idő jutnak a munka és egyéb kötelezettségek mellett a szórakozásra.
De ennyi is jó volt, remélem idén is ilyen szuper történetekkel lepnek meg
minden kedves rajongót. Jó dramákat kívánok mindannyiunknak idénre is.












Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése