2017. január 7., szombat

Vissza tekintés - Mit láttam 2016-ban?



Összeállítottam egy kis listát és néhány személyes megjegyzést azokról a dramákról. amiket 2016-ban vetítettek és láttam. A lista nem teljes, nem volt időm mindent megnézni és aminek nincs meg a vége el se kezdtem még. Sajnos nem mindegyikhez van felirat, ezért nálam azok is kiesnek, majd egyszer pótolom. Ismertetőt se írtam még mindegyikhez, ez is haladgat a magam tempójában. Azért fogadjátok szeretettel az összeállításom.



Moorim School


(2016. január-március)

Nagy kedvencem, már többször is megnéztem. Nem egy átlagos sorozat, nagyon sok a nemzetközi színész a darabban. A zenéje fantasztikus, a látvány és a koreográfia lenyűgöző. Nagyon sok az erkölcsi mondanivalója, amit egy kevés misztikummal tettek még izgalmasabbá. Koreában nagyon lehúzták, de nálunk nagy népszerűségnek örvend. Mindenkinek csak ajánlani tudom.


Neighborhood Hero


(2016. január-március)

Egy szóval borzalmas. Nem a színészek miatt, de egy izgalmasnak ígérkező történetet, hogy lehet ilyen harmatgyengére megcsinálni. A vége se egyértelmű, nem szeretem, amikor valami nincs rendesen lezárva. A nagy várakozásom hamar csalódottsággá vált, a vége felé már tekerve néztem. Senki kedvét se szeretném elvenni tőle, nekem egyszerűen nem jött be.


Descendants of the Sun


(2016. február-április)

Imádom. Koreában nagyon jól teljesített, de nálunk csak negatív kritikát kapott a nézőktől, nekem még nagy kedvencem lett. Az első pillanattól az utolsóig jól szórakoztam, szó szerint észre se vettem, hogy mennyi idő elment. Teljesen kikapcsol a történet, a szereplők és a látványvilág. Egyensúlyban van a romantika, az akció és a dráma. A zenéje is felejthetetlen és megunhatatlan. Itt olvashattok róla többet.


Goodbye, Mr. Black


(2016. március-május)

Másik nagy kedvencem az idei sorozatok között. Sajnos ez se kapott itthon túl jó kritikát, de nem mások véleménye alapján szoktam megítélni a dolgokat. Nekem garantált kikapcsolódás, egy nehéz vagy szörnyű munkanap után garantáltan előveszem és mosollyal az arcomon és könnyű szívvel zárom a napom. Garantált kikapcsolódás, amit a szívmelengető romantikus jelenetek tesznek csak még szebbé. Aki látta tegye a szívére a kezét és vallja be, hogy szívesen cserélne Kim Swannal.


Vampire Detective


(2016. március-június)

Őszintén, annyira jól indult, hogy alig vártam, hogy legyen egy szabad órám és folytathassam. Ez ment úgy a feléig, aztán mint a felfújt lufi kipukkant az egész. Ellaposodott és a cselekmény és elveszett valahol menet közben. A vége is olyan semmilyen lett, nincs se megoldás, se befejezés. Nem tudom, miért így kellett megoldani, de talán az idei legnagyobb csalódásom volt, mert nem az elejétől volt gyenge, hanem a szuper kezdést sikerült piszkosul elszúrniuk.


Mirror of the Witch


(2016. május-július)

Ebben is csalódnom kellett sajnos, pedig nagyon szeretem a misztikummal fűszerezett történeteket. Kár, hogy nem sikerült kicsit jobban megoldania a készítőknek. Nem a szereplőkkel volt a probléma, a látvány és a zene is jól sikerült (habár roppant kevés volt az OST). A cselekményt sikerült állandóan összekutyulni és a döntésképtelenség a végén már nagyon idegesített. A vége se lett szimpatikus, szóval részemről bukta, de remélem volt akinek tetszet.


Doctors


(2016. június-augusztus)

Könnyed, romantikus darab, ahol a neurológia osztályon dolgozó orvosok és rezidensek mindennapjait kísérhetjük végig. Nem nyújtott maradandó élményt, de a zenéje nagyon tetszet. Nem mondanám rossznak vagy gyengének, csak nem az a sorozat, amit előveszek valamelyik este és újra végignézem. Mondjuk úgy negyed évente talán. :-)


W - Two Worlds


(2016. július-szeptember)

Hatalmas csalódás, pedig sokak nagy kedvence lett. Nem az elejével és a befejezéssel volt gondom, nagyon tetszet, amíg el nem kezdték teljesen összekuszálni a szálakat. A végén már csak a fejem csóváltam, hogy erre most mi szükség volt ill. ennek most mi értelme és hogy is jön ide? Szóval nem zártam a szívembe, megnéztem, letudtam és kész. Itt olvashatjátok a véleményem róla.


Cinderella and the Four Knights


(2016. augusztus-október)

Könnyed szórakozás, sok nevetés és nagyon helyes pasik? Akkor ez az én sorozatom, pontosan ezt kapom, amikor leülök Hamupipőke és a lovagjai elé. Már írtam róla bővebben, ezért itt csak azt hangsúlyoznám ki, hogy a romantikus sorozatok kedvelőinek kötelező darab.



Shopping King Louie


(2016. szeptember-november)

Kedvenceim közé tartozik ez a kedves, vidám, szórakoztató darab is. Kellemes kikapcsolódás minden estére, a sok nevetés jót tesz az ember kedvének. Nagyon tetszettek a karakterek, a történet és a sok-sok bolondozás. Élveztem, hogy nem volt benne szerelmi sokszög és semmilyen komolyabb huzavona sem. A romantika volt a nagy kedvencem, gyönyörű jelenetekkel leptek meg minket a készítők. Mindenkinek nagyon ajánlom, aki még nem nézte meg.


The K2


(2016. szeptember-november)

Nagy kedvencem a nyilvánvaló bakik ellenére is. A főszereplő színészeket nagyon szeretem, a játékuk már másban is megfogott, a férfi főszereplőre meg egyszerűen jó ránézni és kész. A történetben elég sok a baki és a hihetetlen elem - egymaga lever mindenkit, már a halálán kéne lennie, és még mindig legyőzi a fegyveres ellenséget. De kit érdekel, ezért nézek filmet, hogy az ilyesmi is beleférjen. Nagyon aranyosak a romantikus jelenetek és a végét is jól megcsinálták. Mindenkinek csak ajánlani tudom.


The Man Living in Our House


(2016. október-december)

Sokat reméltem ettől a sorozattól, jó volt a történet, és a szereplők se tűntek rossznak. Mégis csak az egyszer megnézhető kategóriába sorolnám. Túl sokat szenvedtek és hezitáltak, nem sikerült rajta igazán jól szórakoznom. Érdemes egyszer megnézni, de nem tudnám többször is elővenni.


Ennyi lenne, amit idén vetítettek és meg is néztem, persze van még jó pár darab, ami tervbe van véve, csak idő hiányában kimaradt. Ilyen például a Moonlight Draen By Clouds, a Beautiful Mind, a Hwarang, A Goblin, a The Flower in Prison és a Moon Lovers is. És még sokan mások. Ilyenkor olyan jó lenne, ha kicsit több idő jutnak a munka és egyéb kötelezettségek mellett a szórakozásra. De ennyi is jó volt, remélem idén is ilyen szuper történetekkel lepnek meg minden kedves rajongót. Jó dramákat kívánok mindannyiunknak idénre is.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése