Healer
Hoztam mára nektek egy izgalmas, fordulatokkal és titkokkal
gazdagon megtűzdelt, mégis vicces jelenetekben gazdag sorozatot. A húsz részes
romantikus akciófilmsorozat tökéletes kikapcsolódás, ha vicces jelenetekkel
tarkított, szépen koreografált verekedésekre vágyik az ember. Van itt minden,
üldözés, beépülés, álcázás és egy mindent átfogó titok. Ezek után ki ne akarná
kibogozni a történet szálait? Én bizony nem tudtam kihagyni és nem bántam meg,
jól szórakoztam és bármikor szívesen megnézem újra.
Na akkor kezdjük is az
első résszel, ne nagyon rohanjunk. A megszokottól eltérően nem a múltba
kezdünk, hanem rögtön napjainkba és már van is egy megbízásunk. Főszereplőnk Seo
Jung Hoo, de csak a Healer nevet használja, foglalkozását tekintve éjszakai
futár, ami nem éppen mindennapi. Egyedül él, az egyetlen személy akivel
rendszeresen érintkezik, de még soha sem látta a társa, a számítógépes hacker,
akit csak Ahjumma (néni) néven szólít. Tőle származik felszerelése is, amit már
az első részben nagyon megirigyeltem. Rajta kívül van még egy alkalmi segítője, aki
a jövőben szintén szeretne ilyen munkát végezni. Nagyjából ennyi lenne a csapa
felépítése, velük végzi a munkáját. Tetőtől talpig feketében, az érintésre
sötétedő napszemüvegében, a sapkájában és a fülesével el se lehet téveszteni. Elég
antiszociális, nem éppen mindennapi figura, egész élete elég különösen alakult,
de ennek majd a történet során kiderül a miértje. Egyetlen álma, hogy
megvehesse a kiszemelt lakatlan szigetét, ahol élete végéig éldegélhet egyedül.
Női főszereplőnk sem
hétköznapi, nehéz, sérülésekkel teli gyerekkora ellenére, hála különleges
nevelőszüleinek roppant vidám, hatalmas a szíve és néha hihetetlenül esetlen és
vicces. Nagy álma, hogy találkozzon a híres riporterrel, Kim Moon Ho-val, kit nagyon
tisztel munkásságáért. Még a szobája falát is a férfi posztere díszíti.
Jelenleg a SomeDay News Online Újság riportere, ahol szenzációkra vadászik
komoly hírek helyett. Az éppen üldözött sztárhoz álcázva sikerül is bejutnia,
de főnöke nincs elragadtatva a teljesítményétől. A mélygarázsban aztán megüti a
fülét a titokzatos név, amiből tökéletes sztorit készíthetne. Healer.
Vakmerőségének köszönhetően még fényképet is sikerül szereznie a titokzatos
éjszakai futárról, ami hamar elfoglalja méltó helyét a szobája falán.
A harmadik fontos
szereplőt régi szálak kötik a két fiatalhoz, de ez csak jóval később derül ki a
történet során. Híres, Koreában elismert riporter, aki nem számít, hogy
mennyire problémás egy eset, kideríti az igazságot. Ez gyakran bajba is keveri
a főnökeinél. Az emberek nagyon bíznak benne jó szakmai hírneve és
szavahihetősége miatt, ezért már a történet elején a tüntetés után egy megrázó
esethez siet a kórházba. Élete fő célja, hogy megtalálja bátyja feleségének
eltűnt kislányát. Kisfiú korában bátyja négy barátjával kalóz rádiót
üzemeltetett, amit akkoriban a hatóságok nem néztek jó szemmel. Az öt barát
előszeretettel boncolgatott olyan kérdéseket, amiről jobb lett volna hallgatni.
Egyikük börtönbe vonul a többiek helyet, ketten egy pár lesznek és kislányuk
születik. Megmaradt barátjuk szintén házas lesz és kisfia születik. Velük
ellentétben Moon Ho bátyja továbbra is barátja feleségét szereti titokban. Egy
régi riport azonban mindent tönkretesz. A barátok közül kettő meghal, egy
lebénul és a gyerekek sorsa is megpecsételődik. Igazából ez a régi riport
mindennek a gyökere. Innen indul a rengeteg fájdalom, hazugság és fölösleges
szenvedés.
De ne egy melodrámát képzeljetek el, erről szó sincs, a múlt
feltárása a részek során folyamatosan derül ki, megfelelő ütemben és
mennyiségben adagolva. A mindennapi esetek felgöngyölítése során kerülnek elő a
régi ügyre visszautaló bizonyítékok. Közben persze arra is fény derül, hogy
milyen kapcsolatban is vannak egymással a szereplők. A sorozat elején még
teljesen idegenek, mégis közös múlton osztoznak. De megint előre szaladtam egy
kicsit, nem kellene ennyire rohannom. Szóval Healer éppen teljesít egy megbízást,
ami során le kell vernie egy sötét metróalagútban jó néhány rosszfiút. Mit nem
mondjak öröm nézni, olyan gyönyörűen mozog verekedés közben, nagyon el lettek
találva a koreográfiák. És nem csak az.
Healer következő megbízása, hogy DNS mintát szerezzen a
megadott személytől, aki nem más, mint Chae Young Shin. A lány azonban nem
hagyja magát, követi a táskáját elemelő férfit és még meg is küzd vele, ami nem
éppen egyszerű eset. Messze nincsenek ők ketten egy szinte, ha harci
jártasságról van szó. Young Shin amúgy se szereti az erőszakot, egy gyerekkori
trauma miatt rohamot kap, ha erőszakkal találja szemben magát. A minta pedig
nem más kezében landol, mint Kim Moon Ho. Vajon kit keres a híres riporter és
ehhez miért az titokzatos éjszakai futárt bízza meg? Elég feszült a testvérek
viszonya, Moon Ho sejti, hogy bátyja gyakran folyamodik tisztességtelen
eszközökhöz a siker és a pénz érdekében. Emellett tisztában van azzal is, hogy
fivére a múlttal kapcsolatban is titkokat őriz. Mindenképpen szeretné megvédeni
a sógornőjét, akit rajongással szeret, és teljesíteni a nő leghőbb vágyát,
visszakapni a halottnak hitt kislányát.
Újabb feladatként Healer kap egy listát, hogy mi mindent
kell kideríteni ügyfele részére Young Shin-nel kapcsolatban, ezért megfigyeli és
követi a gyanútlan lányt. Így lesz véletlenül tanúja, ahogy Young Shin munka
közben megmenti egy öngyilkosjelölt
életét azzal, hogy őszintén elmondja a történetét. A nő történetét megismerve
elkezd nyomozni és ezzel olyan ügybe tenyerel, amit nem lenne szabad
bolygatnia, de nem is ő lenne ha szó nélkül annyiban hagyná a látott
igazságtalanságot. Büntetőjogi ügyvéd (és kávézó tulajdonos) apja segítségével
próbálja kibogozni megmentettje ügyét. Ezzel egy időben Healer éppen a szobáját
vizsgálja át, hogy kiderítse "miről is álmodik Chae Young Shin".
Ráadásul az első részben látott ügyfele meghal, ezért gyilkossági
gyanúsított lesz az ártatlan férfiból. A lány falán látott fényképek felkeltik
a figyelemét, valamint a hirtelen jött gyilkossági vád, hogy elkezd nyomozni a
megbízója utána, aki nem más mint a híres Kim Moon Ho. Egyik alkalommal amikor
követi, betör a házba (a bátyja házába) és ott megtalálja azt a fényképet, ami
az ő polcán is megtalálható. Ez hogy lehetséges? Az öt barátról készült kép,
hogy lehet meg neki és Kim Moon Ho vendéglátójának is. A további nyomozás
érdekében és hogy Chae Young Shin mellett legyen, Park Bong Soo néven beépül az
újsághoz. Teljes átalakuláson megy keresztül, szinte rá se lehet ismerni a
magabiztos, könnyed mozgású férfira. Itt esetlen, félénk és szó szerint
teljesen kétbalkezes. Senki sem feltételezné róla, hogy ő a híres éjszakai futár.
Innen lesz csak egyre
érdekesebb és izgalmasabb a történet. A gyilkossági szál miatt kapunk egy egész
eszes nyomozót, aki a történet végéig aktív részese lesz az eseményeknek. Adva
vannak a riportereink, a családi kapcsolatok (a legtöbbre még fény se derült)
és a feltárásra váró titkok. Nagyon tetszet a sorozat, élveztem majdnem minden
perc. Tetszet, ahogy keverték az eseményeket, fordulatosra sikerült a történet.
De mit ér egy jó sztori jó szereplők nélkül. És itt ebbe se volt hiány,
nagyszerűek voltak a karakterek, a színészek játéka. A szereplők fejlődése,
átalakulása a cselekmény során szintén felejthetetlen volt. Az antiszociális
fiú élete már önmaga és a pénzszerzés körül fog forogni, más lesz az
értékítélete és a fontossági sorrendje. A kicsit lüke riporternőnk is
kikupálódik, már nem a turkálóból öltöző vidék fruska lesz a végén. Szerencsére
nem veszíti el az a veleszületett báját, amitől rögtön szimpatikus lesz a néző
szemében. Tökéletes párost alkotnak ők ketten (láttam már más sorozatot is tőlük
és azok is jók voltak, majd még írok azokról is). Kim Moon Ho nem az a
karakter, akitől hű de el voltam ájulva, kellett, hogy legyen valaki aki az
eseményeket irányítja és olykor-olykor felkavarja az állóvizet, de nem nagyon
szimpatizáltam vele. Volt és kész. Ahjumma ellenben nagyon a szívemhez nőt,
ismét jól alakította a szerepét (neki is több alakítását láttam már, nagyon
kedvelem a munkáit). Hol anyáskodott a védence felett, hol meg a szigorú
főnököt játszotta, de mindig pont a kellő mértékben.
A nagyszerű színészek mellé a készítőknek sikerült
páratlanul jó zenét összehoznia. Fülbemászó, megkapó és pont a helyzethez illő.
Amint meghallom gondolkodás nélkül tudom, hogy melyik sorozat tartozik hozzá.
Szerintem ez a jó OST ismérve, nem kell gondolkodni, rögtön beugrik a válasz.
Még mondanék pár szót a lezárásról, sajnos nem varrtak el minden szálat, ezt
nagyon fájlalom, szeretem amikor egy történet kereken le van zárva. Kicsit
mintha összecsapták volna az utolsó rész, nem sikerült olyan kidolgozottra mint
az addigiak, de lehet, hogy ezt csak én érzem így. A befejezés mindenesetre
nagyon is kedvemre való volt, így gondolhatjátok, hogy happy end lett a sztori
vége. Így vigyorogtam tőle. A szerelmi szál is jól el lett találva, nem lett nyálas
vagy túl sok, pont megfelelő. És a megvalósítás... Na jó, remélem mindenkinek
sikerült felkeltenem az érdeklődését, nekem most muszáj mennem és megnéznem
egy-két Healer részt. Ha érdekel innen le tudod tölteni a videót és feliratot pedig itt
találsz. Jó szórakozást.





Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése